User
Pass
2FA
 
 

HUGE ->Ideas
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message13295
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 31-05-2011, 12:43:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hetealx wrote:
Raster wrote:
Am si eu o idee legata de scripturile lk ca in fresh testul facut de main raideri sa se faca si lk, scripturile 10n/25n 10hc/25hc fiind similare, se poate testa daca jucatorul respectiv stie scriptul sau nu.

Daca as avea o diversitate mai mare de playeri on la momentul testului as face full run, inclusiv pe "rege".
De aici si problema, ori nu sunt destui on si tre sa iau si alte rankuri, ori sunte 3 wari 3 rogi si ...deja improvizam raidu si nu trecem nici de council!


Iei si de alt rank daca e nevoie, dar totusi daca testezi 3-4 noi veniti in guilda e de ajuns pentru un raid.



воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Silenz

[MindControled]



Status: Offline
(since 28-05-2018 09:51)
Joined: 17 Oct 2010
Posts: 249, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 45.8
Votes: 22

Post Posted: 31-05-2011, 18:32:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Durs wrote:
31.05.2011
    Guilda of HUGE (finished)
      -recrutarile vor fi doar in guilda of HUGE;
      -testingurile vor fi doar in guilda of HUGE;
      -raidurile mici vor fi doar in guilda of HUGE;
      -Caracterele secundare ,tot in of HUGE;


Salut. O sa incerc sa fiu cat mai scurt si la obiect posibil.

Nu sunt de acord ca recrutarile sa fie facute in guilda of HUGE deoarece cunostintele celor recrutati vor trebui testate in instante gen Icecrown Citadel sau Ruby Sanctum si s-ar putea ca un fresh test sa nu se faca prea curand fie ca nu sunt destui oameni cu gear, sau sunt prea multe clase de acelasi fel cu gear, sau poate ca unii Main Raideri sau de rank mai mare sa aibe offcharuri de low gearscore si vor prefera sa isi imbrace caracterele in instante low level.

Consider ca recrutarile sa se faca in continuare in guilda HUGE, iar testarea cunostintelor + dobadirea unora noi sa fie facuta atat in Icecrown Citadel 10n cat si in Icecrown Citadel 10h deoarece unii nu au habar de Shadow Trap.
Deasemenea consider ca nu va trebui sa se ia mai mult de 2 clase identice intr-un fresh testing, completarea locurilor lipsa facandu-se cu alti playeri de rank 1 , 2 , 3 sau chiar offchare bine imbracate, astfel fiecare player din guilda avand ocazia sa faca Icecrown Citadel 10n , 10h pe saptamana.
Deoarece conditiile de acceptare in guilda sunt foarte stricte eu zic ca drumul pana la Lich King va fi unul usor si nu va dura mult, ramanand destul timp pentru a da try-uri la Lich King. Prin aceste try-uri playerii fresh vor invata foarte bine scriptul si isi vor forma automatismul de a fugi singuri cand este castat Defile sau Shadow Trap, sa se coordoneze in privinta Valkyrilor, etc. Desigur raid liderul le va explica ce este de facut celor care nu au mai facut Icecrown Citadel pe heroic mode sau normal mode.
Cand se vor face viitoare raiduri de 25 cu acesti playeri, eu zic ca treaba la Lich King va decurge foarte bine deoarece playerii au experimentat si invatat deja scriptul.

Consider ca si offcharele ar trebui sa ramana in guilda HUGE.
Cand se vor face fresh testinguri cei implicati in raid care detin offcharuri sa intre pe ele si sa le lase la intrare in Icecrown Citadel. Deoarece playerii fresh vor avea 6k GS+ nu cor avea nevoie de iteme din Icecrown Citadel 10n sau 10hc, poate doar de mark-uri. Cand pica un item pe care nu il vrea nici un player implicat in raid , dar il vor pentru offchar, se va da roll pentru item, se va intra pe offchar si se va loota itemul.
De ce sa se faca 2 raiduri in 2 guilde diferite atat pentru fresh testing cat si pentru imbracarea offcharelor, cand se poate face doar unul singur in guilda principala, facandu-se si fresh testing, dar imbracandu-se totodata si offcharele. (se economiseste mult timp)

Am observat ca majoritatea veteranilor din guild nu vor sa mai faca Lich King pe 25n sau 25hc deoarece nu merge totul bine din prima si nu au timp de multe try-uri. Facandu-se Lich King pe 10n si 10hc cu playerii noi eu zic ca se vor evita multe wipe-uri pe 25n si 25hc.

Cam acestea au fost parerile mele.
Durs imi cer scuze ca am scris atat, sper ca vei avea rabdare sa citesti tot.

O zi buna!


