User
Pass
2FA
 
 

[FIXED] [Spell][Paladin] Shield of the Righteous

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message2554
Xuxy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-12-2011 15:22)
Joined: 01 Jun 2010
Posts: 75, Topics: 19
Location: Spain

Reputation: 95.8
Votes: 8

 
Post Posted: 08-10-2011, 16:19:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wowhead/WoW Freakz Link: https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=53600 (wowhead link)
Descrierea bugului / Bug description: Se da foarte des dodge, parry, block la abilitate. Pe rogue dai numa dodge daca are evasion, desi nu ar trebui.
Dovada / Proof: http://www.threadmeters.com/gh4p7m/Prot_Pal_Expertise_and_Threat_per_second/

-> "Shield of the Righteous: Can only miss"

Am vazut ca ati reparat la avenger's shield un bug identic, probabil e ceva similar si la asta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
COPILTERIBIL

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-01-2012 19:21)
Joined: 22 Feb 2011
Posts: 84, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: 64.3
Votes: 6

 
Post Posted: 09-10-2011, 22:37:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai dreptate dar explicatia e alta. Fiind un atac cu spell damage nu psihical nu ar trebui sa dai parry/block/dodge. Singura chestie care trebuie sa fie e miss`ul...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bokadi87

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-11-2011 02:13)
Joined: 20 Sep 2011
Posts: 10, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 59.3
Votes: 2

Post Posted: 10-10-2011, 17:06:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dai miss cu shield of the righteous in prostie pe rogue... va rog sa va ocupati de acest spell. Mersi -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
COPILTERIBIL

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-01-2012 19:21)
Joined: 22 Feb 2011
Posts: 84, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: 64.3
Votes: 6

 
Post Posted: 10-10-2011, 18:05:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MISS POTI DA , DAR NU POTI DA PARRY/DODGE/BLOCK, daca nu stiti ce sa postati..mai bine va abtineti
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
benitoo1

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-10-2011 18:04)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 59, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 138.6
Votes: 4

Post Posted: 17-10-2011, 10:17:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pai cum spus cele 2 skiluri generatoare de holy power sunt physicals atacks restu la pala protection sunt spells .ma repet daia primeste 8% spell to hit de la pasiva (touch by the light) care oricum nu merge de 1 luna e postat bugu nu inteleg.
deci avenger/hammer of wrath/shield of right sunt spells normal ca nu poti da dodge/parry/block la spells dar aici poti da nu e panica..plus ca unele abilitati au dmg mult mai mic decat scrie in tooltip dar si aici sunt postate dar nu imi dau seama cat ti ia vezi bugurile mjore la un pala prot ca in 15 min maxim leai vazut pe toate.. si sunt ceva cred ca e singura clasa care are inca MAJOR BUGS SI MAJOR E PUTIN SPUS PT UN PALA PROTECTION... da cum spunea cineva cred ca nu joaca lumea si tebuie facut spam ca sa se rezolve?! ffs au trecut la unele posts 3-4 saptamani vi se pare ca e putin cand altele se rezolva intro sapt maxim .. si ma repet pala prot nu ca are major bugs e clasa cu cele mai multe major bugs ca sa vb frumos

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xuxy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-12-2011 15:22)
Joined: 01 Jun 2010
Posts: 75, Topics: 19
Location: Spain

Reputation: 95.8
Votes: 8

 
Post Posted: 17-10-2011, 20:48:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

benitoo1 wrote:
pai cum spus cele 2 skiluri generatoare de holy power sunt physicals atacks restu la pala protection sunt spells .ma repet daia primeste 8% spell to hit de la pasiva (touch by the light) care oricum nu merge de 1 luna e postat bugu nu inteleg.
deci avenger/hammer of wrath/shield of right sunt spells normal ca nu poti da dodge/parry/block la spells dar aici poti da nu e panica..plus ca unele abilitati au dmg mult mai mic decat scrie in tooltip dar si aici sunt postate dar nu imi dau seama cat ti ia vezi bugurile mjore la un pala prot ca in 15 min maxim leai vazut pe toate.. si sunt ceva cred ca e singura clasa care are inca MAJOR BUGS SI MAJOR E PUTIN SPUS PT UN PALA PROTECTION... da cum spunea cineva cred ca nu joaca lumea si tebuie facut spam ca sa se rezolve?! ffs au trecut la unele posts 3-4 saptamani vi se pare ca e putin cand altele se rezolva intro sapt maxim .. si ma repet pala prot nu ca are major bugs e clasa cu cele mai multe major bugs ca sa vb frumos


