User
Pass
2FA
 
 

Feral Druid PvP Guide
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message69982
Bmoon

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-05-2012 20:07)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 82, Topics: 30
Location: Romania

Reputation: 23.8
Votes: 8

 
Post Posted: 25-09-2011, 23:24:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

salut, de ce de fiecare data cand ies din wow nu mi se salveaza macros ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ZHen

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-05-2012 19:44)
Joined: 18 Jun 2011
Posts: 12, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 79.6
Votes: 2

 
Post Posted: 25-09-2011, 23:46:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bv pt ghid.

@As avea o alternativa totusi la enchantul de cloak, si o completare la spell pen cap.

Sa zicem ca e preluat din alte ghiduri p care le-am citit pe tot felul de site-uri, insa daca stai sa o gandesti putin, au sens.

1st: Cloak enchant: +70 spell penetration [am uitat numele, si e cam tarziu pt link-at] , in modul asta salvezi 2 Gem slots, pe care altfel ai avea nevoie sa le fol pt SpPenCap.

2nd: orice combinatie gen Paladin+Mage / Paladin+Druid /Mage+druid , iti confera nu 100 Resistances, ci aproape 200, din Kings+MotW/Mage Armor.

Iar cum druidu le cam are Nature Damage, cred ca merita atinsa o valoare a SpPen cat mai apropiata de 190, cum ar fii Cloak Ench+ 2 blue gems.



@Shred Gliph: Ai dreptate cand spui ca e mult mai mare bonusul de dmg. insa nu intotdeauna reusesti sa stai in spatele targetului, cu tot cu stun/slow. Plus ca sa nu uitam, main dmg este RiP,in eventualitatea in care functioneaza Mastery.
Iar pentru a acumula mai rapid 5CP, este mai usor sa fol Mangle.

@Head Enchant: S-ar putea opta si pentru http://www.wowhead.com/item=62368 , pentru mai putin resil, si mai mult mastery, deoarece, prin inlocuirea 60 agility cu 60 strenght ai pierde foarte putin critical strike, si foarte putin Attack power [cam 0.2 / str point]
In Cataclysm, Agiliy nu mai da si armura suplimentara.

Leg Enchant: Dragonscale Leg armor[ http://www.wowhead.com/item=56550 ] as zice ca e mai potrivit pentru PvE, pe cand pentru PvP as recomanda Charscale Leg Armor[ http://www.wowhead.com/item=56551 ] deoarece ai pierde ~ 80 attack power, dar ai castiga 145 Stamina, un stat deloc neglijabil .

@ tip VS Mage: cat timp esti in root effect, foloseste Lifebloom+Rejuvenation, asteptand sa treaca.


______________________________________

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Skorpyo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-08-2014 10:11)
Joined: 23 Sep 2011
Posts: 304, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 85.4
Votes: 9

Post Posted: 26-09-2011, 13:43:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O mica [,] completare la strategia vs mage, pentru ca este pain in the ***
Poti face cum zice Zhen , care e o strategie f buna sau poti incerca sa deschizi cu ravage si sa folosesti cat mai rpd un finisher,chiar si cu 1-2 pcte,ca imediat cum da blink si roots sa dai cyclone instant.

Imi pare foarte rau ca noi druizii de pe freakz nu suntem o comunitate mai unita si nu incercam sa ne ajutam sau sa lamurim anumite chestii care,desi par minore, au o importanta mare.Sunt multe subiecte care merita discutate si puse sub lupa.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tirion4Ever

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-04-2012 06:31)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 90, Topics: 14
Location: Im anywhere

Reputation: 52.9
Votes: 5

 
Post Posted: 09-10-2011, 19:41:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Westy wrote:
Un mage skilled , parerea mea , bate un feral druid pe 4.0.6 cand nu are nimic de scapat din freez , dupa 4.1.0 mi se pare il face sa scape din roots cu Feral Swiftness (wowhead link) deci ai 2 metode de a scapa din freez dar in 4.0.6 esti carne de tun contra mage , cel putin asa mi se pare mie -

PS : Sunt de acord ca au fost buffati druidii in cataclysm , dar nici in wotlk nu erau de negrijat -

mildocast wrote:
Sigurul dezavantaj la druid este ca schimbarea formei nu mai scoate "root" effects, ci doar slow like effects.


Asta doar la feral - care cum am zis mai sus in 4.1.0 le baga 2 modalitat isa scape de roots si pe feral , pe balance scapi cu shapeshift in balance form desi nu scrie in tooltip am citit pe undeva intr-un patch note parca , si pe resto pot iface shapeshift lejer si sa scapi din roots ca ai vraja aia



faza cu mage ai dreptate e chiar imposibil sa-i iei..... hai ca ai trinket scapi o data dar a doua oara.......


