User
Pass
2FA
 
 

La Sueta cu Froster: Editia 1: Burton
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message12420
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 03-11-2012, 18:44:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asa cum am promis, si eu ma tin de cuvant, in fiecare sambata (dupa ce invat, desigur) voi posta cate-un interviu c-un membru al staff-ului WoW Freakz sau cu cate-un player mai important de pe forum. Intrebarile vor fi mai putin legate de aspecte personale, deoarece nu e grozav sa-ti bagi nasul in relatiile omului de concubinaj cu mana stanga/dreapta, si mai mult pe influenta sa asupra serverului, si influenta serverului asupra sa.

In aceasta prima editie, am decis sa aduc un membru al staff-ului mai enigmatic, dar al carei influenta am simtit-o atat play-wise cat si staff-wise. Fara alte introduceri, vi-l prezint pe Burton.


Froster: Salutare, vom incepe cu niste basic stuff. Da-ne cateva detalii personale pentru fanii tai obsedati, cum iti place sa-ti zica lumea, pe unde salasluiesti si ce vrei sa te faci cand o sa fii mare?

Burton: Salut salut, prietenii imi zic Cristi , cei din WoW ma stiu drept Burton, am 21 de ani, si locuiesc in Bucuresti, ce vreau sa ma fac cand o sa fiu mare? TACTU.



Froster: Great start. Care ar fi etimologia nick-ului Burton? Adica n-ai combinat rasul de aliac, vazut de horde ("BUR") cu pestele tau preferat presupun.

Burton: Off the note : esti bolnav la cap. On topic, de la placile Burton , ma rog , o obsesie a tineretii , care a disparut destul de repede.


Froster: Oh, placi de snowboard, destul de grozav.

Burton: N-a mai fost dupa ce mi-am rupt ambele picioare


Froster: Ca tot am ajuns aici, cam care sunt hobby-urile tale?

Burton: Hobby-urile mele? Hmm Thinking : condusul , femeile , muzica , normal stuff..si League of Legends.


Froster: League of Legends, normal stuff?

Burton: Da-ma in judecata.


Froster: Continuand cu sirul de intrebari, voi pune una evidenta si anume: de cat timp joci World of Warcraft? Ne poti face o descriere scurta a legaturilor tale cu WoW-ul?

Burton: Joc inca din Vanilla, cand era Naxxramas-ul vechi la putere. Am inceput simplu, pe urma am continuat cu Burning Crusade, pe 2.4.3 pe xwow, unde am jucat in Method/Ninja, iar apoi am trecut in EliteNightStalkers, de unde am trecut pe Vysteria pe 2.4.3, unde am stat pana pe 3.3.5, cand m-am mutat pe Freakz si am activat tot sub numele de EliteNightStalkers, pana pe 4.0.6.


Froster: Deci ai o istorie destul de bogata in spate. Cu toate astea, ai decis si tu, ca si mine de altfel, sa muncesti pe plantatie in numele uberdumnezeului Shocker. Ce te-a determinat sa faci parte din server staff? Ce te-a motivat?

Burton: Pe patch-ul de 3.3.5, semizeul mi-a propus sa fac parte din server staff, am acceptat fiindca in momentul respectiv, aveam destul de mult timp liber. Ce m-a motivat? Faptul ca puteam introduce niste chestii inedite si sa experimentez cu diferite comenzi in-game.


Froster: Ti-a schimbat intr-o oarecare masura perspectiva asupra serverului? Adica te-a afectat cu ceva aceasta "promovare" sa-i zicem?

Burton: Absolut cu nimic. Am continuat cu play char-ul si guilda ca si inainte. N-avea cu ce sa ma afecteze, fiindca Stafful este lipsit de incidente majore, fara chestii excesiv de enervante. (Exceptie facand Zohl -).

Froster: Cu totii il uram pe Zohl, cred ca nu ne place ceva la fata lui. I se potriveste avatarul de Pikachu.


Froster: Continuand. Ai un istoric destul de bogat cu ENS-ul, si cu totii ne aminitim de micile rivalitati cu alte guilds, ai putea spune ca au fost constructive aceste rivalitati? Sau mai degraba au nascut drame uriase?

Burton: Nu le pot considera rivalitati , eu le consider mai mult ca fiind frustrari ale concurentei la un moment-dat; au fost mai multe episoade genul asta ,si pe Failmate Vysterya , cat si pe Freakz, cel mai recent fiind cel cu HKP la Lich King, cand baietii visau ca le dau wipe de pe gm. Aceste scandaluri nu ne-au schimbat cu absolut nimic. ajungi in top , ai criticii tai. Lasand astea la o parte, au fost vremuri bune.


Froster: Cum vezi Freakzu' in viitor? Ce asteptari ai de la el? Cam te-ar mai motiva sa-ti continui munca? Exceptand sa-l pocnesti pe Zohl in fata, si sa-i iei banii de donatii lui Shocker, evident.

