User
Pass
2FA
 
 

Propunere echilibrare teamuri bg

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message321
emi2262001

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-08-2019 01:57)
Joined: 22 Nov 2011
Posts: 11, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 104.4
Votes: 3

 
Post Posted: 09-09-2012, 14:06:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu este un bug ci o sugestie.
Fiind un jucator de pvp mai ales de bg, chestia care ma enerveaza in peste 50% din bg este ca nu sunt echilibrate echipele (nr de jucatoari hoarde vs ally)
Pe evolution se intampla de foarte des ca hoardele sa fie in inferioritate numerica si sa piarda automat. Unii chiar stau si nu mai joaca sa se termine mai repede acel bg rezultand honor fara munca pt cealata echipa. Bineinteles la multi din echipa defavoritata le piere chefu de bg-uri.
FAceti un script de echilibrare astfel incat sa nu se mai ajunga la cazuri gen 10 hoarde vs 15 ally .

Algoritmul de echilibrare sa fie in felul urmator:
In acele minute pana incepe bg-ul se deschide cate un slot (loc liber) pt fiecare echipa.
Cand fiecare din cele 2 sloturi se ocupa sa se deschida inca 2 (1 pt ally si 1 pt hoarde) ..si tot asa .
Daca nu se ocupa un slot intr`o echipa sa nu se mai deschida altele pana nu e ocupat.

Sunt jucator cu vechime peste un an pe serv. si am caractere pe care am donat dar practic cand vad ce se intampla in bg-uri nu imi mai vine sa joc.
Va rog faceti ceva. Multumesc

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 21-05-2024, 02:36:50
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x