User
Pass
2FA
 
 

MERGETI LA VOT ! Primiti reputatie si achievements !
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Old announcements
Author Message21763
PsychoLove

[Silence In The Snow]



Status: Offline
(since 05-01-2024 17:19)
Joined: 12 Aug 2013
Posts: 5177, Topics: 299
Location: Behind you.

Reputation: 1306.4
Votes: 480

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-12-2016, 12:55:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bine spus, Shocker. Este trist ce se întâmplă și tristă mentalitatea oamenilor, de turmă. Mă abțin de la alte comentarii.

Shocker wrote:
P.S.: Referitor la
Shocker wrote:
P.S.J.K.: Daca iese iar PSD-ul inchid freakz-ul

Am mintit, era campanie electorala, la ce v-ati asteptat?! Nu va faceti griji, v-am pregatit pentru urmatorii 4 ani, doar de asa ceva o sa aveti parte.

@Playeri, damn.. -
Spoiler:





Dreams.. That's all we have.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
goguletz BIRGAOANU

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 04-01-2019 20:59)
Joined: 02 Feb 2014
Posts: 12169, Topics: 504
Location: Italia (Botosani)

Reputation: -70
Votes: 459

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-12-2016, 13:43:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

uita-te pe harta asta si mai regandeste ce ai zis
Spoiler:

eu refuz sa cred ca toti suntem manipulati ca totii care au votat PSD sunt manipulati, toate partidele au furat si vor fura daca nu se intampla tragedia de la colectiv
PSD isi indeplinea planul avut atunci si era destul de bun, ati iesit in strada iati scos de la putere au trecut 2 ani sau cati au trecut si ce sa intamplat ,nimica si iar nimica. ciolos sta cu bani in sertar,autostrazi canci, oameni pleaca din tara, e la fel cu toate partidele, prefer PSD pentru ca ei macar au avut un plan siinainte de colectiv si dupa. fura nu fura dar macar fac ceva

Update @ 12-12-2016, 13:43:12

in 2009 am facut campanie pentru PDL(traian basescu) am vazut atunci cum fura cum se dace campanie, a fost o mare mare dezamagire pentru mine si o pata in viata mea de guster
in urma emigrari PDL sa impartit in:
50% PMP
30% PNL
15% USR
Deci ce sa votezi aceiasi corupti din 2009. da is costient ca totii sunt corupti dar am votat PSD rau cel mai mic, ei macar siau construit casele si incearca sa faca ceva, nu pot vota oameni care isi au casele abia pe hartie si vroiau sa le construiasca acuma de la 0. ar trebuii sa studiezi mai bine lista aia cu coruptiii. coruptii sunt aia care fura milioane de euro si nu patesc nimica nu cei care au presupuse dosare pentru fraudarea alegerilor sau care au dat copi paste la doctorate care si asta e o presupunere. esti tanar dar nu citi tot ce vezi pe net mai documenteaza-te si ai sa vezi ca sa votat raul cel mai mic


Goguletz spune ca nai curaj!!![/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 12-12-2016, 14:14:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Diseara in SW la copac revolta ca ne-ai mintit :kappa:

//
"Aveau un plan foarte bun"

Da, uite ce si-au propus sa faca cu guvernul lui Ponta:

Quote:

Îmbunătățirea cooperării dintre instituțiile abilitate în combaterea evaziunii fiscale și a contrabandei (ANAF, IGPF și IGPR)

Al naibii frate. Ce au gasit astia la Ponta si Sova?

Quote:
Finalizarea, promovarea și aprobarea noului proiect de lege a sănătății;

Si unde era legea asta dupa 3 ani de guvernare daca tot mentionezi Colectiv. Ca sa nu mai spun de ideea cu cardul de sanatate unde a fost gen 30% la proiect 70% in buzunarele lor avand un server ce pocnea de foarte multe ori, iar atunci cand au aparut pozele din interior s-a vazut si de ce. Parca le-a pus Dorel de pe santier cablurile alea.

