User
Pass
2FA
 
 

[RO] Death Knight Blood PvE Guide
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message80201
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 23-04-2013, 13:09:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

soulkreep wrote:
absoarbe physical dmg. tu iei magic dmg

am inteles, multumesc


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vaeda

[Unbreakable]



Status: Offline
(since 12-02-2019 11:15)
Joined: 20 Apr 2013
Posts: 491, Topics: 24
Location: Bucuresti

Reputation: 189.6
Votes: 24

 
Post Posted: 26-04-2013, 08:06:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

de ce guthalak? axe-ul de la yor este mult mai bun, da mastery in prostie! gurthalak nu da nimic,blood este tank nu dps


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
grindelwald

[ENS e baza!]



Status: Offline
(since 23-08-2016 15:11)
Joined: 27 Jul 2011
Posts: 160, Topics: 10
Location: Moxa Residence

Reputation: 95.4
Votes: 18

     
Post Posted: 26-04-2013, 08:44:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

grindelwald wrote:
Poza e orientativa, tipul facuse de multe ori Madness, este specificat unde am pus link la iteme BIS, trebuia sa fii putin mai atent:D


Ai fost si tu atent la guide in afara de poze?



[4.3]Blood DK PVE Guide
[4.3]Unholy DK PVE Guide
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
neffy

[Mos Craciun e Hater]



Status: Offline
(since 03-06-2016 17:02)
Joined: 05 Nov 2011
Posts: 580, Topics: 29
Location: HKP

Reputation: 255.1
Votes: 33

 
Post Posted: 01-05-2013, 03:32:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Parerea mea e ca cel mai potrivit build pentru freakz in momentul de fata este :

Fara Endless WInter(intrerupt) ca nu ai pt ce-l folosi... si un punct in death grip( Unholy Command - poti sa-l folosesti ca taunt si banuesc ca alea 5 secunde sunt mai importante decat 4 secunde de Epidemic )


@Glyphs

Prime:
-Nu inteleg rostul la Glyph of rune strike in locul la glyph of death strike (DS fiind cel mai folosit skill si cu damage probabil de 2 ori + mai mare decat RS)

Major
- Folosesti glyph of blood sheild ... De ce? nu inteleg... poti folosi Glyph of anti magic sheild (+2 sec la AmS inseamna mult intr`un encounter de YOR SaHJ)

La Minor - nu prea conteaza desi eu optez pentru Glyph of horn of winter in loc de Blood tap / resilient grip ... +1 min la buff poate conta daca nu ti-ai facut un obicei (precum mine ) sa-l bufezi la cd


@Enchants


Bracers - Enchant Bracer - Dodge .. AI spus ca pe patchu asta se joaca la mastery/ stamina so ... +40 stamina encahnt de pe WOTLK e still BIS in my opinion
Weapon - Rune of the Fallen Crusader ... DIscutabil ... depinde cum ai restul statsurilor organizate si depinde si de encounterul in care esti .

https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=53323 (wowhead link)
https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=62158 (wowhead link) sunt folositoare asemeni celei zise de tine.

Offtopic @ http://www.wowhead.com/item=77191/gurthalak-voice-of-the-deeps AND http://www.wowhead.com/item=78403 cu siguranta cea de-a doua - ..

Acestea este parerea mea personala .. daca doriti o luati in seama , daca , nu -

In rest toate bune si frumoase . GJ -





Last edited by neffy on 01-05-2013, 12:32:59; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jason

[��A]



Status: Offline
(since 02-01-2017 09:36)
Joined: 06 Apr 2011
Posts: 563, Topics: 148
Location: Focsani

Reputation: 167.4
Votes: 17

   
Post Posted: 01-05-2013, 05:56:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+1 la ce a spus Neffy, mai putin la partea cu Agility in loc de Armor pe back, avoidance-ul ala mi se pare insignificabil, armura in schimb conteaza.

Axe de la Yorshaj clar peste Gurthalak, Socket + Mastery = Win

Enchanturile de pe Wrist,Hands si Feet diferentiaza in functie de alegerea fiecaruia, fie ca tankeaza axat pe Stamina sau Avoidance/Mastery. Hands,Wrist,Feet = 44stamina cu kit de LW preferabil zic eu.

Felicitari pt tutorial, e destul de bun. -


"Life is a dream for the wise, a game for the fool, a comedy for the rich, a tragedy for the poor."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Suffer

[Creep]



Status: Offline
(since 28-01-2021 21:17)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 708, Topics: 87
Location: Romania

Reputation: 304.4
Votes: 15

 
Post Posted: 01-05-2013, 10:37:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Agility pe DK nelfy? good joke citeste patch notes, agility nu mai da dodge pe dk, pala, warr de aici => 250 armor pe back e singurul enchant ramas ca si viabil.E o gluma gliph of rune strike, niste crit e o mizerie, nu e nimic mai bun decat gliph of death strike si pentru primul spec ia sa incerci gliph of death and decay, sa vedem care e mai bun mai ales la un encounter yor'saj unde ai adds cu gramada in black.O sa inceapa unii cu ah joci cum vrei si chestii de astea, da joci cum vrei la rotatie gems si cateva enchants gen mastery vs stamina.Asa si ca sa iti dau link cu patch notes:
Quote:
Citat:
Stats:
Death knights, paladins, and warriors no longer receive any bonus to their chance to dodge from Agility. Their base chance to dodge is now a fixed 5%.

