User
Pass
2FA
 
 

Masuri de urcare a serverului
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1763
xXxLavyxXx27

[Snitz']



Status: Offline
(since 11-03-2024 20:21)
Joined: 08 Mar 2015
Posts: 5076, Topics: 171
Location: Constanta

Reputation: 1320.5
Votes: 406

Post Posted: 29-03-2017, 15:05:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa cum spune si titlul trebuie sa luam masuri altfel serverul asta se va duce de tot si vom fi nevoiti sa il oprim. Nu cred ca mai este nevoie sa reamintim faptul ca 1.6 incepe sa aiba mai putini jucatori, asa ca noi trebuie sa-i tinem aproape pe cei actuali si sa facem tot posibilul sa aducem si pe altii.

Am observat la multi din voi ca atribuiti comenzi aiurea pe jucatori, fie ca sunt sau nu noi. Ei vin aici sa se distreze, serverul este o modalitate de relaxare in timpul liber, nu sa fie stresati ca vor lua ban sau alte comenzi. Aplicati cat mai putine comenzi posibile, in special pe cei noi si incercati cat mai mult sa le explicati, banul intotdeauna sa fie ultima alternativa si fie cat mai mici.

De asemenea, constientizarea faptului ca o parte din jucatori au varste mai fragede este foarte importanta. Multi poate ca sunt mai “greoi de cap”/”batuti in cap” (oricum vreti sa ii numiti) dar oricum ar fi avem nevoie de ei. Fiti cat se poate de calmi si intelegatori, explicati-le si de 5 ori si de 10 ori si de 100 de ori daca e necesar, pana la urma tre sa inteleaga ei de orice ar fi vorba ca doar nu vorbiti cu un perete.
Vreau sa uitati de expresiile : atacati sau ban,slay,kick. puteti sa le spuneti clar sa atace,nu sa-i bagati in sperieti ca nu sunteti la Auscwitz.

Multi dintre voi sunteti increzuti cu jucatorii si v-as ruga sa intelegeti ca nu sunteti mai presus decat ei doar pentru ca dispuneti de niste comenzi. Daca nu stiati, din cauza lor e deschis serverul.

Alta problema aici ar fi certurile care apar intre voi. Pe scurt voi ar trebui sa intelegeti ca nu sunteti zeitati chiar daca aveti grad. Daca voi chiar nu va puteti intelege incercati sa va ignorati sau de preferat ar fi sa dati dovada de maturitate, pentru ca multi pretindeti ca ati avea 16-17-18 ani, si sa va rezolvati certurile pe cale amiabila, purtand o discutie normala pe un site de socializare.Pana la urma cu certurile astea nu se ajunge la nimic bun, decat la scaderea serverului in calitate. Unul dintre cele mai importante elemente pe un server este un staff prietenos.

Nu mai fiti obsedati dupa credite. Daca nu va ocupati de playeri o sa ajungeti sa stati singuri pe sv si sa trageti in pereti ca prostii ca nu o sa aveti cu cine juca. Inteleg ca si voi sunteti la randul vostru playeri chiar daca aveti admin si ca vreti sa va jucati dar trebuie sa intelegeti ca ceilalti jucatori, mai ales cei noi au prioritate deci lasati-i si pe ei sa se distreze. Cautati sa nu ii terorizati ci sa ii tineti pe server, mai glumiti cu ei sau incercati sa mai vorbiti pe diferite subiecte pe care le aveti in comun asa cum vorbiti intre voi pe u@ (nu sa ii injurati), incercati sa le explicati chiar cum jucati voi (daca vreti, unii chiar nu au habar cum se joaca modul asta, sau puteti sa le spuneti de eventuri.

Cine are posibilitatea, poate sa dea si cate un boost, ar fi perfect si ar fi bine sa profitam de ocazie.

Am verificat toate extra-itemele existente pe internet si nu mai avem ce prelua .. momentan.

Vreau sa propuneti in consiliu. Vreau sa fiti mai activi,vreau sa cooperati.

Vom urma urmatorul plan:
1. Ne imbunatatim ca admini.
2. Inlaturam monotonia de pe server.
3. Ajutam jucatorii si ne relaxam jucandu-ne impreuna cu ei.
4. Lasam obsesia pentru credite si certurile la o parte
5. Lucram in echipa

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
|X|Repper

[]King Of The Night[]



Status: Offline
(since 25-12-2023 20:28)
Joined: 19 Apr 2014
Posts: 4444, Topics: 241
Location: Romania

Reputation: 433.1
Votes: 365

       
Post Posted: 29-03-2017, 15:52:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De acord, si da-mi voie sa te contrazic in legatura cu extra, din cate stiti eu am server, am destul de multe chestii folositoare incepand de la arme si mape pana la clase noi pe care le putem atribuii la vip!
In special am o mapa cu un zboss, viata infinita, mapa mica, gen 2 day maxim, si o putem folosii in locul traditionalului fun, sau chiar ca mapa de distractie, ramane la decizia celor in masura!


