User
Pass
2FA
 
 

Problema Delay

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware
Author Message1276
Morphyk

[Pãsãroiu']



Status: Offline
(since 30-09-2019 19:59)
Joined: 21 Jan 2015
Posts: 349, Topics: 19
Location: Botosani

Reputation: 173.7
Votes: 7

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-10-2017, 20:41:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare, am inlocuit de curand cablul coaxial din casa cu unul mai subtire datorita unor modificari (am mutat pc-ul in alta camera)

Am internet de la UPC care foloseste un modem in care intra un coaxial , iar din modem un patch cord in calculator.

Problema e ca dupa inlocuirea cablurilor, am in jur de 120 ms latency si un groaznic delay pe freakz.

Am crezut ca e de la server, apoi am intrat pe wow original si acolo am 200 ms latency...

Ce cablu sa folosesc ?

La televiziune nu am probleme. Doar la internet.


Omenii construiesc prea multe ziduri si prea putine poduri...

Isaac Newton
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 09-10-2017, 02:40:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am si eu tot UPC. Posibil ca acel cablu sa piarda semnal, fiind defectuos. Daca e, cheama-i pe baietii de la net sa-ti schimbe cablul, presupun ca va fi contracost, si sa-ti verifice semnalul pe coaxial inainte si sa vezi daca chiar necesita schimbat. Au un aparat micut cu care verifica semnalul pe cablul coaxial, daca are pierderi sau nu.

Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by pms, 14 November 2017 17:13



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware  


The time now is 19-04-2024, 03:22:43
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x