User
Pass
2FA
 
 

*GIVEAWAY*
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message6816
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 01-05-2012, 20:06:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Well, cu 2 conditii. Cel care castiga se baga pe Stormscale Horde si in guilda "Kill Mode".

Ideea sta asa: o sa aleg persoana care ma impresioneaza cu raspunsul la urmatoarele 2 intrebari(pot fi si 2 persoane diferite):
  • "De ce ar trebui sa joc eu(adica tu care citesti) pe retail?"
  • "De ce am ales Freakz in locul altor Pservere?"



Premiul: Unmerged WoW Acc(il pui pe emailul/numele tau, alegi tu secret question, pass, 100% Safe!)

@EN: Sorry, Ro only, atm.


Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies


Last edited by Setemotion on 03-05-2012, 09:18:43; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
muthambals

[Mingonos]



Status: Offline
(since 02-10-2023 13:03)
Joined: 14 Aug 2010
Posts: 9029, Topics: 117
Location: Bucuresti

Reputation: 500.2
Votes: 88

 
Post Posted: 01-05-2012, 20:13:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Primul vreau sa fiu, trolololo! Ok, sa raspuns la intrebari, cu toate ca am deja un account.

"De ce ar trebui sa joc eu(adica tu care citesti) pe retail?"
Raspuns: Joc deja, ca sa fiu chinezu' din spatele contului care iti farmeaza XP guildei Kill Mode, si dupa aia sa primesc kick din guild, sau eventual dispret.

"De ce am ales Freakz in locul altor Pservere?"

Raspuns: Pentru ca are poveste, vechime, aici am invatat sa joc cat de cat, aici mi-am facut prieteni care au devenit prieteni si in real life si pentru ca aici merg majoritatea lucrurilor oarecum ok fata de alte servere.

**Nota: Stiu ca nu te-am impresionat dar totusi am postat, de ce nu?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sartorius

[s a d b o y s]



Status: Offline
(since 09-09-2018 07:14)
Joined: 26 Sep 2011
Posts: 10698, Topics: 177
Location: hehe

Reputation: 383.9
Votes: 249

 
Post Posted: 01-05-2012, 20:16:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De ce ar trebui sa joc eu pe retail?
Vreau sa joc si eu cu bajetii care se joaca deja pe Stormscale, sa fac pivipi si pve si vreau sa fac un char cu 10k achv points acolo.

De ce joc pe freakz in locul altor pservere?
Pentru ca a fost best sv wotlk privat cu cele mai calumea scripturi, are cele mai calumea scripturi si pe cata si am o gramada de prieteni aici in real life etc.


gandacel wrote:
avioane, daca ai lasa forumul si ai inceta in a te mai da superior userilor, folosind niste butoane, mai bine ai termina liceul si le-ai arata profesorilor ca esti superior. noua ne dai warn/ban gata ne-ai linistit dar adevarata provocare e la liceu



Last edited by Sartorius on 01-05-2012, 20:17:15; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 01-05-2012, 20:16:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

well, singura chestie pt care ai luat kick a fost ca te-ai dat smardoi la alko, dar asta nu e treaba mea, sa o lasam pe alta data. si fara trolling de acu ca va lesin.

Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 01-05-2012, 20:17:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

de ce ar trebui sa joc pe retail: ca nu are cine sa iti tankeze
de ce am ales freakz: ca era singurul server care avea 2 bossi in icc

pick me pick me

le: a fara trolling, scuze. dar tot am staff de la deathwing.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 01-05-2012, 20:20:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sundaysfantasy wrote:
de ce ar trebui sa joc pe retail: ca nu are cine sa iti tankeze

recunoaste ca iti place bang bangul saptamanal ce il iei prin ds <3.
*e polearm ruptule.


Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies


Last edited by Setemotion on 01-05-2012, 20:22:03; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Regius

[Best in Show O.o]



Status: Offline
(since 17-12-2015 21:01)
Joined: 05 Aug 2010
Posts: 71, Topics: 27
Location: Bucuresti.

Reputation: 235.9
Votes: 5

 
Post Posted: 01-05-2012, 20:21:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

"De ce ar trebui sa joc eu pe retail?"
- Nu prea am apucat sa joc calumea pe retail ci doar o perioada de 1-2 luni. As vrea sa joc cu adevarat jocul in sine.
"De ce am ales Freakz in locul altor Pservere?"
-Freakzu a fost singurul server care a reusit sa faca scripturile la fel ca pe retail. Celelalte sunt niste fake-uri de servere, fara seriozitate, fara activitate, fara fixuri regulate. Pur si simplu Freakz Rullz!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerdstomper
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-05-2012 23:33)
Joined: 15 Jan 2012
Posts: 294, Topics: 28
Location: Italy

Reputation: -102.8
Votes: 6

Post Posted: 01-05-2012, 20:21:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Setemotion wrote:
De ce ar trebui sa joc eu(adica tu care citesti) pe retail?

Sa fac misto de Cobrel.

Setemotion wrote:
De ce am ales Freakz in locul altor Pservere?