 


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
xXxLavyxXx27

[Snitz']



Status: Offline
(since 11-03-2024 20:21)
Joined: 08 Mar 2015
Posts: 5076, Topics: 171
Location: Constanta

Reputation: 1320.5
Votes: 406

Post Posted: 29-03-2017, 15:55:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

|X|Repper wrote:
De acord, si da-mi voie sa te contrazic in legatura cu extra, din cate stiti eu am server, am destul de multe chestii folositoare incepand de la arme si mape pana la clase noi pe care le putem atribuii la vip!
In special am o mapa cu un zboss, viata infinita, mapa mica, gen 2 day maxim, si o putem folosii in locul traditionalului fun, sau chiar ca mapa de distractie, ramane la decizia celor in masura!

Te-as putea contrazice si eu acum? Multe dintre extra itemele existente au buguri. (oricum puteti sa va dati cu totii parerea aici si sa veniti cu propuneri asa ca ma bucur ca ai vrut sa ma "contrazici", asta imi da de inteles ca ai citit ce am scris eu acolo).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
|X|Repper

[]King Of The Night[]



Status: Offline
(since 25-12-2023 20:28)
Joined: 19 Apr 2014
Posts: 4444, Topics: 241
Location: Romania

Reputation: 433.1
Votes: 365

       
Post Posted: 29-03-2017, 15:57:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu sunt si voi fi alaturi de voi, si buguri nu exista, am rezolvat tot, va pot ajuta cu orice cu inima deschisa!

 


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
GLaDoS

[More ...]



Status: Offline
(since 07-06-2019 21:21)
Joined: 13 Aug 2016
Posts: 6655, Topics: 249
Location: Romania

Reputation: 141
Votes: 160

   
Post Posted: 29-03-2017, 17:14:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt perfect de acord, lucrez in echipa, ajut si fara sa intervina certuri.
Si inlegatura cu Extra-Itemele am stat eu cu sky, intr-o seara si a incercat sa bage 2-3 si s-a buguit rau serveru.Eu zic ca momentan este ok!
Multumesc pentru intelegere!







"I'm a simple device. I'm here to help you! Do not forget to leave me a message!"



connect // zmx.freakz.ro

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
xXxLavyxXx27

[Snitz']



Status: Offline
(since 11-03-2024 20:21)
Joined: 08 Mar 2015
Posts: 5076, Topics: 171
Location: Constanta

Reputation: 1320.5
Votes: 406

Post Posted: 29-03-2017, 19:57:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

|X|Repper wrote:
Eu sunt si voi fi alaturi de voi, si buguri nu exista, am rezolvat tot, va pot ajuta cu orice cu inima deschisa!

Sv tau are alt mod nu zombie plague 4.3 deci nu merg alea la noi. Nu mai avem ce sa adaugam ca si extra iteme aici, ci doar sa punem alte eventuri si chestii de genu. Skinurile raman cum sunt si ele. Deci alte idei sau propuneri daca aveti le lasati aici.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
|X|Repper

[]King Of The Night[]



Status: Offline
(since 25-12-2023 20:28)
Joined: 19 Apr 2014
Posts: 4444, Topics: 241
Location: Romania

Reputation: 433.1
Votes: 365

       
Post Posted: 29-03-2017, 20:45:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Jucatori cauta ceva nou, sa punem si la vip, sa introducem o oferta noua de vip, sa cautam mape noi, sa ii atragem cu ceva ce nu au vazut, haideti sa ne jucam cu ei, sa le organizam jocuri, si sa ii rasplatim , altceva nu mai stiu, eu nu am acces la M9 ca faceam tot felul de jocuri, cand ii prindem pe server, ne jucam "pititea" cu ei, facem Q&A , nu stiu, atat am avut in cap!

