User
Pass
2FA
 
 

Propunere: Mai fermi in decizii?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message1448
D3rek

[Green Gamer]



Status: Offline
(since 27-06-2011 12:28)
Joined: 03 May 2009
Posts: 449, Topics: 27
Location: Comuna Municipiu

Reputation: 316.2
Votes: 10

Post Posted: 23-01-2010, 20:39:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu daca e chiar cea mai buna idee la momentul asta, dar m-am gandit la ceva.

Multi admini se confrunta cu aceeasi problema, si ma gandeam sa cer parerea altora, mai mari si, poate, sa gasim impreuna o solutie.

Problema este in felul urmator, multi jucatori cand vad ca cineva are wall, aim si alte chestii incep sa spuna pe chat ca X are wall, X are Aim, etc. Iar evident ca respectivul si-l scoate, daca este suficient de inteligent.

Din punctul meu de vedere ar fi doua chestii:

- ca dupa ce-l atentionezi sa primeasca gag (sa zicem maxim 3 minute)
- iar daca totul o ia la vale, asa cum a luat-o pe la 1-2 azi, sa se inchida chatul general pana cand se rezolva problema, oricare ar fi ea (lucru care nu s-a intamplat azi, btw).

Nu zic sa taiem in carne vie, dar s-o luam spre exemplu pe Babyyy, care joaca de cel putin o luna de zile si n-a invatat un lucru simplu. Sa foloseasca admin_page atunci cand are ceva de zis in legatura cu asta, desi i-am explicat in nenumarate randuri pentru ce, dar mai ales de ce e facut admin_pageul.

Ma rog, cam atat am avut de zis. E un subiect deschis in principal adminilor, si zic ca ar fi o masura relativ buna pentru educarea unor jucatori.




P.s. Userbarul roz de la freakz, nu este o greseala. -

Everything I'm not, made me everything I am
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gh0sT

[Legend]



Status: Offline
(since 05-02-2024 10:55)
Joined: 10 Jul 2007
Posts: 7977, Topics: 210
Location: Everywhere

Reputation: 146.6
Votes: 967

Post Posted: 23-01-2010, 20:45:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ati putea foarte usor sa faceti un bind "admin_say Pentru a reclama codatii folositi admin_page + text; acuzele aduse in chat-ul public vor fi sanctionate cu llama/ban" pe care sa-l folositi in mod repetat.

Poate facem noi sa apara mesajul din server. Dar pana una alta, nu e greu sa faceti asta.


Only soft things can kill me...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
D3rek

[Green Gamer]



Status: Offline
(since 27-06-2011 12:28)
Joined: 03 May 2009
Posts: 449, Topics: 27
Location: Comuna Municipiu

Reputation: 316.2
Votes: 10

Post Posted: 23-01-2010, 20:48:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mda, ai dreptate Ghost. Noi avem asta, dar fara faza ca acuzele aduse pe chatul general.

Sincer, asta am vrut sa aflu, daca e ok sa dam gag atunci cand cineva depaseste masura.
Dar ce ne facem cand depasesc mai multi masura? Primesc toti gag, sau? -




P.s. Userbarul roz de la freakz, nu este o greseala. -

Everything I'm not, made me everything I am
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gh0sT

[Legend]



Status: Offline
(since 05-02-2024 10:55)
Joined: 10 Jul 2007
Posts: 7977, Topics: 210
Location: Everywhere

Reputation: 146.6
Votes: 967

Post Posted: 23-01-2010, 21:19:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu zic ca llama e mai eficient decat gag, daca e vreun disperat ca nu mai poate scrie si da retry-uri si injura.. nu-i bine. Asa are llama, si daca insista cu say-ul il atentionezi ca poate lua ban.
Dai 2, 3 llama si se cumintesc toti.


Only soft things can kill me...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mns.Fester!

[Maniac]



Status: Offline
(since 04-11-2019 19:37)
Joined: 26 Jan 2008
Posts: 1000, Topics: 44
Location: Aia mica

Reputation: 536.6
Votes: 10

Post Posted: 23-01-2010, 21:45:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

binduri sunt solutia, mesaje la greu cu admin_page si se rezolva problema.