Elemental Shaman Guide PvE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
caracuda

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-07-2015 16:17)
Joined: 20 Jan 2011
Posts: 21, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 71.2
Votes: 2

 
Post Posted: 14-10-2011, 17:48:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Re La Toti ... F bun tutorialu pt. mine ma ajuta dar o rotatie spelurile cum sa le pun niste blinduri sau eventual mar ajuta doar rotatia si spelurile nu joc pe dudu feral de mult am 1 saptamana multumesc mult
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ZHen

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-05-2012 19:44)
Joined: 18 Jun 2011
Posts: 12, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 79.6
Votes: 2

 
Post Posted: 14-10-2011, 21:49:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

caracuda wrote:
Re La Toti ... F bun tutorialu pt. mine ma ajuta dar o rotatie spelurile cum sa le pun niste blinduri sau eventual mar ajuta doar rotatia si spelurile nu joc pe dudu feral de mult am 1 saptamana multumesc mult


1: e BIND si nu blind.
2: zici ca e foarte bun tutorialul... spui asta pentru ca ti-a placut aranjamentu in pagina, sau ai si citit ce scria pe acolo?

Asta e un tutorial pentru PvP [adica player versus player], aici nu te bati cu AI, in care targetu ataca tank-ul si tu poti sa iti folosesti "rotatia".

Ar trebui sa mai recitesti odata guide-ul, mai ales partea aceea cu " general tips". Cu putina rabdare si multa atentie o sa iti faci o idee despre "rotatia" pisicii.
Cat despre BINDuri, se folosesc ca la orice alta clasa, adica pui skilurile sau macro-urile pe care vrei sa le ai "la indemana", pe taste [sau combinatii de taste, gen CTRL+ tasta]. Cred ca stii cum sa asignezi taste, la skillbars, nu?

Sper ca ti-am fost de folos.
O seara faina.


______________________________________

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shelter

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-02-2012 16:04)
Joined: 11 Sep 2011
Posts: 26, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 62
Votes: 2

 
Post Posted: 19-10-2011, 12:58:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E timpu sa te contrazic , la partea cu importanta - tu ai spus asa "
Acum stat-urile importante

Cel mai important stat pentru un druid feral este Agility , puneti enchant-uri cu agility cat mai mult posibil . Al 2-lea stat ca importanta este Mastery acesta creste damage-ul bleed-urilor care pentru un druid feral pvp sunt cele mai importante. Al 3-lea stat imediat dupa mastery este critical strike. In cazul in care vom avea reforge pe server este indicat ca stat-urile Haste si Expertise sa fie transformate in Mastery / Critical Strike

" Da agiliti e pe primu log al 2lea e hit rating dupa care vine critica , mastrery , resilance , spell penetration si pe ultimul loc expertize , "

Si nu te mai plange ptr ca te-ai chinuit sa il faci , acum cateva zile am dar de un site unde scria aceleasi lucruri dar numai ca erau in engleza , Nu zic ca nu iti apreciez efortul dar nu dramatiza situatia


http://www.youtube.com/watch?v=FUxQ_uyK3Vc&feature=player_embedded
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ZHen

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-05-2012 19:44)
Joined: 18 Jun 2011
Posts: 12, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 79.6
Votes: 2

 
Post Posted: 19-10-2011, 15:29:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shelter wrote:


" Da agiliti e pe primu log al 2lea e hit rating dupa care vine critica , mastrery , resilance , spell penetration si pe ultimul loc expertize , "



Am inteles bine, ca tu zici partea cu "agiliti > hit>crit>mastery>resil" etc?
incearca sa pui corect ghilimele, ca atlfel nu se intelege mare lucru.

Nu stiu de unde ti-a venit ordinea asta, insa, Crit > Mastery? O pisica cu gear pve rare/uncommon, adica, shitgear , are cam 30-31% critical chance.

Da, Agility all the way, Hit Rating nu se pune la socoteala, pt ca ala e MUST HAVE 5%, altfel poti sa te pui in sezut si sa astepti sa se termine lupta.

Cat despre Critical Vs Mastery, al2lea castiga detasat, presupunand ca functioneaza corect.
Un 40-50% critical rating, e suficient sa iti asigure de cele mai multe ori cele 2 CP / skill.
Asa ca dupa ce ajungi intre 40-50%, resilience va fii >> crit.

