User
Pass
2FA
 
 

Keyboard LAG

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Software
Author Message2048
CobReX

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 29-10-2022 02:08)
Joined: 05 Jan 2007
Posts: 2572, Topics: 277
Location: Child in time

Reputation: 534.9
Votes: 16

Post Posted: 23-10-2012, 21:42:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imi pare bine sa va revad dupa atata timp - (pentru cei care ma stiu) ..

Am o tastatura wireless de la Microsoft cu vechime de 3 luni. Am incercat sa ma obisnuiesc cu "lag"-ul tastaturii inca de cand am achizitionat-o, dar in ultimul mult deja ma dispera.
Problema se manifesta in felul urmator(nu se intampla intotdeauna!! de exemplu acum nu am probleme, dar in cateva minute vor reaparea) : scriu cateva cuvinte si brusc nu mai raspunde la "comenzi". De multe ori scriu un cuvant si dupa ce se blocheaza (nu mai pot scrie nimic), este un delay de aprox. 2-3 secunde, dupa care pot scrie din nou 2-3 litere, problema revenind imediat. Am citit despre problema pe multe site-uri si nu am putut rezolva ... De exemplu in Counter-Strike ocazional apas tasta W ,dupa 0.5-1.0 secunde/a se misca in fata cam 3-4 metrii inloc de .. cat e normal, 0.5m ? La fel si cu celelalte butoane W A S D.

Da, am schimbat baterii vreo 5 in 3 zile, nu este problema de la asta. Am incercat in toate USB port-urile, am instalat ultimul driver pentru keyboard, nimic nu ma ajuta. Aa, era sa uit : am incercat cu o tastatura wired de 30 RON si nu raspunde la comenzi corespunzator, are o intarziere de 0.2 secunde (imi dau seama cand scriu), dar in rest nu are probleme. Ma "fac" pe el win7 care are probleme cu toate driver-urile la mouse and ****

OS : Win7 64bits
Nvidia 1GB
6GB RAM
Procesor i5 - blabla ca nu ma pricep la chestiile astea ! (deja face probleme tastatura,abia pot scrie)

Multumesc anticipat, sper ca cineva sa ma poate ajuta !
-Cobrex



Cum sa faci film Counter Strike | Shocker's ShockingSoft

RIWIX : zice ca-s retard daca il intreb asa ceva.
Cobrex : asta era si ideea
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*0ranGe ! extrem

[I ❤ MY POLO!]



Status: Offline
(since 11-12-2017 12:06)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 11419, Topics: 191
Location: Romania

Reputation: 683.4
Votes: 117

   
Post Posted: 24-10-2012, 17:15:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Te-as sfatui sa-ti verifici sursa, posibil sa ai output pe porturile USB mai mic de 5 volti. Este vorba de un laptop sau un pc ? Daca ai porturi usb pe carcasa, in fata, incearca-le si pe alea, asta daca e pc. In rest computerul merge fara probleme ? Sa nu se blocheze altceva si nu tastatura, avand in vedere ca ai testat cu 2 tastaturi diferite, ori e sursa de vina, ori ai probleme cu placa de baza si ti se blocheaza pc-ul.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Software  


The time now is 28-03-2024, 15:28:22
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x