Quote:
Implementarea strategiei sectoriale pentru combaterea corupției în structurile MAI

Coruptie in MAI... hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm. Nu ma pot gandi absolut la nimeni din guvernul lui care a facut magarii uriase la MAI. oprea

Quote:
Adoptarea măsurilor necesare pentru desfășurarea alegerilor locale și parlamentare în condiții de deplină legalitate

Nu vreau sa cobesc, dar la prezidentiale telemormanii erau printre cei mai "legali"

Quote:
Organizarea transparentă și corectă a concursurilor pentru recrutarea și promovarea în funcțiile publice și în celelalte posturi din administrația publică exclusiv pe bază de competență profesională

Si de ce am avut atunci din 2013 - 2014 in liceu director PSDist pus fara concurs?

Quote:
Susținerea doctoranzilor și post-doctoranzilor prin burse din programe POSDRU

HAHAHAHAHAHA SI OARE DE CE AU ATATEA DOCTORATE? SA MAI IA SI BURSA
Daca vine unul si spune ca G Ponta a avut CRESTERE ECONOMICA il pleznesc peste fata virtual. Aia e o apa de ploaie care nu spun ca nu s-a intamplat, dar nu s-a intamplat datorita lor.


Asta e doar o bucatica din obiectivele propuse de Guvernul Ponta care din 2012 pana in 2015 au tot avut timp sa implementeze MACAR UN SFERT si nici nu au fost, iar ca sa pun un pic de sare pe rana Ciolos cu ce a reusit el, dupa ce i s-au pus piedici.
Sistemul national + diaspora pentru evidenta votului in aproximativ timp real pentru a reduce dualitatea/elimina la vot.
Concurs NORMAL pentru postul de directori la scoli, licee pentru persoane cu adevarat APTE -----------------------------------------> astea doua fiind propuse de G Ponta, dar care in 3 ani jumate nu a fost in stare, dar a fost altcineva in 6 luni + piedici intentionate pentru a parea ca e un esc

Pe langa altele de genul:
A introdus hub-ul de IT al Guvernului ce ofera posibilitatea mediului informatic sa ajute Sistemul Public
A eficientizat reducand din birocratia imbacsita la buletine, pasapoart
A dat drumul unui tronson de autostrada de la Tg Mures pana la Campia Turzii ce va fi finalizat la anul
Platit 20 de milioane din datoria de 62 de milioane lasata de G Ponta
Si altele, dar astea sunt niste exemple foarte usor de gasit si ce s-au regasit cu adevarat in lumea reala.

60% neprezentati ca 60%, desi eu cred ca e mai mica populatia Romaniei (nu 18), dar ce a reusit masina de propaganda a PSD-ului e sa minta lumea pe fata si sa dezbine doua generatii, tinerii si batranii. La sectia de votare erau batrani ce s-au impins in mine pe motiv ca ei erau primii (dar nu), cu bunica-mea pe motiv ca tinerii se imbata si se duc sa se bata la meeting-uri (si ea imi zice mie sa nu fac din astea; Iti dai seama? Are mai multa incredere in Gadea decat in PROPRIUL ei NEPOT), in autobuz cum sa noi suntem generatia lui p**a si altele.


Morala e urmatoarea: E mai usor sa pacalesti pe cineva decat sa ii dovedesti ca a fost pacalit.





3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 12-12-2016, 22:52:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce treaba are colectiv cu ce se intampla in Romania?
Ce s-a intamplat in colectiv este dovada vie ca omul este inconstient (show, artificii intr-o incapere). Ce s-a intamplat dupa, este dovada vie ca sistemul in Romania este la pamant, iar asta se intampla din simplu fapt ca nu exista pregatire pentru interventii rapide.

Ce se intampla in parlament, e alta mancare de peste. Atata timp cat X fura, ai dovada si tu nu ii faci nimic ca are "imunitate", ce te astepti sa se schimbe? Crezi ca doar PSD-ul este corupt? Toti sunt.
Toata lumea il lauda pe Ciolos ca este diferit si ca este BUN, pai nu asta e ala care a decis sa acorde prime de pana la 10% din valoarea lucrarii pentru autostrazi si alte balarii daca isi respecta termenele? In alte tari, sunt pusi la zid si impuscati pentru incompetenta si coruptie, noi le dam prime.

Singura persoana care putea schimba sistemul in Romania a murit, iar speranta a murit o data cu el. Just my opinion.



