User
Pass
2FA
 
 

Pa baieti

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Discussions / Announcements
Author Message528
KING_KONG

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-12-2019 12:19)
Joined: 25 Apr 2016
Posts: 258, Topics: 35
Location: Mafia Rm. Valcea

Reputation: -82.5
Votes: 11

Post Posted: 06-05-2017, 18:45:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NewBest , ai fost cam rau si prea aspru la ce s-a intamplat . Sunt 2 conturi , 2 persoane , chiar daca am luat ban cu king_kong mi-ai dat ban si cu iRage , chiar daca nu era contul meu , este al unui prieten , il foloseam eu . Nu stiu ce declaratii mincinoase ai auzit de la wettberlyn , dar tocmai ai pierdut un player foarte activ , ~6 zile +- 12 ore , care doar voia sa se joace pe acest server condus si administrat de cineva neintelegator - , si mna ce sa zic mai mult , contul king_kong l-ai distrus http://imgur.com/a/9Qfh7 , sper ca dusmanii mei sa dea un bairam sau o petrecere ceva in cinstea acestor evenimente , bafta in continuare cu serverul , mi-a placut , era misto , distractiv , si poate o sa ne vedem in alte imprejurari - Raised eyebrow .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NewBest

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 30-01-2023 00:15)
Joined: 21 Sep 2014
Posts: 1210, Topics: 70
Location: Alba Iulia

Reputation: 1148.5
Votes: 115

   
Post Posted: 06-05-2017, 19:00:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Permite-mi sa iti explic de ce am luat masurile pe care le-am luat.
Ce ai facut tu? Ai luat ban de pe urma unei reclamatii, pe o perioada relativ scurta (3-4 zile daca nu ma insel). In loc sa respecti sanctiunea care era foarte simpla: 4 zile nu mai intrii pe server, tu te-ai hotarat sa iei alt cont, sa iti bati joc de ban-ul primit pe drept si sa intrii pe server. Ai considerat ca in loc sa respecti sanctiunea pe care ti-am aplicat-o e mai in regula sa nu iti pese. Ai considerat ca banul e pentru aia prosti, care nu au capacitatea intelectuala extraordinara a dumitale de a-si face alt cont (sau de a intra pe alt cont). Ai crezut ca eu glumesc cu ban-ul, ca oricum nu ii pasa nimanui. Si te-ai inselat.
Pentru situatia ta existau si alte cai, puteai face cerere de unban si poate mai reduceam din sanctiune daca explicai frumos ca iti pare rau si ca nu o sa repeti fapta. Sau, cand te-am intrebat de ce ai acelasi IP puteai spune "newbest, sunt king kong, am intrat pe contul irage, recunosc ca am gresit si imi pare rau, nu se va mai repeta". Daca tu imi spuneai asa si eu tot iti dadeam ban 20 de zile, atunci da, poate eram neintelegator. Dar cand tu m-ai luat cu labareala ca daca intrii iti raman nu stiu cate conturi, si ca e un prieten, nu stiu ce. Te rog, eu stiu ce ai incercat sa imi spui, dar uite ca nu m-am inselat, tu ai fost pe contul ala, nu persoana care il detine. TU nu aveai ce cauta pe server cat aveai ban. Daca ai intrat pe contul ala nu am avut de ales, a trebuit sa iti dau ban si pe ala. Acum te rog sa ii explici persoanei care detine contul de ce a luat ban, eventual sa iti ceri scuze si fata de aceasta si sa o indrumi catre forumul de cereri unban, unde, cu promisiunea ca nu va mai instraina parola, probabil va primi unban.

Daca consulti regulamentul serverului vei vedea exact si ce reguli ai incalcat. Sper ca te-am lamurit, salutari.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by NewBest, 06 May 2017 17:00



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Discussions / Announcements  


The time now is 20-04-2024, 02:04:25
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x