User
Pass
2FA
 
 

Petru Filip, preºedintele Comisiei de politicã externã din Senat

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social
Author Message423
Summer :)
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 31-12-2016 13:36)
Joined: 13 Dec 2016
Posts: 1136, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: -351
Votes: 38

 
Post Posted: 20-12-2016, 18:10:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Preºedintele Comisiei de politicã externã din Senat, Petru Filip, considerã cã asasinarea ambasadorului rus în Turcia nu va afecta fundamental relaþiile ruso-turce, afirmând cã înmulþirea atentatelor din ultima periadã dã senzaþia cã au intrat în cotidian.

''Asasinarea ambasadorul va trebui sã fie analizatã. Am vãzut declaraþia purtãtorului de cuvânt al Ministerului de Exerne rus, care a fost unul echilibrat, în care se vede nu numai rezultatul imediat, ci comunicatul, de fapt, e unul cu bãtaie lungã, în sensul în care primordial va fi modul în care se vor vedea relaþiile ruso-turce, care nu cred cã vor fi clãdite în mod esenþial de acest eveniment tragic ºi care trebuie condamnat de toate þãrile din lumea civilizatã. Evoluþia relaþiilor ruso-turce nu cred cã vor fi afectate în substanþã de acest eveniment'', a declarat pentru MEDIAFAX preºedintele Comisiei de politicã externã din Senat, Petru Filip.

El a mai spus cã au început sã se înmulþeascã atât de mult aceste atentate ''încât, de multe ori, ai senzaþia cã au intrat în cotidian''. ''Ori acest lucru cred cã ar trebui sã punã structurile de putere ale þãrilor NATO ºi nu numai sã gândeascã mãsuri practice la nivelul fiecãrui stat în parte. Altfel, s-ar putea sã asistãm la astfel de evenimente care sunt fãcute cu scopul de a destabiliza relaþia dintre state. Asasinarea unui ambasador al Rusiei, dar putea sã fie ºi al unei alte þãri, dar al Rusiei, în Turcia ºi la o manifestare publicã deschisã probabil cã s-a vrut sã arunce relaþiile ruso-turce în aer'', a adãugat Filip.


@Summer

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social  


The time now is 28-03-2024, 11:33:05
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x