User
Pass
2FA
 
 

La Sueta cu Froster: Editia 2: Zohlomg
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message14644
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 18-11-2012, 01:27:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ediția precedentã:
Ediția 1: Burton

Cu intarzierile si scuzele de rigoare, desi probabil va ramane bilunar, am revenit din nou pe scena Freakz-ului, in incercarea de a afla secretele altei mondenitati. Urmatorul pe lista a fost unul naravas. Tin sa va spun ca atunci cand i-am promis spotlight-ul acum vreo 2 saptamani si jumatate, a inceput sa se agite, si primeam mesaje gen:

Zohl . (11/16/2012 10:46:50 PM): DO ME OMG

4:11:09 PM
Zohl .: DO ME OMG

7:03:26 PM
Zohl .: do me next time

...in fiecare zi, pot confirma si cu screenshots, dar mergem pe incredere aici. In sfarsit, printre seminariile, examenele si timpul liber ramas, mi-am gasit si putin timp sa-l iau la caterinca..adica...erm..intrebari, da sigur...intrebari -, pe acest semi-semizeu al Freakz-ului. Fara alte introduceri, vi-l prezint pe mini-Shockerul nostru drag, ZOHL!



Froster: Probabil doar haterii o sa fie curiosi de aceasta intrebare, fiindca persoanele normale nu sunt interesate. Te rog, spune publicului cateva detalii personale despre tine, gen cum te numesti, cu ce te ocupi, unde stai, si ce vrei sa te faci cand o sa fii mare. Also, sa-mi lasi un numar de telefon si adresa pe PM ca sa vin sa te bandajez in caz ca vin amenintatorii de moarte ai freakz-ului sa te arda pe rug.

Zohlomg: Mama mi-a pus numele de Eduard, dar nimeni nu ma striga asa de ceva timp, toti prietenii/profesorii ma striga pe numele de familie sau Zohl(citit Zol, pentru cine nu stie). Am 18 ani, sunt in clasa a XII-a momentan, la CN Tudor Vianu. Cu ce ma ocup? Matematica, foarte multa matematica. Imi trebuie 9.50+ la BAC ca sa pot pleca la facultate in Anglia. Stau in Bucuresti, Tineretului, daca vrea cineva adresa exact sa-mi dea PM. Ce vreau sa ma fac cand o sa fie mare? Pai... Shocker. Si nu glumesc. Ma duc in mare parte pe facultate de informatica, Computer Science, deci sa ajung un mini-Shocker ca nivel de cunostinte e...telul meu.
Froster: Felicitari, la cat de plictisitor a fost raspunsul s-au stins si tortele rasculatilor. Te-ai salvat de la moarte cu asta. Also, ce bine te-a indoctrinat Shocker.


Froster: Vreau sa continui acest interviu prin a-mi manifesta un sentiment de furie fata de tine. Ai asa o alura, de parca-mi vine sa te impusc cu o secure. Cand vad Zohll pe chatu' din WoW imi iau maceta si incep s-o ascut cu dintii. Si toti ceilalti GMi simt asta, inclusiv Shocker care te renega din cand in cand. Ce te face sa crezi ca ai atatia hateri in jur? De ce te uraste lumea asa mult in general?

Zohlomg: Shocker nu ma renega niciodata, si Mos Craciun exista, ok? Poate ceilalati ma urasc..De ce? Un raspuns bun nu-mi pot da nici mie, sa stiu ce as putea face. Pot sa spun doar ce cred eu. Sincer cred ca lumea ma uraste, sau tinde sa aiba un dispret fata de mine pentru ca-mi place sa spun totul pe fata. Daca esti prost, iti spun ca esti prost, sau iti spun sa taci ca puti, ultima mea replica. Totusi, cine a stat putin de vorba cu mine pe mess fara suferinte de genul "Oricum esti sclavul lui Shocker" "Oricum freakz e de *****, live with it" a ajuns sa-si dea seama ca impresia pe care o las intentionat sau nu pe forum nu este neaparat adevarata. Nu cred ca sunt oameni care stiu sa vorbeasca si sa se comporte care sa aiba un dispret fata de mine, si prin asta nu ma refer la pupincurism, ma refer la bun simt si apreciere. M-am intins cam mult totusi, sa raspund la intrebare succint (TLDR): Sunt doua variante: Le-am zis ca sunt prosti in fata SAU le-am dat ban.
Froster: Shhh! No tears, only dreams.


