User
Pass
2FA
 
 

Interviu w/ BonJovi4EveR
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Interviews
Author Message8404
Kaede

[Diclonius Queen]



Status: Offline
(since 18-01-2022 12:20)
Joined: 20 Jan 2014
Posts: 11135, Topics: 207
Location: United Kingdom

Reputation: 3263.5
Votes: 308

Post Posted: 23-09-2014, 14:36:10 [Valuable post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunteþi gata sã aflaþi mai multe despre BonJovi4EveR? Pãi normal cã sunteþi.
Interviul ãsta e cel mai lung de pânã acum, ºi conþine multe amãnunte pe care nu le ºtiaþi despre Jovi.
Citiþi atent ºi dupã nu uitaþi sã comentaþi interviul!




Carina: Cum te numeºti?

BonJovi4EveR: ªtefan.

Carina: De ce nu zice nimeni mai mult de numele mic... Mã rog, de unde eºti?

BonJovi4EveR: Sunt din Simleu Silvaniei, judeþul Sãlaj.

Carina: Câþi ani ai?

BonJovi4EveR: 23 împliniþi.

Carina: Mulþi înainte. Mi te-ai putea descrie în câteva fraze?

BonJovi4EveR: Mulþumesc. Aº putea, dar cred cã m-aº întinde pe câteva pagini ºi nu cred cã ar mai avea vreun rost. ªi atunci prefer sã mã descriu printr-un singur cuvânt: ciudat. Specific comunitãþii.

Carina: OK atunci, înþeleg. îmi poþi spune ce te motiveazã pe tine de obicei sã faci 'chestii'? ªi asemenea, ce-þi taie cheful de tot?

BonJovi4EveR: În principiu muzica. ªi da, muzica trupei pe care o îndrãgesc de mai bine de 16 ani. Bineînþeles, aici intrã ºi alte genuri muzicale. Poate ºi natura. Majoritatea ideilor îmi vin stând ºi cugetând pe budã. Pot sã zic cã e un "talisman" de-al meu. Capacul, în mod obligatoriu, trebuie sã fie alb. Ce îmi taie cheful de tot? Hmm, fiind o persoanã optimistã, plinã de viaþã, rareori am momente de genul, poate doar pesimismul altor persoane.

Carina: Eºti rasist? Dacã nu, ce pãrere ai despre rasa coloratã, ºtii tu. I mean, crezi cã toþi sunt la fel? Sau sunt doar prejudecãþi prosteºti?

BonJovi4EveR: Nu, chiar deloc. Sunt un fan al braziliencelor. ªi a negreselor în general. Am avut o experienþã de genul ºi pot sã zic cã sunt senzuale, arzãtoare de pasiune, chiar aºa cum sunt descrise în diverse cotidiane. Dar ºi foarte geloase. Revenind la modul general, nu, chiar nu am motive sã fiu rasist, deºi, o parte din etnia rromã din þãriºoara noastrã ar trebui puþin electrocutatã. Cât sã coboare puþin cu picioarele pe pãmânt. Nu toþi sunt la fel, în orice fel de etnie, cult religios gãsim câte un mãr putrezit.

Carina: Înþeleg. Eºti creºtin sau ateu? Dacã eºti ateu, de ce ai ales sã fii? Dacã eºti crestin, ce pãrere ai despre atei?

BonJovi4EveR: Sunt creºtin, romano-catolic. Un singur lucru nu suport în religiile ortodoxe: modul în care se târãsc pe jos ºi îºi fac un milion de semne ale crucii. No offense. Cred în Dumnezeu, de fapt, cred în ceva care chiar existã ºi îþi dã acea motivaþie ca sã duci lucrurile la bun sfârºit. Cu ateii nu am nimica. E alegerea lor, asta e. Doar þin sã contest alegerea celor care au decis sã devinã atei din lene ºi putoare. Sau pur ºi simplu sã devinã indiferenþi fãrã motiv. La mine, iarãºi nu îmi place o chestie în bisericã: faptul cã în fiecare primã duminicã a lunii, la sfârºit de slujba se cântã imnul Ungariei. Nu-mi place când se îmbinã politicul cu credinþa. E inadecvat. O ultimã precizare: nu ai cum sã crezi în Dumnezeu, dacã nu-L cauþi. Aº putea sã aduc un milion de argumente despre Biblie, acea întâmplare cu frizerul ºi multe altele.

