User
Pass
2FA
 
 

Propunere anunt automat

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message794
SirJerk

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-09-2013 21:10)
Joined: 31 Dec 2010
Posts: 18, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 66.6
Votes: 2

Post Posted: 10-02-2011, 22:21:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am observat ca multe persoane sunt date afara din cauza lagului. Asta e de obicei datorita faptului ca au abonamente slabe de internet. Stiu ca si eu am trecut prin experienta asta inainte sa-mi schimb providerul.

Cu toate astea, am aplicat trucul cu "set priority" - Low din procesul hl sau cstrike in task manager. Mi-a redus lagul cu cel putin jumatate si nu am mai luat kick.

Sunt jucatori care nu stiu sa utilizeze trucul asta si e pacat sa-i pierdem si nici sa nu joace in acelasi timp.

Propun un anunt automat pe server care sa apara la intervale de timp, de genul:

"solutie pentru lag: Task Mgr/ hl (cstrike)/ click dr. - set priority LOW"

Multumesc.


Eeeexcellent! -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
GygS

[LucidDreamer]



Status: Offline
(since 16-05-2018 06:58)
Joined: 16 Jun 2010
Posts: 909, Topics: 57
Location: Romanica

Reputation: 1083.4
Votes: 74

 
Post Posted: 10-02-2011, 23:23:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

la tine problema a fost de la calculator nu de la net -
majoritatea celor care iau kick pt lag sunt dn alta tara,sau vor sa ia si filme/muzica sau alte lucruri in timp ce joaca cs
daca intradevar ai net-ul slab,scrii in consola :
cl_rate 9999
rate 25000
cl_updaterate 101
cl_cmdrate 101

net-ul meu e mai special,adica nu exista mai slab , asa ca folosesc cl_updaterate 25 si cl_cmdrate 55 -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
SirJerk

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-09-2013 21:10)
Joined: 31 Dec 2010
Posts: 18, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 66.6
Votes: 2

Post Posted: 11-02-2011, 02:10:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Intr-adevar e si din cauza ca rulez Win7. Si probabil cei care fac la fel, nu cunosc metode sa scape de lag. Oricum, ma gandeam ca unora dintre ei (care stiu sa citeasca romaneste), le-ar fi de folos. Sunt cel putin 5 metode pt. a scapa de lagul cauzat fie de netul slab, fie de sist. de operare, sunt sg. ca le cunoasteti. Multumesc pt. raspuns.

Eeeexcellent! -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by -=LleGeNDa=-, 18 February 2011 09:26



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 22-09-2024, 08:28:12
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x