User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] AFK boot BG

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message793
dathDK

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-07-2013 13:28)
Joined: 17 Jan 2012
Posts: 138, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 9.7
Votes: 5

Post Posted: 05-02-2012, 12:25:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu se poate face chiar nimic referitor la cei care stau AFK cu afk BooT in BG-uri? Poti sa tot dai raport AFK de cand incepe BG-ul ca ajungi la sfarsitul BG-ului si cei care au inceput afk tot afk raman, Sa faceti cumva sa primeasca mai repede kick din BG cand au un anumit numar de reaporte afk de la ceilalti membrii ai BG-ului, sau sa primeasca un numar mai mare de minute desertor??? Poti sa tot dai comanda .gmn sa-i raportezi ca nu exista mereu gm on sau nu au tot timpul GM-ii timp sa stea lanaga cei raportati sa vada daca au boot afk sau nu. Te chinui aiureasa faci BG-uri pt ca altii sa ia puncte de pe tine si mai si pierzi timpuldegeaba cu infrangerile....altora le convine ca nici nu stau la calc si iau cate 50 de pct la fiecare infrangere.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mitzu

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 05-11-2015 23:41)
Joined: 19 Dec 2010
Posts: 2424, Topics: 431
Location: Bucuresti

Reputation: 376.9
Votes: 42

   
Post Posted: 05-02-2012, 12:33:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

si chiar daca nu ar sta AFK, intra ei, se misca pe acolo si nu fac nimic, nu ai ce sa le faci ...

intra si daca nu stiu sa joace, nu ai cum sa ii determini sa nu intre daca nu stiu sa joace

o sa se implementeze rated BG si nu o sa mai intre toti



-
-
-
-> Visit my GSM store <-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dathDK

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-07-2013 13:28)
Joined: 17 Jan 2012
Posts: 138, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 9.7
Votes: 5

Post Posted: 05-02-2012, 13:17:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ca stiusau nusa joace e cu totul altceva......... ca poate din nimereala omoara un adversar sau salveazao baza, dar macar misca ceva, dar nu sa stea in baza udne incepe runda, le dai de la inceput raport AFK si panase termina runda ei inca nu au primit kick..... Sa fie sa zic la 5 rapoarte de AFK, daca nu joacasa primeasca kick si desertor.......... De multe ori ii vad tot pe aceeasi runda dupa runda intra si nu fac altcevadecat sa stea inbaza....
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-02-2012, 13:23:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Playerul raportat primeste Idle si e scos, am testat personal. Doar sa dati mai mult decat 1 Report, pune 3 playeri sa dea Report iar cel raportat va fi scos din Battleground in cazul in care nu intra in Combat in intervalul ala de timp.

Nu am testat Inactive insa cred ca merge.



I AM NO LONGER A GAMEMASTER, PLEASE SEE SERVER STAFF



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rizwan

[Retired Moderator]



Status: Offline
(since 17-04-2022 04:52)
Joined: 29 Dec 2009
Posts: 4461, Topics: 177
Location: Tadjikistan

Reputation: 874.6
Votes: 71

   
Post Posted: 05-02-2012, 14:49:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ravenous wrote:
Playerul raportat primeste Idle si e scos, am testat personal. Doar sa dati mai mult decat 1 Report, pune 3 playeri sa dea Report iar cel raportat va fi scos din Battleground in cazul in care nu intra in Combat in intervalul ala de timp.

Nu am testat Inactive insa cred ca merge.


^ asta si daca e prins primeste deserter 7 zile si iteme sterse.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by vrazvan, 05 February 2012 12:49



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 15-05-2024, 15:05:53
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x