Carina: Înþeleg ce zici, nu contest nimic. Next: Preferi sã lucrezi în echipã sau pe cont propriu? Poþi sã-mi spui ºi de ce?

BonJovi4EveR: Depinde de circumstanþe sau depinde cu cine lucrezi. în prima fazã, îmi place sã am o abordare independentã asupra unei situaþii deoarece am ocazia sã privesc lucrurile din mai multe perspective ºi abia apoi le-aº plasa în echipã. Efectul de brainstorming este mai fiabil atunci când vine vorba de o schimbare majorã.

Carina: Gotcha`. Pãi, cam astea-s întrebãrile @ real life, am aflat destul de multe. Dacã mai ai ceva de adãugat, te ascult, dacã nu, trecem la @ freakz.

BonJovi4EveR: Nu, nu prea. Let's gogu'!

BonJovi4EveR: Orice lucru are un început. Aºa cum cred cã m-am descurcat cu cea de s-mod, m-aº putea descurca ºi cu cealaltã. De dorit, sã fim serioºi, pe oricine ai intreba în staff sau orice alt user, cu siguranþã nu ar zice nu. Însã, prefer ca toate sã se întâmple la timpul lor. Am rãbdare cu carul.

Carina: Am înþeles. Acum, te întreb, ce pãrere ai despre colegii tãi din staff?

BonJovi4EveR: O pãrere foarte bunã. Sunt de gaºcã, chiar uniþi în diverse propuneri. Cu unii am avut câteva divergente, absolut normale, e bine sã existe ºi diversitate în opinii. Contureazã mai bine sugestiile referitoare la optimizarea funcþionãrii forumului. It's okay.

Carina: Gotcha`. Crezi cã ar merita cineva up? Dar remove?

BonJovi4EveR: Remove? Nu cred cã este cazul. Cred cã acest principiu se aplicã doar la un rage puieril sau inactivitate, în rest... Up? Nu ºtiu, e o întrebare dificilã. Dupã mine, oscilez între Pato ºi AMG. La Paragon simt aºa o stare ciudatã. Parcã nu mai e el, aºa cum era la început. S-a lãsat ºi de dumele cu popcorn. Cine ºtie, poate asta e o schimbare în bine.

Carina: În rândul userilor, sunt câþiva care þi-au sãrit în ochi? Care ar merita grad, gen Helper? Dacã da, cine?

BonJovi4EveR: Iarãºi, o întrebare capcanã. Faza e cã dacã aº nominaliza pe cineva, se va umfla ºi mai tare noþiunea de "buze dulci". Deocamdatã, prefer sã rãmân discret în aceastã privinþã.

Carina: Înþeleg. Dacã ai putea schimba ceva la forum, ce ai schimba? ªi de ce? Sau e OK aºa cum este acum?

BonJovi4EveR: Hmm, multe aº schimba, dar aceste schimbãri þin mai mult de structuri, secþiuni inactive. Dar, o schimbare majorã: mi-aº dori ca toþi sã fie puþin mai uniþi. Sã se simtã cã e o comunitate. ªtiu cã pare un lucru imposibil, dar who knows?

Carina: Total de acord. Ai vreun mesaj final mai special pentru comunitate?

BonJovi4EveR: Da, sã nu uitaþi sã îmi daþi dislike la interviu. O merit cu prisosinþã. ªi sã fim sãnãtoºi, cã ãsta e cel mai important lucru. În rest, le vom putea face pe toate.

Carina: Gotcha`. Pãiii... that's all. Sper cã þi-a fãcut plãcere.

BonJovi4EveR: Da, cu siguranþã. Mai aºtept sã vãd ºi alte interviuri.


Dupã cum vedeþi, lui Jovi îi place sã povesteascã. -
ªi mie îmi place sã pun diacritice la interviuri. :]:]:]:]:]:]:]:]
Baftã la citit!





Last edited by Kaede on 15-04-2016, 10:49:16; edited 3 times in total
20 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pato

[Rapid]



Status: Offline
(since 30-10-2022 10:40)
Joined: 07 Mar 2011
Posts: 29739, Topics: 449
Location: Bucuresti

Reputation: 4415.4
Votes: 1798

Post Posted: 23-09-2014, 14:46:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ba cat scrie asta! -
MILF! gg Jovi!

