User
Pass
2FA
 
 

Probleme Matematica

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone
Author Message1321
Skip3

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-11-2014 17:54)
Joined: 30 May 2012
Posts: 67, Topics: 29
Location: Balteni , Olt

Reputation: 48.5
Votes: 2

 
Post Posted: 17-02-2013, 17:00:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut , am si eu niste probleme de mate si nu stiu sa le rezolv prin metoda grafica din clasa a IV-a. Va rog faceti-mi si mie desenul ca voi face eu rezolvarea cu intrebari :

1. Intr-o curte erau oi,gaini si rate, in total 210 picioare.Se stie ca numarul oilor era egal cu numarul gainilor,iar cel al ratelor era cat jumatate din numarul gainilor.Cate vietuitoare erau din fiecare fel in acea curte ?

2. Trei frati au impreuna 53 ani.Peste 5 ani fratele mijlociu va avea aceeasi varsta pe care o are fratele cel mare acum,iar peste 3 ani fratele cel micva avea aceeasi varsta pe care o are acum fratele mijlociu.Cati ani are in prezent fiecare ?

3. Doi elevi au de rezolvat 62 de probleme.Dupa ce primul a rezolvat de 3 ori mai multe probleme decat cel de-al doilea,fiecaruia ii raman de rezolvat cate 7 probleme.Cate probleme a avu de rezolvat fiecare elev ?

4. Suma a patru numere este 69.Primul numar este cu 2 mai mic decat al doilea,al treilea este cu 2 mai mare decat al doilea ,iar al patrulea este de doua ori mai mic decat primul. Aflati numerele.

Dau reputatie.

Multumesc .


Numele In joc samp,cs: Adi9
Level-urile anterioare pe zm.frekakz.ro : 7 , 2


Aho,Aho Copi si frati,
Stati putin si ingropati,
Zombi Impuscati
Si armele le incarcati
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone  


The time now is 27-04-2024, 18:16:40
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x