User
Pass
2FA
 
 

How to. . . BAAAaaa~~C !

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone
Author Message2242
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 06-05-2013, 19:29:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok, dupa cum multi stiti si sperati sa nu: Bacalaureatul suna la poarta, eu unul inca ma chinui sa pun mana sa invat ce mai e, si anume biologia all over again mai ales ca nu am facut intr-a 11-a si a 12-a ce mai e comentariu la romana si exercitii la mate.

Ca sa va spun o mica poveste: Cu 4 zile inainte de simularea la romana, aveam 8-9-10 comentarii de ''invatat'', in prima zi mi-am storcit creierii sa invat basm cult si o poezie, a doua zi o poezie(comentariu ofc) si a 3-a si a 4-a zi mi-am bagat #@$% si m-am bagat la wow sau ce am facut w/e. Si ca sa fie treaba treaba la simulare am avut roman.

Oricum, ceea ce vreau sa stiu e care sunt metodele fiecaruia de a se pregati pentru bac -.
Eu unul (cred) o sa fac:
-ex la mate
-old fashion invat pe fragmente, pentru comentarii la romana
-iar la bio o sa imi sorc creierii cu cartea pe care am dat o caruta de bani

Recent am incercat cu Memo+ si ~~oarecum da roade, dar nu poti fi niciodata sigur.
Anyways. . . astept ideeile fiecaruia, casi ale mele nu prea sunt ''tentante'' :\



Twitch
Vand wow gametime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Double-M

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-05-2013 10:57)
Joined: 08 Apr 2013
Posts: 281, Topics: 44
Location: Lugoj

Reputation: 46.3
Votes: 30

Post Posted: 07-05-2013, 14:26:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Singura soluție e sa înveți cât mai mult(seara).
Si sa nu tocești , cauta pe cineva care sa-ți explice.


ZeNN is banned
YM: [email protected]
Steam: ZeNN / dnlonfire
V-am salutat din mers, aveti grija de voi.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BonJovi4EveR
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-04-2016 19:39)
Joined: 17 Feb 2012
Posts: 18171, Topics: 590
Location: United States

Reputation: 195.3
Votes: 196

Post Posted: 07-05-2013, 15:24:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La romana nu e mare teorie, daca citesti comentariile de vreo 2-3 ori , nu toceala, ci cu logica, n-ai treaba , acolo poti obtine lejer o nota mare, peste 9, la matematica exercitii la greu plus meditatii, iar la biologie , pentru ca din aia am dat si eu , aceasi chestie, in a 11-a si a 12-a nu am facut deloc, te poti baza pe Tatal Nostru, caci, in...timpul care ti-a mai ramas nu ai cum sa o pricepi, decat stiu eu...foarte putin dar insuficient pentru o nota de trecere. In ultimii 2 ani examenul de bacalaureat este tot mai criticat de elevi datorita prezentei camerelor de filmat, pentru ei reprezinta o presiune in plus , dar sa recunoastem, majoritatea nu isi mai manifesta interesul pentru carte , facand comparatie cu generatiile anterioare lor.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 07-05-2013, 16:21:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Partea cu biologia m-a cam demoralizat nitel QQ, asta din cauza ca stiu ca e cam adevarat... in schimb la romana si mate sunt sperante, adica ma rog. Mai multa baza am pe subiectul I de la mate decat la romana, deci ar trebui sa fie ok daca mai scot ceva si din II si III.

O sa incerc si chestia cu invatatul seara, multam pentru reply-uri ^_^. Doar de curiozitate, cam cat timp depuneai pe zi sa inveti ? Si invatai doar la o chestie, sau 1 comentariu, o varianta la mate... etc. ?



Twitch
Vand wow gametime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pirinush

[Little Pandawan]



Status: Offline
(since 31-12-2018 12:27)
Joined: 23 Sep 2011
Posts: 6481, Topics: 263
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 2731.3
Votes: 190

       
Post Posted: 05-06-2013, 09:16:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Also, sterge WoW pana trece bacul



Fixes will be live only after a server restart !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Mitza158

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-09-2013 08:47)
Joined: 25 May 2012
Posts: 99, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 38.5
Votes: 6

 
Post Posted: 08-06-2013, 10:49:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pirinush wrote:
Also, sterge WoW pana trece bacul

/agreed
Pentru bio , eu unu imi facusem un caiet separat si imi ordonam materia schematic , de ex un organ anume , il imparti in categorii ==> fiecare categorie cu subgategoria ei si tot asa ; iti subliniezi tot ce ti se pare ca nu ti-a ramas intiparit si revi. Mie unul imi venea mai usor sa invat asa . Multa bafta !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 08-06-2013, 22:01:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Also, nu-ti lua laptop nou inainte de BAC!!!!1
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
QuarZ

[I am simm.]