2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Closed

[Closed]



Status: Offline
(since 28-09-2019 08:12)
Joined: 26 Mar 2007
Posts: 10481, Topics: 176
Location: sat Bucuresti, comuna Romania :)

Reputation: 1613.2
Votes: 435

     
Post Posted: 13-12-2016, 00:19:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^AvioanE^ wrote:
Ce treaba are colectiv cu ce se intampla in Romania?
Ce s-a intamplat in colectiv este dovada vie ca omul este inconstient (show, artificii intr-o incapere). Ce s-a intamplat dupa, este dovada vie ca sistemul in Romania este la pamant, iar asta se intampla din simplu fapt ca nu exista pregatire pentru interventii rapide.

Daca inca se crede ca ce s-a intamplat in Colectiv este pura intamplare, inseamna ca sunteti in alta realitate ! S-au facut multe studii pe tema "artificii" si multe au iesit negative !
Intr-adevar, sistemul este la pamant, dar pe partea de pregatire pe interventie rapida, crede-ma ca nu este asa, lipseste doar tehnica, nu si oamenii ! (ca exemplu, nu poti sa faci 1 minut pe interventie rapida ca si pompier, SMURD, 12367 ambulante la fata locului, asta e clar !!! Restul sunt doar barfe, cand nu ai treaba cu asa ceva si nu esti implicat direct in treaba asta, poti sa vorbesti doar aiurea ! )

Realitatea legat de aceasta alegere este crunta, toti sunt o apa si un pamant, numai corupti si desculti !


Dimineata cand ma scol,
ma uit in TOP 300,
si daca nu ma gasesc pe acolo,
plec dreaq la munca...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Waynee

[BasedTontoVeli]



Status: Offline
(since 21-01-2023 08:21)
Joined: 14 Dec 2009
Posts: 24138, Topics: 407
Location: BasedTontoVeLI

Reputation: 1611.6
Votes: 187

 
Post Posted: 13-12-2016, 00:31:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Intrebarea mea e urmatoarea. Daca nu iesea PSD oricine ar fi iesit ati fi fost multumiti ?


Years tragic:
94: Birth of Bieber
95: Eazy's Death
96: 2Pac's Death
97: Biggie's Death
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 13-12-2016, 01:17:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Closed wrote:

Daca inca se crede ca ce s-a intamplat in Colectiv este pura intamplare, inseamna ca sunteti in alta realitate ! S-au facut multe studii pe tema "artificii" si multe au iesit negative !
Intr-adevar, sistemul este la pamant, dar pe partea de pregatire pe interventie rapida, crede-ma ca nu este asa, lipseste doar tehnica, nu si oamenii ! (ca exemplu, nu poti sa faci 1 minut pe interventie rapida ca si pompier, SMURD, 12367 ambulante la fata locului, asta e clar !!! Restul sunt doar barfe, cand nu ai treaba cu asa ceva si nu esti implicat direct in treaba asta, poti sa vorbesti doar aiurea ! )

Realitatea legat de aceasta alegere este crunta, toti sunt o apa si un pamant, numai corupti si desculti !

Daca tu crezi teoria conspiratiei, inseamna ca esti fan pro tv.
Legat de ce am spus mai sus, nu stiu care dintre noi vorbeste aiurea, tind sa cred ca tu, poate uitati dovezile ca sistemul este 0.
Informeaza-te de incidentul din Constanta, cand un elicopter s-a prabusit in Siutghiol.

Nu mai vorbiti aiurea, oameni capabili poate exista, dar fara antrenament si fara echipamentul necesar sunt ca si inexistenti.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OINCOO

[10 50 0002 81]



Status: Offline
(since 03-06-2021 20:02)
Joined: 18 May 2016
Posts: 7880, Topics: 693
Location: Romania

Reputation: 959.9
Votes: 570

Post Posted: 13-12-2016, 06:38:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sicer când văd atâta caz ,nu mă pot abține .
Voi dacă erați în locul lor nu furați? Asta e mentalitatea românească ca să te pui tu bine ,nu contează de alții. Toți sunt hoți aşa că asta mă face peste 2 ani să nu votez ,nu are rost oricine ar ieşi tot aia e ,doar nu credeți voi că vine ăla şi vă dă bani vouă . + dăcă cineva e mai bun ca ei ,de ce nu vă duceți şi voi să candidați?
Spoiler:


...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Waynee

[BasedTontoVeli]



Status: Offline
(since 21-01-2023 08:21)
Joined: 14 Dec 2009
Posts: 24138, Topics: 407
Location: BasedTontoVeLI

Reputation: 1611.6
Votes: 187

 
Post Posted: 13-12-2016, 07:43:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum am mai discutat zilele astea în cercul meu de prieteni. Majoritatea dacă ați fi la putere ați fura, dar una e sa furi o pâine și alta e să furi tot raionul cu mezeluri. Ideea e să îți ajuțițara că de asta te-a ales lumea, ar trebui să îi faci pe oamenii care te-au votat mândru.
Una e să îți ajuți poporul cât de mult posibil și alta e să te doară în caras să îți abandonezi poporul și să furi cât de mult se poate.



