User
Pass
2FA
 
 

[FIXED] You got a LAGG or FPS DROPS?Directx 11 - Warning!
Go to page Previous  1, 2, 3, 4    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message4975
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 05-09-2013, 23:50:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

crasher wrote:
Exorder,daca esti destept - nu ai ce cauta aici.
Sunt oameni care nu stiu ce asta graphical API..ce asta directx 11..si nu stiu cum sa fac mai buna performanta...iata pt acei oameni am facut topic.
Nu fac pt posta ceva degeaba pt rep sau nustiu ce..daca era asa - as posta in pony zone si in alte topics..dar postez numai aici si numai ceva util.
Si da - drept zici .cu asa config - o sa ai low fps.
SI inca mai repet - eu am zis sa fac medium numai acei care au PC bun/ sau mediu /sau high-end.
pt low-end segment - nu dau nici un sfat.si asa clar ca pui tot la minimal si joci.Sper ca ma intelegi.

Sarius4ever - testeaza in alt loc))) capitala nu e loc pt tests la fps..poti sa ai 55 fps..si in alt moment = 7 fps.
Nu iuta ca directx11 nu salveaza daca ai low-end processor/ram/si altele.
Eu am 75 maximum in orice situatie.Mai mult nu pot sa primesc.

CSK - daca si are DX11 - internal videocard nare aceste functii care are videoplaca externala ( PCIE)
De aceea nu supporta careva funcntii.

Te-ai facut prost indirect. De ce am primit warn? A recunoscut singur.


"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crasher

[Hero of the Alliance]



Status: Offline
(since 29-10-2017 21:41)
Joined: 22 Apr 2012
Posts: 1151, Topics: 169
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 90.7
Votes: 25

Post Posted: 06-09-2013, 00:34:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu m-am facut prost...daca zic ca esti destept - asta nu inseamna ca eu sunt prost/sau altii...pur si simplu tu fortezi tot..
Daca nu intelegi - deschide vocabular,manual de limba romana..si alte carti daca nu intelegi afirmatiile mele.

Si daca nu ai observat - am scris - daca esti destept - nai ce cauta aici..dar tu tot cauti aici aventuri..si daca tu nai parasit topicu tu nu esti destept)))





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 06-09-2013, 00:36:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci tu ai zis "daca esti destept nu ai ce cauta aici" iar de aici rezulta ca "aici" este loc pentru cei care nu sunt destepti, right?

Hai ca nu am chef sa mai iau un warn, te bate romana, te inteleg acum, asta este. Am luat deja un warn pentru prostiile pe care le zici.


"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gica-messi
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-09-2013 20:24)
Joined: 25 Aug 2013
Posts: 83, Topics: 2
Location: in frantza la furat

Reputation: -46.2
Votes: 4

Post Posted: 06-09-2013, 01:31:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

good job sherlock, ai descoperit setarile video din joc -
daca n-ai placa video ceva mai decenta de gaming si comuti pe directx 11 poate face mai rau legat de fps, si intel HD graphics suporta directx 11 dar nu inseamna ca merge mai bine pe 11 ca pe 9 neavand specificatii suficiente sa tina pasul ok pe 11 in jocuri.

anyway care vreti sa vedeti ce directx suporta placa voastra video scrieti dxdiag in run.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crasher

[Hero of the Alliance]



Status: Offline
(since 29-10-2017 21:41)
Joined: 22 Apr 2012
Posts: 1151, Topics: 169
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 90.7
Votes: 25

Post Posted: 06-09-2013, 13:11:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gica messi - bravo omule) nu stii a citi ce am scris)

Exorder lasa flame, eu am zis daca esti PREA destept, deci da noi suntem destepti.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4    


The time now is 19-05-2024, 21:51:43
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password