User
Pass
2FA
 
 

O simpla explicatie ...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message687
Iinsane

[Mentaly Unstable]



Status: Offline
(since 22-02-2013 20:53)
Joined: 28 Feb 2010
Posts: 360, Topics: 38
Location: Romania

Reputation: 89.6
Votes: 8

 
Post Posted: 15-03-2011, 10:07:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa cum prea bine stiti, joc pe acest server de un an si ceva si din aceasta cauza, involuntar, am ajuns sa "cunosc" intr-o oarecare masura playerii de pe el, si tocmai de aceea mi-a trecut prin cap si faptul ca din multitudinea de "creaturi" ce frecventeaza serveru, e mai mult ca probabil, ca cel putin unul sa treaca si peste Physical, warriorul meu. Ok, nici o problema pana aici doar ca in secunda doi cum ar cerceta pagina, i-ar sari in ochi Recent Activity-ul meu, si sunt 200% convins ca la prima vedere ar spune ca am facut ceva exploit prin inselarea intr-un oarecare mod sistemul de refund. Tocmai din acest motiv m-am gandit sa fac un topic (alta sectiune mai potrivita decat aceasta, eu unul nu am putut gasi) in care sa explic de ce am ajuns sa cumpar/vand acele iteme pe arena points. Totul a inceput duminica seara (13.03.2011) undeva la 10 si ceva seara, cand mi-au intrat partenerii de arena si am inceput sa facem 3v3. Totul a mers foarte ok, pana cand am realizat ca urmeaza sa vina "flush-ul" peste mn si eu aveam aproximativ 2.1k rateing la 3v3 si 9788 arena points, deja adunate din saptamanile anterioare ... stand si gandindu-ma ce as putea face sa nu pierd acele puncte care ar depasi cap`ul de 10.000, mi-a trecut prin cap urmatoarea idee: sa cumpar o piesa, oricare pe arena points(la inceput a fost Head-ul, pe urma le-am tot schimbat), sa astept flush`ul, pe urma asumand ca urmeaza sa fac in seara aceea 2.2k rateing si imi voi cumpara un item T2, voi putea vinde acea piesa cumparata anterior, si astfel nu voi pierde deloc puncte din flush-ul de la ora 00:00. Treaba este ca nu a mers totul conform planului si nu am facut 2.2k rateing inainte ca acele 2 ore de refund sa expire si gandindu-ma cum as putea sa-mi prelungesc timpul in care pot sa-mi mai pastrez puncte, mi-am zis sa cumpar o alta piesa si sa o vand pe cea care are refund-time-ul pe sfarsite. Din moment ce refund time-ul se contorizeaza doar in perioada in care caracterul este online pe server, am ajuns sa joc doar seara dupa ora 22:00, cand partenerii mei de arena sunt online si eu pot ca intre arene sa si schimb item-ul pentru a-mi putea salva punctele -

Tot ce am spus eu aici, se poate verifica de catre Xlr, Shocker, sau oricine alcineva mai are acces la loguri si se poate convinge ca spun adevarul.
Am vrut sa fac acest topic, deoarece am vrut sa explic de ce am asa recent activity, dar mai ales in cazul in care s-ar putea trezi vre-un destept sa ma posteze de faptul ca am vrut sa insel sistemul de refund.
De asemenea as dori sa postez un screenshot de la ora 23:31 din data de duminica seara, in care se vede clar cate arena points am avut inainte de flush:

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 11-04-2024 09:31)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 15-03-2011, 10:12:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E ok, nu o sa iei ban.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 15 March 2011 08:12



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 14-05-2024, 19:04:17
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x