User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] Mage pet

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs
Author Message592
konte
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-03-2014 19:54)
Joined: 20 Aug 2013
Posts: 27, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 44
Votes: 1

Post Posted: 06-11-2013, 17:30:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wowhead/WoW Freakz Link:
Descrierea bugului / Bug description: pet mage
Dovada / Proof: incercati sa vedeti

1. In primul rand pe pe assist ramane lemn pe taget...daca schimb tragetul el nu schimba...fuge tagetul respectiv fuge si petul in Congo dupa el...

2. Dupa fixurile de spell queue am observat ca scot petul...fac mount up si daca incerc sa atac pe cineva si sunt mounted up nu mai apare petul....decat daca dau dismount si attack...inainte mergea acum nu mai merge...

3. Tot dupa spell queue fixes pe defensive nu mai ataca


Deci pt mag petul este "most fking important" in pvp...fara pet este degeaba frost spec...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rageless
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-01-2022 16:06)
Joined: 12 Oct 2013
Posts: 10420, Topics: 357
Location: United States

Reputation: 4800.1
Votes: 255

Post Posted: 06-11-2013, 17:41:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci, o luam pe rand.

1. Nu reusesc sa reproduc, a mers ok la mine.

2. Singura chestie pe care am observat-o la dismount & attack e: imi ramane bara de la pet grii, petul in schimb ramane mereu afara ( no dissmis, decat daca moare \ te sui pe fly mount ) si ataca. > faza de care ai zis.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
konte
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-03-2014 19:54)
Joined: 20 Aug 2013
Posts: 27, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 44
Votes: 1

Post Posted: 06-11-2013, 17:45:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rage. wrote:
Deci, o luam pe rand.

1. Nu reusesc sa reproduc, a mers ok la mine.

2. Singura chestie pe care am observat-o la dismount & attack e: imi ramane bara de la pet grii, petul in schimb ramane mereu afara ( no dissmis, decat daca moare \ te sui pe fly mount ) si ataca. > faza de care ai zis.



Eu de exemplu nu pot sa ma urc pe mount odata ce sunt in combat...

Deci scoate petul...te urci pe mount (FLY MOUNT)(de pe grounding mount se pare ca apare petul dar bara este inactiva (gri))...si de pe mount ia un target (eu am incercat pe un dummy) si casteaza un frostbolt sau un ice lance. Mie imi dispare petul cand incerc chestia asta...iar daca fac mount up din nou si anulez mountul de la debuffs imi reapare...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rageless
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-01-2022 16:06)
Joined: 12 Oct 2013
Posts: 10420, Topics: 357
Location: United States

Reputation: 4800.1
Votes: 255

Post Posted: 06-11-2013, 18:03:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Testasem cu ground, am testat inainte sa dai edit si cu fly si am reusit. Ce am observat, cand dai sa castezi ceva, apare pentru 0.50 - 1 secunda si dupa dispare.

Also, wrong section. Posteaza in topicul asta cum se reproduce.

Reject this.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Rage., 06 November 2013 16:05



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs  


The time now is 02-07-2024, 15:23:02
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x