User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] [Shaman][PvP] Purge
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs
Author Message2273
Maelstorm06

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-09-2017 14:58)
Joined: 28 Oct 2012
Posts: 274, Topics: 69
Location: Romania

Reputation: 76.7
Votes: 16

Post Posted: 20-08-2014, 10:02:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wowhead/WoW Freakz Link: https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=370 (wowhead link)
Descrierea bugului / Bug description: Uneori se intampla sa dai fail cand folosesti Purge ca shaman, nu stiu daca se intampla si la alte tipuri de dispell.
Dovada / Proof: http://vvcap.net/db/8Rp8BdZWvDBcFKFHKYYV.htp
In caz ca se gaseste vreunul care n-are habar si spune c-am dat dispell pe Inner Focus, se poate testa ca atunci cand dai dispell pe Inner Focus nu apare nimic in combat log. In plus, mi s-a intamplat de mai multe ori, insa n-am dat importanta pana n-am dat de 10 ori dispell pe un Priest Shadow si i-a scos doar 2-3 buffuri.
P.S. Este posibil ca acest spell sa dea resist, iar in combat log sa arate fail ? E doar o ipoteza.
L.E. Am explicat clar, nu sunt idiot sa dau dispell pe Inner Focus (cu puncte in talentul respectiv) si sa postez la bug report.



Last edited by Maelstorm06 on 20-08-2014, 10:34:05; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nero

[hectic]



Status: Offline
(since 08-12-2022 15:26)
Joined: 24 May 2011
Posts: 1893, Topics: 87
Location: Deadman Wonderland

Reputation: 559.4
Votes: 71

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 20-08-2014, 14:19:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://www.arenajunkies.com/topic/29546-spell-resist/page__st__20

"Combat log read like this:

Your purge fails to remove druid's innervate..."

Another comment:

"fail to dispel innervate 6 times in a row

i lose over 1000 mana

i wish my 31 point talent was nearly as good as a druid trainable ability=[ "


" you are "


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 20-08-2014, 15:25:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nerolol wrote:
http://www.arenajunkies.com/topic/29546-spell-resist/page__st__20

"Combat log read like this:

Your purge fails to remove druid's innervate..."

Another comment:

"fail to dispel innervate 6 times in a row

i lose over 1000 mana

i wish my 31 point talent was nearly as good as a druid trainable ability=[ "



Stai stai stai stai .... adica merge spell resist si nu stiam????



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nero

[hectic]



Status: Offline
(since 08-12-2022 15:26)
Joined: 24 May 2011
Posts: 1893, Topics: 87
Location: Deadman Wonderland

Reputation: 559.4
Votes: 71

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 20-08-2014, 15:31:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ resist am vazut sa fie mesaju de fail de forma aia, daia am dat link and quote. Daca este altceva si ma insel dunno.

" you are "


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Maelstorm06

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-09-2017 14:58)
Joined: 28 Oct 2012
Posts: 274, Topics: 69
Location: Romania

Reputation: 76.7
Votes: 16

Post Posted: 20-08-2014, 15:31:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Adica spell resist merge pentru o singura abilitate, aceea a shamanului ? E cam ciudat, iar mie mi se pare bug, din moment ce nu functioneaza pentru toate clasele / abilitatile. Ori ar trebui reparat ca resist-ul sa mearga pentru toti, ori sa nu mai dea resist Purge.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nero

[hectic]



Status: Offline
(since 08-12-2022 15:26)
Joined: 24 May 2011
Posts: 1893, Topics: 87
Location: Deadman Wonderland

Reputation: 559.4
Votes: 71

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 20-08-2014, 15:33:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca poti incearca sa faci prints cand dai fail si pe alte clase inafara de priest (in special disc).

" you are "


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Maelstorm06

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-09-2017 14:58)
Joined: 28 Oct 2012
Posts: 274, Topics: 69
Location: Romania

Reputation: 76.7
Votes: 16

Post Posted: 20-08-2014, 15:35:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nerolol wrote:
Daca poti incearca sa faci prints cand dai fail si pe alte clase inafara de priest (in special disc).


