User
Pass
2FA
 
 

In ce fel influenteaza filmele WoW un jucator amator?
Go to page 1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> WoW Movies
Author Message7336
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 28-08-2011, 16:39:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare, m-am decis sa fac un tl;dr topic. Fara filme anume, dar mai degraba o discutie despre filme.

Filmele WoW joaca un rol important; te ajuta (mai ales cele cu talkthrough) sa privesti in mare parte cum se fac anumite chestii. Machinima movies, prezinta o actiune imensa amuzanta, sau captivanta, in vreme ce PvP/arena movies starnesc interesul, si ajuta oarecum player-ul sa inteleaga anumite chestii. Multa lume pretinde ca privind filme de gen, invata multe, mai ales de la cele cu Talkthrough (exemplu, Hydra talkthrough, ce l-am vazut postat mai devreme). In opinia mea, si probabil a altora, filme de genu' nu te invata (fac referire la PvP movies) sa refaci fazele lor, sau daca ai privit un film zici "gata stiu cum sa fac". Sunt multe chestii de amanunt in arena/outdoor pvp movies", care nu le poti recrea anume. Probabil o sa ziceti "NO SHIT SHERLOCK" sau "ORLY?", insa multi dintre voi am observat ca aveti o impresie gresita, sau chiar credeti ca invatati amanuntele alea mici (Exemplu, focus macro de deep freeze, sau frostbolt rank 1, care acu 2 ani, nici nu te gandeai ca o sa vezi, si acu intalnesti la tot pasul).

Ei intrebarea este: cu ce ajuta filmele pvp..tata?

Ei, fiii mei (repet e o opinie, nu-mi aruncati cu sfecle dupa mine), cel putin la mine se aplica treaba asta, dar filmele WoW stranesc curiozitatea. Un exemplu concret. Vezi un film de arena, cu un rogue skilled, nu conteaza numele, il numim: Beerbitch. Beerbitch asta rupe arena dupa arena, fara cusur, le frapseaza, si face un film cu edit cool. Mai ales muzica, isi joaca un rol important, extrem de important. Cand tu, ca privitor, care probabil nu te-ai atins de rogue in viata ta, iar pana si clasa ta o joci cam cum o joci, auzi muzica aia, si vezi acele faze, zici : "sa mor eu de nu-mi fac un rogue".

Sau alt experiment. Sa zicem ca joci toata ziua, vreo 3-4 ore, intruna, te plictisesti si iesi. Dai pe forumul Freakz, si vezi "cutarescu uber skilled pvp movie". Intri pe el, dai de un drum and bass dement, niste faze insane, si mai descoperi ca e si clasa care o joci tu. La finalul filmului iti trece prin minte "mama ce chef am de o arena/rbg", si iar ai revenit in joc.


In concluzie, si e o concluzie probabil nu numai formata de mine:

Filmele pvp ajuta la:
- descoperirea unor cool stuff (Vurtne's Reflector trinkets/Tidal Charm)
- starnirea interesului si poftei de a juca

Filmele pvp nu ajuta la:
- cresterea skill-capului (gen, il vezi pe Hydra ca face treaba aia, nu zici gata stiu si eu s-o fac, trebuie sa te chinui sa incerci si sa-ncerci si sa-ncerci si sa-ncerci si sa-ncerci).



Sper ca v-a placut micul meu tutorial, si probabil multi dintre voi o sa ma contraziceti, unii o sa ma aprobati. Cert este, ca suntem oameni, si astept sugestii.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
hbrake

[Whisky Fan]



Status: Offline
(since 12-06-2022 13:34)
Joined: 01 Feb 2010
Posts: 2239, Topics: 98
Location: Bucharest

Reputation: 303.4
Votes: 28

 
Post Posted: 28-08-2011, 16:45:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Indeed. Fara practica nu faci nimic. Poti sa vezi 10k filme, daca nu pui in practica e degeaba. Good point.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 4 days ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 28-08-2011, 16:50:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Froster wrote:


Filmele pvp PE FREAKZ ajuta la:



- Trolling
- Suferinta
- Cresterea numarului de warn-uri
- Flame wars
- Rivalitati pe net
- Concurs de masurare a e-penisului