Froster: Avand in vedere faptul ca esti noul head-GM, adica mana dreapta a lui Shocker, cum ti-a influentat "promovarea" perceptia asupra jocului, colegilor tai din staff si a playerilor? Ai incercat sa-ti bagi propriul stil sau ai incercat, asa cum ti-a dat unul dintre colegii tai GM-i porecla "mini-Shocker" (btw, tipu care ti-a dat porecla asta e grozav, el ar trebui sa fie noul head GM), ai incercat sa intri pe mintea lui si sa-i continui munca?

Zohlomg: Nu ca ma dau mare sau altceva, dar eram mana dreapta a lui Shocker si head-GM neoficial cu mult timp inainte sa fiu numit asa peste Stig, avand in vedere ca el nu mai putea face nimic din cauza/datorita facultatii.
Atitudinea fata de playeri mi s-a schimbat atunci cand am trecut de la rankul de ticketar la cel de quest-fixer, odata cu finalul 3.3.5, trecerea pe 4.0.6. Nemaiavand atat de multa legatura cu ei, am pierdut destul de multe informatii o vreme despre playeri si ce interese au/cum este freakzul in viziunea lor/ce ar mai trebui schimbat, mai ales cand stateam cu noptile nedormite ca sa repar Loremaster. Am recuperat totul apoi cand am devenit Head-GM.
Avand in vedere ca am ajuns treptat(ce-i drept, mai repede decat oricine altceva) de la acelasi rank ca toata lumea la rank 3 apoi 4 si in final Head GM, mentalitatea mi s-a schimbat treptat, intrand in doctrina Shockerista tot mai mult. Mini-Shocker mi-ai spus tu, Froster, cateodata fiind mai rau decat Shocker. Erati obisnuiti cu Stig-nepasatorul care va dadea unda verde sa faceti mai multe lucruri decat va permit eu..si cand am inceput sa fac diferente intre cei care fac treaba si cei care nu fac treaba, nu prea v-a convenit. Desigur, perceptia asupra GM-ilor mi s-a schimbat, mai ales la trecerea la Cataclysm cand s-a facut ierarhizarea in functie de munca depusa pentru server si nu am mai fost toti rank 2, ci unii 2,3,4 si acum 5, eu.
Propriul stil? Aproape toate ideile mele despre Freakz s-au pus in practica. De cele mai multe ori eu si Shocker gandim la fel, cateodata avem si aceleasi idei in acelasi timp, dar exista si momentele de divergenta, din care iese mereu 'castigator' cel cu ideea mai buna, nu neaparat Shocker.

Froster: Okay, am gresit, nu esti mini-Shocker, el nu scrie wall-of-texts.


Froster: O intrebare simpla, care necesita un raspuns la fel de simplu. Esti un warlock mai bun ca Shocker?

Zohlomg: Nu. Nu stiu daca folosea ceva GM commands, dar ma batea mereu in duels. Nici macar o data nu l-am batut.



Froster: Kay, moving on. Ai sora?

Zohlomg: Nu.
Froster: Oh drace, alt dead-end. Sunteti cu totii inutili.


Froster: Ce parere ai cu privire la Pony Zone? Dar despre cei ce frecventeaza Pony Zone?

Zohlomg: E un loc unde intri...si niciodata nu stii ce te astepti sa vezi pe ultima pagina. Pot fi pokemoni, ziua Evelinei, ponei sau cat de ratat e Levier cu Rizwan. Era mai amuzant totusi cand veneau toti si il injurau pe Paduraru OMG OMG poney ***, dar merge si acum. Nu poti purta o discutie serioasa, dar merge sa-ti zici of-ul every now and then.


