User
Pass
2FA
 
 

Paladin sau Warrior?
Go to page Previous  1, 2, 3    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message4620
BlackSwann

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-10-2013 13:19)
Joined: 09 Jul 2011
Posts: 477, Topics: 58
Location: Romania

Reputation: 42.2
Votes: 8

 
Post Posted: 03-01-2013, 22:55:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu toate abilitatile palacului pot fi stopate de silence, si MULTE dintre ele pot fi anulate doar daca ii prinzi silence pe cast... iar palacul nu casteaza decat flash of light si aia cand adversarul are rep pe el sau e la o distanta mare.., ca nu are slow e adevarat.. dar iar, nu toate clasele pot sa dea dispel aripilor, si in plus de asta, multa lume face o confuzie grava cu privinta la "Avenging wrath" aka aripi.. orice paladin care isi cunoaste cat de cat clasa o sa iti spuna ca aripile sunt overrated, de fapt, zealotry si trinketul de dps fac cea mai mare diferenta in burstul paladinului, ele nu pot fi anulate, poti doar sa-i dai disarm sau sa il kitezi..
oricum, ca sa iti raspund la topic, eu am ambele clase, si ret pala (main) si arms war (offchar) si imi plac ambele, eu zic sa le incerci pe amandoua, joaca o saptamana cu fiecare dupa care te decizi singur in urma experientelor. -




Place my body on a ship, and burn it in the sea,
Let my spirit fly, Valkyries carry me,
Take me to valhalla, where my brothers wait for me,
Fire burning to the sky, my spirit will never die
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlackSun

[Nerdstompers Inc.]



Status: Offline
(since 28-02-2019 17:25)
Joined: 05 Jul 2010
Posts: 869, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: 452.2
Votes: 47

Post Posted: 03-01-2013, 23:43:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amore wrote:
asta e problema la war...este foarte underpowered...

Saracul de el, la fel ca ret in S5.
Amore wrote:
tot burstu warului poate fi negat usor si in reck e si vulnerabil

Ma intreb oare ce fac Charge si Throwdown?
Amore wrote:
retu nu poate fi kitat si are si range dmg puternic daca nu ia dispel la aripi

Pune-ti Intervene si Heroic Leap pe bara (intervene pe healer si leap sa iesi din LoS).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bL0ood eLf

[Assasin]



Status: Offline
(since 08-12-2019 13:59)
Joined: 02 Jan 2012
Posts: 4340, Topics: 32
Location: Cluj/Manastur

Reputation: 205.3
Votes: 54

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-01-2013, 00:26:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sergy wrote:
care ai zis mai sus ca nu moare dk-u din burstul warului, cum sa nu moara?

ii face kite? exista bladestorm, self-heal? dekt Lichborne ce altceva? da disarm, colosus smash, burst 2 hituri apoi bladestorm la primu cc, healerul fiind si el in cc e momentul perfect, mai ales dak e in los fata de el

palacul n-are slow, isi ia dispel la aripi, abilitatile lui pot fi stopate de silence

warrior ftw


esti varza si continui sa aberezi ...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amore

[Creep]



Status: Offline
(since 31-07-2015 03:29)
Joined: 26 Mar 2010
Posts: 698, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: -3.3
Votes: 16

 
Post Posted: 04-01-2013, 05:12:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

degeaba aiurati...vedeti pe server la noi....toti warii ''zei'' din wotlk s-au lasat..crashy si-a luat bataie de la un dk cu un priest de 2k resil 0-7....dku e mai util ca un war si gata,isi apara parteneru mult mai bine,face kite mult mai bine face CONSTANT waru are cd la bs are cd la heroic leap etc,healu....si retu are cleanse constant la slow....turbokil joaca priest -))
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
WtbtongueFTW

[Creep]



Status: Offline
(since 06-07-2022 17:36)
Joined: 15 Oct 2011
Posts: 904, Topics: 32
Location: Langa Vecini

Reputation: 15.3
Votes: 30

Post Posted: 04-01-2013, 07:50:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amore wrote:
degeaba aiurati...vedeti pe server la noi....toti warii ''zei'' din wotlk s-au lasat..crashy si-a luat bataie de la un dk cu un priest de 2k resil 0-7....dku e mai util ca un war si gata,isi apara parteneru mult mai bine,face kite mult mai bine face CONSTANT waru are cd la bs are cd la heroic leap etc,healu....si retu are cleanse constant la slow....turbokil joaca priest -))


Si drcox joaca Protection Paladin .... Am spus tot cu asta.

plm faza e ca......" E ca si cum ai intra intr-un magazin ......... "






0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zdrowie

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-07-2019 11:11)
Joined: 25 May 2012
Posts: 159, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 380.3
Votes: 13

         
Post Posted: 04-01-2013, 09:42:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BlackSwann wrote:
ca nu are slow e adevarat..


well..this might be a kind of slow

https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=20164&&name=seal-of-justice



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 04-01-2013, 14:13:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bL0ood eLf wrote:
sergy wrote:
care ai zis mai sus ca nu moare dk-u din burstul warului, cum sa nu moara?

ii face kite? exista bladestorm, self-heal? dekt Lichborne ce altceva? da disarm, colosus smash, burst 2 hituri apoi bladestorm la primu cc, healerul fiind si el in cc e momentul perfect, mai ales dak e in los fata de el

palacul n-are slow, isi ia dispel la aripi, abilitatile lui pot fi stopate de silence

warrior ftw


esti varza si continui sa aberezi ...