Death knights, paladins, and warriors now receive 27% of their Strength bonuses as parry rating, up from 25%. This conversion still only applies to Strength above and beyond their base Strength.

Sper sa nu interpretati gresit unele remarci, nu stau sa postez prea des aici fiindca apar foarte multi hateri si alte chestii de genul.Oricum jucati cum vreti blood dk'ul pana la urma.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
neffy

[Mos Craciun e Hater]



Status: Offline
(since 03-06-2016 17:02)
Joined: 05 Nov 2011
Posts: 580, Topics: 29
Location: HKP

Reputation: 255.1
Votes: 33

 
Post Posted: 01-05-2013, 12:37:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am dat remove la partea aia .. nu stiu de ce ramasesem cu impresia aia de pe 4.0.6 - and btw @SUffer nu-i nevoie sa te inrosesti ca poate iti explodeaza vreo vena -

Dupa cum am spus
neffy wrote:
Acestea este parerea mea personala .. daca doriti o luati in seama , daca nu , nu -





Last edited by neffy on 01-05-2013, 16:12:16; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Suffer

[Creep]



Status: Offline
(since 28-01-2021 21:17)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 708, Topics: 87
Location: Romania

Reputation: 304.4
Votes: 15

 
Post Posted: 01-05-2013, 14:25:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

neffy wrote:
Am dat remove la partea aia .. nu stiu de ce ramasesem cu impresia aia de pe 4.0.6 - and btw @SUffer nu-i nevoie sa te inrosesti ca poate iti explodeaza vreo vena -

Dupa cum am spus
neffy wrote:
Acestea este parerea mea personala .. daca doriti o luati in seama , daca , nu -

eu nu te iau in seama oricum, dar sunt altii mai nestiutori care o fac si le poluezi capul cu tampenii, de asta am dat reply si mersi ca esti sarcastic, "glumetule".Srry de off-topic.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
grindelwald

[ENS e baza!]



Status: Offline
(since 23-08-2016 15:11)
Joined: 27 Jul 2011
Posts: 160, Topics: 10
Location: Moxa Residence

Reputation: 95.4
Votes: 18

     
Post Posted: 01-05-2013, 20:57:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ Neffy, iti multumesc pentru parere, e foarte folositoare, o sa iti dau argumente cand o sa ma intorc din vacanta ca nu prea am timp acum, iar in legatura cu enchantul de pe arma iti multumesc, am avut impresia ca am trecut Stoneskin, o sa specific mai detaliat cand ma intorc.


[4.3]Blood DK PVE Guide
[4.3]Unholy DK PVE Guide
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 04-05-2013, 21:53:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

neffy wrote:
Parerea mea e ca cel mai potrivit build pentru freakz in momentul de fata este :

Fara Endless WInter(intrerupt) ca nu ai pt ce-l folosi... si un punct in death grip( Unholy Command - poti sa-l folosesti ca taunt si banuesc ca alea 5 secunde sunt mai importante decat 4 secunde de Epidemic )


@Glyphs

Prime:
-Nu inteleg rostul la Glyph of rune strike in locul la glyph of death strike (DS fiind cel mai folosit skill si cu damage probabil de 2 ori + mai mare decat RS)

Major
- Folosesti glyph of blood sheild ... De ce? nu inteleg... poti folosi Glyph of anti magic sheild (+2 sec la AmS inseamna mult intr`un encounter de YOR SaHJ)

La Minor - nu prea conteaza desi eu optez pentru Glyph of horn of winter in loc de Blood tap / resilient grip ... +1 min la buff poate conta daca nu ti-ai facut un obicei (precum mine ) sa-l bufezi la cd


@Enchants


Bracers - Enchant Bracer - Dodge .. AI spus ca pe patchu asta se joaca la mastery/ stamina so ... +40 stamina encahnt de pe WOTLK e still BIS in my opinion
Weapon - Rune of the Fallen Crusader ... DIscutabil ... depinde cum ai restul statsurilor organizate si depinde si de encounterul in care esti .

https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=53323 (wowhead link)
https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=62158 (wowhead link) sunt folositoare asemeni celei zise de tine.

Offtopic @ http://www.wowhead.com/item=77191/gurthalak-voice-of-the-deeps AND http://www.wowhead.com/item=78403 cu siguranta cea de-a doua - ..