Plictisit de plictiseala...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tw

[Gunner]



Status: Offline
(since 02-09-2019 18:56)
Joined: 26 Aug 2009
Posts: 903, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: 341.7
Votes: 6

Post Posted: 23-01-2010, 23:35:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Avem majoritatea binduri si le folosim destul de des,dar cand e un codat evident nu mai tine nimeni cond de asta,toti tipa ca disperatii pe chat,iar noi nu ne riscam fara demo sa dam ban ,*** etc -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*Just*John*

[Assasin]



Status: Offline
(since 31-03-2022 22:59)
Joined: 27 Feb 2008
Posts: 4459, Topics: 74
Location: Peste tot si nicaieri

Reputation: 4.6
Votes: 39

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 24-01-2010, 00:04:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Faceti-va binduri iar cand cineva reclama pe "say" folositi bindul ca sigur il va vedea.Daca insista pe "say" cu reclamatia abia atunci aplicati "admin_llama",pentru ca nu toata lumea cunoaste regulile.
Nu e neaparata nevoie sa reclame cineva pe "say" ca sa le folositi.Puteti aplica bindul pe toata durata hartii asa ii mai puneti la curent pe cei care joaca.
La noi pe server toti adminii au bind legat de regulament si forum.Si aici se folosesc din cate stiu.
Un admin care are bindurile gata facute ar putea sa le posteze aici sa le foloseasca si ceilalti.



"davi si doff" triggered "amx_chat" (text " john pute de aim ce draq")
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eT | Bobby

[Lord of War3]



Status: Offline
(since 07-12-2019 14:42)
Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2348, Topics: 81
Location: Mereu langa tine

Reputation: 416.7
Votes: 14

Post Posted: 24-01-2010, 12:39:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

*Just*John* wrote:
Faceti-va binduri iar cand cineva reclama pe "say" folositi bindul ca sigur il va vedea.Daca insista pe "say" cu reclamatia abia atunci aplicati "admin_llama",pentru ca nu toata lumea cunoaste regulile.
Nu e neaparata nevoie sa reclame cineva pe "say" ca sa le folositi.Puteti aplica bindul pe toata durata hartii asa ii mai puneti la curent pe cei care joaca.
La noi pe server toti adminii au bind legat de regulament si forum.Si aici se folosesc din cate stiu.
Un admin care are bindurile gata facute ar putea sa le posteze aici sa le foloseasca si ceilalti.



Noi deja le folosim. Dar ei tot pe say incep sa acuze. De ex: Intra un player,ia un hs,incepe si spune direct pe chat "WaLL" sau "Aim",nu tine cont de mesajele afisate de mine pe tot parcursul hartii,mai ales ca el abia a intrat.Trebuie facut sa apara de la server. Oricum cand s-a spus prima data pe chat , clar acuzatul scoate codul:D,asta daca nu e idiot -




Ajuta serverele WAR cu un vot: http://www.csservers.ro/evidenta/war3.freakz.ro
LorD*Bobby
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
slow_panarama

[Creep]



Status: Offline
(since 09-04-2015 20:50)
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 692, Topics: 70
Location: Diham

Reputation: 459.6
Votes: 8

Post Posted: 25-01-2010, 03:32:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hai frate ca pana acum nu sa mai facut nici un astfel de topic , eu unu ma descurcam si cand eram singur si tipau toti , o luam batraneste ca ursu la deal , ieseam schimbam numele etc, viclenii - ca doar daia suntem romani din natie - nu zic si un mesaj automat de la server automat cu admiN_page ar unge dar daia ai si tu doua maini sa le folosesti , eu unu sunt sincer nu am bind cu mesaje genul "admin_page , si regulament" , le zic frumos si dupaia le si explic , majoritatea inteleg si se conformeaza , ce vreau sa subliniez e ca "pana acum nu au fost tot aceleasi probleme?, iar alta intrebare este "de ce tocmai acum?"" aprofundeaza d3rek -

