User
Pass
2FA
 
 

Propunere plugin

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1230
Don`t you see me ?

[Adevarul aduce ura]



Status: Offline
(since 19-06-2012 20:14)
Joined: 17 Feb 2011
Posts: 242, Topics: 27
Location: Patagonia

Reputation: 43.4
Votes: 8

Post Posted: 25-03-2011, 23:47:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

S-a mai dezbatut odata acest subiect si atunci nu am inteles prea bine atitudinea unora dintre admini care au spus cu tarie "Pai si cine sta sa se uite la demo-uri" este vb de acel plugin care iti face demo automat cand intri pe srv iar la urmatoarea intrare pe srv se inlocuieste acel demo lucru care nu iti provoaca o lipsa a spatiului dupa hard.Ei bine...la intrebare cine sta sa se uite la demo-uri as raspunde...cine altcineva sa se uite decat noi adminii care suntem ceva si care daca s-ar accepta acest plugin ar face parte din atributiile noastre.Va e usor sa dati ban unui jucator care nu da pozele in 2 min...poate pt ca are probleme cu calc (cum e si cazul meu) sau e mai slab din punct de vedere al hardware-ului dar va e greu sa vizionati un demo ?si nici macar nu poate modifica pozele in 5 min cam asta ar fi timpul daca ai unele din probleme enumerate de mine.Un avantaj al acestui plugin si unul foarte important dupa parerea mea ar fi acela ca acel anti-ss despre care se tot vb ar fi scos automat din ecuatie si o sa va dau si un exemplu...sa zicem ca eu as face poze jucatorului x...as intra pe mess mi-ar da pozele dar surpriza ? in acele poze ar fi ceva suspect si aici ma refer la acele linii despre care tot vorbiti si decid sa ii dau ban pe motiv de anti-ss pana aici nici o problema....pana in momentul in care respectivul jucator se va prezenta pe forum cu acel demo si unde la momentul vizionarii nu se vede nici cea mai mica urma de wall va fi destul de clar ca nu are cum sa fie vb nici de anti-ss pt ca altfel ar fi iesit wall-ul in demo.Inca un lucru bun in cazul celor cu aim...noi adminii nu ar mai trebui sa facem demo si i-am putea da direct ban doar daca suntem sigur ca are aim pt ca o sa vb si despre un dezavantaj pe motivul aim iar in caz de vine pe forum cu o cerere unban sau reclamatie il rugam sa prezinte acel demo...Ca tot am vb despre avantaje si lucruri bune voi vorbi si despre un dezavantaj si anume nepasarea adminilor daca ii pot zice asa si motivul pt care zic asta e ca am intalnit acest exemplu care o sa vi-l dau pe serverele unde am fost admin....majoritatea adminilor nu vor mai face poze daca un jucator i se pare suspect de wall si ii va da ban direct stiind ca respectivul va pune demo-ul pe forum...ceea ce se poate considera tot o dovada a banului dat iar lucrul asta nu ar trebui sa se intample ci dupa cum am spus ar trebui sa facem poze si acel demo sa fie folosit de jucator atunci cand este acuza de anti-ss sau eu mai stiu ce chestie.Imi cer scuze pt ca nu am pus absolut toate semnele de punctuatie nu prea obisnuiesc sa fac lucrul asta si si mai imi cer scuze ca o sa va chinuiti sa cititi.

Edit:Banarea jucatorului direct care repet am fi siguri ca are aim fara a mai pierde timp sa facem noi demo fara a mai da gag jucatorilor care pe bune dreptate mai vb neadecvat datorita acelei pierderi de timp in care el joaca cu aim ar duce la o mai mai mare activitate a adminilor pt ca e mult mai rapid asa si la un banlist totodata mai mare...deci mai multi codati.






Cand ti-e .... ca paharul poti sa canti ca Dan Spataru?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
waCk^

[Creep]



Status: Offline
(since 30-11-2013 20:35)
Joined: 17 Jul 2009
Posts: 830, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 265.7
Votes: 9

 
Post Posted: 26-03-2011, 01:20:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scuza-ma ca intervin, dar din moment ce intri in cs si te joci, tu ai scris in post ca iti face demo pe toata durata jocului. Gandeste-te ca daca te joci o juma de ora, iti face un demo de zeci de mega. Tu iti dai seama daca e sa ai un codat in tot demo-u ala, iti ia 15 ani pana il pui pe un upload site si inca atat pana il downloadeaza cel ce vrea sa il vizioneze ?

Si inca o chestie, postu' asta mai mult e pentru plugin sau ca sa iti exprimi nemultumirea fata de competentele altor admini de pe server ? E un pic neclar -

Daca vezi pe unu cu wall/aim, faci demo scurt, 3-4 runde si aia e. Maxim 10 mb are demou'. Daca vrei sa pierzi timpu' aiurea, faci ss si stai 15 minute sa ii explici unui novice unde sunt pozele, care sunt, cate sunt, etc...

Vrei sa iti faci viata usoara ? Fa tu demo, nu mai incarci si serveru' cu un plugin complet aiurea, care iti manaca din resurse aiurea si e pur si simplu... aiurea. Mai pe scurt, ti-e lene sa scrii 3 cuvinte in consola cand vezi un codat? (record, numele, stop)


Download CS 1.6 NON-STEAM
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
autoshow

[They're everywhere]



Status: Offline
(since 13-04-2016 17:54)
Joined: 14 Nov 2009
Posts: 5222, Topics: 274
Location: Romania

Reputation: 379
Votes: 33

Post Posted: 26-03-2011, 01:23:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu va fii bagat acest plugin, daca e asa greu sa faceti un demo, ramaneti la slot si gata, vorbesc in general, nu despre cineva anume.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Live Speedy

[Be free :X]



Status: Offline
(since 04-05-2020 06:10)
Joined: 11 Dec 2009
Posts: 2530, Topics: 85
Location: Romania/Targoviste

Reputation: 383.8
Votes: 23

Post Posted: 26-03-2011, 07:49:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am fost admin pe un sv care avea initial acel plugin dar a fost scos pt. ca nu era chiar stralucit..


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sMine

[insane ;o]



Status: Offline
(since 20-10-2021 11:02)
Joined: 01 Sep 2010
Posts: 2246, Topics: 85
Location: Bucuresti

Reputation: 4563.8
Votes: 51

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  COSuperStar 
Post Posted: 26-03-2011, 08:28:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deºii ar aduce câteva avantaje acest plugin,mai multe dezavantaje ar fi.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Chrys
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-04-2016 18:00)
Joined: 14 Aug 2010
Posts: 6285, Topics: 188
Location: Romania

Reputation: 72.1
Votes: 191

       
Post Posted: 26-03-2011, 08:36:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acest plugin ingreuneaza mai mult serverul decat e.

- Produce lag.
- Iti face demo-uri de 100-200 de Mb (Pe care ma tem ca nici 1 admin nu sta sa le ia pe messenger numai daca lucreaza la NASA sa poata downloada cu 10 mb pe secunda)
- Contine foarte multe bug-uri
- Iti farmeaza PC-ul in timp ce joci.





Playlist javRIX

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by autoshow, 26 March 2011 23:19



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 29-04-2024, 05:28:36
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x