User
Pass
2FA
 
 

HUGE ->Ideas
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message12594
hetealx

[The Conquistador]



Status: Offline
(since 26-08-2013 15:50)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1494, Topics: 71
Location: Piatra Neamt

Reputation: 108.9
Votes: 13

   
Post Posted: 16-04-2011, 21:19:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gitana wrote:
nu ati dat nici unul un raspuns la ideea mea sau va faceti ca ploua? - - - -

Gitana, filmul este extraordinar, storyline-ul e deasemenea bestial, dar din pacate a fost facut de un profesionist.
Suntem o simpla guilda pe un server privat + ca nu stiu cat de multi stiu sa lucreze in adobe premiere pro sau sony vegas sa faca asemenea scenarii! Ar fii o idee, dar...na....

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Drik

[Debil]



Status: Offline
(since 26-01-2024 20:57)
Joined: 08 May 2010
Posts: 3338, Topics: 181
Location: Romania

Reputation: 1285.6
Votes: 166

       
Post Posted: 16-04-2011, 21:21:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

scz stiu ca nu e off topic aici da , hetealex mai ai ban ?!

Dacã ataci replica unui prost, riști sã te trezești cu tot prostul în discuție
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
hetealx

[The Conquistador]



Status: Offline
(since 26-08-2013 15:50)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1494, Topics: 71
Location: Piatra Neamt

Reputation: 108.9
Votes: 13

   
Post Posted: 16-04-2011, 21:24:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drik wrote:
scz stiu ca nu e off topic aici da , hetealex mai ai ban ?!

Instealth, mil voi scoate cat de curand...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Torek
[Banned user]

[Account disabled]
Banned


Status: Offline
(since 20-05-2011 18:51)
Joined: 15 Mar 2011
Posts: 183, Topics: 5
Location: Sibiu

Reputation: 47.5
Votes: 10

 
Post Posted: 16-04-2011, 22:11:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hetealx will return? -
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&n=Hetealx



[quote="Torek"]Nu incerca sa ma imiti k nu-ti permiti,maa plictisiti Scuipa tot dak nu ma inghiti,nu ma jigniti.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hetealx

[The Conquistador]



Status: Offline
(since 26-08-2013 15:50)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1494, Topics: 71
Location: Piatra Neamt

Reputation: 108.9
Votes: 13

   
Post Posted: 19-04-2011, 15:10:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://forum.wow-freakz.com/GUILD-EVENT-MANAGER-t73125.html -> O mica idee pentru raidurile programate, am vazut ca Durs se certa cu kikos sau cu altii cum sa faca sa programeze raiduri si cu ce addon...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Wella

[Rock'n Rolla \m/]



Status: Offline
(since 14-07-2011 08:55)
Joined: 27 Mar 2011
Posts: 62, Topics: 5
Location: Hell

Reputation: 51.9
Votes: 4

Post Posted: 20-04-2011, 06:47:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hetealx wrote:
http://forum.wow-freakz.com/GUILD-EVENT-MANAGER-t73125.html -> O mica idee pentru raidurile programate, am vazut ca Durs se certa cu kikos sau cu altii cum sa faca sa programeze raiduri si cu ce addon...


Ideea e buna dar nu prea sunt seriosi oamenii din guilda.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drik

[Debil]



Status: Offline
(since 26-01-2024 20:57)
Joined: 08 May 2010
Posts: 3338, Topics: 181
Location: Romania

Reputation: 1285.6
Votes: 166

       
Post Posted: 23-04-2011, 16:14:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Durs Propun Ca Sa scoti de la cei de rank 1 2 3 sa nu mai poata modifica note - si daca s'ar potea si la unii din main raider ,m'am saturat sa mise stearga note ba sa scrie elicopterul ,ba raton ...etc pls fa ceva

Dacã ataci replica unui prost, riști sã te trezești cu tot prostul în discuție
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
hetealx

[The Conquistador]



Status: Offline
(since 26-08-2013 15:50)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1494, Topics: 71
Location: Piatra Neamt

Reputation: 108.9
Votes: 13

   
Post Posted: 23-04-2011, 21:52:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A fost o gluma de-a lui Wella, poate erai tu prost dispus si ai pus botu!