Froster: Amintindu-ne de momentul antologic cand s-a deschis Evolution, noi toti fiind pe Skype in guildu' <ARE TREI SCLAVI IN AFRICA>, facand Rotface, a cazut Dislodged Foreign Object. Tu ai intrat intr-o criza de astm si n-ai mai stiut ce sa faci: ce alte cool moments pe skype iti mai aduci aminte sa fi facut?

Zohlomg: Ah da, erau wristurile alea epice, nu DFO. Zohl .: mmnope, very calm person here :<
Froster: Imi dau seama dupa interviu Yawn Iar o sa primesc hate-mail.


Froster: Daca ar fi sa banezi permanent 3 playeri, pe care i-ai bana? Daca ar fi sa scoti GM-ul la 3 membri din staff, care ar fi aia?

Zohlomg: Playeri pe care i-as bana: e greu, eu deobicei daca vreau sa banez pe cineva, o cam fac. Dar o sa incerc sa gasesc 3. Dazz(GMs and Donors), Ashbringer(fostul Evolution), Dixxy(HKP)
GM carora le-as scoate: Burton, Jert, Erai. Motivele sunt evidente -

Froster:: L-ati auzit baieti, am eu kerosen, va faceti voi singuri tortele. Si prost l-ai ales pe Dazz, are centura neagra in ceva stil mort de karate, pe care doar Bruce Lee il stia, cred. -


Froster: Am si eu o intrebare mai personala sa zic asa. Cand bagati Mists of Pandaria?

Zohlomg: 2015 cel tarziu.

Froster: Deci o sa fie Pandaria pe Freakz, nu?

Zohlomg: In 2015, da.

Froster: Si o sa avem acces la PTR inainte?

Zohlomg: Sper ca nu pui intrebarile astea in interviu -

Froster: MINI-SHOCKER HAS SPOKEN. AVEM PANDARIA WOOWOWOOWOOO


Froster: Toata lumea are vicii. Spre exemplu al meu e internetul. Sa intru pe diverse platforme de joc si sa ma anturez cu oameni pe care nu i-am vazut in viata mea, ca apoi sa fac misto de ei prin diverse comentarii, interviuri, etc. Care sunt viciile tale?

Zohlomg: Obisnuiam sa fumez. Asta pana mi-am dat seama ca raman fara bani de seminte, si m-am lasat. Ma rog, a fost si pneumonia pe care am facut-o, dar atunci mi-am dat seama ca sunt dependent de seminte. Mananc cel putin o punga mare pe zi. Alt viciu ar fi Freakz-ul. Daca m-as intoarce in trecut acum 3 ani cand m-a intrebat Shocker daca vreau GM, as zice nu, motivele fiind foarte diverse.


Froster: Alcool, narcotice? Femei? Nimic?

Zohlomg: Nu tin foarte mult la alcool, neavand o experienta foarte vasta in domeniu, deci nu mi-l permit ca viciu. Femeile, nu as considera acest aspect un viciu, avand in vedere ca am prietena de aproape trei ani de zile.


Froster: Oh, ai prietena? Congratz, you 'handsome devil'. Desi o sa fii cat se poate de subiectiv la intrebarea asta: on a scale of 1 to 10, 1 fiind Boomkin cu Lunar Eclipse si Bloodlust, iar 10 fiind "Shocker: imi dau serverul pentru ea", unde ai clasa-o?

Zohlomg: Ar trebui cel putin MoP pe freakz ca sa aiba sanse Shockeru cu serveru lui


Froster: Okay, raspunsurile tale au fost relativ lungi, wall of texts. Acum insa e timpul sa vedem daca esti cu adevarat plictisitor sau nu. Vine seria de intrebari fulger:


Froster:1man1jar sau 2girls1cup?

