User
Pass
2FA
 
 

Ori la bal ori la spital

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social
Author Message1357
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 20-10-2007, 14:12:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
REªIÞA - Scandal de proporþii la Liceul Teoretic Mircea Eliade din Reºiþa.


Ca sã trecem direct la subiect, este vorba de balul bobocilor de anul acesta. Pregãtirile sunt finalizate ºi toatã lumea, elevi profesori aºteaptã ca astãzi 19 octombrie, sã participe la balul care va desemna bobocii liceului.

Cel puþin asta aºteaptã elevii claselor a XII-a. Bomba de abia acum explodeazã: la prima orã a acestei zile domnul director adjunct Alexandru Caragea a anunþat toþi elevii cã "nu mai þinem nici un bal".

Cauza?... Conflictele eleviilor care au fãcut coridoarele liceului sã rãsune. "Balul a trebuit organizat de câte doi reprezentanþi din fiecare clasa terminalã. Din cauza faptului cã domnul director favorizeazã o clasã în mod special nu mai putem face balul. Elevii lui favoriþi nu sunt de acord ca sã ne implicãm ºi noi astfel am ajuns unde am ajuns" ne-a declarat Sergiu Nica reprezentantul elevilor de la Eliade.

Directorul adjunct a cerut eleviilor sã înapoieze toþi banii din biletele vândute ºi sã predea celelalte bilete care nu au ajuns la cei care doresc sã fie prezenþi la bal.

"De unde sã mai dãm noi bani dacã sala este achitatã ºi cheltuielile pentru bal au fost plãtite" ne-au mai spus elevii.

Sergiu Nica spune cã în spatele acestei probleme se aflã un conflict mai vechi între el ºi Caragea. „În mod sigur de atunci nu prea mã simpatizeazã ºi acuma se rãzbunã ºi el cum poate."

Totuºi balul este programat pentru ora 19:00. "Noi facem bal orice ar fi, cu sau fãrã profesori, cu sau fãrã Caragea", ne-au spus elevii în cor.

Sursa: CAON

Eram si eu printre organizatori, asta s-a intamplat la liceul meu. Dupa cateva ore de discutii si conflicte conducerea scolii ne-a zis clar ca nu avem voie sa facem "balul bobocilor" , nici sa folosim numele liceului sau sa implicam profesori, etc.
Desi profesorii ne-au sustinut, directorul nu le-a dat voie sa ne tina partea.

In tot timpul acesta [dimineata, in timpul orelor], elevii nu s-au dus la ore, au stat toti cu noi sa ne sustina, a venit directorul la noi sa ne vorbeasca si blabla, elevii au inceput sa il si huiduie si a plecat in graba de-acolo

Intr-un final ne-am decis sa tinem Dracula Party, "party-ul" a iesit super, prezentatorul [unul dintre organizatori] a iesit dintr-un sicriu, blabla, penal rau - -, bobocii care trebuia sa participe la balul bobocilor au participat aici si a fost ales Contele si Contesa Dracula, care evident, sunt si bobocii liceului, chiar daca nu asa s-a numit concursul

Daca vreti sa vedeti si comentariile celorlalti referitor la articolul asta, click aici: CAON

Apropo, dupa vreo ora de la scandal articolul a aparut pe prima pagina pe site-ul respectiv -


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social  


The time now is 11-05-2024, 08:40:43
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x