User
Pass
2FA
 
 

Hagi ºi-a dat demisia de la Steaua!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports
Author Message1316
ritmer

[r0b0t]



Status: Offline
(since 09-05-2013 16:25)
Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2596, Topics: 190
Location: in orasul in care nimeni nu doarme

Reputation: 221.4
Votes: 33

 
Post Posted: 20-09-2007, 15:49:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

EXCLUSIV // Hagi: "Am luat aceastã decizie de acum douã seri. Nu puteam sã las echipa la greu, la un meci din Liga Campionilor."

Gicã Hagi: "Nu mai puteam sã rezist, sînt foarte dezamãgit. Îmi voi anunþa jucãtorii la antrenamentul de la ora 17:00"

Becali: "Demisia e demisie. Am vrut sã fac din Hagi un mare antrenor. Cel mai mare regret al meu este ca nu am putut face din Hagi un mare antrenor"

Dumitru Dumitriu: "El ºtie mai bine care sînt motivele pentru care a demisionat. Eu nu pot sã comentez decizia pe care Hagi a luat-o"
Helmut Duckadam: "Nu ºtiu ce sã comentez. Probabil cã rezultatele din ultima perioadã l-au determinat sã ajungã la aceastã decizie. Stresul a fost cam mare în ultimul timp. Nu ºtiu cîþi antrenori rezistã foarte mult la Steaua. E foarte mare presiune ºi este nevoie de rezultate. Tot timpul a fost presiune, dacã rezultate nu erau la echipã, ºi în acele momente se schimbã antrenorul, pentru cã nu se poate schimba echipa. Asta e!"

Emeric Ienei: "Am auzit de demisia lui Hagi ºi regret foarte mult cã nu a reuºit la Steaua. Dar a avut motive întemeiate sã ia aceastã decizie."

Dan Petrescu: "Nu pot sã comentez decizia lui. Este unul dintre cei mai buni prieteni ai mei, îi þin pumnii. Cu siguranþã se aflã într-un moment foarte greu al carierei."

La ora 18:00 Hagi va susþine o conferinþã de presã în care îºi va anunþa oficial demisia. Acesta a decis sã nu participe la antrenamentul de searã al echipei. De echipã se va ocupa secundul Massimo Pedrazzini

Becali a decis sã-l sune pe Cosmin Olãroiu pentru a încerca sã-l readucã antrenor la Steaua. Patronul Stelei vrea sã afle de la Olãroiu care sînt condiþiile în care el sã se poatã întoarce la Steaua.

Ioan Andone: "Hagi e un bãrbat matur, ºtie foarte ce bine ce face. Doar Hagi ºtie care sînt cauzele pentru care a luat aceastã decizie. Cred cã a fost vorba de un dialog în contradictoriu tot timpul între Hagi ºi Becali. De ce nu intrã Becali antrenor, dacã crede cã este aºa uºor? Becali nu trebuia sã-l aducã dacã a vrut sã-l þinã douã luni ºi gata. Asta e! E decizia lui."

Miodrag Belodedici: "Îmi rãu de Hagi. Trebuia sã renunþe de la primul scandal la Steaua, în momentul cînd au început probeleme."

Ion Crãciunescu: "Dacã eram în locul lui Hagi îmi dãdeam demisia dupã ce s-a calificat în Liga Campionilor, dupã meciul cu Bate Borisov. Nu cred cã acceptã nimeni umilinþa la care a fost supus Hagi!"

sursa : gsp.ro



Cel mai usor lucru pe lumea asta e sa devii artist, e floare la ureche(a) lui van gogh ...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
illuSion

[Creep]



Status: Offline
(since 08-04-2008 18:43)
Joined: 03 Jun 2007
Posts: 705, Topics: 32
Location: Romania

Reputation: 96.5
Votes: 6

Post Posted: 20-09-2007, 18:46:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

a facut ceea c este mai bn pt steaua ,dak mai ramanea kteva meciuri s termina mult mai urat
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
In2ition

[Globul de cristal]



Status: Offline
(since 30-04-2018 18:33)
Joined: 28 Aug 2006
Posts: 11769, Topics: 315
Location: Galati

Reputation: 1842.7
Votes: 199

Post Posted: 20-09-2007, 19:23:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hagi la conferinta era cu lacrimile in ochi, iar becali si-a batut joc de el in direct pe pro tv cu dna esca -
imi pare rau totusi de el, deoarece a jucat cu echipa impusa de becali ... oricum, oli a facut lucruri mari la steaua,sper sa revina
a fost singurul antrenor din romania care a reusit sa duca o echipa romaneasca intr-o semifinala europeana dupa revolutie -
becali ironic si prost isi lauda calitatile morale si zice ca-l aduce pe mourinho sa duca steaua , si ii da salariu de 6 mil / an


We stop looking for monsters under the bed when we realize they're inside of us.

nr913 wrote:
no really, dacã nu era așa țãrancã, și dacã era în bucurești, o luam de nevastã

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kre@toR

[Assasin]



Status: Offline
(since 15-06-2022 22:19)
Joined: 06 Jan 2007
Posts: 4058, Topics: 253
Location: Am uitat.

Reputation: 338
Votes: 37

 
Post Posted: 21-09-2007, 09:43:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am vazut la ProTV - pacat ... el era super antrenor -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Gh0sT

[Legend]



Status: Offline
(since 05-02-2024 10:55)
Joined: 10 Jul 2007
Posts: 7977, Topics: 210
Location: Everywhere

Reputation: 146.6
Votes: 967

Post Posted: 21-09-2007, 10:53:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A fost un super jucator. Super antrenor inca nu a ajuns, dar ar fi fost frumos sa ajunga la steaua....
Cat despre Becali... Nu numai ca si-a batut joc de o legenda a fotbalului romanesc, ci si-a batut joc de cel mai bun jucator care a evoluat pentru steaua...


Only soft things can kill me...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports  


The time now is 07-07-2024, 16:04:47
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x