User
Pass
2FA
 
 

Problema router

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message505
brilanth

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-06-2023 13:24)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 290, Topics: 48
Location: Romania

Reputation: 236.3
Votes: 19

 
Post Posted: 17-12-2016, 02:13:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare!
Am o problema cu routerul sau internetul ...nu stiu exact ce si cum si m-am gandit sa postez aici, poate...poate stie cineva vreo rezolvare si e cam urat cand imi pica netul de 18 ori pe zi si sunt prin arena.
Inainte aveam laptopul conectat direct prin cablu, fara router (in momentul acela nu aveam nicio problema)...de curand am decis sa pun si un router ca mai stau pe telefon si ma cam enerveaza cablul ala tras in laptop. De cand cu routerul ..imi pica netul in prostie, singura solutie e sa dau rr la router, dupa isi revine putin...dupa ceva timp, aceeasi problema.
Tin sa mentionez ca routerul nu are absolut nicio problema, l-am incercat acasa cateva zile si mergea excelent...de aceea am decis sa il iau la camin. Am vorbit cu firma de se ocupa cu netul din camin, mi-au spus ca nu prea e legal sa am router, deci nu se baga sa ma ajute...am mai intrebat colegi, aceeasi problema o au si ei.
Are careva idee cum pot rezolva problema cu fluctuatiile astea?




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 17-12-2016, 09:06:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Camin?
Sigur nu isi bate joc de tine adminul de retea sau ceva?

Stai numai tu pe router-ul ala? Ca daca nu, probabil face trafic de la alti users si de aia ti-l blocheaza asa de aiurea.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
brilanth

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-06-2023 13:24)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 290, Topics: 48
Location: Romania

Reputation: 236.3
Votes: 19

 
Post Posted: 17-12-2016, 12:01:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Numai eu stau pe router si nu cred ca isi bate joc de mine, mai multi au problema asta



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 06-05-2024, 02:53:00
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x