User
Pass
2FA
 
 

Hagi si Iordanescu la nationala

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports
Author Message1450
bSp

[Criminal]



Status: Offline
(since 26-08-2014 14:34)
Joined: 05 Mar 2011
Posts: 5517, Topics: 58
Location: Pe FreAkZ!!

Reputation: 139.5
Votes: 14

Post Posted: 06-06-2011, 13:59:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Iordãnescu: "Nu ºtiu dacã Hagi ºi-a dat încã acordul! Eu nu renunþ la funcþia din parlament"

Dupã demisia lui Rãzvan Lucescu, Federaþia Românã de Fotbal a fãcut o ofertã lui Gicã Hagi ºi lui Anghel Iordãnescu pentru a prelua echipa naþionalã, primul în calitate de selecþioner, al doilea în calitate de director tehnic al tuturor echipelor naþionale.

"Nu ºtiu personal dacã Hagi ºi-a dat încã acordul. Ieri dupã-amiazã am avut o intrevedere in trei cu Mircea Sandu si am discutat acest proiect, Hagi antrenor, eu director tehnic al tuturor echipelor nationale. Din aceastã poziþie trebuie sã venim cu o strategie în ceea ce priveºte redresarea ºi reformarea tuturor echipelor naþionale ale României.

Marea mea problemã este cã sunt senator ºi sunt implicat într-un proiect politic, la care nu voi renunþa. Mai sunt 16 luni de mandat ºi nu voi renunþa la poziþia mea din parlament, vreau sã fiu permanent prezent la ºedinþele de plen.

Acest proiect prezentat de Mircea Sandu este unul deosebit de interesant. Se întinde pe patru ani, iar obiectivul este calificarea la EURO 2016. ªi eu ºi Hagi trebuie sã ne îngrijim de activitatea loturilor naþionale. Am intrat în acest proiect ºi datoritã lui Gicã Hagi, este o idee provocatoare, poate fi în beneficiul fotbalului românesc. Citiþi mai mult despre Iordãnescu ºi Hagi la naþionalã pe http://www.prosport.ro

A aºteptat sã treacã meciul cu Bosnia, pe care România l-a cîºtigat cu 3-0, dupã care ºi-a anunþat plecarea de la echipa naþionalã, cu destinaþia Rapid, echipã alãturi de care care a trãit cele mai frumoase realizãri din cariera sa de antrenor. Rãzvan Lucescu i-a anunþat pe sefii FRF cã renunþã la postul de selecþioner, fãrã însã a face ºi public, motivele pentru care a luat aceastã decizie. O parte dintre oamenii de fotbal spun însã cã Rãzvan Lucescu nu a fost susþinut ca selecþioner, printre aceºtia numãrîndu-se ºi tehnicianul echipei Kuban Krasnodar, Dan Petrescu. Acesta a declarat, sîmbãtã, la Sport.ro, cã îi pare rãu cã Rãzvan Lucescu nu a fost susþinut ca selecþioner, deoarece ar fi meritat acest lucru, ºi cã s-ar bucura enorm ca Gheorghe Hagi sã fie urmãtorul antrenor al naþionalei. „Cred cã s-a greºit. Îmi pare rãu cã Rãzvan nu a fost susþinut pentru cã el merita. M-aº bucura enorm sã fie selecþioner Hagi ºi sperãm cu toþii cã va reuºi sã aducã echipa naþionalã la turnee finale. Sînt convins cã este omul potrivit“, a spus Petrescu.

Petrescu nu a fost contactat

Dan Petrescu a precizat cã el a þinut legãtura cu Rãzvan Lucescu ºi i-a spus acestuia sã nu demisioneze: „Îl susþin pe Rãzvan Lucescu. Am mare încredere în el. Eu am þinut legãtura cu Rãzvan ºi i-am spus cã am încredere sã nu demisioneze, sã nu plece“. Petrescu a menþionat cã nu a fost contactat de nimeni de la FRF pentru a prelua postul de selecþioner. „În momentul de faþã sînt foarte bine unde sînt ºi încerc sã fac foarte bine munca pe care o fac“, a adãugat el.

Becali îl vede pe Hagi selecþioner

Finanþatorul Stelei, Gigi Becali, a spus la rîndul sãu, cã ºtie cã Gheorghe Hagi va fi viitorul antrenor al echipei naþionale a României, acesta urmînd sã fie ajutat de Anghel Iordãnescu, în calitate de director tehnic, ºi de Viorel Moldovan, ca secund. „Da, aºa ºtiu cã Gicã este antrenorul echipei naþionale, cu Iordãnescu director tehnic ºi Moldovan secund. Eu zic cã este soluþia idealã, pentru cã Gicã este omul care ar accepta sfaturi de la Iordãnescu. Pentru Hagi echipa naþionalã este un vis, este un lucru care îl dezarmeazã ºi nu ar fi refuzat. La Hagi, dupã familie vine echipa naþionalã“, a spus Becali.

„Rãzvan Lucescu este noul antrenor al Rapidului“

Acþionarul majoritar al FC Rapid, George Copos, a anunþat cã tehnicianul Rãzvan Lucescu a semnat un contract pentru urmãtorii patru ani cu gruparea „alb-viºinie“. „Rãzvan este un om deosebit, cu un caracter extraordinar. Noi ne-am înþeles cu el ºi am semnat un contract pe patru ani“, a spus Copos.

