User
Pass
2FA
 
 

Probleme, Lag, Cedari...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1144
I4t3L

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-05-2015 22:06)
Joined: 12 Oct 2012
Posts: 106, Topics: 9
Location: Bucharest

Reputation: 136.6
Votes: 4

Post Posted: 06-10-2013, 21:16:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din nefericire, sunt nevoit sa deschid acest Topik, pentru ca situatia a luat, pur si simplu o alta intorsatura...
Situatia a scapat putin de sub control; In ce sens probabil ca ma veti intreba, unii dintre voi...:1. Serverul a inceput sa aiba sau sa sufere anumite defectiuni...pe anumite mape se simte lag destul de mult...unele dintre mape probabil ca sunt buguite.
2. Din nefericire, pentru marea majoritate a jucatorilor si inclusiv a kolegilor mei de staff, au inceput sa le dispara pachetele din banka (am-mo packs). Eventual sa se introduca pe fiecare banka a unui player/admin o parola in urma careia ai acces doar u cu Nickul tau personalizat.
3. A inceput sa Cedeze Serverul nostru, de foarte multe ori...dupa o singura mapa, sau 2...
4. A inceput inclusiv, ca fragurile facute de mne sa se reseteze si nush din ce motiv da mi se para foarte crud si foarte usturator asta... ( Ganditi-va, sa va chinuiti 2, 3 ore ptr niste fraguri si pe urma sa vezi k de fapt n-ai reusit niki makar unul singur...).
5. Double-jump sau Triple-Jump a disparut, asta nu este foarte urgent in momentul de fata, insa am considerat k si asta este important si trebuie inclusa, in aceasta sectiune. Sper sa revina ulterior si acest lucru pe server.
6. Am observat k se exagereaza cu laserele foarte mult in ultima perioada, ca atare ar fi cazu sa ramana un singur laser, (max 2).
7. Nu Stiu daka este setata parasuta pentru playeri, daka nu este setata sper sa revina si ea ca inainte.
8. Damage-ul pe care il dam intr-un zombie sau human, sa se observe la finalul rundei, undeva pe ecran pe un colt sau pe centru.
9. Daca se poate sa se reintroduca din nou mapele buguite, sau eliminate de pe server, asa am avea o varietate sau multitudine, de unde am putea alege. (In + unele dintre ele se repeta foarte des si ca atare trebuie schimbata aceasta situatie).
10. Luminozitatea pe server sa fie ca atare cu mapa aleasa niki prea intunerik si niki prea luminos...(acuma depinde si de fiecare mapa daca nu se poate modifika in vreun fel sa ramana intacta mapa respectiva, cel mai bne).

In concluzie: Vreau ca fiecare dintre colegii mei sa-si dea cu opinia in legatura cu acest topic si eventual sa ma contrazica cu argumente alese pe masura.
Daca aveti chiar de adaugat cv in + va rog sa nu ezitati, si so faceti (orice masura luata acum este pentru binele tuturor)

P.S.: Alex te rog frumos sa nu uiti urmatorul lucru: Sa adaugam pe server un post unde va scrie urmatorul aspect: Se acorda premii pe masura primelor 3 pozitii, inainte ca topu sa fie din nou resetat.

Va doresc o seara cat mai plakuta si sper sa nu mai avem de a face cu asemenea situatii. Ganditi-va bne inainte de a raspunde:)
Astept raspunsurile voastre:D

by Intel.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dr.Milf

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-09-2014 18:25)
Joined: 22 Oct 2012
Posts: 67, Topics: 16
Location: Vrancea

Reputation: 138.5
Votes: 3

 
Post Posted: 08-10-2013, 17:23:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Asa este
2.Este o defectiune,mie imi dispar pachetele de pe o zi pe alta,nu are cine sa mi le ia,doar eu intru pe cont.
3.In mare parte datorita mapelor buguite
4.Nu am bagat de seama,nu pot sa imi dau cu parerea despre acest lucru
5.Macar parashuta sa fie daca nu dublu-jump sau triplu-jump
6.Adevarat
7.Am pomenit de ea la 5
8.Nu am bagat de seama,dar nu mai apare la final?inainte aparea.Nu am bagat de seama
9.Sa se introduca si mape noi daca se poate
10.Da si daca se poate sa se scoata cheata de pe unele mape

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
dinilimandro

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-06-2015 18:12)
Joined: 21 Sep 2013
Posts: 240, Topics: 15
Location: London

Reputation: 180.2
Votes: 6

       
Post Posted: 08-10-2013, 23:18:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cam ai dreptate .. dar am mai descoperit ceva .. in unele mape se salveaza amo in altele nu .. de ex sau schimbat 2 mape si la a 3-a mia aparut amo care il AVEAM CU CATEVA ZILE POATE INAINTE ...si ai dreptate .. zombi e cam in dezavataj pe multe mape ... scoate macar un laser .. ca si asa multi se ascund si asteapta sa treaca runda... numi dau seama de ce mai joaca daca se ascund de la inceputul rundei pana se termina - .. asa ca sa nu deviez .. ar fii mai frumos 2 lasere maxim si dublu salt macar..... si ai putea pune cum e pe alte servere slap automat daca sta nemiscat 5 sec macar.. da slap cu damage sa se invete sa nu mai astepte ...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
vladut2PaC

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-10-2013 15:10)
Joined: 09 Oct 2013
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 31
Votes: 1