[PvE] Druid TANK Guide
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Stryker
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 31-05-2011 17:13)
Joined: 31 May 2011
Posts: 50, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 22.6
Votes: 9

Post Posted: 31-05-2011, 18:45:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bine punctat. - imi place punctu tau de vedere.Asteapta raspunsul lui durs.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hetealx

[The Conquistador]



Status: Offline
(since 26-08-2013 15:50)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1494, Topics: 71
Location: Piatra Neamt

Reputation: 108.9
Votes: 13

   
Post Posted: 31-05-2011, 18:57:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pufarinaa, cand vei fi tu leader intr-un raid de 10hc/n atunci iti sugerez sa iei si offchare si sa le gearezi.
Iti spun eu din propria experienta, e insuportabil, stau dupa ala pana isi ia itemu pana nu stiu ce ne complicam mai mult, deja se pierde timp aiurea, pana vin toti cu offcharele in fata la icc pana se duce ia itemu pune ffa da relog. Fa tu odata asa ceva si dupa no sati mai trebuiasca.
Vrei lich king? Ia-ti oameni gearati se da need before greed doar la markuri de T10 la raiduri de 10, bufele se dau din 3 in 3 bosi pauza dupa profesor si inainte de lich king.
Scurt si la obiect!
(la restu ideilor nu ma bag, asta depinde de Durs)


Care m-ajuta si pe mine cu o lucrare de atestat?
"May the Legend of HUGE live forever and may the heroes of HUGE be hailed as champions of the Freakz Server."
Pretiosu, 122 cu 27
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Durs
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-04-2018 09:53)
Joined: 15 Feb 2010
Posts: 1635, Topics: 89
Location: Oradea

Reputation: 200.4
Votes: 20

 
Post Posted: 31-05-2011, 19:52:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bun, acestea find spuse am sa mai lamuresc unele chestii la care m-am gandit. (mersi pufarina pentru ca totusi ti-ai dat silinta si ti-ai stricat un timp pretios ca sa editezi si sa gandesti ce ai scris acolo) +1.
    1. Guilda of HUGE e facuta in special pentru off chare, dar gandindu-ma mai bine la aceasta chestie, am realizat ca ar fi mult mai bine daca am introduce toti playerii "incapabili(netestati)" intr-o guilda, chiar daca e ea de off chare, dar sa stim pe cine am testat si pe cine nu.
    2. Guilda are rankuri special concepute pentru fresh test, astfel incat daca un tester ii da unui player "nota / nivelul" de advanced / pro / novice / beginer , ii poate da rank automat, iar in cazul in care avem nevoie de (eg. warlock) in guilda, automat luam un player testat din guilda precedenta in Main Guild.
    3 Am vrut sa se faca deosebire de off chare deoarece era prea mare zarva pe iteme si pe oameni cand era vorba de raiding ( eg. Am boservat ca intr-un raid de 25normal s-a facut mare zarva in legatura cu off charele, din cauza ca cineva vroia sa participe cu off char in raid si nu cu main char), iar asta e o prostie, pentru ca raidurile de 25normal sunt "concepute" pentru a geara playerii testati deja in raiduri(ma refer stric la guilda HUGE), gen Marks sau trinkets.
    4. Mai mult de atat (*punctez la ideea ta de test), fresh testing se va putea face si cu off chare(referitor la chestia de completare a claselor) , astfel incat se poate incerca atat Icecrown Citadel cat si Ruby Sanctum.
    5. La ideea cu Lich King 25heroic e in dubii deoarece din punct de vedere Logic si Corect, nu se poate "trece" nicicum de valk'yres, decat daca faci un exploit sau folosesti hack de fly, iar din cate am inteles daca duci un valk'yre sub 50% nu te teleporteaza inapoi pe platforma. In cazul in care ai noroc si prinde hunters sau warlocks ,tot ramai cu aprox. 3-6 playeri in minus, astfel reducand dps-ul foarte mult.


Sper ca , concluziile mele sa cuprinda tot ce ai scris despre cealalta guilda, iar daca aveti dubii / idei legat de ce am scris sau idei noi aduse noii guilde , va stau la dispozitie.


Zon'ozz banned our healers

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hetealx

[The Conquistador]



Status: Offline
(since 26-08-2013 15:50)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1494, Topics: 71
Location: Piatra Neamt

Reputation: 108.9
Votes: 13

   
Post Posted: 09-06-2011, 21:07:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ba frate, nici asa nu e bine. Ai setat din nou ca main raiderii sa poate edita note-ul, iara se pun prostii pe la note, iara ies scandaluri si alte chestii dintr-un nimic. Ar trebui facut un rank special peste main raider in care doar el poate edita note, pentru ca sunt unii main raideri seriosi care fac fresh teste si au nev de acea optiune de edit...

Care m-ajuta si pe mine cu o lucrare de atestat?
"May the Legend of HUGE live forever and may the heroes of HUGE be hailed as champions of the Freakz Server."
Pretiosu, 122 cu 27
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Durs
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-04-2018 09:53)
Joined: 15 Feb 2010
Posts: 1635, Topics: 89
Location: Oradea

Reputation: 200.4
Votes: 20

 
Post Posted: 09-06-2011, 21:13:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

main raiderii sunt de obicei seriosi iar daca isi bate joc si abuzeaza de rank(note change) atunci se lasa cu -dkp.