Si eu sunt pala prot ma , dar cu toate ca are atatea buguri se poate juca si in pvp si in pve. Nu e atata disperare. O sa le repare in timp. Bine ca au reparat daze-ul de la avenger's shield. Si daca tot zici ca e clasa cu cele mai multe buguri majore, incearca sa joci cu shaman elemental la care nu merge mastery deloc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
benitoo1

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-10-2011 18:04)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 59, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 138.6
Votes: 4

Post Posted: 19-10-2011, 19:43:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Xuxy wrote:
benitoo1 wrote:
pai cum spus cele 2 skiluri generatoare de holy power sunt physicals atacks restu la pala protection sunt spells .ma repet daia primeste 8% spell to hit de la pasiva (touch by the light) care oricum nu merge de 1 luna e postat bugu nu inteleg.
deci avenger/hammer of wrath/shield of right sunt spells normal ca nu poti da dodge/parry/block la spells dar aici poti da nu e panica..plus ca unele abilitati au dmg mult mai mic decat scrie in tooltip dar si aici sunt postate dar nu imi dau seama cat ti ia vezi bugurile mjore la un pala prot ca in 15 min maxim leai vazut pe toate.. si sunt ceva cred ca e singura clasa care are inca MAJOR BUGS SI MAJOR E PUTIN SPUS PT UN PALA PROTECTION... da cum spunea cineva cred ca nu joaca lumea si tebuie facut spam ca sa se rezolve?! ffs au trecut la unele posts 3-4 saptamani vi se pare ca e putin cand altele se rezolva intro sapt maxim .. si ma repet pala prot nu ca are major bugs e clasa cu cele mai multe major bugs ca sa vb frumos


Si eu sunt pala prot ma , dar cu toate ca are atatea buguri se poate juca si in pvp si in pve. Nu e atata disperare. O sa le repare in timp. Bine ca au reparat daze-ul de la avenger's shield. Si daca tot zici ca e clasa cu cele mai multe buguri majore, incearca sa joci cu shaman elemental la care nu merge mastery deloc.


Pai cum poti sa zici ca merge ok cand blocku nu merge si pala prot e o clasa care se invarte in jurul BLOCKULUI . Si in loc sa zici ca e ok mai bine ai pune mina si ai face niste screenshots cu ce nu merge la el ca iti zic eu sunt multe da voi nici nu stiti sa cititi ce trebuie sa faca majoritatea dintre voi daia sunt doar cativa care posteaza observ asta cred eu...
Tu imi spui mie ca ce conteaza ca iau hit de 60 k blockat si blokez 1-2 k cand ar trebuie sa blokez 18k fara alte skile.
Tie iti merge ok nu?! tu blokezi fix nimic adica da e ok tu joacate acolo . nu stiu ce da nu va dati interesu sa faceti 2-3 posts cu ce nu merge in loc sa vb si voi in posturile altora care isi pierd 10-15 min sa faca 1 post ca sa fie totu cat mai ok nu numai pt ei ci pentru restu comunitatii..
Si treaba cu elem shaman cred ca nu stii ce vb eu am elem shaman cam totu merge perfect..
Mai dute pe la engleza ca sigur nu intelegi ce scrie pe abilitati ..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xuxy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-12-2011 15:22)
Joined: 01 Jun 2010
Posts: 75, Topics: 19
Location: Spain

Reputation: 95.8
Votes: 8

 
Post Posted: 21-10-2011, 16:03:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

benitoo1 wrote:
Xuxy wrote:
benitoo1 wrote:
pai cum spus cele 2 skiluri generatoare de holy power sunt physicals atacks restu la pala protection sunt spells .ma repet daia primeste 8% spell to hit de la pasiva (touch by the light) care oricum nu merge de 1 luna e postat bugu nu inteleg.
deci avenger/hammer of wrath/shield of right sunt spells normal ca nu poti da dodge/parry/block la spells dar aici poti da nu e panica..plus ca unele abilitati au dmg mult mai mic decat scrie in tooltip dar si aici sunt postate dar nu imi dau seama cat ti ia vezi bugurile mjore la un pala prot ca in 15 min maxim leai vazut pe toate.. si sunt ceva cred ca e singura clasa care are inca MAJOR BUGS SI MAJOR E PUTIN SPUS PT UN PALA PROTECTION... da cum spunea cineva cred ca nu joaca lumea si tebuie facut spam ca sa se rezolve?! ffs au trecut la unele posts 3-4 saptamani vi se pare ca e putin cand altele se rezolva intro sapt maxim .. si ma repet pala prot nu ca are major bugs e clasa cu cele mai multe major bugs ca sa vb frumos


