User
Pass
2FA
 
 

Otilia lanseaza „Iubire adevarata”

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Music
Author Message540
Urazion

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 31-12-2020 17:59)
Joined: 26 May 2008
Posts: 14055, Topics: 657
Location: Romania

Reputation: 177.7
Votes: 300

 
Post Posted: 01-12-2015, 22:42:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)





Dupa succesul internaþional înregistrat cu „Bilionera”, dar ºi cu follow-up-ul „Aventura”, Otilia ne demonstreazã încã o data ca îi plac provocãrile ºi abordeazã ºi un sound diferit fatã de cel care a conscrat-o.

"Iubire adevãratã” transmite un mesaj despre acel sentiment de dragoste sincer, necondiþionat care se obþine anevoios, dupã îndelungi eforturi ºi sacrificii. „Piesa se adreseazã tuturor oamenilor care cred în iubirea adevaratã. Pentru aceastã iubire trebuie sã lupþi, sã faci sacrificii si sa te oferi întru totul. Sã crezi în sansa ta ºi sã nu-þi pierzi niciodatã speranþa. Sã zbori peste orice prãpastie cu aripile imaginare ale sufletului”, ne-a marturisit Otilia.

Pentru Otilia, revenirea la cântul în limba românã s-a produs natural: „"Sunt în primul rând româncã. Îmi iubesc þara ºi limba. Iubesc publicul românesc ºi simt cã i-am rãmas datoare. Prin aceastã piesã, vreau sã arãt cã sentimentele se exprimã cel mai bine în limba în care te simþi cu adevãrat acasã"”, a declarat artista.

În acest moment, mai ales dupã lansarea single-ului „Iubire adevãratã”, Otilia se va dedica muzicii în cea mai mare parte a timpului, chiar ºi în timpul liber. Acum, în preajma sãrbãtorilor, agenda concertisticã a artistei este mai încãrcatã ca niciodata. „Mai mult decat oricand ma concentrez asupra carierei, fac ce ma implineste sufleteste si cu asta simt ca sunt cea mai fericitã ºi norocoasã femeie din lume. În mare parte, concertele le susþin în toatã Europa de Sud-Est, acolo unde „Bilionera” a fost numãrul 1. În urmãtoarea perioada voi susþine numeroase concerte în tãri precum Turcia, Grecia, Cipru, Bulgaria ºi altele din Europa de Vest precum Germania ºi Austria, iar Craciunul ºi Revelionul le voi petrece alãturi de fanii mei.”

https://youtube.com/watch?v=QBBJna7CHbA:

.be

Sursa : MTV

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Music  


The time now is 04-05-2024, 14:17:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x