Zohlomg: Care ma dezgusta mai mult? 1man1jar clar.

Froster: No, you moron. Pe care dintre ele i-ai da la soldat in casca mai usor.

Zohlomg: Nah, n-am nimic de spus.


Froster:Paine cu unt si mustar sau paine cu miere si ketchup?

Zohlomg: Varianta cu Ketchup.


Froster:Converse sau Osiris?

Zohlomg: Osiris.


Froster: Sani sau fund?

Zohlomg: SANI SANI SANI SANI SANI SANI SANI SANI SANI


Froster: Sora lui Xhelar, sau sora lui Stig?

Zohlomg: Sora lui Xhelar, pentru ca Stig nu mi-a facut nimic.

(De precizat ca singura persoana mai antipatica decat Zohl e Xhelaru, the angry moldavian kid)

Zohlomg: Nu insulta moldovenii, Xhelar e din Galati, aia nu-i moldovã.


Froster:necrofilie sau zoofilie?

Zohlomg: Necrofilie

Froster: OKAY UN RASPUNS INTERESANT. MOTIVEAZA.

Zohlomg: Iubesc prea mult animalele, si urasc oamenii care nu iubesc animalele, ii consider prosti. Dar prosti de-abinelea, neadaptati.
Froster:okay, regret ca te-am pus sa motivezi, moving on...actually no, I got the perfect question.

Froster: Ai omori un urs panda sa salvezi 2 delfini?

Zohlomg: Clearly.

Froster: Ai face sex cu matusa ta sa-ti salvezi unchiul de la moarte?

Zohlomg: Da. (Tin sa precizez ca a raspuns aproape instantaneu la intrebare)

Froster: o_O


Froster:Okay, sa zicem ca nu esti chiar atat de anost. Sa zicem doar. Ce mesaj ai vrea sa lasi pentru forumistii Freakz, si ce mesaj ai vrea sa-i lasi celui care ti-a luat interviu, adica mie?

Zohlomg: Invatati ca atunci cand judecati o situatie, sa ganditi din mai multe persepective problema, daca nu chiar toate cele posibile. Asa cum va manifestati si ganditi pe forum, asa o veti face si mai departe. Froster, mai invata sah.



Ii multumesc lui Zohl pentru timpul acordat, si sper sa va placa si voua. Ca de obicei, feedback below.

Din pacate va mai fi ceva vreme pana voi reusi sa fac format audio, dar probabil in viitorul apropiat, imi voi dedica mai mult timp pe tema asta. Hope you guys will enjoy it. -





Last edited by Froster on 18-11-2012, 04:14:58; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Rizwan

[Retired Moderator]



Status: Offline
(since 17-04-2022 04:52)
Joined: 29 Dec 2009
Posts: 4461, Topics: 177
Location: Tadjikistan

Reputation: 874.6
Votes: 71

   
Post Posted: 18-11-2012, 01:37:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Oh well, i hate him too...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bL0ood eLf

[Assasin]



Status: Offline
(since 08-12-2019 13:59)
Joined: 02 Jan 2012
Posts: 4340, Topics: 32
Location: Cluj/Manastur

Reputation: 205.3
Votes: 54

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-11-2012, 01:40:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eram sigur ca zice de jert si erai -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sovereign
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-10-2013 13:05)
Joined: 25 Aug 2010
Posts: 2166, Topics: 119
Location: In ciorba.

Reputation: -485.9
Votes: 36

   
Post Posted: 18-11-2012, 01:44:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce feedback mai vrei, totul e OK. -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Lumen17
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-12-2012 14:51)
Joined: 16 Oct 2012
Posts: 30, Topics: 1
Location: Portugal

Reputation: 49
Votes: 4

Post Posted: 18-11-2012, 02:02:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohl wrote:
E un loc unde intri...si niciodata nu stii ce te astepti sa vezi pe ultima pagina. Pot fi pokemoni, ziua Evelinei, ponei sau cat de ratat e Levier cu Rizwan. Era mai amuzant totusi cand veneau toti si il injurau pe Paduraru OMG OMG poney ***, dar merge si acum. Nu poti purta o discutie serioasa, dar merge sa-ti zici of-ul every now and then.