Ca aici juca Cobrel.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
CiuriBuri

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-07-2012 22:53)
Joined: 22 Aug 2011
Posts: 41, Topics: 6
Location: Spain

Reputation: 6.5
Votes: 3

 
Post Posted: 01-05-2012, 20:25:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

"De ce ar trebui sa joc eu(adica tu care citesti) pe retail?"
Eu,ca si majoritatea playerilor de WoW doresc sa joc undeva unde nu sunt buguri si totul merge aproape perfect,pentru ca nici acolo nu este totul perfect.Singurele lucruri care deosebesc blizzu de freakz este ca pe blizz dai bani,pe freakz nu, iar pe blizz ai un gameplay mai bun deoarece sunt mai multi "shockeri" nu doar 1.
"De ce am ales Freakz in locul altor Pservere?"
De ce nu? Pai,atm,freakz e cel mai bun privat server din cate stiu eu,ca si majoritatea.Pe de alta parte,freakz ofera un gameplay decent,fara buguri majore si e FREE.In plus aici se vede faptul ca shockerul si ceilalti membrii ai stafului chiar isi dau interesul spre deosebire de celelalte server.
My oppinion.Thanks.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Syon

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-09-2022 09:18)
Joined: 09 May 2011
Posts: 334, Topics: 16
Location: The dark side of the sun

Reputation: 60.2
Votes: 10

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-05-2012, 20:25:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De ce ar trebui sa joc eu(adica tu care citesti) pe retail?

-sunt unul dintre cei mai buni pve si pvp players de pe server, ceea ce pot afirma cativa din guild care ma cunosc de pe tbc, plus ca oricum vroiam sa ma bag pe stormscale, dar ma opresc banii -

De ce am ales Freakz in locul altor Pservere?

-pt ca este clar best pserver since 3.3.5, si e un server unde se merita sa pierzi timpul fara a te astepta la un wipe




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 01-05-2012, 20:30:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar trebuii sa fiu eu cel care joaca pe retail pentru ca:
-cunosc o mare parte din cei care jucati acolo, am jucat impreuna destul timp aici pe freakz, stiti ce pot, stiu ce puteti
-as juca o clasa pe care o cunosc la perfectie pe cel putin 2 specuri, nu as avea nevoie decat sa ma adaptez la patchul actual de acolo, ceea ce evident nu va fi greu
-am o experienta destul de mare in wow, dar toata dobandita pe servere private, retail wow ar fi the next logical step, de mult mi-am dorit sa fac pasul asta, dar probabil niciodata nu a fost un "moment bun" sa ma apuc, ori nu am avut cu cine, ori nu am avut timp, ori nu am avut bani, etc.

De ce am ales freakz in locul altor psevere?

-sincer sa fiu m-am apucat pe freakz dintr-un singur motiv, guilda din care am facut parte pe serverul anterior se mutase aici (elitenightstalkers), a durat ceva pana m-am hotarat si eu sa ii urmez, dar pana la urma am facut-o
-m-am hotarat destul de greu pentru ca auzisem multe lucruri nasoale despre serverul asta, in mare parte despre staff, dar pana la urma am zis "wtf, daca imi vad de treaba mea de ce s-ar lega cineva de mine?", si asa a si fost, ulterior am inteles ca stilul asta de a conduce este probabil cel mai eficient pe un server cu o populatie atat de mare, si stiind sistemul de pe alte servere cu un numar mai mic de playeri, am avut un punct de reper la care sa compar situatia, si am ajuns sa le dau dreptate celor de aici
-important pentru mine nu este de ce am ales freakz, cel mai important mi se pare de ce am ramas, si am ramas pentru ca este destul de clar pentru toti ca indiferent de motivatia prezenta, freakz este cel mai serios, avansat si lucrat server privat, si pana la urma asta conteaza, sa ai o experienta de joc cat mai placuta, si asta poate fi oferita doar de contentul serverului.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IceUlver

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-03-2018 19:08)
Joined: 01 May 2012
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 48.1
Votes: 2

Post Posted: 01-05-2012, 20:31:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De ce ar trebui sa joc eu pe retail?
As dori sa joc pe retail deoarece doresc o noua experienta si as dori sa-mi fac o noua viziune asupra jocului , deoarece am auzit ca pe retail este mult mai diferit decat pe private si nu am avut niciodata ocazia sa joc pe el.
De ce am ales Freakz in locul altor Pservere?
Pai am ales wow freakz deoarece majoritatea playerilor sunt romani si toti prietenii mei jucau aici si cei pe care ii cunosteam mi-au recomandat acest server si ... pana acum nu am regretat decizia de a ma muta pe WoW Freakz si nu cred ca o voi regreta prea curand.

