User
Pass
2FA
 
 

Propunere adaugare sistem PVP kills
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message4855
ap0l0

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-07-2012 19:42)
Joined: 12 Feb 2012
Posts: 117, Topics: 54
Location: Romania

Reputation: -29.7
Votes: 6

 
Post Posted: 06-06-2012, 16:14:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut,

Vin cu o propunere , care in opinia mea, ar putea stimula PVP-ul mai mult. Ce spuneti de un sistem de ranking bazat pe City kills ? Observ ca multi fac doar BG si duele afara din orasele friendly dar foarte putini fac raiduri in orasele inamice. Poate ca , cu un sistem de acest gen vom descreti putin fruntile si vom alunga monotonia care s-a instalat ani la rand de cand a aparut Lich King. Cum majoritatea sunt tineri sub 20 de ani, sunt aproape sigur ca ei nu stiu cum stateau lucrurile pe Burning Crusade si ce inseamna de fapt PVP-ul adevarat si raiduri contra aliantei/hoardei.

Din punct de vedere personal, sunt satul de pustani care "stau cu coada-ntre picioare" afara din Orgrimmar si vreau ceva nou, vreau sa-mi infrunt adversarul original al jocului > Alianta < . Mi se pare aiurea si totodata prostesc sa omor 2-3 "aliaci" impreuna cu 7-8 "hordaci" in BG. "Toata shatra lui Cocean, hai sa ne punem pe unu sa-i dam omorul si la final sa ne mandrim ca VAI ce bun sunt".

Nu credeti ca un sistem de ranking de acest gen ar incuraja raiduri in orasele inamice ? Raiduri sincronizate ca la carte. Cunoscatorii stiu ce spun -


Ce uºurare sã realizezi cã eu nu sunt „vocea din mintea mea”. Atunci cine sunt eu? Cel care vede toate acestea.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blequ

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-09-2013 18:20)
Joined: 24 May 2012
Posts: 40, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 63.4
Votes: 2

Post Posted: 06-06-2012, 16:28:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

si cum ar trebui sa arate topul asta ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Glitch

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-08-2018 19:49)
Joined: 03 Dec 2011
Posts: 340, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 74.8
Votes: 10

Post Posted: 06-06-2012, 16:49:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Raidurile in orasele capitale de obicei inseamna a strange 25 de oameni relativ echipati , sa te duci intr-un oras si sa omori slabani prost echipati care de-abia au facut 85 si n-au habar sa joace.
Cam aia e cu raidurile astea , sunt amuzante cam in primele 3 minute , apoi nu mai au niciun scop.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NellyRLD
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-09-2012 21:39)
Joined: 29 Sep 2011
Posts: 251, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: -65.1
Votes: 10

 
Post Posted: 06-06-2012, 20:02:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sau te bagi blood si te duci singur si ii omori -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
whisperica

[Oltean sh3F]



Status: Offline
(since 09-11-2016 17:59)
Joined: 13 Mar 2012
Posts: 543, Topics: 15
Location: Zimbabwe

Reputation: 147
Votes: 15

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 07-06-2012, 00:47:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Glitch wrote:
Raidurile in orasele capitale de obicei inseamna a strange 25 de oameni relativ echipati , sa te duci intr-un oras si sa omori slabani prost echipati care de-abia au facut 85 si n-au habar sa joace.
Cam aia e cu raidurile astea , sunt amuzante cam in primele 3 minute , apoi nu mai au niciun scop.


asta pentru ca nu ai jucat in vanilla sau tbc...cand ataca alianta crossroads sau tarren mill cate 2 zile incontinuu.. si nu se mai saturau. sau hoarda southshore, darkshore. sa nu iti mai zic de raiduri organizate sa atace cele 4 capitale in acelasi timp. etc. etc etc




Crescut pe stadion, pe umerii lu tata
Strãzile erau pustii când juca Universitatea
Înebuneau salcâmii, tre sã-nþelegi
Cã nimic altceva nu mai conta în zi de meci
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 07-06-2012, 01:27:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pe cataclysm s-au scos rankurile în funcþie de HK. Acum le iei în funcþie de RBG rating.

- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Glitch

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-08-2018 19:49)
Joined: 03 Dec 2011
Posts: 340, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 74.8
Votes: 10

Post Posted: 07-06-2012, 03:47:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

whisperica wrote:
Glitch wrote:
Raidurile in orasele capitale de obicei inseamna a strange 25 de oameni relativ echipati , sa te duci intr-un oras si sa omori slabani prost echipati care de-abia au facut 85 si n-au habar sa joace.
Cam aia e cu raidurile astea , sunt amuzante cam in primele 3 minute , apoi nu mai au niciun scop.


asta pentru ca nu ai jucat in vanilla sau tbc...cand ataca alianta crossroads sau tarren mill cate 2 zile incontinuu.. si nu se mai saturau. sau hoarda southshore, darkshore. sa nu iti mai zic de raiduri organizate sa atace cele 4 capitale in acelasi timp. etc. etc etc

Joc inca de pe 1.12.1, nu-mi spune tu mie de raiduri in crossroads sau tarren mill.
Se pare ca nu intelegi ce am vrut sa zic: pe acest server world pvp raids nu au absolut niciun haz.Majoritatea playerilor nu stiu 3/4 din abilitatile claselor lor , iar restu' care stiu sa isi joace clasa (fiind oameni pe care ii numeri pe degete) ar prefera sa faca ceva constructiv cu timpul lor , gen un rating la arena sau chiar un bwd25hc.
World pvp raid au murit inca din tbc , nu din wotlk , ce fantezii ai tu cu raiduri in orase multiple in acelasi timp si alte vrajeli de genu' sunt de ordinea trecutului.Wake up.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
whisperica

[Oltean sh3F]



Status: Offline
(since 09-11-2016 17:59)
Joined: 13 Mar 2012
Posts: 543, Topics: 15
Location: Zimbabwe

Reputation: 147
Votes: 15

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 07-06-2012, 13:32:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

defapt eu iti spun tie de raiduri in crossroads si tarren mill. problem ? -
intr-adevar world pvp raids s-au dus demult. dar nu asta voiam sa iti zic. uita-te atent la ce am dat bold. world raids intotdeauna au fost si vor fi foarte amuzante.

sa iti spun si ce nu e fun domnule hardcore pvp-ist. sa faci arene nu e fun. arenele le faci la pentru rating si gear. si bineinteles suferinta de 3k rating




Crescut pe stadion, pe umerii lu tata
Strãzile erau pustii când juca Universitatea
Înebuneau salcâmii, tre sã-nþelegi
Cã nimic altceva nu mai conta în zi de meci
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phixelzilla

[ONLY HUMAN]



Status: Offline
(since 26-10-2018 19:46)
Joined: 06 Dec 2011
Posts: 2327, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 146.2
Votes: 53

 
Post Posted: 07-06-2012, 13:52:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu chiar.

Parerea mea e ca Glitch are dreptate. I mean, oricat de mult incerci sa impingi de la spate world pvp, tot 90 % din cei de pe server nu au o treaba cu pvp-ul (ca sa fiu ingaduitor), ceea ce la asta se rezuma...te duci acolo si dupa 5 minute esti like .. "okay, i did that, now what.."

S-au dus demult raidurile de genul, mai ales de cand wow-ul a devenit atat de simplu de jucat.