Acestea este parerea mea personala .. daca doriti o luati in seama , daca , nu -

In rest toate bune si frumoase . GJ -


In legatura cu specul punctele din epidemic chiar sunt valoroase deoarece diseasurile tin 21 de secunde iar outbreak are cd 30 de secunde .Asta inseamna ca fie trebuie sa irosesti rune sa aplici diseasurile normal fie sa stai 9 secunde fara atack speed si dmg reduce .

Glyph of rune strike este luat in defavoare la death strike pentru ca in mod uzual nu ai un nivel foarte mare de rp .Eu personal fac pooling la rp doar cand planuiesc sa dau dancing rune weapon ,death pact sau lichborne .

Glyph of anti magic shell nu e chiar asa folositor pe cat pare .Deoarece absoarbe dmg pana la un anumit cap intr'un encounter ca yor'shaj unde primesti magic dmg cu galeata nu o sa tina 7 secunde pe tine o sa expire mult mai devreme .

Patchu asta nu se joaca la nici o stamina .Singurul scop defensiv al staminei este sa nu iti iei oneshot .


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
csombe

[Dumezeu]



Status: Offline
(since 07-04-2021 14:30)
Joined: 07 Aug 2012
Posts: 50, Topics: 18
Location: Brasov

Reputation: 30
Votes: 10

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-05-2013, 17:45:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

GG, genial guide -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
neffy

[Mos Craciun e Hater]



Status: Offline
(since 03-06-2016 17:02)
Joined: 05 Nov 2011
Posts: 580, Topics: 29
Location: HKP

Reputation: 255.1
Votes: 33

 
Post Posted: 13-05-2013, 23:19:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@soulkreep .. ma faci sa rad -

Epidemic ca sa ce? dai oubreak pe target si la primu heal care se da pe tank , healeru fura agro . 1-2 k dps in plus ? te **** pe el .. pe cand lichbourne ? 8x + death coil unde cu death coil dai si 80k crit self heal ? isnt better ? as a defensive cooldown ... ca esti tank ?

stamina nu ajuta?? la yor sajh cand iei 70k pe tick ? pe 25h ? cu ce ajuta mastery acolo ?? ca nui phisical damage - buna asta ....

+ca cu ds dai heal procent din HP tau



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 14-05-2013, 00:32:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dar nu am spus sa scoti din lichborn doamne fereste .Scoti din bladed armor. Deci orice tank trebuie sa tina 2 debufuri pe target si anume 10% dmg reduce (care la dk este dat de scarlet fever ) si 20% attack speed reduce (care la dk este dat de frost fever .Deci tu in permanenta trebuie sa ai cele doua diseasuri pe target .

Cum am mai spus diseasurile au durata normala de 21 sec iar outbreak are cd 30 de secunde ceea ce inseamna ca tu trebuie sa acoperi gaura aia de 9 secunde aplincand diseasurile manual (deci pierzand rune pt ds) sau stand 9 secunde fara debufuri (ceea ce este o prostie) . Nu are nici o legatura cu ceea ce spui tu acolo de furat agro ...




Te'ai uitat vreodata la un recount de damage taken pe tank la yor'shaj? Mai mult de jumate din dmg luat de tank e melee deci da mastery ajuta.

Stamina in sine nu face absolut nimic sa reduca dmg pe care il iei pe cand mastery va reduce din physical dmg si deci dmg total (spell + melee) va fi mai mic.

In momentul cand tu incepi sa iti iei cate 70 k per tick totul tine de healerii tai si de cum iti dai cd;urile .Daca healerii nu fac fata sau nu stii sa iti dai cd'urile tu oricum vei muri indiferent cata stamina ai .(ba chiar mai repede decat un tank cu mai mult avoidance/mitigation)

Dap cu ds dai 7% din hp'ul tau (minimum) SAU 20% din dmg care l'ai primit in ultimele 5 secunde si cum ca tank incasezi marea majoritatea a dmg'ului din raid vei avea rezultate mai bune bagand mastery in loc de stamina .


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
piciupitik

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-07-2019 11:42)
Joined: 06 Nov 2011
Posts: 87, Topics: 15
Location: United Kingdom

Reputation: 344.5
Votes: 10

 
Post Posted: 25-07-2013, 23:25:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

uhm.... si abilitatile tankului, rotatia lui.... - sti tu: deathstrike, heartstrike, alea alea... in rest guide-ul mi se pare bun si il recomand.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ciont

[Basketball Nabzor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 08:43)
Joined: 04 Nov 2010
Posts: 2650, Topics: 50
Location: Arad

Reputation: 391.4
Votes: 30

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-07-2013, 20:08:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

aici sunt de acord cu soulkreep -
nu vreau sa dezvalui cat dmg incasez eu si inca un tank la yorsaj/hagara.. sir estul bosiilor - jucand amandoi la mastery - crede`ma am jucat la tot felu si mai ales la stamina si nu se merita stamina - mai nou ruleaza Mastery -
da, cand v`a fi reparat set4 plus Ds atunci mai emrita sa joci la stamina dar nu prea mult -



R . I . P LEGEND! -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    


The time now is 27-04-2024, 16:32:37
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x