User
Pass
2FA

Monica Niculescu a luptat ca o leoaicã și s-a calificat în ”optimi”, la turneul WTA

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports

Votes: 3

Post Posted: 11-10-2016, 19:37:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Jucãtoarea de tenis Monica Niculescu (29 de ani și locul 50 WTA) a obținut marți searã o victorie importantã, la turneul WTA de la Linz (Austria), dupã o luptã teribilã cu Madison Brengle (26 de ani și locul 71 WTA).

Sportiva din Slatina a pierdut primul set în fața adversarei din SUA, dar a revenit miraculos în manșele urmãtoare, scor 4-6, 6-3, 7-5. Meciul a durat douã ore, 25 de minute și 48 de secunde și a contat pentru primul tur al competiției.
stat

În turul urmãtor, optimile de finalã, Monica Niculescu se va duela cu învingãtoarea din partida Garbine Muguruza (Spania, favorita 1) – Cagla Buyukakclay (Turcia).