User
Pass
2FA
 
 

Probleme sunet windows 10 laptop

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Software
Author Message863
InLoveCs

[00 11 00]



Status: Offline
(since 24-12-2021 07:55)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 8224, Topics: 738
Location: zmx.freakz.ro

Reputation: 2926.8
Votes: 170

     
Post Posted: 02-05-2017, 19:51:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut,am si eu o problema pe care o intampin de cand mi-au schimbat ecranul de la laptop pt ca avea pixeli morti. Este ceva timp,dar am zis ca se va rezolva cu un anumit update la driverul Realtek. De cand mi-a venit laptopul acasa (sunt vreo cateva luni) trebuie neaparat cand deschid laptopul sa reinstalez driverul de la placa audio (Realtek) ori sa dau disable/enable la sound in device manager ca sa functioneze sunetul. Iar cand bag mufa de la casti la fel,nu se mai aude nimic dupa ce le scot. Am incercat troubleshoot,sa dez. enhancements,tot tot tot ce e pe net.

am incercat toate solutiile de pe net cu problemele din windows credeti-ma,am incercat orice driver,driver nou,vechi , etc. nimic nu functioneaza.
Ba chiar am reinstalat acelasi windows,am vazut ca nu merge,am luat alta versiune tot nu merge,deci clar nu-i nimic de la windows/drivere/alte chestii care ar putea scoate sunetul in w10

Stiti cumva de la ce este ? E posibil sa se fi stricat placa de sunet ? Daca las driverele de la VIA HD (adica 100% nu-mi mai fol. placa de sunet) sunetul functioneaza si dupa restart dar ma dispera ca nu mai recunoaste asa castile. e posibil sa fie vreo problema hardware sau totul s-ar putea rezolva din bios sau ceva .. chiar nu pricep de la ce face asa.

Daca aveti vreo idee sa fie ceva din el sa stiu sa-l duc la reparat ca ma scoate din sarite. E foarte incomod.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Evydence

[僧]



Status: Offline
(since 15-10-2019 19:05)
Joined: 15 May 2014
Posts: 5485, Topics: 183
Location: Vrancea

Reputation: 1776.3
Votes: 176

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 21-05-2017, 13:21:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cred ca ar trebui sa il duci la o verificare, probabil ca placa de sunet sa fie problema.




If you gonna hit the king you're better kill the king

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Software  


The time now is 05-05-2024, 17:55:16
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x