Am mai dat resist si pe alte clase (shaman) din cate imi amintesc, o sa incerc sa reproduc.
L.E. Pana acum n-am reusit sa reproduc cu shaman, nici nu mi s-a mai intamplat in arene.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gleelash2

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-05-2015 07:41)
Joined: 24 Jul 2014
Posts: 5, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 72.2
Votes: 2

 
Post Posted: 27-08-2014, 18:40:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O solutie simpla ar fi Purge, care te anunta elegant ce a mers si nu a mers cand aplici Purge unui jucator. Desi sincer, mie mi s-a intamplat sa dau de 6 ori sa incerc sa scot Avenging Wrath. Ceea ce nu e chiar confortabil cand tipul era in full burst. La fel si la Freedom, incerc de 3-4 ori si nimic.


Addon-ul poate fi gasit aici: http://www.curse.com/addons/wow/purge/578699
Alternativa ar fi Steal, Purge and Dispel, gasiti aici: http://www.curse.com/addons/wow/stealpurgedispel/599903

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 27-08-2014, 19:19:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai scriu odata...sunt doua cazuri in care se intampla asa ceva:
1) Avea inner focus
2) Era un bug la pain suppresion mai de mult: functiona ca pe lk (dispell resistance chance)

Nu mi s-a intamplat niciodata si nu mi se pare bun ss ala pentru ca nu vedem daca avea cumva ps sau inner focus.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Elementalic

[Headsman's pride ]



Status: Offline
(since 26-05-2019 11:45)
Joined: 24 Apr 2014
Posts: 223, Topics: 13
Location: Sub harta in wsg

Reputation: 107.1
Votes: 21

 
Post Posted: 27-08-2014, 20:02:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A testat cineva DOAR la grace , faceti 1 un test simplu : ia un disc , punel sa dea pws si dupa penance in asa fel in cat sa aiba pe el doar shield si grace , dupa incearca sa ii dai purge
E posibil sa fie bug de la shield si nu neaparat de la purge .
@gleelash : nu iti scoate avenging si freedom pentru ca omul are pe el si alte bufe si le scoate mai intai pe alea
@bossutai : e fixed bugu ala + ca ala din ss nu avea supresion pe el , deci e exclus .
Omul avea pe el ; pws , renew , borrowed time , divine aegis TOATE DISPELEABLE , si indispeleable avea inner will si holy walk rezultat din pws , nici unul dintre bufele precizate nu afecteaza in niciun fel dispelul , m-am uitat personal pe wowhead , singurele posbilitati sunt ; a) merge spell resist sau b) este bug la shield + dispel si asta ne duce inapoi la testul precizat de mine .
EDIT: Am cautat pe arenajunkies in legatura cu purge dar nu am gasit nimic @ cata , am gasit legat de tbc si de wotlk , dar aia era pe vremea cand scotea 2 bufe ..... anyway este vorba si de dispell rezist acolo , mecanica ce nu merge la noi .


Nerf Combustion (つ・・)つ¤=[]====> Nerf Me /╲/\╭(▀̿̿Å̯̿̿▀̿ ̿)╮/\╱\
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 27-08-2014, 22:47:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Elementalic wrote:
A testat cineva DOAR la grace , faceti 1 un test simplu : ia un disc , punel sa dea pws si dupa penance in asa fel in cat sa aiba pe el doar shield si grace , dupa incearca sa ii dai purge
E posibil sa fie bug de la shield si nu neaparat de la purge .
@gleelash : nu iti scoate avenging si freedom pentru ca omul are pe el si alte bufe si le scoate mai intai pe alea
@bossutai : e fixed bugu ala + ca ala din ss nu avea supresion pe el , deci e exclus .
Omul avea pe el ; pws , renew , borrowed time , divine aegis TOATE DISPELEABLE , si indispeleable avea inner will si holy walk rezultat din pws , nici unul dintre bufele precizate nu afecteaza in niciun fel dispelul , m-am uitat personal pe wowhead , singurele posbilitati sunt ; a) merge spell resist sau b) este bug la shield + dispel si asta ne duce inapoi la testul precizat de mine .
EDIT: Am cautat pe arenajunkies in legatura cu purge dar nu am gasit nimic @ cata , am gasit legat de tbc si de wotlk , dar aia era pe vremea cand scotea 2 bufe ..... anyway este vorba si de dispell rezist acolo , mecanica ce nu merge la noi .


