User
Pass
2FA
 
 

Interfata WoW @ monitor 17" (1208x1024)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message3802
Lockdownz

[Account disabled]



Status: Offline
(since 23-11-2012 15:23)
Joined: 09 Aug 2012
Posts: 624, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 46.6
Votes: 5

Post Posted: 21-11-2012, 20:39:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mi-am luat de la cineva o interfata full, gata customizata (care, cu setarile actuale nu-mi merge) si-mi vine rau sa ma gandesc ca, oricum as aranja-o, UI-ul meu va fi mai plin si mai indesat decat un curcan de Ziua Recunostintei. Tin sa precizez ca am folosit UI scale minim din setarile video. Am incercat mai demult sa iau addon-uri unul cate unul, dar n-am ce-i face...ori monitorul meu e prea mic, ori sunt eu asa de noob ca habar n-am cum se fac setarile pe un addon.

De ce am eu nevoie acum? De un addon pt unit frames si niste addonuri utilitare pentru un healer/dps paladin. Vreau ca acel addon de unit frames sa fie cat mai "lite", adica sa nu ocupe mult spatiu pe ecran (monitoru' mi-e de numa' 17" ).

Pana acum am jucat cu interfata standard de blizzard si n-am avut probleme, mi-am zis ca daca tot o sa ma ocup de in-game recording pe viitor, sa schimb si addons.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 21-11-2012, 21:05:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Era un UI addon (xperl parca), il foloseam pe wotlk cand aveam si eu 17", care avea resize din command si mergea facut mai mic decat minimul din setarile originale. Cauta lista de comenzi la ce addons ai tu poate gasesti ceva de genul.

>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lockdownz

[Account disabled]



Status: Offline
(since 23-11-2012 15:23)
Joined: 09 Aug 2012
Posts: 624, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 46.6
Votes: 5

Post Posted: 21-11-2012, 21:10:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Necris wrote:
Era un UI addon (xperl parca), il foloseam pe wotlk cand aveam si eu 17", care avea resize din command si mergea facut mai mic decat minimul din setarile originale. Cauta lista de comenzi la ce addons ai tu poate gasesti ceva de genul.


XPerl am folosit si eu pe vremea WotLK, insa mi se pare totusi cam prea incarcat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Quadez

[EXILED Guild Master]



Status: Offline
(since 09-05-2019 23:05)
Joined: 05 Nov 2010
Posts: 1657, Topics: 89
Location: Toronto

Reputation: -71.2
Votes: 26

   
Post Posted: 21-11-2012, 23:55:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lockdownz, nu cred ca ai cum... decat daca mai scoti din addonuri.

Zâmbește , mâine poate fi mai rãu !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 22-11-2012, 00:55:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

SI eu am tot monitor de 17", pe 1280x1024. Uite cum arata interfata mea, poate te ajuta sa-ti faci o idee (ignora unde sunt facute, mi-a fost lene sa intru sa fac altele acum):
- http://imageshack.us/a/img9/2933/wowscrnshot111812211754.jpg
- http://imageshack.us/a/img825/8340/wowscrnshot111812221723.jpg

Aceeasi problema am intalnit-o si eu, e destul de complicat sa mentii interfata "clean" cand ai nevoie de atat de multe informatii, dar am incercat pe cat posibil sa optimizez treaba.

Edit: Lista completa cu Addons mele, pentru cine e interesat (nu stau sa caut si link-uri, aveti WoW Curse, va duceti la fiecare addon la "Other downloads" si cautati fisier de pe patchul care va trebuie):

