User
Pass
2FA
 
 

Motherboard Upgrade

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions
Author Message917
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 05-03-2014, 00:38:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Apelez iar la aceasta sectiune pentru a va cere un sfat.

La inceput de aprilie o sa am nevoie de o placa de baza noua, momentan am un H61M-VS care tine un sistem mid-end si au inceput sa apara probleme cu interferente in sunet, am o placuta de 2GB DDR3 pe care nu mai am unde sa o bag, placa video HD 7770 care sta pe 2.0 o cam indoaie daca fac OC si cu 20 mhz, etc.

Avand un buget de 300 ron (trebuie sa iau si un cooler) singura placa care mi se pare ok este asta. 1155 / 4 sloturi de ram / PCI-E 3.0 & PCI-E 1x / Sata 3 / Audio board de cat mai intalt quality posibil sa nu fiu nevoit sa mai iau si un Asus Xonar pentru recording, am inteles ca acum sound cards on-board echivaleaza placile de sunet mid-range-quality.

Astept si alte modele, sugestii, eu nu m-am uitat la prea multe pentru ca nu sunt familiar cu tot ce trebuie sa stiu despre aceasta componenta si realizez asta cand nu pot sa vad diferentele dintre o placa de 250 ron si una de 500 ron in afara de un slot si niste condensatori (care nu prea stiu ce rol au) in plus .


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions  


The time now is 19-04-2024, 10:12:10
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x