CAM DA!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
justyn17x

[KONVICT]



Status: Offline
(since 21-10-2022 19:50)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 7948, Topics: 51
Location: Konvict Music

Reputation: 532
Votes: 33

 
Post Posted: 18-11-2012, 02:02:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chiar daca este doar al doilea interviu, cred ca este primul si ultimul unde as fi putut sa citesc ore intregi fara sa ma plictisesc, daca ar fi fost mai lung bineinteles.-
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mahiko
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-03-2013 10:19)
Joined: 26 Apr 2012
Posts: 416, Topics: 30
Location: Romania

Reputation: -188.7
Votes: 14

 
Post Posted: 18-11-2012, 02:13:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

EU URMATORUL S-A HOTARAT ABIA ASTEPT. STIAM CA ZOHL E INFORMATICIST.

ZOHL VEZI CA STAI PE LANGA MINE HAI LA O BERE SAU UN CEAI DACA NU BEI ALCOHOL.

TE ASTEPT, PM ME

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
That

[Guardian of Death]



Status: Offline
(since 06-01-2015 13:36)
Joined: 09 Aug 2010
Posts: 266, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 134.5
Votes: 9

 
Post Posted: 18-11-2012, 02:16:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-) Badass zohl
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dazz1

[Falcon Punch]



Status: Offline
(since 04-01-2019 09:23)
Joined: 18 Jun 2012
Posts: 547, Topics: 211
Location: Romania

Reputation: 175.3
Votes: 16

 
Post Posted: 18-11-2012, 02:19:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ba, nu e un stil mort de karate :[
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
k0s

[Freakz Admin | Dev]



Status: Offline
(since 24-09-2022 11:04)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 6071, Topics: 354
Location: Romania

Reputation: 103251
Votes: 222

Post Posted: 18-11-2012, 03:10:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohl e mai plictisitor ca sahul -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BitzaZaOne

[Hardc0R3 Raider]



Status: Offline
(since 04-06-2018 16:05)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 912, Topics: 20
Location: Deva

Reputation: -133
Votes: 21

   
Post Posted: 18-11-2012, 04:04:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Leave zohl alone.

[quote="Hujin"]Totul se va rezolva la ora 10:00 am.

Edit: Disclamer: cuvintele de mai sus nu trebuie interpretate in mod absolut. Este doar o estimare personala bazata pe calcule statistice la care am adaugat 60 de minute marja de eroare.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 18-11-2012, 09:00:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

k0s wrote:
Zohl e mai plictisitor ca sahul -

+1000

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adrianad

[Fight Owens Fight ]



Status: Offline
(since 22-08-2020 20:16)
Joined: 30 Mar 2011
Posts: 3123, Topics: 169
Location: Giurgiu

Reputation: 171.9
Votes: 26

 
Post Posted: 18-11-2012, 09:27:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Foarte bun acest interviu.Mi-a inveselit toata ziua.

Respect Froster.Respect Mini-Shockerul nostru pentru raspunsuri -.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-11-2012, 09:35:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Froster: Kay, moving on. Ai sora?

Zohlomg: Nu.



This -))) THIS !!! -)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LoRd_DaRK

[Once a Legend!]



Status: Offline
(since 12-09-2023 06:58)
Joined: 19 Jul 2010
Posts: 1012, Topics: 46
Location: Everywhere!

Reputation: 88.5
Votes: 29

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-11-2012, 09:46:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zohl. esti un skillat al sahului ? - PM` me sa-ti arat ce stiu( Btw. vreau morphs gratis daca te pwnez masiv!)

L.E. Genial... astept sa il iei pe kos! si dupa pe mine:X



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    


The time now is 27-04-2024, 15:48:54
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x