User
Pass
2FA
 
 

Nevoie de ajutor :)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Software
Author Message1428
Inuyasha

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2012 13:17)
Joined: 12 Aug 2006
Posts: 93, Topics: 32
Location: Bucuresti

Reputation: 301.9
Votes: 5

 
Post Posted: 11-10-2007, 03:18:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In primul rand va rog mult de tot sa ma ajutati ca am multe probleme cu computerul nou achizitionat.....asta daca doriti nu va oblig - sa incepem :

1) Ash avea nevoie sa stiu si eu unde gasesc tools dar "toolsul" ala cu singur click la mous, show hidden folders etc... si de run va rog frumos acestea la Vista:).

2) Un program gen daemon tools sau alchoohol sau ma rog..... eu vreau doar sa bag imaginile tot felul de imagini virtuale sa le bag si sa instalez ce se afla pe ele acestea la Vista:).


3) Un antivirus bun va rog frumos si cu cd-key ^^

4) cateodata imi zice ca am nevoie de privilegile admiristratorului.... dar eu sunt admiristratorul ce fac? - ca nu pot instala o gramada de programe -

5) si as dori si bsplayer PRO ultimul daca se poate va rog frumos -.

CsO parca tu lucrezi pe Vista nu? -

vreau toate acestea deoarece ma aflu in Canada si am cumparat un System ZT din pacate pt ca nu m-am informat......... si am aflat ca doar windows vista ruleaza pe acest tip de system pe xp nu-mi gaseste nimic -.

Va rog mult de tot sa nu ma ignorati I NEED HELP. Toate cele bune "Inu".


Legends never die !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 11-10-2007, 12:40:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

2, 3, 5: Nu prea am timp sa ma pun sa caut in locul tau, incearca si tu sa cauti pe http://www.phazeddl.com/ ultimile versiuni de la programele alea

4: Nu mai imi amintesc cum era, dar incearca sa dai click dreapta / Run as administrator, sau cand intrii incerci sa faci ceva si iti zice aia cum ca trebuie sa ai privilegii de administrator, nu cumva iti arata si o optiune prin care sa rulezi programul in asa fel incat sa poti face orice?
Vista are UAC [User ACcount Control], un "sistem de securitate" ceva mai bun, din cauza aia apare. Ori incerci sa faci cum am zis eu, ori il dezactivezi. Daca vrei sa il scoti de tot, dai la Control Panel, iar acolo in casuta aia unde poti scrie ce optiune sa cauti, scrie user account si vezi ca o sa apara o optiune de genul Turnf off UAC


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Neo

[Always & Forever]



Status: Offline
(since 07-09-2014 10:52)
Joined: 05 Sep 2006
Posts: 1806, Topics: 101
Location: la doi pashi in urma ta ... ;;)

Reputation: 206.7
Votes: 24

Post Posted: 11-10-2007, 16:13:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

incearca si tu Nero Image Drive... In leg. cu utilizatorul vezi ca in control panel , la users trebuie sa gasesti profilul.. sincer nu stiu windows vista insa cauta si tu de privilegii sau accese.. sigur gasesti ceva.. :-s
Antivirusuri bune, dupa parerea mea ar fii McAfee, Karspersky si NUMAI original BitDefender -

Multa bafta ...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Inuyasha

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2012 13:17)
Joined: 12 Aug 2006
Posts: 93, Topics: 32
Location: Bucuresti

Reputation: 301.9
Votes: 5

 
Post Posted: 11-10-2007, 22:54:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu merge Nero - si un link de dl nu numele antivirusului ca asta stiam si eu -.Thx Shocker. ^^ A si inca ceva....... as dori si eu niste huburi bune va rog frumos nu cont ce tara da sa gasesc si eu jocuri pe ele.

Legends never die !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Software  


The time now is 26-04-2024, 23:54:33
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x