Si eu sunt pala prot ma , dar cu toate ca are atatea buguri se poate juca si in pvp si in pve. Nu e atata disperare. O sa le repare in timp. Bine ca au reparat daze-ul de la avenger's shield. Si daca tot zici ca e clasa cu cele mai multe buguri majore, incearca sa joci cu shaman elemental la care nu merge mastery deloc.


Pai cum poti sa zici ca merge ok cand blocku nu merge si pala prot e o clasa care se invarte in jurul BLOCKULUI . Si in loc sa zici ca e ok mai bine ai pune mina si ai face niste screenshots cu ce nu merge la el ca iti zic eu sunt multe da voi nici nu stiti sa cititi ce trebuie sa faca majoritatea dintre voi daia sunt doar cativa care posteaza observ asta cred eu...
Tu imi spui mie ca ce conteaza ca iau hit de 60 k blockat si blokez 1-2 k cand ar trebuie sa blokez 18k fara alte skile.
Tie iti merge ok nu?! tu blokezi fix nimic adica da e ok tu joacate acolo . nu stiu ce da nu va dati interesu sa faceti 2-3 posts cu ce nu merge in loc sa vb si voi in posturile altora care isi pierd 10-15 min sa faca 1 post ca sa fie totu cat mai ok nu numai pt ei ci pentru restu comunitatii..
Si treaba cu elem shaman cred ca nu stii ce vb eu am elem shaman cam totu merge perfect..
Mai dute pe la engleza ca sigur nu intelegi ce scrie pe abilitati ..


Eu nu stiu daca esti mai dobitoc decat cretin, dar sigur esti ambele, topicul asta a fost facut de mine sa arat ca e buguit shield of the righteous si nu sa vina toti disperatii serverului sa arate si alte buguri de la paladin. Daca vrei sa postezi alte buguri du-te si fa-ti un alt topic si lasa-ne cu frustrarile tale. Ce am zis eu e ca se poate juca ok pe un paladin cu tot cu buguri, dar normal ca o sa le repare in timp daca sunt postate. Voi va comportati ca si cum paladinu' nu poate fi jucat absolut deloc si daca nu le repara imediat va omorati. Si mai ai tupeul sa imi zici mie sa invat engleza cand tu scrii "skile" , "blokezi" si peste engleza te mai bate si romana pe care ai nenorocit-o si desfigurat-o.


 
Staff message (Levier):
 
Stop flaming. +1 warn


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
benitoo1

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-10-2011 18:04)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 59, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 138.6
Votes: 4

Post Posted: 21-10-2011, 22:09:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

in primul rand nu mai dau teste la scoala ca sa scriu cum vrei tu sau altu. sincer nu ma intereseaza ce crezi tu despre mine eu am obiectat doar ca sunt multe bugs la pala prot da pe tine te intereseaza doar 1 vad ca na esti pvp adicted si ala e cu big numbers .. daca chiar vrei sa ajuti si sa nu mai te iei de altu care ajuta si el mai pune mina si fa 2-3 posts cu bugs si atunci esti ok..
si inca ceva amice cum una doua sariti si il faceti pe unu care incerca sa ajute cu insulte nebun si alte alea .
mah copii nu e frumos ce faceti..


 
Staff message (Levier):
 
Stop flaming. +1 warn.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-STORMLORD-

[Creep]



Status: Offline
(since 25-10-2013 01:12)
Joined: 29 Nov 2010
Posts: 891, Topics: 77
Location: Saudi Arabia

Reputation: 194.3
Votes: 8

Post Posted: 21-10-2011, 22:17:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nenea Levier, unde esti mata cu warnurile ?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 27-10-2011, 18:20:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fixed

FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 27 October 2011 16:20



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 17-06-2024, 11:35:57
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x