Care m-ajuta si pe mine cu o lucrare de atestat?
"May the Legend of HUGE live forever and may the heroes of HUGE be hailed as champions of the Freakz Server."
Pretiosu, 122 cu 27
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Pretiosu

[A**hole]



Status: Offline
(since 07-10-2014 19:01)
Joined: 29 Mar 2011
Posts: 263, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: 92.3
Votes: 6

 
Post Posted: 27-04-2011, 07:54:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am cateva ideei in ceea ce priveste mini-eventul de Duminica:
1. 10vs 10 cine castiga primeste x dkp.
2. Last man standing din toata guilda(nu e voie cu stealth, divine shield ) castigatoru primeste un primo sau dkp.
3. Pt cei care nu au talent in PvP, un Trivia care sa le testeze cunostintele de lore si de background story



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Durs
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-04-2018 09:53)
Joined: 15 Feb 2010
Posts: 1635, Topics: 89
Location: Oradea

Reputation: 200.4
Votes: 20

 
Post Posted: 27-04-2011, 09:36:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pretiosu wrote:
Am cateva ideei in ceea ce priveste mini-eventul de Duminica:
1. 10vs 10 cine castiga primeste x dkp.
2. Last man standing din toata guilda(nu e voie cu stealth, divine shield ) castigatoru primeste un primo sau dkp.
3. Pt cei care nu au talent in PvP, un Trivia care sa le testeze cunostintele de lore si de background story


1.niciodata nu au fost 20 de playeri participanti la event pentru a putea face 10v10.
2.ai face dezavantaj intre echipe daca ai ascoate stealth...bula...bla bla bla.
3.pentru cei care nu au talent in pvp am facut hide and seek sau PvE event.

ia in considerare toate detaliile inainte de a veni cu o idee.


Zon'ozz banned our healers

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Durs
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-04-2018 09:53)
Joined: 15 Feb 2010
Posts: 1635, Topics: 89
Location: Oradea

Reputation: 200.4
Votes: 20

 
Post Posted: 11-05-2011, 13:13:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vreau sa implementez niste fixuri dupa transfer, la Dkp System si anume:

    * Tot dkp-ul va fi impartit cu 10 (adica se va scoate ultima cifra).
      eg:
        Ai 343x dkp, dupa fix vei avea:
          - 344 dkp. ( x>5);
          - 343 dkp. ( x<5);


    * Vei putea sa licitezi la iteme in felul urmator:
      - x1 (pentru 10n / 10h / 25n);
      - x2 (pentru 25h);

    *Dkp-urile primite in instante pe boss:
      -10n ( 0 dkp );
      -25n ( 1 dkp / boss ), 15dkp / FullRun;
      -10h ( 10 dkp / FullRun ); <doar Icecrown Citadel>
      -25h ( 2 dkp / boss ), 30dkp / FullRun;


Zon'ozz banned our healers

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hetealx

[The Conquistador]



Status: Offline
(since 26-08-2013 15:50)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1494, Topics: 71
Location: Piatra Neamt

Reputation: 108.9
Votes: 13

   
Post Posted: 11-05-2011, 21:35:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O idee care...nu stiu daca ar fi chiar potrivita in momentul asta dar...ar fi frumos sa fie pusa in aplicare - Durs va decide ce si cum.
1. Sa facem un nou topic cu titlu "Cine esti" sau ceva in gen unde putem sa ne spunem povestea vietii noastre - sau posta niste poze cu noi respectiv mediul in care traim.(ex: am vazut la guilde precum The QQ Givers sau Snails Gone Mad dar din pacate nu mai pot da link caci nu mai au subforum -)
O idee care ar merge aplicata daca dupa transferu pe evo neapucam de treaba si rupem raidurile zi si noapte!
2. Un addon interesant +niste instructiuni de folosire
Rectific, am mai adus vorba de addonul asta, wella spunandu-mi ca n-am sanse cu asa ceva ca n-avem oameni seriosi in guilda. Acuma dupa ce-au plecat majoritatea zic eu ca au ramas cei care sunt intr-adevar de cuvant si am avea o sansa. La fel, astept sa vad ce zice Dursi boy.


Care m-ajuta si pe mine cu o lucrare de atestat?
"May the Legend of HUGE live forever and may the heroes of HUGE be hailed as champions of the Freakz Server."
Pretiosu, 122 cu 27
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Durs
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-04-2018 09:53)
Joined: 15 Feb 2010
Posts: 1635, Topics: 89
Location: Oradea

Reputation: 200.4
Votes: 20

 
Post Posted: 12-05-2011, 13:28:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hetealx wrote:
O idee care...nu stiu daca ar fi chiar potrivita in momentul asta dar...ar fi frumos sa fie pusa in aplicare - Durs va decide ce si cum.
1. Sa facem un nou topic cu titlu "Cine esti" sau ceva in gen unde putem sa ne spunem povestea vietii noastre - sau posta niste poze cu noi respectiv mediul in care traim.(ex: am vazut la guilde precum The QQ Givers sau Snails Gone Mad dar din pacate nu mai pot da link caci nu mai au subforum -)
O idee care ar merge aplicata daca dupa transferu pe evo neapucam de treaba si rupem raidurile zi si noapte!
2. Un addon interesant +niste instructiuni de folosire
Rectific, am mai adus vorba de addonul asta, wella spunandu-mi ca n-am sanse cu asa ceva ca n-avem oameni seriosi in guilda. Acuma dupa ce-au plecat majoritatea zic eu ca au ramas cei care sunt intr-adevar de cuvant si am avea o sansa. La fel, astept sa vad ce zice Dursi boy.