Status: Offline
(since 20-04-2017 21:28)
Joined: 11 May 2013
Posts: 480, Topics: 11
Location: Belgium

Reputation: 635.6
Votes: 41

 
Post Posted: 09-06-2013, 23:33:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa parerea mea e mai usor sa dai la fizica decat la biologie. In consecinta, eu dau la fizica:-s. Pot spune ca e singura materie pe care cred ca o s-o iau. Am oarece dificultati in a retine si pentru romana subiectul 3 o sa ma rog sa cada ceva ce stiu, ca de nu picata sunt! Acum incerc si cu Memo+ dar nu prea vad diferente, cel putin pentru moment. La mate...am vrut sa fac meditatii pentru ca stiu ca altfel nu am sanse dar nu m-au lasat ai mei [tata]. El e plecat in Belgia si faptul ca am cerut sa fac meditatii l-a deranjat si spunea ca pana acum aveam note mari [nici chiar mari, 8 poate si cate un 9] si nu am nevoie de meditatii. Asa ca, n-am facut meditatii la nimic, timpul trece pe langa mine, nu am nici un chef de invatat , ce mai ramane de facut este sa se intample vreo minune la bac si sa-mi pice ceva ce stiu.
Ca sfaturi nu stiu ce sa-ti spun. La romana mi-am facut la aproximativ toate comentarii de 2 pag-2 pagini jumatate si le invat asa. Incerc sa nu le invat chiar mecanic pentru ca le uit foarte repede. La mate lucrez putin in comparatie cu cat ar fi trebuit sa lucrez. Ma demoralizeaza ceva faptul ca nu stiu sa fac multe chestii. Oricum ar fi, fac in fiecare zi cel putin 5 variante chiar daca nu sunt complete si din cand in cand [mai mereu] ma uit la raspunsuri.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 2 hours ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 10-06-2013, 12:04:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BAC 2013 : "La capsuni cu voi" Edition


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
In2ition

[Globul de cristal]



Status: Offline
(since 30-04-2018 18:33)
Joined: 28 Aug 2006
Posts: 11769, Topics: 315
Location: Galati

Reputation: 1842.7
Votes: 199

Post Posted: 11-06-2013, 14:40:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La bio restrangi materia in 30-40 pg A4. 3-4 zile de invatat.
La romana ultimele 3 zile ftw, iti scoti frumos comentariile la imprimanta, iei un evidentiator si incepi sa subliniezi ideile principale. Nu poti in 3 zile sa inveti toate rahaturile, dar daca stii sa aberezi e foarte ok metoda. Tin minte ca scosesem undeva la 15-18 comentarii pe langa rahaturile de poezii. A fost cool, in noaptea dinainte de examen ma uitam ca prostul pe check listul de comentarii si mai aveam vreo 5-6 ( fara poezii ) prin care nu am trecut deloc.
La mate daca dai M1 macar din iarna trebuia sa te apuci de exercitii.


Ce sa mai zic, 9.5, 8.45, 9.6, ca sa ma laud. Succes! Oricum peste 3-4 ani nu o sa mai fie bacul obligatoriu la ce rezultate sunt.


We stop looking for monsters under the bed when we realize they're inside of us.

nr913 wrote:
no really, dacã nu era așa țãrancã, și dacã era în bucurești, o luam de nevastã

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
blackhydra

[Creep]



Status: Offline
(since 29-08-2013 12:36)
Joined: 20 Apr 2013
Posts: 913, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 95.4
Votes: 18

Post Posted: 25-06-2013, 17:17:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Double-M wrote:
Singura soluție e sa înveți cât mai mult(seara).
Si sa nu tocești , cauta pe cineva care sa-ți explice.

Sa inveti pur si simplu, o sa-ti intre in cap fara sa vrei



RaReS --> LeMoNq3d3 --> RuLLz

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone  


The time now is 27-04-2024, 19:06:12
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x