cineva ar trebuii sa ii spuna celui pe care l-ai citat ca atunci cand palacu isi da buffurile... poate sa dea orice clasa jos din maxim 3 butoane, din care unu poate sa fie stun -. De asemenea paladinu are dispell -, si slow si self heal mult mai eficient ca orice warr

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlackSwann

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-10-2013 13:19)
Joined: 09 Jul 2011
Posts: 477, Topics: 58
Location: Romania

Reputation: 42.2
Votes: 8

 
Post Posted: 04-01-2013, 17:04:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zdrowie wrote:
BlackSwann wrote:
ca nu are slow e adevarat..


well..this might be a kind of slow

https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=20164&&name=seal-of-justice



da.. ai putea sa introduci seal of justice in categoria "slow" desi vag.. eu ma refeream la slow gen Chains of ice de la DK, sau Harmstring, Frost Shock.. u get the point.. SoJ de fapt nu iti da slow, dupa parerea mea, e util doar contra rogue/druid/mage(cu blazing speed) shaman in ghost wolf..etc , si atunci cand acestia isi folosesc sprinturile.. in rest nu prea te ajuta pentru ca 95% dintre ret pala au "Pursuit of justice" deci, au un movement speed peste average..

Posturi unite automat, 04-01-2013, 17:04:25

laanah wrote:
bL0ood eLf wrote:
sergy wrote:
care ai zis mai sus ca nu moare dk-u din burstul warului, cum sa nu moara?

ii face kite? exista bladestorm, self-heal? dekt Lichborne ce altceva? da disarm, colosus smash, burst 2 hituri apoi bladestorm la primu cc, healerul fiind si el in cc e momentul perfect, mai ales dak e in los fata de el

palacul n-are slow, isi ia dispel la aripi, abilitatile lui pot fi stopate de silence

warrior ftw


esti varza si continui sa aberezi ...


cineva ar trebuii sa ii spuna celui pe care l-ai citat ca atunci cand palacu isi da buffurile... poate sa dea orice clasa jos din maxim 3 butoane, din care unu poate sa fie stun -. De asemenea paladinu are dispell -, si slow si self heal mult mai eficient ca orice warr




imi cer scuze pentru double post, DAR, eu ca paladin dau jos orice clasa din maxim 3 butoane in full burst daca adversarul meu este imbracat in gear de LK, , generalizezi MULT prea mult, intr-adevar, burstul unui ret este foarte eficient contra claselor care nu au cum sa ii afecteze mobilitatea(DK, War, rogue) si astea sunt situationale , si aceste clase au slow-uri, doar ca pot fi dispelate de cleanse si hand of freedom, pe cand un retri in full burst (avenging wrath/trinket/zealotry/inquisition) si eventual guardian up, contra unui frost mage, magul trebuie doar sa dea spellsteal aripilor, nova/cs si frost bolt..., ret vs ele shamy, spellsteal wings, hex, ghost wolf si kite zealotry, shadow vs ret, dispell wings, (sare si might automat), dispersion, disarm, sau fear, si iarasi, kite zealotry... si putem continua pana maine, ce vreau eu sa spun e ca NU tot timpul burstul paladinului e mai eficient decat cel al warriorului.




Place my body on a ship, and burn it in the sea,
Let my spirit fly, Valkyries carry me,
Take me to valhalla, where my brothers wait for me,
Fire burning to the sky, my spirit will never die
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-01-2013, 17:17:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

charge/intercept pally, piercing howl/heroic leap kite dupa perete, jump on the mount si paladinu ramane fara burst etc. Simple as mama leone(numai zic ca daca ai si healer sau ceva cu tine poti sai dai lui intervine si gata esti - ).
Si warul are o multime de cc-uri, un dmg infect, daca e mare boss stie sa joace si la reflect(va arat eu un war care a facut cea mai buna faza in duel, el avea pus in addoane sa-i arate cand am eu art of war si mi-a dat reflect[un simplu 25k in freza]).



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 04-01-2013, 18:17:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De la o întrebare "Warr VS Paladin", voi aþi ajuns la "Arms VS Ret",
În nici un caz nu poti compara cele 2 clase/specuri. Fiecare are avantaje ºi dezavantaje.
Paldinul poate fi healer, warriorul nu poate. Pladinul are self-dispel, warrul nu are.
Paladinul are Freedom/Sacrifice/BoP. Warrul are Charge/Intervene. Ca si suport pentru parteneri, paladinul este cu mult peste warr, dar ca damage dealer, warrul iese câºtigãtor.

Dacã era o discuþie Lock VS Spriest, poate mai înþelegeam, dar voi vã contraziceþi pe 2 lucruri COMPLET DIFERITE.


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amore

[Creep]



Status: Offline
(since 31-07-2015 03:29)
Joined: 26 Mar 2010
Posts: 698, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: -3.3
Votes: 16

 
Post Posted: 05-01-2013, 00:11:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myts got a point LOL.....deci pana la urma vrei diversitate tank/heal/dps go pala....daca nu vrei sa umbli cu banca si bagurile pline de 7 seturi pt 7 specuri go war -)
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3    


The time now is 18-09-2024, 17:34:51
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x