User
Pass
2FA
 
 

"Plec daca nu ne calificam!"

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports
Author Message665
Florinnn

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 03-10-2015 01:15)
Joined: 11 Mar 2007
Posts: 3372, Topics: 76
Location: pe Pamant

Reputation: 649.7
Votes: 18

Post Posted: 19-09-2007, 23:32:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Victor Piturca a declarat marti seara, la B1 TV, ca nationala Romaniei a devenit, in urma rezultatelor bune din ultima vreme, o sperietoare pentru toate reprezentativele, inclusiv cea a Olandei. Selectionerul a anuntat ca partida Romania - Albania se va disputa la Bucuresti.

"Orice echipa se teme de noi"

'In ultima vreme am obtinut rezultate extraordinare. Orice echipa din lume se teme si trebuie sa se teama de Romania. Am ajuns deja pe locul 13 in lume. La meciul cu Olanda nu trebuie sa existe trac. Intram in teren, pregatiti de lupta. La sfarsit, s-ar putea sa pierdem, dar nu e un capat de lume daca vom pierde. Calificarea s-ar putea juca pana la ultimul meci', a spus Piti, citat de onlinesport.ro

Legat de meciul cu Olanda, Piti a mai spus ca 'dorim numai victoria. Atunci cand nationala a jucat ca o adevarata echipa nu a fost invinsa, am demonstrat asta, inclusiv in Olanda. Daca respecta si indicatiile tehnice din saptamana de pregatire, sansele cresc. Avem reteta pentru meciul cu batavii. Sper sa fim inspirati si sa gasim solutii pentru Olanda?T?T.

Piti, despre preliminarii: 'In acest moment, Bulgaria pleaca cu sansa a treia. Imaginati-va ca daca noi facem un egal sau pierdem cu Olanda, atunci am putea da batalia la Sofia si s-ar schimba situatia. Daca nu calific echipa la Euro, atunci plec. E normal. Eu pana atunci am contract'.

Sursa : Libertatea



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports  


The time now is 04-10-2024, 03:05:42
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x