Palmares la naþionalã

Rãzvan Lucescu a fost numit selecþioner al României în 29 aprilie 2009, înlocuindu-l pe Victor Piþurcã. În mandatul sãu, echipa naþionalã a jucat pînã acum 11 meciuri oficiale, obþinînd patru victorii, patru egaluri ºi trei înfrîngeri. Sub conducerea lui Rãzvan Lucescu, România a înregistrat în preliminariile Campionatului European din 2012 douã remize, scor 1-1 cu Albania ºi 0-0 cu Belarus, douã înfrîngeri (0-2 cu Franþa ºi 1-2 în deplasare cu Bosnia-Herþegovina) ºi douã victorii, 3-1 cu Luxemburg ºi, vineri, 3-0 acasã cu Bosnia-Herþegovina. Dupã ºase partide, România ocupã locul trei în clasamentul grupei D, cu 8 puncte, fiind devansatã de Franþa - 13 puncte ºi de Belarus - 9 puncte. Locul patru este ocupat de Albania- 8 puncte (5 jocuri), urmatã de Bosnia-Heþegovina - 7 puncte (5 jocuri) ºi de Luxemburg - 1 punct.

Naþionala a plecat în America de Sud

• Echipa naþionalã a României a plecat, sîmbãtã, de pe aeroportul Henri Coandã, în turneul din America de Sud, delegaþia fiind însoþitã de tehnicienii Emil Sãndoi ºi ªtefan Iovan, precum ºi de secretarul general al FRF, Adalbert Kassai. Din delegaþie nu a fãcut parte Rãzvan Lucescu ºi nici preºedintele FRF, Mircea Sandu, ºi directorul general Ionuþ Lupescu. Gabriel Tamaº nu a fãcut deplasarea împreunã cu echipa, fundaºul urmînd sã plece asearã spre America de Sud. Cu naþionala României nu au plecat în America de Sud atacantul Adrian Mutu ºi fundaºii Rãzvan Raþ ºi Cristian Sãpunaru. În locul lor au fost convocaþi George Þucudean ºi Gabriel Matei. Reprezentativa României va disputa în America de Sud douã meciuri amicale, cu Brazilia (8 iunie, ora 03.50, la Sao Paulo) ºi cu Paraguay (11 iunie, ora 23.00, la Asuncion).

Cu Hagi pe banca ROMANIA va castiga cu Brasilia!!





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Yapiz

[Caineeee]



Status: Offline
(since 14-02-2024 16:50)
Joined: 22 Dec 2010
Posts: 11925, Topics: 279
Location: Constanta

Reputation: 569
Votes: 266

   
Post Posted: 06-06-2011, 15:06:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cu Hagi pe banca ROMANIA va castiga cu Brasilia!!



hai ca asta "o fu` " buna -

banal...orice antrenor vine acum nu face nimic...trebuie reconstruita echipa nationala cu jucatori gen Torje Alexe si toti care nu vor mai juca la u21



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Waynee

[BasedTontoVeli]



Status: Offline
(since 21-01-2023 08:21)
Joined: 14 Dec 2009
Posts: 24138, Topics: 407
Location: BasedTontoVeLI

Reputation: 1611.6
Votes: 187

 
Post Posted: 06-06-2011, 17:25:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hagi nu e antrenor. Jucator bun antrenor praf.


Years tragic:
94: Birth of Bieber
95: Eazy's Death
96: 2Pac's Death
97: Biggie's Death
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 06-06-2011, 19:09:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Waynee wrote:
Hagi nu e antrenor. Jucator bun antrenor praf.


Subscriu. Degeaba-l aduc la nationala, e varza ca antrenor.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ganja*

[Shameless]



Status: Offline
(online 4 weeks ago)
Joined: 10 Apr 2010
Posts: 13651, Topics: 135
Location: Bucuresti

Reputation: 812
Votes: 155

Post Posted: 06-06-2011, 19:26:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nimeni nu are nimic cu Hagi dar treaba asta cu antrenoratu` nationalei il depaseste total , el nu a fost in stare la fostele echipe la care a antrenat sa faca performanta(nu dau ex.) dar la nationala ?
A avut si el moment de glorie dar s-a dus.Mai bine sa se ocupe de academia lui de pustani ca aici nu are sens.
Mircea Lucescu ar fi un exemplu pentru nationala.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DaN!eL^
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 16-01-2017 16:20)
Joined: 31 Jan 2011
Posts: 16222, Topics: 248
Location: Romania

Reputation: -92.8
Votes: 180

 
Post Posted: 06-06-2011, 21:52:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mda... Hagi .. trebuia sa ramana la statutul sau de fost jucator bun .. asa doar se face de rusine - .. dar macar face bani



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
bSp

[Criminal]



Status: Offline
(since 26-08-2014 14:34)
Joined: 05 Mar 2011
Posts: 5517, Topics: 58
Location: Pe FreAkZ!!

Reputation: 139.5
Votes: 14

Post Posted: 08-06-2011, 13:35:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mda... Se pare ca m-am inselat - Brasilia-Romania 1-0
Am avut BARA lui Gabi Muresan si Sutul Frumos a lui Torje ce sai faci Si Brasilia a jucat super bine !!
Urmeaza Romania-Paraguay nush ce sa zic dupa cum au jucat aseara ma indosiesc ca o sa castige!!





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports  


The time now is 02-10-2024, 15:50:55
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x