Nu e ma niciun bug. Adica eu care joc de 3 ani rshaman nu observam nu?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Elementalic

[Headsman's pride ]



Status: Offline
(since 26-05-2019 11:45)
Joined: 24 Apr 2014
Posts: 223, Topics: 13
Location: Sub harta in wsg

Reputation: 107.1
Votes: 21

 
Post Posted: 28-08-2014, 09:26:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si eu joc de aproape 4 ani rshamy si nici eu nu am observat PENTRU CA atunci cand dau purge nu fac ochii cat cepele sa vad daca am dat dispel
Failu ala nu apare ca un combat text gen dmg sau imune , nu apare decat in combat log .
Uite formula pt spell resist ( cum se calculeaza efectiv spell resist @ un anumit school , la noi fiind vorba de nature ) : ,,Rb+max((Lt - Lc)*5,0)-min(P,Rb)" unde Rb = resistu care iti apare in char sheet cand dai c , Lt = levelu targetului pe care dai dispel ( la noi e 85 mereu ) , Lc = levelu casterului ( adica lvlu tau , tot 85 ) , P = spell penetration al casterului (tot al tau) este o formula mai veche , nu stiu daca mai putem tine cont de ea , dar totusi am scris-o aici . Alta chestie importanta este miss chance la dispell : contra unui target de acelasi level ca tine ai 4 % miss chance cu dispelul in pvp
Alta formula pentru spelurile ce nu dau dmg ( putem include si purge aici ) : ,,Average Resistance=(Target's Resistance / (Caster's Level*5))*0.75" , aceasta este mai clara decat prima , target resistance se refera strict la resistance @ un spell school . Purge nu da dmg deci rezistenta @ purge ar trebuii sa fie calculata cu formula aia .
In caz ca am omis ceva , am dat vre-o informatie gresita , postati un reply cu FORMULA / INFORMATIA corecta mai jos .
Presupunand ca merge spell resist , cam ciudat sa mearga doar impotriva shamanului , daca se constata ca merge @ ce am precizat , propun mai degraba sa il reparam pentru toate clasele decat sa il scoatem de tot .


Nerf Combustion (つ・・)つ¤=[]====> Nerf Me /╲/\╭(▀̿̿Å̯̿̿▀̿ ̿)╮/\╱\
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 28-08-2014, 10:19:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NU merge niciun spell resistance http://forum.wow-freakz.com/Multiple-Binary-Resist-t191143.html . Sunt convins ca a dat in inner focus. Daca era vs alta clasa poate mai ziceam, dar e disc ala.

SS e facut cu un combat log foarte mic in care nu poti sa vezi exact tot.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Elementalic

[Headsman's pride ]



Status: Offline
(since 26-05-2019 11:45)
Joined: 24 Apr 2014
Posts: 223, Topics: 13
Location: Sub harta in wsg

Reputation: 107.1
Votes: 21

 
Post Posted: 28-08-2014, 10:42:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ba dao in ***** masii de treaba cu inner focusu tau , tu esti chior ? Se vede clar ca nu avea altceva inafara de ce am precizat in primu post adica aegis , scutu , renew si borrowed time ? da link cu addon care iti modifica unde arata inner focus
Cat despre ,,ss e facut cu un combat log foarte mic in care nu poti sa vezi exact tot" -))) tu crezi ca in combat log iti arata dece nu poti da purge -))
Daca nu ai nimic important de spus inafara de OMG E INNER FOCUS NABZ asteapta pana se uita gm's la formulele precizate de mine si sa verifice anumite lucuri , daca vrei iti testez personal pe fiecare clasa purge de 100 de ori si iti zic cate au fost fail si cate succes .
Repet , daca am spus vre-o formula gresita / outdated , postati-o pe cea corecta , multumesc.
Btw linku dat de tine cu pagina aia e 404 .......


Nerf Combustion (つ・・)つ¤=[]====> Nerf Me /╲/\╭(▀̿̿Å̯̿̿▀̿ ̿)╮/\╱\
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 28-08-2014, 11:26:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De unde stii tu ma ca nu avea inner focus? Din 5 randuri de combat log? Mai e si dat pe self si nu stiu daca avea sau nu bufful ala. Nu te mai contrazice cu mine pentru ca nu ai dreptate.Nu vezi ca a zis ca nu poate reproduce? Oare de ce?

Daca ma mai jignesti odata te bag de unde ai iesit prietene. Raised eyebrow



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by nerolol, 28 August 2014 11:01



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 10-05-2024, 02:25:02
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x