Inainte cand ne campam unii pe altii la intrarea in karazahn, sau afara din shattrah, pe unde te dadea pe atunci portalul, camping cu t-bags and shit, those times are GONE


cause maybe one day I will walk away and say "you *** disappoint me"
click
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Marvelousz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 22-06-2012 12:02)
Joined: 05 May 2012
Posts: 105, Topics: 7
Location: FEMEI

Reputation: -29.1
Votes: 4

 
Post Posted: 07-06-2012, 23:18:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NellyRLD wrote:
Sau te bagi blood si te duci singur si ii omori -


CINE STIE CUNOASTEEE SPECU MATIIIIIII -


 
Staff message (Rizwan):
 
Atentie la limbaj!




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ap0l0

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-07-2012 19:42)
Joined: 12 Feb 2012
Posts: 117, Topics: 54
Location: Romania

Reputation: -29.7
Votes: 6

 
Post Posted: 08-06-2012, 06:44:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blequ wrote:
si cum ar trebui sa arate topul asta ?


+1 Whisperica.

De exemplu un top cu first 50 PVP City killer.

PVP City Killer RANK :


Select realm : Geneis,Evoolution,Exodus (dupa selectare te duce pe pagina unde iti afiseaza )


Rank Race Name Kills

Daca suferinta e in floare ca sa iesi in evidenta in PVP, atunci suferinzii ar trebui sa munceasca sa se mentina ca fiind cei mai buni de pe server in PVP. Ca doar killurile conteaza nu ? A, si killurile sa se puna celui care da last hit.

-


Ce uºurare sã realizezi cã eu nu sunt „vocea din mintea mea”. Atunci cine sunt eu? Cel care vede toate acestea.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
whisperica

[Oltean sh3F]



Status: Offline
(since 09-11-2016 17:59)
Joined: 13 Mar 2012
Posts: 543, Topics: 15
Location: Zimbabwe

Reputation: 147
Votes: 15

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-06-2012, 10:55:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ce spui tu apolo nu cred ca e posibil...nu cred ca e posibil sa se faca un sistem care sa distinga HKs din bgs fata de cele din world pvp.



Crescut pe stadion, pe umerii lu tata
Strãzile erau pustii când juca Universitatea
Înebuneau salcâmii, tre sã-nþelegi
Cã nimic altceva nu mai conta în zi de meci
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pirinush

[Little Pandawan]



Status: Offline
(since 31-12-2018 12:27)
Joined: 23 Sep 2011
Posts: 6481, Topics: 263
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 2731.3
Votes: 190

       
Post Posted: 08-06-2012, 12:19:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vin si eu cu o sugestie pe care am vazuto pe un server de WoW( nu mai stiu numele) . Si acolo se faceau de obicei numa arene si BG pana cand un Gm a venit cu o idee sa faca event World PvP zilnic. Eventul se desfasura asa:


1. Anunt pe Global
2. Playerii care vroiau sa participe dadeau /w la Gm si acesta ii baga in raid
3. Cand s-au strans 40 playeri din fiecare factiune Gmii ii teleportau in fata la Oggrimar/Stormwind
4. Dadea start
5. Macel on!




Fixes will be live only after a server restart !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 08-06-2012, 15:02:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pirinush wrote:
Vin si eu cu o sugestie pe care am vazuto pe un server de WoW( nu mai stiu numele) . Si acolo se faceau de obicei numa arene si BG pana cand un Gm a venit cu o idee sa faca event World PvP zilnic. Eventul se desfasura asa:


1. Anunt pe Global
2. Playerii care vroiau sa participe dadeau /w la Gm si acesta ii baga in raid
3. Cand s-au strans 40 playeri din fiecare factiune Gmii ii teleportau in fata la Oggrimar/Stormwind
4. Dadea start
5. Macel on!


tried that almost crashed server.
ma rog, am facut 80v80 -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pirinush

[Little Pandawan]



Status: Offline
(since 31-12-2018 12:27)
Joined: 23 Sep 2011
Posts: 6481, Topics: 263
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 2731.3
Votes: 190

       
Post Posted: 08-06-2012, 21:37:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

:)) cam mult 80v80



Fixes will be live only after a server restart !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 13-06-2024, 15:15:05
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x