User
Pass
2FA
 
 

Intamplari inexplicabile, fenomene ciudate
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message22857
Neo

[Always & Forever]



Status: Offline
(since 07-09-2014 10:52)
Joined: 05 Sep 2006
Posts: 1806, Topics: 101
Location: la doi pashi in urma ta ... ;;)

Reputation: 206.7
Votes: 24

Post Posted: 10-03-2010, 00:31:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Toti cred eu ca am patit niste chestii care v-au lasat masca, sau nu le-ati gasit o explicatie logica ... Vreau aici sa va dati drumul la sentimente, sau pur si simplu sa va descarcati, poate simtiti nevoia sa gasiti niste explicatii logice, sau doar pentru a ne impartasi si noua o parte din experientele voastre mai "paranormale".

Rugamintea mea este sa nu faceti off topic, sa nu incepeti cu aberatii, sau caterinca. Vreau discutii serioase. Pt ca se intampla ... si e interesant

Acum sunt prea obosit, o sa postez si eu 2 chestii care le-am patit,dar cel mai probabil maine .





Last edited by Neo on 10-03-2010, 08:52:13; edited 1 time in total
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
liq

[FC OÞELUL GALAÞI]



Status: Offline
(since 27-09-2017 19:00)
Joined: 23 Dec 2006
Posts: 6176, Topics: 326
Location: Galati

Reputation: 331.9
Votes: 98

Post Posted: 10-03-2010, 02:58:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dai si tu edit acolo la "Sa va dati drumu" nu cred ca are ce cauta, si nici nu suna bine...

IN rest eu nu am patit nimic ciudat, ca nu cred din spirite and shit.


Intelligence plus character - that is the goal of true education
dr. Martin Luther King jr.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Neo

[Always & Forever]



Status: Offline
(since 07-09-2014 10:52)
Joined: 05 Sep 2006
Posts: 1806, Topics: 101
Location: la doi pashi in urma ta ... ;;)

Reputation: 206.7
Votes: 24

Post Posted: 10-03-2010, 09:03:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. prima clasa cea mai ciudata chestie pe care am patit-o vreodata .
Era asta vara, eram la nasa mea, dormeam in sufragerie pe canapea. Ea sta la parter. Ma trezesc sa ma duc la baie. Cand ma intorc ma uit la ceas. 5 si ceva dimineata. Ma bag in pat, si cum dormeam cu capul spre geam am stat pur si simplu sa ma uit pe geam (eram constient, sunt convins 100% ca nu era vis ) . In timp ce ma uitam pe geam se lumineaza brusc (circa 10 sec) totul afara. Ma uitam ca prostul cum s-a luminat totul foarte repede.In timpul asta sar din pat si ma duc la geam.... Era soarele. Ma uit la ceas si era 9 si ceva ... - Si ma simteam ca si cum as fi stat treaz toata noaptea. Toata lumea zice ca am visat . Ciudatenia este ca eram constient - I don't f*cking know what was that.

2. second sh1t happened yesterday
Eu am miopie, -0.75 la un ochi si -1 la un ochi . Dar ochelari nu port decat la calculator, ca nu-mi place sa port. Eram la scoala in ora de mate si ma mutasem in ultima banca . Vedeam un pic in ceata la tabla ce se scria . Am intors o sec privirea spre geam apoi din nou la tabla. Pentru o fractiune de secunda ... am vazut totul clar ca si cum nu as fi avut nici o problema la ochi . Conturul cretei, totu perfect, apoi mia revenit imaginea asa cum vad mereu. Totu s-a petrecut intr o fractiune de secunda si acum am in minte imaginea cu tabla cand am vazut totul perfect. A fost destul ca sa-mi zic "WTF ?!?! "

You're turn -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dudette

[sinner ]



Status: Offline
(since 12-08-2018 21:55)
Joined: 09 Apr 2007
Posts: 3317, Topics: 32
Location: Romania

Reputation: 674.8
Votes: 69

Post Posted: 10-03-2010, 11:34:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

faza cu vazut totul clar am patit-o si eu. si eu am miopie.putin mai mare ca tine. -1,50 la ambii ochi.
nu pot explica,dar am patit-o. dar nu cred ca se incadreaza la fenomene inexplicabile.exista o explicatie.o sa revin cu un edit.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pepy