Cam asa se rezuma aici filmele


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 28-08-2011, 16:53:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Padurarul wrote:
Froster wrote:


Filmele pvp PE FREAKZ ajuta la:



- Trolling
- Suferinta
- Cresterea numarului de warn-uri
- Flame wars
- Rivalitati pe net
- Concurs de masurare a e-penisului

Cam asa se rezuma aici filmele




Trollularule, eu ma refeream la filme in general, dar aici cam asa e -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 28-08-2011, 16:57:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Filmele PvP m-au fãcut sã joc frost mage. Tot filmele PvP m-au fãcut sã joc ºi fire prin BG/duels.
Jocul m-a fãcut sã-mi fac priest.

Întotdeauna am vrut sã fac un clip PvP de pe frost mage, m-am gândit cã fire aratã mai bine, dar tot timpul fãceam filmãri de pe priest, pe care ulterior le ºtergeam -

imo:
Filmele pvp ajuta la:
- descoperirea unor cool stuff


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zgary

[EPURY]



Status: Offline
(since 08-10-2021 10:07)
Joined: 23 Jun 2010
Posts: 1137, Topics: 83
Location: Romania

Reputation: 372.1
Votes: 28

        zgary40 
Post Posted: 28-08-2011, 17:19:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sa zicem ca tu esti un average skilled player

cei care sunt "average" au capacitatea de a intelege ce fac aia in movies si de a reproduce (in mare parte)

acum puteti sa imi aruncati cu pietre dar am dreptate


League of Legends Player
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sadiq
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-11-2011 15:07)
Joined: 03 Sep 2010
Posts: 517, Topics: 20
Location: Portugal

Reputation: -0.7
Votes: 22

 
Post Posted: 28-08-2011, 17:42:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

filmele pvp ajuta la :
gasirea unor melodii super bune..
eu asta fac.dau play si bag in bara videoul...muzica e mereu buna (in afara de muzica lu herad)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lurth
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-10-2011 13:50)
Joined: 27 Aug 2011
Posts: 75, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 1.2
Votes: 8

Post Posted: 28-08-2011, 17:55:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Filmele pvp te ajuta cel mai mult sa te imbunatatesti in pvp.
Dar daca tu care esti la un nivel mult sub celui care a facut filmul te uiti ca curca`n lemne ca nu intelegi mare branza. Degeaba ii arati unuia care abea invata sa joace sah, un meci de-a lui Bobby Fischer
Odata ce ai macar nivelul necesar sa intelegi in totalitate ce vezi te ajuta enorm. Vezi mai multe perspective si mai multe abordari a unei situatii si pana la urma la un nivel inalt asta e tot ce conteaza.

Cand se trece de problemele mecanice ale jocului, adica sa stii sa iti folosesti toate bindurile macrourile,sa stii toate spellurile, sa te misti bine sa ti cc sa faci kite sa joci defensiv sa faci peel etc deja de acolo in sus te ajuta doar deciziile care le iei. In arena degeaba esti stapan pe clasa daca in situatia X tu iei o decizie proasta care iti pierde tot meciul.

Sa iti dau un exemplu mai concret: Luam un RMP mirror, strategia ambelor teamuri sa zicem ca e sa faca zerg pe priest. rog/mage spameaza dmg pe pristu advers in cealalta parte a arenei in timp ce pristu sta singur vs 2 dps. Unul care a mai vazut situatia asta stie ca putin peel iti castiga meciul aproape mereu.

O echipa face doar tunnel pe prist in timp ce celalalt team face tunnel pe priest SI[u] putin peel la partener, adica: magu sa dea cs pe celalalt mage cand are pristu nevoie, rogu sa dea stun/disarm pe celalalt rogue etc.
Asa pare foarte simplu numai ca in momentul de fata daca nu ai mai vazut situatia nu iti vine instant in minte solutia ideala si problema e ca sunt tone de situatii unice si decizii pe care trebuie sa le iei in timpul arenelor si cu cat stii mai mult cu atat joci mai bine.