Zon'ozz banned our healers

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hetealx

[The Conquistador]



Status: Offline
(since 26-08-2013 15:50)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 1494, Topics: 71
Location: Piatra Neamt

Reputation: 108.9
Votes: 13

   
Post Posted: 09-06-2011, 21:16:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Durs wrote:
main raiderii sunt de obicei seriosi iar daca isi bate joc si abuzeaza de rank(note change) atunci se lasa cu -dkp.

Seriosi...sigur...Si de unde stii cine si cand se joaca cu chestiile alea?


Care m-ajuta si pe mine cu o lucrare de atestat?
"May the Legend of HUGE live forever and may the heroes of HUGE be hailed as champions of the Freakz Server."
Pretiosu, 122 cu 27
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Durs
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-04-2018 09:53)
Joined: 15 Feb 2010
Posts: 1635, Topics: 89
Location: Oradea

Reputation: 200.4
Votes: 20

 
Post Posted: 09-06-2011, 21:20:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

poti sa stii daca ramai singur cu el si inca schimba note-urile...dar oricum iti dai seama dupa ce scrie.

Zon'ozz banned our healers

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drik

[Debil]



Status: Offline
(since 26-01-2024 20:57)
Joined: 08 May 2010
Posts: 3338, Topics: 181
Location: Romania

Reputation: 1285.6
Votes: 166

       
Post Posted: 10-06-2011, 08:59:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.M'am gandit ca nu numai secund gm ,council si ownerul sa faca raiduri de 25 m'am gandit ca prin alegere sa lasati 2 main raider sa faca un raid de icc 25 normal sa vedem cum ne descurcam ca main raider in raidurile mari....
2.Vreau ca Fiecare player din guilda si care intra sa aive minim 1 meserie full - .
Sper Sa va placa ideile mele -


Dacã ataci replica unui prost, riști sã te trezești cu tot prostul în discuție
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
M.V.P
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 16-06-2011 19:13)
Joined: 06 Jun 2011
Posts: 839, Topics: 16
Location: Vestu Salbatic.

Reputation: 47.5
Votes: 11

 
Post Posted: 10-06-2011, 11:01:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cu prima idee sunt de acord cu tine 50% in privinta ei,deoarece ca sa faca raidu main raideri aia inseamna sa lase dkp table si la concil si mainraider.....ceea ce zik eu ca nu va accepta durs....deci e imposibil.
Cat despre ideea a 2 ce sa zik...e bun ideea dar aici pe evolution nu stiu daca e asa buna....deoarece daca mai pui si cerinta asta in cerere.....o sa avem cate o cerere la jumate de an postata la recrutari.

Astea au fost parerile mele.

Multumesc.


Never give Up!!!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Drik

[Debil]



Status: Offline
(since 26-01-2024 20:57)
Joined: 08 May 2010
Posts: 3338, Topics: 181
Location: Romania

Reputation: 1285.6
Votes: 166

       
Post Posted: 10-06-2011, 11:37:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

a da scz la prima idee cu main raider am uitat de dkp am uitat sa mentionez sa fie si un secund gm cu dkp sau cine poate da ,si main raiderul sa dea itemele la loot si cine are dkp table sa le scada.. si el doar sa le imparta...

Dacã ataci replica unui prost, riști sã te trezești cu tot prostul în discuție
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
M.V.P
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 16-06-2011 19:13)
Joined: 06 Jun 2011
Posts: 839, Topics: 16
Location: Vestu Salbatic.

Reputation: 47.5
Votes: 11

 
Post Posted: 10-06-2011, 11:54:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drik wrote:
a da scz la prima idee cu main raider am uitat de dkp am uitat sa mentionez sa fie si un secund gm cu dkp sau cine poate da ,si main raiderul sa dea itemele la loot si cine are dkp table sa le scada.. si el doar sa le imparta...

ar fi prea complicat dar nu prea are rost zik eu.....se complica raidu degeaba...nu stiu ce sa zik...asteapta decizia lui durs.


Never give Up!!!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Durs
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-04-2018 09:53)
Joined: 15 Feb 2010
Posts: 1635, Topics: 89
Location: Oradea

Reputation: 200.4
Votes: 20

 
Post Posted: 10-06-2011, 12:57:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prima idee pica....deoarece si asa e greu cu secund gm la dkp table...dar mai ales sa bag si la main raideri si council( ceea ce va duce la scandal de dkpuri) si multe modificari).
a doua idee vine de la sine...nici nu am pus regula pentru ca era de asteptat ca trebuie sa ai o meserie cel putin cu care sa ajuti guilda. asta e de bun simt.


Zon'ozz banned our healers

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drik

[Debil]



Status: Offline
(since 26-01-2024 20:57)
Joined: 08 May 2010
Posts: 3338, Topics: 181
Location: Romania

Reputation: 1285.6
Votes: 166

       
Post Posted: 10-06-2011, 13:21:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am incercat :d

Dacã ataci replica unui prost, riști sã te trezești cu tot prostul în discuție
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    


The time now is 17-09-2024, 12:50:41
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x