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 27-02-2014 01:30)
Joined: 01 Dec 2006
Posts: 3112, Topics: 119
Location: Galati

Reputation: 293.6
Votes: 20

Post Posted: 10-03-2010, 13:11:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ faza cu vederea: la camera foto e invers.. daca o tii spre lumina si apoi o muti rapid spre tabla sa zicem din imaginea aia alba se face imaginea normala (dupa ce o tii cateva secunde).. probabil exista o explicatie pentru ochiul uman.. astept editul dudettei:D

legat de prima, probabil ca ai dormit cu ochii deschisi si a trecut timpul mai repede:D alta explicatie in afara de cea cu visul nu stiu

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 10-03-2010, 14:28:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Neo wrote:
1. prima clasa cea mai ciudata chestie pe care am patit-o vreodata .
Era asta vara, eram la nasa mea, dormeam in sufragerie pe canapea. Ea sta la parter. Ma trezesc sa ma duc la baie. Cand ma intorc ma uit la ceas. 5 si ceva dimineata. Ma bag in pat, si cum dormeam cu capul spre geam am stat pur si simplu sa ma uit pe geam (eram constient, sunt convins 100% ca nu era vis ) . In timp ce ma uitam pe geam se lumineaza brusc (circa 10 sec) totul afara. Ma uitam ca prostul cum s-a luminat totul foarte repede.In timpul asta sar din pat si ma duc la geam.... Era soarele. Ma uit la ceas si era 9 si ceva ... - Si ma simteam ca si cum as fi stat treaz toata noaptea. Toata lumea zice ca am visat . Ciudatenia este ca eram constient - I don't f*cking know what was that.

2. second sh1t happened yesterday
Eu am miopie, -0.75 la un ochi si -1 la un ochi . Dar ochelari nu port decat la calculator, ca nu-mi place sa port. Eram la scoala in ora de mate si ma mutasem in ultima banca . Vedeam un pic in ceata la tabla ce se scria . Am intors o sec privirea spre geam apoi din nou la tabla. Pentru o fractiune de secunda ... am vazut totul clar ca si cum nu as fi avut nici o problema la ochi . Conturul cretei, totu perfect, apoi mia revenit imaginea asa cum vad mereu. Totu s-a petrecut intr o fractiune de secunda si acum am in minte imaginea cu tabla cand am vazut totul perfect. A fost destul ca sa-mi zic "WTF ?!?! "

You're turn -


prima explicatie : ai dormit dar n-ai intrat in a doua faza a somnului (cea cu miscari rapide ale ochiului, REM ii zice in engleza) si nu ai visat nimic, de-aia iti pare ca ai dormit nu mai mult de 10 secunde. Am patit de 3-4 ori, cel mai urat a fost cand am adormit in fata televizorului pe la 6 seara uitandu-ma la i shouldn't be alive pe discovery si m-am trezit la 2 dimineata in timpul reluarii de la i shouldn't be alive, 5 minute inainte de scena la care adormisem.

a doua explicatie : cand ai privit pe geam ai focalizat o alta imagine, ai ramas cu gradul ala de focalizare cand te-ai intors spre tabla. asa e si la camerele foto si totul depinde de lumina. spre exemplu, stii ca daca te uiti la stele si o lumina nu foarte puternica dar mai apropiata apare undeva incat sa o vezi, nu mai vezi stelele fiindca ti se schimba gradul de focalizare pe lumina mai apropiata.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*0ranGe ! extrem

[I ❤ MY POLO!]



Status: Offline
(since 11-12-2017 12:06)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 11419, Topics: 191
Location: Romania

Reputation: 683.4
Votes: 117

   
Post Posted: 10-03-2010, 14:29:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pentru ochiul uman ... se spune ca noi desi nu realizam vedem mai bine cu coada ochiului in anumite situatii, cum ar fi noaptea intr-o padure, distingem mai bine lucrurile cu coada ochiului decat daca ne uitam direct la un anumit obiect.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Neo

[Always & Forever]



Status: Offline
(since 07-09-2014 10:52)
Joined: 05 Sep 2006
Posts: 1806, Topics: 101
Location: la doi pashi in urma ta ... ;;)