Posturi unite automat, 01-05-2012, 21:31:43

De ce ar trebui sa joc eu pe retail?
As dori sa joc pe retail deoarece doresc o noua experienta si as dori sa-mi fac o noua viziune asupra jocului , deoarece am auzit ca pe retail este mult mai diferit decat pe private si nu am avut niciodata ocazia sa joc pe el.
De ce am ales Freakz in locul altor Pservere?
Pai am ales wow freakz deoarece majoritatea playerilor sunt romani si toti prietenii mei jucau aici si cei pe care ii cunosteam mi-au recomandat acest server si ... pana acum nu am regretat decizia de a ma muta pe WoW Freakz si nu cred ca o voi regreta prea curand.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
KRQ

[Creep]



Status: Offline
(since 06-01-2016 18:15)
Joined: 16 Oct 2010
Posts: 645, Topics: 304
Location: Romania

Reputation: 333.1
Votes: 75

 
Post Posted: 01-05-2012, 20:34:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

* "De ce ar trebui sa joc eu(adica tu care citesti) pe retail?"

Un motiv important se vede din semnatura, Realm First lvl 85 player pe Freakz, desi pe un realm de blizz nu e important asta, stiu cum sa cresc.
Alt motiv ar fi: conduc cea mai importanta/skilata guilda de la alianta pe Genesis. Am niste playeri in guilda care joaca si pe blizz, si aflu ce fel de playeri sunt pe acolo. Multi spun ca daca ar migra Deathwish pe un realm de blizz, ar matura cu restu de playeri de acolo.
De asemenea, dupa calculele mele, sunt rank 2 achiever pe Genesis (fara achievuri duplicate din transferuri).

* "De ce am ales Freakz in locul altor Pservere?"

Am jucat inainte de freakz pe Xwow, care avea doar parterul din ICC bagat. Auzisem de Freakz, ma speria ca auzisem ca moonkinu, daca da starfall in arena, e gata treaba, dar totusi am venit. Mi-am dat seama cat de bun este serverul dupa primele zile de Hallowed be thy Name in 2010, adica la 2-3 zile dupa ce am facut lvl 80, cand in prima zi de event toti tipau: "Shockere, nu merge achievu ala, ala si ala", iar a doua sau a treia zi, tot eventul era functional.




Last edited by KRQ on 01-05-2012, 20:38:41; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 01-05-2012, 20:35:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
De ce ar trebui sa joc eu(adica tu care citesti) pe retail?


Vreau sa incant / onorez Blizzardul cu prezenta mea , sunt un om PERFECT . Inca astept invitatie de la patronul Blizz de a merge pe serverele lor , dar doar cu conditia sa am caracter lvl 85 (imi e lene sa grindez lvl) + iteme full pvp .

aaaa da , sa nu uit de un altar in SW / Orgrimmar la care sa se inchine fanii mei . Cand se inchina la ea sa primeasca un buff care tine 69 ore si care da + 1337 HP / mana / AP / agility / intelect / spirit / strenght

Quote:
De ce am ales Freakz in locul altor Pservere?


Jocum pe Freakz inca de la inceput , chiar e nevoie sa raspund la asta ? Ok , fie , uite raspunsul : intotdeauna mi-a placut sa fiu in cele mai bune locuri , sa fac cele mai bune lucruri. Iar Freakz este cel mai bun server de Wow don RO .

De asemenea e si cel mai mare (ca nr jucatori) ceea ce inseamna ca pot avea mai multi fani in acelasi timp online.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sovereign
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-10-2013 13:05)
Joined: 25 Aug 2010
Posts: 2166, Topics: 119
Location: In ciorba.

Reputation: -485.9
Votes: 36

   
Post Posted: 01-05-2012, 20:36:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

  • "De ce ar trebui sa joc eu pe retail?"


Ok, in primul rand consider ca am cumulat o experienta de baza in cei aproximativ 4 ani de WoW pe servere private, dintre care aproape 2 aici pe server. Am vrut de mai demult sa imi incep "cariera" pe retail, insa nu am avut posibilitatea, parintii nefiind de-acord cu asta. (am parinti foarte stricti si nu pot negocia cu ei sau face scene din moment ce depind financiar de ei). Acum mai am doua luni pana la bac si dupa sunt decis sa fac asta. O sa am timp destul la facultate si evident si bani sa-mi platesc lunar jocul.

Nu stiu daca are legatura cu intrebarea, dar are legatura cu contextul: pe multi din guilda ii cunosc, am jucat impreuna cu ei aici pe server pe WotLK si cu unii inca mai joc si pe Cata.

Edit: Consider ca as putea ajuta si cu dataminingul pentru server.

  • "De ce am ales Freakz in locul altor Pservere?"


Am ales Freakz in locul altor servere din acelasi motiv pentru care 90%+ dintre ceilalti playeri au facut-o. Acesta fiind faptul ca reproduce cel mai bine experienta de pe retail, jucand astfel jocul asa cum a fost conceput de "maestri", singurele modificari fiind in beneficiul playerilor si nedezavantajand nici in mod direct nici in mod indirect o anumita categorie de playeri sau un player in sine. (ma refer in special la tool-urile gen raid finder/item recovery/customiz. rates). Asa a fost si pe WotLK cand am venit aici, asa este si acum pe Cataclysm si sper si sunt aproape 99% sigur ca asa va fi si in continuare.



Last edited by Sovereign on 02-05-2012, 00:16:21; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Setemotion, 02 May 2012 19:42



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 07-07-2024, 11:52:48
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x