Burton: Cat timp nucleu staff-ului se tine de treaba, Freakz-ul nu va continua decat sa creasca. Asteptari nu cred ca am , decat sa tinem trend-ul privatelor de WoW cu patch-uri si content nou. Consider ca munca de calitate a staffului va aduce populatia pe server. Motivatia inca este , imi place sa imi bat capul cu diverse chestii, din pacate, asa cum am mentionat, nu-mi prea permite timpul.


Froster: Avand in vedere ca nu se traieste din WoW (cel putin la noi in tara), ce-ti aduce banii in casa? Te vom vedea in spatele unui birou peste cativa ani? Sau prin spitale?

Burton: Pai parintii aduc bani , si in ultimele 8-9 luni am muncit si eu. Probabil o sa ma vad si in spatele unui birou, dar prin spitale nu cred. Asta o lasam pe mana ta. -


Froster: Ce mesaj ai avea pentru playerii si forumistii de pe WoW Freakz? Unde crezi ca va ajunge jocul asta in 2-3 ani?

Burton: Clasica vorba : have faith . vreau doar sa asigur inca o data comunitatea freakz , ca incercam sa facem un server cat mai bun. Chiar nu stiu unde va ajunge wow-ul. Poate blizz-ul va continua cu patch-uri noi , poate termina developmentul pentru el si fac realmurile blizz free-to-play. Traim si vedem


Froster: Ceva momente amuzante de pe server? Cel mai amuzant wipe? Cel mai amuzant player?

Burton: Cel mai amuzant : cand visau hkp ca le dau wipes , am avut o criza de ras. Cel mai amuzant wipe: au fost multe , unul dintre ele cand tancul meu de la lady deathwisper printa hartii pentru taica'su. Cel mai amuzant player: zmr / froster - egalitate.

Froster: AWW STOP IT YOU -


Froster: Okay, continuam cu cateva intrebari de rutina, pentru a verifica daca esti om sau molusca, sau spambot.

Burton: HIT ME


Froster: TZATZIKI SAU MAIONEZA CU USTUROI?

Burton: You serious?.... fie...niciuna.


Froster: Daca ai avea banii lui Shocker din donatii, ti-ai lua draperii cu Rapirea din Serai sau pesti bibelou?

Burton: Pesti bibelou, clar

Froster: Asa-i? I-am zis si eu, dar tot crede ca e o idee proasta.


Froster: Pepsi sau Coca Cola?

Burton: Pepsi


Froster: Misionarului sau 69? (Pentru cei sub 18 ani, e vorba de noua editie de pokemoni, nothing to see here, move on).

Burton: misiunea de penetrare.


Froster: Inna sau Alexandra Stan?

Burton: TU SI EU, NE VOM IUBI MEREU, SI NE VOM PRIVI...Inna ca arata mai hot, evident.


Froster: Daca s-ar ineca Zohl si Ravenous, si ai avea loc doar de 1 in barca, pe cine ai salva?

Burton: Niciunul


Froster: Any hot sisters?

Burton: Singur la parinti. Me wants hot sister.


Froster: Bun, mersi pentru interviu, you're human enough. Vom incheia ca si toate interviurile de pe vremea comunismului, ce reflecta cultul personalitatii: un mesaj pentru Shocker, si un mesaj pentru interviator.

Burton: Pentru Shocker, niciun mesaj, ii transmit personal daca e nevoie - . Pentru tine: CEAPA TA, NU MAI SCRIE WALL OF TEXTS


Sper sa nu va fi plictisit prea tare, pentru prima editie, vor mai veni si altele, in functie de timpul meu liber, si de inspiratie. Pentru un feedback pozitiv/negativ, postati aici.





Last edited by Froster on 04-11-2012, 13:20:59; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Nastyblabla

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-05-2023 20:12)
Joined: 29 Mar 2012
Posts: 340, Topics: 81
Location: Romania

Reputation: 176.2
Votes: 33

 
Post Posted: 03-11-2012, 18:48:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Plictisitor intrebari banale si stupide nu vad rostu am citit cateva randuri si mi-a venit sa ies afara sa beau o bere.Fata de ce ma asteptam sa fie a fost aiurea.Oricum e doar o parere so don't qq
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 03-11-2012, 18:50:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nastyblabla wrote:
Plictisitor intrebari banale si stupide nu vad rostu am citit cateva randuri si mi-a venit sa ies afara sa beau o bere.Fata de ce ma asteptam sa fie a fost aiurea.Oricum e doar o parere so don't qq



Te cred, am fost cam lipsit de inspiratie. -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Hardwell

[forbidden sorcery]



Status: Offline
(since 22-02-2022 09:13)
Joined: 20 Jul 2011
Posts: 4933, Topics: 82
Location: Romania

Reputation: 232.1
Votes: 44

Post Posted: 03-11-2012, 18:52:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A fost primul sau interview, deci nu ma asteptam la nimic special, nasty. A fost placut de citit, totusi. Astept sa vad ce ne pregatesti pentru saptamana viitoare.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nastyblabla

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-05-2023 20:12)
Joined: 29 Mar 2012
Posts: 340, Topics: 81
Location: Romania