Post Posted: 09-10-2013, 17:10:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-Da are dreptate intel ar trebui sa se faca ceva cu banca ti se pun amo 1/2 zile iar apoi ti se sterg
-Iar in privina caderii sv-ului nu trece bine 2-3 mape ca iarasi cade
-Si ar trebui sa se scada din nr laserelor trecand de la 3 la 1-2 mai ales la modurile sniper-asassin-nemesis in maxim 1 min mapa e plina de lm
-Ar fi nevoie si de parasuta+ introdecerea de mape noi -
Sv are nevoie de imbunatatiri noi...zic eu.
Aceasta a fost parerea mea.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
!*Déspérâdô*!
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 14-10-2013 09:08)
Joined: 29 Sep 2013
Posts: 293, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: -76.1
Votes: 4

 
Post Posted: 10-10-2013, 08:06:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1: problema cu lagul este de la tine nu de la server
2: aleksovicii ar trebui sa faca un topic pentru pierdere credtie/level si va verifica el in consola ce si cum si va va da inapoi ce ati pierdut ( cei care mintiti si vreti ceva in plus veti lua ban automat )
3:e problema de la host // dedicat nu de la server..
4: degeaba se reseteaza, scorul tot se pune pe gametracker indiferent ca dai tu reser la fraguri sau ca se da automat reset la fragurii
5: maxim double jump pentru ca triple jump ii deja prea exagerat ( nu crezii si tu ? )
6: am propus si eu asta dar nimeni nu a facut nimic... asa ca degeaba iti batii gura ca alecsoviki tot nu se va uita si prin topicurile astea si tot nu va pune in aplicare cea ce se propune pe aici
7:parasuta as indica sa nu se puna, si atunci cand se va face GM doar cei cu gm la cazaturi sa nu li se ia DMG, daca ar fii parasuta si tu ai fi urmarit de zm si ai sarii jos inloc sa iti ia si din HP nu iti ia nimic ( un fel de human always win pe cant zm always lost )
8: eventual de vrei dmg in timp real cumpara GM ( se va adauga soon si GM depinde acum de alecsoviki )
9:pentru server trebuiesc mape mici, pentru ca sa nu uitam ca server are momentan doar 20 sloturii si playerii cam putinii in timpul saptamanii
10: eventual sa se bage NightVision sa fie free doar sa iei din shop M dar asta iara depinde de alecsoviki si nu de mine...
11: degeaba facem noi propuneri odata ce alecsoviki nu vrea sa le puna si in aplicare...



Code:
Scipio :  ce ban va dau daca mai trageti in mine

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
5herkkkan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-01-2014 16:20)
Joined: 18 Sep 2011
Posts: 97, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 123.7
Votes: 7

Post Posted: 20-10-2013, 16:47:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

99% de acord cu INTEL. Mai putin faza cu laserele...eu am nevoie de 3 lasere...chiar daca se introduc pe bani si trebuie sa le cumperi...in felul acesta dupa 5 ture raman baietii care se ascund fara bani de lasere. PRO la tot ce a zis INTEL
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alecsoviki

[Playcs Romania]



Status: Offline
(since 13-11-2020 16:19)
Joined: 26 Apr 2011
Posts: 6986, Topics: 236
Location: Pe zona.

Reputation: 1528.8
Votes: 272

       
Post Posted: 20-10-2013, 22:04:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In mare trebuie rezolvata prima data problema cu hostul, astept sa vad ce rezolv cu firma de hosting. Pe urma optimizam si serverul.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Quaresma

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-11-2013 11:28)
Joined: 24 Aug 2010
Posts: 4, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 51.1
Votes: 2

Post Posted: 30-10-2013, 09:13:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

100 % de acord cu Intel , mai ales faza cu lasere .. ar fi mult mai ok sa fie maxim 2 , cu toate ca asi vrea doar 1 sa fie mai greu si mai ok. In rest partea cu lagu cred ca se va rezolva . a si inca ceva , sunt cam putine mape , ar fi frumos niste mape in plus
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Doneee.

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-05-2014 12:08)
Joined: 23 Aug 2013
Posts: 72, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 84.4
Votes: 2

Post Posted: 30-10-2013, 09:46:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt exagerat de multe lm ... ar fi bine 2 iar daca playerii mai vor sa scrie /lm de ex si sa coste nush 6$k..

Lumea este ca un Google poti gasi orice dar nu pe toate le poti avea Love Struck .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dr.Milf

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-09-2014 18:25)
Joined: 22 Oct 2012
Posts: 67, Topics: 16
Location: Vrancea

Reputation: 138.5
Votes: 3

 
Post Posted: 30-10-2013, 19:33:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Doneee. wrote:
Sunt exagerat de multe lm ... ar fi bine 2 iar daca playerii mai vor sa scrie /lm de ex si sa coste nush 6$k..

Fara lasere care sa coste bani,mai bine decat doua contra cost mai bine unul singur gratuit.
Intodeauna am urat laserele contra-cost,strica serverul,mereu trebuie sa stai langa laser ca la sfarsitul rundei sa il scoti;e imposibil sa faci intr-o singura runda 6000$.
As fi de acord cu o combinare intre gratuit si contra-cost:la fiecare runda unui player i se acorda un laser gratuit,iar al doilea va costa bani,6000$ de exemplu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by alecsoviki, 19 September 2014 09:13



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 16-05-2024, 02:02:53
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x