1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-09-2014, 14:46:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BonJovi4Ever wrote:
Dar, o schimbare majorã: mi-aº dori ca toþi sã fie puþin mai uniþi. Sã se simtã cã e o comunitate. ªtiu cã pare un lucru imposibil, dar who knows?




Don't touch this

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ThunderJB

[Freakz * Thunder]



Status: Offline
(since 12-10-2022 06:25)
Joined: 06 Sep 2013
Posts: 4652, Topics: 262
Location: Back in the business.

Reputation: 878.8
Votes: 266

 
Post Posted: 23-09-2014, 15:00:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Code:
Morcovul meu tânãr era silit sã îºi facã treaba pentru a mulþumi gãina bãtrânã.

Trebuie sa te duc la pro TV -)


Black magic
1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 23-09-2014, 15:02:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Avem un povestitor - App iti plac negresele ai? -



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-09-2014, 15:19:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bine lucrat Carinush. -


,,Angel Among demons"

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
sorinsorin57

[I did not hit her !]



Status: Offline
(since 15-08-2022 19:39)
Joined: 29 Jun 2013
Posts: 5153, Topics: 395
Location: Prima la stanga.

Reputation: 1088.6
Votes: 354

       
Post Posted: 23-09-2014, 15:29:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da' stiu ca iti place sa povestesti.
Si pui mult mult mult accent pe descrierea detaliata.
In mare parte mi-a placut. Mai ales cum ai descoperit tu minunile computetului,la inceput.



"Esti folosit de societate, nu uita, lumea uita
Te-arunca la gunoi si-apoi te scuipa"



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-09-2014, 15:40:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

"Ravenous cunoaºte povestea" - Zohl mi-a zis atunci "iti pasa prea mult", Jovi e un gagiu salvat de la ban, acum e unul din cei mai buni SuperModeratori pe care i-a avut Freakz vreodata, lipsa modestiei e intentionata si justificabila.


I AM NO LONGER A GAMEMASTER, PLEASE SEE SERVER STAFF



1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 23-09-2014, 17:10:55 [Valuable post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Carina: OK. Cum ai dat de freakz?

BonJovi4EveR:


Carina: O poveste foarte interesantã ºi captivantã. ªi lungã.


Jokes aside, a iesit bine interviul. The legion demands more.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
10 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cm.PuNky

[370HSSV 0773H]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 05 May 2012
Posts: 32814, Topics: 382
Location: Partea radioactiva a Raiului

Reputation: 5160.1
Votes: 729

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-09-2014, 17:37:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Frumos interviul si Jovi are o imaginatie bogata - GJ

~Iert dar nu uit~
Life is movement. Once you stop moving, you're dead. Choose life.
- Eugen Sandow
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lOl ^_*

[123]



Status: Offline
(since 06-12-2021 09:45)
Joined: 09 Mar 2011
Posts: 19872, Topics: 704
Location: Romania

Reputation: 224
Votes: 1772

   
Post Posted: 23-09-2014, 17:55:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
Bine lucrat Carinush. -



foarte bine lucrat -

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Skullhacker.
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 22-02-2015 19:03)
Joined: 21 May 2014
Posts: 1862, Topics: 125
Location: Acolo, pe stanga

Reputation: 31.6
Votes: 88

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  FreakzEduu. 
Post Posted: 23-09-2014, 19:41:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bravo Carii le ai cu interviurile -



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Anca

[Bad Kitty]



Status: Offline
(since 12-12-2021 05:06)
Joined: 24 Dec 2010
Posts: 5021, Topics: 240
Location: Hell

Reputation: 2575.2
Votes: 308

 
Post Posted: 25-09-2014, 17:58:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Told you he was a perv :-"



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
florin00

[TheB3stDj]



Status: Offline
(since 19-02-2017 14:29)
Joined: 13 Feb 2013
Posts: 1945, Topics: 55
Location: Freakz.Ro

Reputation: 269.3
Votes: 22

       
Post Posted: 25-09-2014, 21:15:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Frumos interviul


Casuta vocala @DjLord

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 30-09-2014, 23:01:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Code:
 Am uitat sã precizez, cã înainte de a primi funcþia respectivã, colaborasem ºi cu ^AvioanE^ pentru o mulþime de concursuri în comunitate.

Atat? Serios? Nerecunoscatorule.



0 3
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Interviews  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 18-04-2024, 10:05:17
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x