Reputation: 176.2
Votes: 33

 
Post Posted: 03-11-2012, 18:53:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu am vrut sa fiu rau sincer.Stiu ca poti avea mai multa inspiratie:D
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 03-11-2012, 18:54:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nastyblabla wrote:
Nu am vrut sa fiu rau sincer.Stiu ca poti avea mai multa inspiratie:D


N-ai fost deloc. De asta am zis feedback pozitiv/negativ. -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
muthambals

[Mingonos]



Status: Offline
(since 02-10-2023 13:03)
Joined: 14 Aug 2010
Posts: 9029, Topics: 117
Location: Bucuresti

Reputation: 500.2
Votes: 88

 
Post Posted: 03-11-2012, 18:57:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

I lol'd so hard la astea doua! -

Froster wrote:


Froster: Daca ai avea banii lui Shocker din donatii, ti-ai lua draperii cu Rapirea din Serai sau pesti bibelou?

Burton: Pesti bibelou, clar

Froster: Asa-i? I-am zis si eu, dar tot crede ca e o idee proasta.



Froster: Any hot sisters?

Burton: Singur la parinti. Me wants hot sister.



Ti-a iesit bine, Froster insa astept cu nerabdare interviul cu Zohl! ^^

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sarius4Ever
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-06-2014 12:28)
Joined: 07 Feb 2012
Posts: 1119, Topics: 60
Location: Bucuresti

Reputation: 84.9
Votes: 33

   
Post Posted: 03-11-2012, 18:57:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Totusi A fost Prima Data.... - Eu Zic ca este Reusit:)



Live For The Night

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BitzaZaOne

[Hardc0R3 Raider]



Status: Offline
(since 04-06-2018 16:05)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 912, Topics: 20
Location: Deva

Reputation: -133
Votes: 21

   
Post Posted: 03-11-2012, 18:58:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Burton, zi-mi o poveste cu noi, ce se'ntampla'ntre noi doi.... -

[quote="Hujin"]Totul se va rezolva la ora 10:00 am.

Edit: Disclamer: cuvintele de mai sus nu trebuie interpretate in mod absolut. Este doar o estimare personala bazata pe calcule statistice la care am adaugat 60 de minute marja de eroare.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
gandacel

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 03-04-2019 16:08)
Joined: 19 Jun 2011
Posts: 3196, Topics: 91
Location: Brasov/Zimnicea

Reputation: 89.7
Votes: 93

   
Post Posted: 03-11-2012, 18:58:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

intra pe net si cauta interviuri de la cancan si alte reviste de genul - si ar fi mai interesant audio/video
ca asa in scris toti avem tupeu


sunt nab.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Sovereign
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-10-2013 13:05)
Joined: 25 Aug 2010
Posts: 2166, Topics: 119
Location: In ciorba.

Reputation: -485.9
Votes: 36

   
Post Posted: 03-11-2012, 19:02:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Froster wrote:
Nastyblabla wrote:
Plictisitor intrebari banale si stupide nu vad rostu am citit cateva randuri si mi-a venit sa ies afara sa beau o bere.Fata de ce ma asteptam sa fie a fost aiurea.Oricum e doar o parere so don't qq



Te cred, am fost cam lipsit de inspiratie. -


Nu e vorba de asta, a cam deraiat discutia si a zburat de pe sinele seriozitatii, si probabil unele persoane de-aici s-au simtit dezamagite din cauza asta. Mie cel putin imi place - in mare parte - daca te consoleaza cu ceva.

Unele persoane nu sunt in stare sa interpreteze corect un text sau un dialog datorita faptului ca sunt incapabile sa-si imagineze o voce in spatele textului. Daca acest interviu era facut audio ar fi sunat de 10 ori mai bine decat printrun wall of text.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
zmR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-06-2022 14:54)
Joined: 15 Jul 2010
Posts: 460, Topics: 51
Location: Romania

Reputation: 197.5
Votes: 30

 
Post Posted: 03-11-2012, 19:05:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Me want too -

Pepene's Return - by zmR

Antynya - Skinny love

zmR - Gravity

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Derp Derpson

[Dani] [Mocanu]



Status: Offline
(since 14-02-2022 11:57)
Joined: 05 Aug 2012
Posts: 7620, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 250.5
Votes: 138

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-11-2012, 19:07:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

plictisitor dar in acelasi timp interesant pentru primu interviu.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 03-11-2012, 19:07:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Good enough for the first time - no hot sisters but me wants hot sister -

>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hardwell

[forbidden sorcery]



Status: Offline
(since 22-02-2022 09:13)
Joined: 20 Jul 2011
Posts: 4933, Topics: 82
Location: Romania

Reputation: 232.1
Votes: 44

Post Posted: 03-11-2012, 19:08:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai cam failuit aici orange text-ul, by the way.


Voiam sa iti mai fac 2-3 observatii, dar am uitat ce voiam sa spun cand am facut screencapul. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    


The time now is 11-05-2024, 22:25:53
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x