Eu de mic eram doar cu jocuri in care era competitie intre oameni. De pe vremea cand erau sali de jocuri cu teken/street fighter 2/ mortal kombat etc. am vazut ca odata ce 2 jucatori stiau bine sa joace un caracter cel mai mult conta cunostiintele despre meciul X vs Y .
Altfel zis filmele ajuta la metagame ceea ce e esential cand esti deja la un nivel destul de inalt in pvp si vrei sa te imbunatatesti.

Zici ca tie iti place vurtne cel mai mult dar el arata doar mecanica jocului, acum dupa atati ani de pvp lumea a depasit mult nivelul ala si urmatorea generatie de filme arata chestii mult mai avansate. In starcraft 1 care e mult mai vechi si neschimbat decat wow, apareau strategii noi si dupa 10 ani.

Si in final putin despre filmele de pe freakz, in momentul de fata sunt mult sub nivelul celor de pe retail pt ca acolo sunt jucatori mult mai vechi si se fac filme de ani de zile, competitia e mult mai mare si competitia e ceea ce aduce progresul.


....na tl;dr

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kendlol
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 22-06-2012 12:22)
Joined: 06 Jan 2011
Posts: 333, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: -81.6
Votes: 12

 
Post Posted: 28-08-2011, 18:00:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

in arena movies, in caz ca se intampla ca tu sa joci acelasi combo ca cel care a facu filmul, poti vedea anumite strategii & stuff vs diferite combo-uri -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cypyy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2011 15:01)
Joined: 03 Oct 2010
Posts: 971, Topics: 18
Location: Sibiu

Reputation: 106.8
Votes: 29

 
Post Posted: 28-08-2011, 18:06:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://www.arena-tournament.com/tournament

uitati'va aici lasati filmele
e laiv

si sa fiu on: singurul lucru la care ajuta filmele e sa vezi diferite strategii vs diferite compuri
restul jocului ti`l faci cu mana ta (povestit mai in detaliu de cineva mai sus)


http://www.youtube.com/user/cypyy2 <- o hy

http://www.freakz.ro/forum/Cel-mai-shaman-imba-t96651.html - win.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Warfield
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 04-09-2011 23:14)
Joined: 22 Aug 2011
Posts: 37, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 2.3
Votes: 7

Post Posted: 28-08-2011, 18:12:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Froster wrote:


Filmele pvp PE FREAKZ ajuta la:



Fapping, I fap after each honor kill/arena win.
Michael Jackson impersonation, cand incepe lumea cu backpedal incep si eu moonwalk la mine in camera. Dar sa nu faceti backpedal si kill in acelasi timp ( I can't fap and moonwalk at the same time - working on it )

Then I fap ingame while RBGs & movies in the bkground - one handed pvp fapownage.
Numaram, 1 fap 2 pvp 3 listen to pvp movie - fac trei lucruri in acelasi timp.

I am....



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 4 days ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 28-08-2011, 18:17:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Warfield wrote:

Filmele pvp PE FREAKZ ajuta la:


Fapping, I fap after each honor kill/arena win.
Michael Jackson impersonation, cand incepe lumea cu backpedal incep si eu moonwalk la mine in camera. Dar sa nu faceti backpedal si kill in acelasi timp ( I can't fap and moonwalk at the same time - working on it )

Then I fap ingame while RBGs & movies in the bkground - one handed pvp fapownage.
Numaram, 1 fap 2 pvp 3 listen to pvp movie - fac trei lucruri in acelasi timp.

I am....




Well ? , DO YOU ?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Warfield
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 04-09-2011 23:14)
Joined: 22 Aug 2011
Posts: 37, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 2.3
Votes: 7

Post Posted: 28-08-2011, 18:21:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 4 days ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 28-08-2011, 18:28:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Warfield wrote:



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
xerseSFreakz

[fisurianele Studio]



Status: Offline
(since 13-03-2016 12:12)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 494, Topics: 48
Location: Romania

Reputation: 97.1
Votes: 20

 
Post Posted: 28-08-2011, 19:51:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si dc e la filme wow undei filmu ?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> WoW Movies  
Go to page 1, 2, 3  Next    


The time now is 16-05-2024, 22:56:06
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x