Years tragic:
94: Birth of Bieber
95: Eazy's Death
96: 2Pac's Death
97: Biggie's Death
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 13-12-2016, 09:55:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spoiler:

S-a dovedit inca odata ca in Romania sunt multi analfabeti si oameni slab intelectual care voteaza cu mizeria psd. Mai mare rusinea.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
goguletz BIRGAOANU

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 04-01-2019 20:59)
Joined: 02 Feb 2014
Posts: 12169, Topics: 504
Location: Italia (Botosani)

Reputation: -70
Votes: 459

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-12-2016, 10:14:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da pe cine sa votez ma pe aia de la PNL care are 24 de ani si daca te faci o leak la ea face pipi pe ea sau pe mosul ala care mai are o leaca si ajunge in groapa .... da poate sunt puni pentru ce au facut dar nu sunt buni pentru a fii in parlament restu sunt PDL-isti care au furat tara asta din 2000 si pana azi, chiar nu am vrut sa le dau sansa sa fure toata roata de cascaval , macar PSD au deja cateva roti de cascaval si cred ca poate sau saturat sa fure si fac ceva

Goguletz spune ca nai curaj!!![/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
dorniX

[~~~]



Status: Offline
(since 11-08-2019 10:17)
Joined: 26 Jun 2015
Posts: 791, Topics: 16
Location: Bistrita

Reputation: 322.1
Votes: 8

     
Post Posted: 13-12-2016, 11:00:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gogule,iarta-ma ca ma bag peste tine dar afirmatiile tale deja devin incompetente si prin acelea iti arati doar gandirea negativa prin care nu cunosti omul. Romanul e roman si asa va fi mereu. Daca meri cu acest gand " poate s-au saturat sa fure si fac ceva " departe n-o sa ajungi, romanul e roman iar calea usoara mereu va fii aleasa,intelegi ce zic?


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 13-12-2016, 11:08:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

OINCOO wrote:
Sicer când vãd atâta caz ,nu mã pot abține .
Voi dacã erați în locul lor nu furați? Asta e mentalitatea româneascã ca sã te pui tu bine ,nu conteazã de alții. Toți sunt hoți aºa cã asta mã face peste 2 ani sã nu votez ,nu are rost oricine ar ieºi tot aia e ,doar nu credeți voi cã vine ãla ºi vã dã bani vouã . + dãcã cineva e mai bun ca ei ,de ce nu vã duceți ºi voi sã candidați?
Spoiler:

Ca si candidat independent NU AI NICI O SANSA. In primul rand ai nevoie de cunostinte (relatii, pile, whatever) in al 2-lea rand ai nevoie de FINANTE. Despre ce vorbim papusel aici?
Crezi ca ai pocnit din degete si ajungi la putere?

Btw, daca printr-o minune ajungi acolo, candidat independent, crezi ca poti schimba ceva? Iar te inseli. Nu ai nici o putere. Tot ce poti sa faci e sa iti spui ideile, atat! Nici macar nu poti intervenii daca iei parte la abuzuri.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 13-12-2016, 11:59:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^AvioanE^ wrote:

Ca si candidat independent NU AI NICI O SANSA. In primul rand ai nevoie de cunostinte (relatii, pile, whatever) in al 2-lea rand ai nevoie de FINANTE.


"Buna , ma numesc Remus Cernea si apar drepturile minoritatilor sexuale , etnice , religioase , ateii , animalele necuvantatoare , veganii , ezotericii , comunitatea furry , fedoristii someri si memarii de pe Reddit"


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 13-12-2016, 12:01:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Il stiu, eram abonat la fb-ul lui pana sa o ia razna cu *** si biserica.
Ia spune-mi, ce a realizat asta pana acum, ca independent?

Nimic.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 13 December 2016 13:10



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Old announcements  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next    


The time now is 29-03-2024, 17:57:32
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x