 


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
~MRS~

[~ Far Son och Bror ~]



Status: Offline
(since 17-02-2019 14:00)
Joined: 07 Apr 2011
Posts: 8084, Topics: 165
Location: Galati

Reputation: 1826.4
Votes: 132

   
Post Posted: 29-03-2017, 22:42:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Ma bate gandul sa modific versiunea si sa adaugam alte moduri : Sniper, Armaggedon, etc.
2. Sa adaug ceva la VIP atat de bun incat playerii sa aiba nevoie de el pentru a fi mai buni decat restul.
3. Filmulete pe youtube cu titlul "best server", sunt cuvintele cele mai utilizate pe youtube astfel incat serverul sa apara la rezultate.
4.Mesaje cat cuprinde la sectiunea Bun Venit.
5. Adaugare de admini capabili si mai ales noi care au dorinta sa se implice.
6. Eventuri mai multe, chiar si cu 5 playeri, atragi altii incet-incet.
7.Boost ocazional.
8.Harti noi.
9.Implicare mai multa.
10.Lucru in echipa.


Du kommer ikke til ende, hvis du stopper ved hvert trin

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
|X|Repper

[]King Of The Night[]



Status: Offline
(since 25-12-2023 20:28)
Joined: 19 Apr 2014
Posts: 4444, Topics: 241
Location: Romania

Reputation: 433.1
Votes: 365

       
Post Posted: 30-03-2017, 06:38:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De acord cu tine, pun acum o semnatura cu zmx2 si incep sa postez pe la Bun Venit !

 


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
xXxLavyxXx27

[Snitz']



Status: Offline
(since 11-03-2024 20:21)
Joined: 08 Mar 2015
Posts: 5076, Topics: 171
Location: Constanta

Reputation: 1320.5
Votes: 406

Post Posted: 30-03-2017, 11:29:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

~MRS~ wrote:
1.Ma bate gandul sa modific versiunea si sa adaugam alte moduri : Sniper, Armaggedon, etc.
2. Sa adaug ceva la VIP atat de bun incat playerii sa aiba nevoie de el pentru a fi mai buni decat restul.
3. Filmulete pe youtube cu titlul "best server", sunt cuvintele cele mai utilizate pe youtube astfel incat serverul sa apara la rezultate.
4.Mesaje cat cuprinde la sectiunea Bun Venit.
5. Adaugare de admini capabili si mai ales noi care au dorinta sa se implice.
6. Eventuri mai multe, chiar si cu 5 playeri, atragi altii incet-incet.
7.Boost ocazional.
8.Harti noi.
9.Implicare mai multa.
10.Lucru in echipa.


1) Aici ar fi o idee buna, multi sunt interesati de modurile acelea, dar pot aparea probleme daca modifici versiunea, ma gandesc si eu ca poate unele pluginuri nu vor fii compatibile sau habar nu am...
2) Nu prea ai ce adauga mai bun la vip, mi se pare ok cum e.
3) Am modificat titlul, sa imi spui daca e bine (am sa mai incerc sa mai fac un video sau poate facem un live ceva, dar cand sunt boosturi + niste poze puse pe pagina de fb cand e boost si e sv full, pentru ca asa vad si cei vechi ca o ducem bine si poate se reapuca si ei)
4) E o idee buna
5) Nu prea avem de unde sa adaugam momentan, dar incerc sa iau cativa admini de pe zmx sa ii aduc aci (aduc doar pe cei care pot sa se ocupe, de au timp de ambele si care sunt capabili)
6) Putem pune eventuri ca de exemplu: cheama-ti un prieten la noi pe server si castigati amandoi (un nr de credite) sau gm 1 saptamana sau ce o fi ca si recompensa, sau acel event care era mai demult cu hide and seek, sau un fel de tombola: la un anumit numar de participanti se face o extragere si primele 3 locuri castiga ceva. Chestii de genu. Daca incepem sa avem playeri punem si ceva de activitate. Ma mai gandesc si iti las mesaj.
7) Hostu nu e o problema, deci sa incercam sa strangem bani de un boost lunar de la setmaster sau macar de unul de o saptamana, pentru ca asta ar fi un inceput bun. Cam greu, dar incercam. Asa ca din toti adminii daca pot 9 sa dea cate 5 euro e bine.
De harti n-am idei sa lase altii
9 si 10 sa nu lipseasca.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alex[;x]

[.....]