Iar despre Spell Pen, asta iar nu trebuie sa se puna la socoteala, fiindca nu il stackezi. Pui doar cat e nevoie, adica intre 160-190, ca atat e MAXIM resistances, cel putin in 2V2.

Iar Expertise, e aproape nesemnificativ atata timp cat poti sa iti mentii pozitia "din spate".

Rezumand, dupa ce atingi : Hit = 5%; Crit = 40-50%; Sp Pen= 160-190, ordinea statsurilor ar fii cam asa:

Agility > Mastery > Resilience >>>> Critical >Expertise.

** din pacate inca nu stiu sigur daca mastery functioneaza cum ar trebui pe Freakz.


______________________________________

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Skorpyo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-08-2014 10:11)
Joined: 23 Sep 2011
Posts: 304, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 85.4
Votes: 9

Post Posted: 19-10-2011, 21:23:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In conditiile in care bleeds la feral nu merg bine si dai 4k crit in pvp cu ele => critical > mastery.
Si ce e prostia aia de 40-50% crit !? 10 puncte procentuale e o diferenta enorma,iar 50% crit nu o sa ajungi full pve,asta iti garantez eu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ZHen

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-05-2012 19:44)
Joined: 18 Jun 2011
Posts: 12, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 79.6
Votes: 2

 
Post Posted: 21-10-2011, 19:47:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Skorpyo wrote:
In conditiile in care bleeds la feral nu merg bine si dai 4k crit in pvp cu ele => critical > mastery.
Si ce e prostia aia de 40-50% crit !? 10 puncte procentuale e o diferenta enorma,iar 50% crit nu o sa ajungi full pve,asta iti garantez eu.


da, e o diferenta "enorma". dar in limitele respective se merita sa ai critical chance (sub 40% e prea putin, peste 50% deja e exces).
poate ar fii chiar mai mici limitele, cu cateva procente, avand in vedere ca sunt iteme de new patch, cu stats reduse, de asemenea.

Vezi : http://www.wowhead.com/itemset=-330 (S9)

cum e sumat si acolo, ai :

Mastery rating 181 = 1.01
Critical strike rating 360 =2.01%

Expertise rating 159 -\ => Reforge.
Haste rating 201 -/

si poti face o comparatie cu http://www.wowhead.com/itemset=-346 (S10) care iti da deja un bonus de 0,46% critical,fara sa adaugi reforge,etc.


cat despre pve gear, nu stiu daca ai mai citit despre cataclysm, pvp-related. insa s-a cam renuntat de tot la ideea PvP gear mixat cu PvE. toate guides recomanda cat mai mult resilience, iar ala nu il faci din iteme PvE. cel putin pt patch-urile actuale.

Si iarasi repet, ce am scris mai sus NU SE REFERA LA FAPTUL CA Mastery INCA nu functioneaza corect pe freakz.

O seara trololofaina.


______________________________________

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vbmv

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-02-2012 05:55)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 382, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: -41.1
Votes: 6

Post Posted: 26-10-2011, 20:38:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vs mage e greu de tot...Singura solutie daca ai instant cast spell...din proc la finishing moves e sa dai Healing touch....go bear, charge, stun...cat form, faci puncte (magle ca bleeds nu cred ca ai timp vs mag-doar cu berserk) Ferocious Bite sau stun...Prefer FB deoarece da DMG imens pe clother...La Blink sai ai pregatit Charge Bear. Tre sa fi rapid vs mage !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gabriel92

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-12-2011 10:15)
Joined: 03 Oct 2011
Posts: 33, Topics: 2
Location: Hunedoara

Reputation: 53.3
Votes: 4

 
Post Posted: 29-10-2011, 17:53:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

arata bine in pagina inteegi tot - gg
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
amonrah
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-12-2012 21:36)
Joined: 13 Jul 2011
Posts: 227, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 67.9
Votes: 3

Post Posted: 31-10-2011, 00:02:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

lol decand ii la drood cu spell penetration ? Raised eyebrow
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bmoon

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-05-2012 20:07)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 82, Topics: 30
Location: Romania

Reputation: 23.8
Votes: 8

 
Post Posted: 31-10-2011, 17:59:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

salut , e mai bun haste sau hit rating ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lightfull

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-07-2017 15:59)
Joined: 14 Jul 2011
Posts: 38, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 63.3
Votes: 6

 
Post Posted: 02-11-2011, 18:29:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spell penetration lol ? Sa nu dea resist la Cyclone sau ceva legat de Cyclone - .

Hit Rating normal . Haste nu are nici o valoare in PvP .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 04-10-2024, 02:49:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x