Reputation: 206.7
Votes: 24

Post Posted: 10-03-2010, 22:28:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Levier wrote:
Neo wrote:
1. prima clasa cea mai ciudata chestie pe care am patit-o vreodata .
Era asta vara, eram la nasa mea, dormeam in sufragerie pe canapea. Ea sta la parter. Ma trezesc sa ma duc la baie. Cand ma intorc ma uit la ceas. 5 si ceva dimineata. Ma bag in pat, si cum dormeam cu capul spre geam am stat pur si simplu sa ma uit pe geam (eram constient, sunt convins 100% ca nu era vis ) . In timp ce ma uitam pe geam se lumineaza brusc (circa 10 sec) totul afara. Ma uitam ca prostul cum s-a luminat totul foarte repede.In timpul asta sar din pat si ma duc la geam.... Era soarele. Ma uit la ceas si era 9 si ceva ... - Si ma simteam ca si cum as fi stat treaz toata noaptea. Toata lumea zice ca am visat . Ciudatenia este ca eram constient - I don't f*cking know what was that.

2. second sh1t happened yesterday
Eu am miopie, -0.75 la un ochi si -1 la un ochi . Dar ochelari nu port decat la calculator, ca nu-mi place sa port. Eram la scoala in ora de mate si ma mutasem in ultima banca . Vedeam un pic in ceata la tabla ce se scria . Am intors o sec privirea spre geam apoi din nou la tabla. Pentru o fractiune de secunda ... am vazut totul clar ca si cum nu as fi avut nici o problema la ochi . Conturul cretei, totu perfect, apoi mia revenit imaginea asa cum vad mereu. Totu s-a petrecut intr o fractiune de secunda si acum am in minte imaginea cu tabla cand am vazut totul perfect. A fost destul ca sa-mi zic "WTF ?!?! "

You're turn -


prima explicatie : ai dormit dar n-ai intrat in a doua faza a somnului (cea cu miscari rapide ale ochiului, REM ii zice in engleza) si nu ai visat nimic, de-aia iti pare ca ai dormit nu mai mult de 10 secunde. Am patit de 3-4 ori, cel mai urat a fost cand am adormit in fata televizorului pe la 6 seara uitandu-ma la i shouldn't be alive pe discovery si m-am trezit la 2 dimineata in timpul reluarii de la i shouldn't be alive, 5 minute inainte de scena la care adormisem.

a doua explicatie : cand ai privit pe geam ai focalizat o alta imagine, ai ramas cu gradul ala de focalizare cand te-ai intors spre tabla. asa e si la camerele foto si totul depinde de lumina. spre exemplu, stii ca daca te uiti la stele si o lumina nu foarte puternica dar mai apropiata apare undeva incat sa o vezi, nu mai vezi stelele fiindca ti se schimba gradul de focalizare pe lumina mai apropiata.


Nu am adormit, poate mam exprimat prost. Pur si simplu stateam pe burta cum ar veni si ma uitam pe geam ...
La a doua pur si simplu am vazut clar imagine pe care eu o vad in ceatza .... poate ai dreptate , dar tot a fost ciudat

Offtopic: si mie imi placea i shouldn't be alive.... stiu toate episoadele aproape -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*0ranGe ! extrem

[I ❤ MY POLO!]



Status: Offline
(since 11-12-2017 12:06)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 11419, Topics: 191
Location: Romania

Reputation: 683.4
Votes: 117

   
Post Posted: 11-03-2010, 10:45:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dude, relax, ai adormit si nu ti-ai dat seama, mi s-a intamplat si mie si eu credeam ca am inchis ochii pentru o secunda si defapt trecusera 15 minute sau ceva de genul, stai linistit, nu te-au rapit extraterestrii.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nr913
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 24 Apr 2009
Posts: 4224, Topics: 223
Location: România

Reputation: 60.3
Votes: 156

 
Post Posted: 11-03-2010, 12:19:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si eu am patit ceva ciudat, nu pot zice ca e coincidenta:

Dupa cum stiti, ca m-am laudat pe tot forumul, vara trecuta, de fapt in septembrie, am plecat la mare pe bicicleta (Bucuresti-Constanta). In a doua zi de mers, am trecut de autostrada si de pod si am ajuns pe drumul cu o singura banda. Era noapte, ceata de nu vedeai la 5 metri. Trece un autobuz , cam nesimtit omu', nu era nimeni pe contrasens, dar el nu, el trebuie sa stea cat mai pe dreatpa. Si desigur, noi cum eram pe dreapta, ma "impinge" in sant. Dupa ce trece, cand sa ma pun inapoi pe drum, pierd controlul bicicletei (e o diferenta de minim 8 cm inaltime intre sosea si sant) si ma rastorn pe mijlocul benzii. Culmea e ca venea un TIR din spate, m-am bagat in fata lui si ii faceam semn sa opreasca, eram inconstient pe moment ca omul avea viteza si era foarte aproape. Am avut noroc ca era banda de contrasens libera si a putut sa ma ocoleasca. Am tras ditamai sperietura.
Nimic ciudat in toata chestia asta, doar ca asta nu e tot. Dupa intamplarea asta, am hotarat sa punem cortul. Intamplator, ne-am uitat si la kilometraj, sa vedem cat am parcurs. Kilometrajul arata 666,6 km.


Attitude - A little thing that makes a BIG difference
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Neo

[Always & Forever]



Status: Offline
(since 07-09-2014 10:52)
Joined: 05 Sep 2006
Posts: 1806, Topics: 101
Location: la doi pashi in urma ta ... ;;)

Reputation: 206.7
Votes: 24

Post Posted: 14-03-2010, 01:16:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

important e ca ai ajuns acasa -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*0ranGe ! extrem

[I ❤ MY POLO!]



Status: Offline
(since 11-12-2017 12:06)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 11419, Topics: 191
Location: Romania

Reputation: 683.4
Votes: 117

   
Post Posted: 14-03-2010, 10:13:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nr913 ce-ai spus tu e absurd, aveai kilometrajul care arata 666,6 km, e un kilometraj, cifrele se aduna, daca te uitai la el si iti arata 328km si dupa se schimba in 666 de km brusc fara sa faci tu ceva atunci da, ziceam ca e ceva inexplicabil in rest ce pot sa zic, coincidenta.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Akazuk

[rank][/rank]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 24 Jun 2007
Posts: 4792, Topics: 263
Location: Pandaemonium

Reputation: 634.3
Votes: 105

 
Post Posted: 14-03-2010, 12:07:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce-i care sunteti din Craiova poate ati auzit de baru' Chitare ...
Povestiri de'ale barmanilor ...

In prima seara petrecuta acolo ca barman, Vio, cand era barul gol, s-a dus pana in depozit sa duca niste navete de bere, cand urca scarile se auzea ca un fosnet, cand a deschis usa de la bar, nimic ... dupa accea s-a dus cu naveta de bere in depozit ... cand a intrat toata sticlele parca "tremurau" in navete si se izbeau de margini ... imediat dupa s-au oprit ... cand s-a intors in bar luminile se stinsesera ... cand a vrut sa le aprinda s-au aprins singure si a inceput iar sa se auda fosnetul ...

ma rog astea sunt povestiri =P am petrecut si eu o noapte singur in chitare - am facut curat .. nu s-a intamplat nimic ... niciun sunet, nicio lumina nimic ... doar sentimentul ca cineva se tot holbeaza la tine -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mzq-
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-05-2017 20:42)
Joined: 13 Nov 2009
Posts: 5921, Topics: 222
Location: Sweden

Reputation: 1018.9
Votes: 230

 
Post Posted: 14-03-2010, 13:18:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Akazuk wrote:
doar sentimentul ca cineva se tot holbeaza la tine -



asta e doar imaginatia ta,probabil te gandeai numai la acea poveste si deaia



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nr913
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 24 Apr 2009
Posts: 4224, Topics: 223
Location: România

Reputation: 60.3
Votes: 156

 
Post Posted: 15-03-2010, 23:14:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

*0ranGe ! extrem wrote:
nr913 ce-ai spus tu e absurd, aveai kilometrajul care arata 666,6 km, e un kilometraj, cifrele se aduna, daca te uitai la el si iti arata 328km si dupa se schimba in 666 de km brusc fara sa faci tu ceva atunci da, ziceam ca e ceva inexplicabil in rest ce pot sa zic, coincidenta.

Eu ziceam ca tocmai coincidenta asta e ciudata. Adica e prea straniu! Tocmai cand era sa mor calcat de un tir kilometrajul arata 666,6. Macar de era 666,7.


Attitude - A little thing that makes a BIG difference
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 26-04-2024, 17:01:29
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x