1. agreed. (100% dupa transfer)
2. agreed. (75% dupa transfer) am sa ma interesez mai in amanunte despre acest addon.


Zon'ozz banned our healers

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hetealx

[The Conquistador]



Status: Offline
(since 26-08-2013 15:50)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1494, Topics: 71
Location: Piatra Neamt

Reputation: 108.9
Votes: 13

   
Post Posted: 21-05-2011, 17:27:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Luand in considerare evenimentele care au avut loc dupa ultimul raid facut in guilda, as dori sa propun urmatoarele lucruri:
1. Inainte de raid, adica de inceperea invite-urilor, playerul in cauza care a cerut invite sa fie prezent pe ts, daca nu are nu participa la raid. Te trezesti in timpu raidului ca tipi la unul pe team speack da realizezi ca vorbesti singur ca acel player nu e pe team speack.
2. Odata inceput encounterul in icc, toti playeri vor lua mute pe canal pentru a nu fie galagie, a nu se discuta alte subiecte in afara raidului si a se strica concentrarea (secund gm-ii si ownerul guildei fiind singurii cu posibilitatea de a vorbi). Rolul raidurilor pe ts este ca leaderul sa coordoneze raidul iar ceilalti sa asculte nu sa faca alte prostii pe timpu evenimentului.
3.Trolushca, Deattha(main cica era dps, dar cand era nev de heal la nevoie avea gear calumea si de heal) si Wella 3 healeri de succes in guilda, ne-au parasit, ar trebui suplinita lipsa lor cu inca macar 2 healeri (de rezerva) Pufarinaa care a venit recent este in stare sa inlocuiasca pe oricare din cei 3, acesta participand la un fresh test si dovedindu-si utilitatea.
4. Parerea mea, ramane la latitudinea lui Durs acest lucru. Ar trebui instituit un nou set de reguli pentru raiduri, pentru ca acolo au fost probleme un pic mai mari in ultimul timp. Ex: Nu vorbiti aiurea si alte chestii decat sfaturi sau strategii pentru un boss. (in prealabil -dkp sau daca nu kick raid si luam altii, sunt destui care asteapta)
5. Sa se accepte dpsul mai low la un boss numai daca se respecta scriptul INTCOMAI. Adica daca dai pe adds sau daca tu ca melee pleci cu sporul daca sunt 2 spori la melee!
6. Durs, tu la un boss mai complex in care ai script mai sa zic ceva mai complicat, nu da dps ascundete intr-un colt sau undeva si tine targetu pe cate un jucator si focusul la fel. Ca nu murim noi daca facem in 24. Ii urmaresti pe fiecare in parte si care calca stramb ramane schiop exact cum ai zis si tu!

Sunt doar niste propuneri, nu le-am scris ca sa ma aflu in treaba sau sa fiu remarcat, vreau sa remediez situatia dificila prin care trece guilda in aceste momente. Because I'm a part of it!


Care m-ajuta si pe mine cu o lucrare de atestat?
"May the Legend of HUGE live forever and may the heroes of HUGE be hailed as champions of the Freakz Server."
Pretiosu, 122 cu 27
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Salbatik
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-05-2011 12:22)
Joined: 23 May 2011
Posts: 48, Topics: 19
Location: Insulele Caraibe

Reputation: 56.9
Votes: 6

   
Post Posted: 23-05-2011, 22:16:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Durs wrote:
hetealx wrote:
O idee care...nu stiu daca ar fi chiar potrivita in momentul asta dar...ar fi frumos sa fie pusa in aplicare - Durs va decide ce si cum.
1. Sa facem un nou topic cu titlu "Cine esti" sau ceva in gen unde putem sa ne spunem povestea vietii noastre - sau posta niste poze cu noi respectiv mediul in care traim.(ex: am vazut la guilde precum The QQ Givers sau Snails Gone Mad dar din pacate nu mai pot da link caci nu mai au subforum -)
O idee care ar merge aplicata daca dupa transferu pe evo neapucam de treaba si rupem raidurile zi si noapte!
2. Un addon interesant +niste instructiuni de folosire
Rectific, am mai adus vorba de addonul asta, wella spunandu-mi ca n-am sanse cu asa ceva ca n-avem oameni seriosi in guilda. Acuma dupa ce-au plecat majoritatea zic eu ca au ramas cei care sunt intr-adevar de cuvant si am avea o sansa. La fel, astept sa vad ce zice Dursi boy.

1. agreed. (100% dupa transfer)
2. agreed. (75% dupa transfer) am sa ma interesez mai in amanunte despre acest addon.

Durs ocupate de aceste 2 ideei si dupa de celelalte propuse din nou de Hetea. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    


The time now is 20-05-2024, 04:19:39
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password