Quote:
_NPCScan & _NPCScan.Overlay - Iti arata rare spawn points pe harta, respectiv "alarma" cand intalnesti un NPC rare.
AckisRecipeList - Lista cu toate retetele pentru profesii.
ACP (Addon Control Panel) - Poti activa/dezactiva Addons in-game, trebuie doar un /reload, in loc sa dai relog.
AtlasLoot - Loot tables pentru instante.
Bartender4 - Action Bars (barele cu abilitati)
ButtonFacade - Base plugin pentru schimbat aspectul iconitelor de la abilitati.
ButtonFacade_Renaitre - Masca pentru abilitati pe care o folosesc eu (Renaitre: Revealed).
Carbonite - Il folosesc ca si quest helper, dar are multe functionalitati (il activez doar cand fac questing).
CombustionHelper - Mage stuff.
Critline - Memoreaza cel mai mare heal/damage pe care l-ai dat cu o abilitate (e pe centru-dreapta-jos addonul pe interfata mea).
DBM (DeadlyBossMods) - Raid help.
Gatherer - Memoreaza de unde ai adunat plante/minerale.
IceHUD - Cele doua arcuri din centrul ecranului cu HP/Mana/Eclipse State/multe alte chestii.
MageNuggets - Mage stuff + Boomkin monitor (aia cu DoTurile de langa CritLine).
MikScrollingBattleText - Replace pentru combat text (on-screen), mult mai util (din punctul meu de vedere).
Molinari - Disenchant/Prospect/Milling cu un singur click (tii apasat pe Alt si dai click stanga).
MoveAnything - Pentru plimbat elemente de pe interfata cum ai cu chef (absolut orice merge mutat).
OmniCC - Scris mare pentru CDurile abilitatilor, pe ele.
Overachiever - Util pentru monitorizat anumite achievement-uri.
Postal - Must-have pentru mail-uri, din punctul meu de vedere.
Prat 3 - Chat addon, la fel, must have.
QDKP V2 - Guild Master stuff, pentru DKPuri in Guild.
Quartz - Cast bars & debuff monitoring.
Recount - Damage/Heal/Interrupts/Deaths/etc monitor.
SexyMap - Custom minimap skins.
TellMeWhen - Similar cu "PowerAuras", poate fi programat sa monitorizeze cam orice (abilitati, CDuri, debuffuri); La mine pe interfata e langa CritLine, in centru-dreapta-jos (il folosesc pentru monitorizat DoTurile pe Mage).
TidyPlates - Nameplates "personalizate", cu chestii in plus (pe 4.3 iti arata si DoTurile tale pe tinta, pe 4.0.6 nu are din cate am vazut).
Titan - Bara cu diverse chestii de sus de tot.
TomTom - Addon pentru coordonate.
Trashcan - Loot filter/bags cleanup.
TrueItemLevel - Ceva mai util ca .ilvl, mai accurate (plus ca nu mai trebuie sa stai sa scrii .ilvl).
UnderAchiever - Fun stuff, pentru dat linkuri false la achievements/trolling.


P.S.: Daca vrea cineva sa ia toate astea, recomand sa le instalati PE RAND si sa le configurati, altfel o sa aveti haos total pe ecran si n-o sa mai intelegeti nimic.


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)



Last edited by LightPaladin on 22-11-2012, 12:30:50; edited 4 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
adrianad

[Fight Owens Fight ]



Status: Offline
(since 22-08-2020 20:16)
Joined: 30 Mar 2011
Posts: 3123, Topics: 169
Location: Giurgiu

Reputation: 171.9
Votes: 26

 
Post Posted: 22-11-2012, 10:22:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LightPaladin wrote:
SI eu am tot monitor de 17", pe 1280x1024. Uite cum arata interfata mea, poate te ajuta sa-ti faci o idee (ignora unde sunt facute, mi-a fost lene sa intru sa fac altele acum):
- http://imageshack.us/a/img9/2933/wowscrnshot111812211754.jpg
- http://imageshack.us/a/img825/8340/wowscrnshot111812221723.jpg

Aceeasi problema am intalnit-o si eu, e destul de complicat sa mentii interfata "clean" cand ai nevoie de atat de multe informatii, dar am incercat pe cat posibil sa optimizez treaba.


Cum se numeste addon-ul pentru spell-uri de la face cercuri?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 22-11-2012, 12:27:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am dat Edit la postul meu anterior, unde am adaugat o lista completa cu Addons mele (plus un mic rezumat legat de ce face fiecare). Hope it helps.

"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
katy_naritza

[Creep]



Status: Offline
(since 02-01-2022 12:01)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 912, Topics: 83
Location: Romania

Reputation: 193.4
Votes: 59

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 22-11-2012, 14:39:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pune ElvUI de 4.0.6...consider ca e cea mai folositoare si arata si bine...am tot monitor de 17''..uite aici niste screenuri:
http://i48.tinypic.com/rrmgev.jpg
http://i47.tinypic.com/ndjsm1.jpg





Fixed!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lockdownz

[Account disabled]



Status: Offline
(since 23-11-2012 15:23)
Joined: 09 Aug 2012
Posts: 624, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 46.6
Votes: 5

Post Posted: 22-11-2012, 14:42:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

katy_naritza wrote:
Pune ElvUI de 4.0.6...consider ca e cea mai folositoare si arata si bine...am tot monitor de 17''..uite aici niste screenuri:
http://i48.tinypic.com/rrmgev.jpg
http://i47.tinypic.com/ndjsm1.jpg


Am auzit despre ElvUI ca ar cauza multe erori care incetinesc gameplayul. Totusi, am sa-l incerc sa vad cum se comporta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
katy_naritza

[Creep]



Status: Offline
(since 02-01-2022 12:01)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 912, Topics: 83
Location: Romania

Reputation: 193.4
Votes: 59

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 22-11-2012, 15:02:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

N'am nicio problema cu el merge bine..si in plus Xperl ala face lag mai mare...l'am avut si eu s am renuntat la el:D




Fixed!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 09-05-2024, 13:41:07
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x