Status: Offline
(since 16-09-2021 18:02)
Joined: 06 Dec 2016
Posts: 681, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 42.6
Votes: 131

 
Post Posted: 30-03-2017, 11:54:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1 zm_gbox7 : http://maps.cs-bg.info/maps/cs/3536/
2 zm_csdevils : http://maps.cs-bg.info/maps/cs/3373/
3 zm_ice_abbys: http://maps.cs-bg.info/maps/cs/3342/
4 zm_ice_attackv4_v3 http://maps.cs-bg.info/maps/cs/3326/
5 zm_3rooms http://maps.cs-bg.info/maps/cs/2884/
6 zm_2012 http://maps.cs-bg.info/maps/cs/2826/
7 zm_snow_mix http://maps.cs-bg.info/maps/cs/2767/
8 zm_ice_attack_vip http://maps.cs-bg.info/maps/cs/2766/ cu asta sa inceapa ora vip -
9 zm_ice_attack http://maps.cs-bg.info/maps/cs/569/



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
|X|Repper

[]King Of The Night[]



Status: Offline
(since 25-12-2023 20:28)
Joined: 19 Apr 2014
Posts: 4444, Topics: 241
Location: Romania

Reputation: 433.1
Votes: 365

       
Post Posted: 30-03-2017, 15:16:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zm_india
zm_apocalypse
zm_baisu
zm_diavola_city
Astea sunt mape excelente, si ar atrage atentia jucatorilor!


 


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Q3R6hO [+]
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-12-2017 19:59)
Joined: 10 Aug 2016
Posts: 3096, Topics: 387
Location: ~Moldova~

Reputation: -200.8
Votes: 168

       
Post Posted: 30-03-2017, 16:03:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Fun in fiecare zi ora 21:00!
2.In fiecare luna sa se faca o tombola,facem un topic si toti poseaza "Particip" ai facem alegere prin random.com.
3.Un credit sa se faca la 250(iar la VIP la 200)
4.Cei care nu au VIP sa aiba si ei ceva EXTRA ITEME!
5.Mai adaugam lvl si noi clase de zombie&human!
6.Toti admini OBLIGATORIU sa aiba o semnatura cu zmx2 si sa posteze la Bun Venit!
7.Sa facem un topic cu cine aduce player pe server si face lvl 5(de exemplu) va primi o suma anumita de credite.
8.Concursul cu cel mai activ player!
9.Adminii de pe server sa faca reclame pe toate retelele de socializare!
10.Sa facem un video(cine se pricepe bine) cu serverul si-l postam pe youtube,Facebook,odnoklassniki.

Lavy ce parere ai?
Daca imi vine vrio ideie va anunt!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
xXxLavyxXx27

[Snitz']



Status: Offline
(since 11-03-2024 20:21)
Joined: 08 Mar 2015
Posts: 5076, Topics: 171
Location: Constanta

Reputation: 1320.5
Votes: 406

Post Posted: 30-03-2017, 16:09:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Q3R6hO [+] wrote:
1.Fun in fiecare zi ora 21:00!
2.In fiecare luna sa se faca o tombola,facem un topic si toti poseaza "Particip" ai facem alegere prin random.com.
3.Un credit sa se faca la 250(iar la VIP la 200)
4.Cei care nu au VIP sa aiba si ei ceva EXTRA ITEME!
5.Mai adaugam lvl si noi clase de zombie&human!
6.Toti admini OBLIGATORIU sa aiba o semnatura cu zmx2 si sa posteze la Bun Venit!
7.Sa facem un topic cu cine aduce player pe server si face lvl 5(de exemplu) va primi o suma anumita de credite.
8.Concursul cu cel mai activ player!
9.Adminii de pe server sa faca reclame pe toate retelele de socializare!
10.Sa facem un video(cine se pricepe bine) cu serverul si-l postam pe youtube,Facebook,odnoklassniki.

Lavy ce parere ai?
Daca imi vine vrio ideie va anunt!

1) nu
2) nu neaparat lunar
3) nu, deja se fac credite in prostie avand in vedere ca va atacati si cu click stanga, unii chiar fac si team
4) 2-3 merg de la menu vip puse si celor fara vip
5) nu
6) da
7 si 8 le-am propus deja si o sa le discutam sa vedem ce recompense punem si care vor fi conditiile.
9) da
10) eu ma ocupam cu asta, am facut unu dar nu prea ajuta daca nu avem un canal cu mai multi abonati sau un loc unde se uita mai multa lume.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Q3R6hO [+]
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-12-2017 19:59)
Joined: 10 Aug 2016
Posts: 3096, Topics: 387
Location: ~Moldova~

Reputation: -200.8
Votes: 168

       
Post Posted: 30-03-2017, 16:11:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu zic sa tringem toti si sa plătim un youtuber mai popular ai face!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by sETh00, 02 January 2018 19:20



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 12-05-2024, 14:52:29
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x