Pe umarul stang am un drac iar pe umarul drept nici un inger -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eT | Bobby

[Lord of War3]



Status: Offline
(since 07-12-2019 14:42)
Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2348, Topics: 81
Location: Mereu langa tine

Reputation: 416.7
Votes: 14

Post Posted: 25-01-2010, 18:20:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

slow_panarama wrote:
hai frate ca pana acum nu sa mai facut nici un astfel de topic , eu unu ma descurcam si cand eram singur si tipau toti , o luam batraneste ca ursu la deal , ieseam schimbam numele etc, viclenii - ca doar daia suntem romani din natie - nu zic si un mesaj automat de la server automat cu admiN_page ar unge dar daia ai si tu doua maini sa le folosesti , eu unu sunt sincer nu am bind cu mesaje genul "admin_page , si regulament" , le zic frumos si dupaia le si explic , majoritatea inteleg si se conformeaza , ce vreau sa subliniez e ca "pana acum nu au fost tot aceleasi probleme?, iar alta intrebare este "de ce tocmai acum?"" aprofundeaza d3rek -


Raspuns: E usor pentru tine ca ai un admin mai mare,dar celor cu acces doar la kick le este foarte greu.Putzina ordine nu strica.

Dam din intrebari in intrebari si nu e bine. Sa ramanem strict pe problema care se cere. Ideea cu mesajul e buna,pentru ca asa incep playerii sa invetze.Pedeapsa este stricta...Llama/Ban(10-50 cred k e suficient). Asta e rezolvarea,fortam degeaba nota. Varstele playerilor variaza,la fel ca si inteligenta:D , deci ideile sunt impartite. Nu se conformeaza mesajului sa fie pedepsit -




Ajuta serverele WAR cu un vot: http://www.csservers.ro/evidenta/war3.freakz.ro
LorD*Bobby
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
slow_panarama

[Creep]



Status: Offline
(since 09-04-2015 20:50)
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 692, Topics: 70
Location: Diham

Reputation: 459.6
Votes: 8

Post Posted: 26-01-2010, 04:38:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ai pus punctul pe "i" cu inteligenta -

Pe umarul stang am un drac iar pe umarul drept nici un inger -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
D3rek

[Green Gamer]



Status: Offline
(since 27-06-2011 12:28)
Joined: 03 May 2009
Posts: 449, Topics: 27
Location: Comuna Municipiu

Reputation: 316.2
Votes: 10

Post Posted: 26-01-2010, 19:36:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

slow eu nu m-am referit la faptul ca isi bat joc de mine, deci gradul adminului nu conteaza, plus ca sunt champ - .

eu m-am referit STRICT la faptul ca atunci cand mai vorbesc aiurea pe Chatul general sau de echipa sa fie sanctionati. NU din prima, dar la a doua abatere, sau dupa cum a spus si Ghost dupa ce dai mesajul cu "vei fi santionat cu llama/gag". Sa se aplice oarecum regulamentul privind limbajul vulgar.

Chestia asta ar avea 2 roluri, sa ii educam sa fie mai discreti, ca daca toti tipa ca x, y are wall, si-l scoate in secunda 1. Iar al doilea motiv, ne face noua munca mai usoara prin discretia lor. Adica sa avem o viteza si un nivel de reusita mai mare in prinderea codatilor.

Totusi pentru asta, este nevoie de mai multa implicare din partea adminilor, adica atunci cand observa ca nu e nimic de facut in privinta celui reclamat, sa dea un psay celui care l-a reclamat si sa-i spuna ca nu are nimic. Asa nici acela nu va fi frustrat si nu va crede ca nu e luat in seama, scazand astfel posibilitatea sa inceapa sa tipe pe chatu' general sau pe admin_page. -

Asa toata lumea va fi multumita!




P.s. Userbarul roz de la freakz, nu este o greseala. -

Everything I'm not, made me everything I am
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  


The time now is 13-05-2024, 03:52:48
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x