User
Pass
2FA
 
 

[RO] Death Knight Blood PvE Guide
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message80052
grindelwald

[ENS e baza!]



Status: Offline
(since 23-08-2016 15:11)
Joined: 27 Jul 2011
Posts: 160, Topics: 10
Location: Moxa Residence

Reputation: 95.4
Votes: 18

     
Post Posted: 26-02-2014, 17:12:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

foloseste linkul asta:(mai adaugi "[" la inceput) img]http://oi57.tinypic.com/10r2yk6.jpg[/img]


[4.3]Blood DK PVE Guide
[4.3]Unholy DK PVE Guide
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ciont

[Basketball Nabzor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 08:43)
Joined: 04 Nov 2010
Posts: 2650, Topics: 50
Location: Arad

Reputation: 391.4
Votes: 30

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-02-2014, 18:16:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
erevankid wrote:
eu zic sa va hotarati, ca unii zic dodge alti zic parry ... ce sa dai la reforge din ce nu trebuie?

dai reforge la tot in mastery si n-o sa ai absolut nici o problema. Chestia cu ctc pe private e o alintare. -


si ce rezolvi? ai absorbul mai mare, dar hp'u iti scade.. dc sa nu joc la ambele? plus acum majoritatea healului te poate ajuta - si de la un punct e degeaba mastery e prea mult -



R . I . P LEGEND! -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necromantres

[Always in love]



Status: Offline
(since 22-01-2017 12:55)
Joined: 01 Aug 2013
Posts: 64, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 26.7
Votes: 7

 
Post Posted: 07-03-2014, 11:34:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mastery pe dk tank dupa 30, devine useless, fie e buguit, fie e cap ideea e ca dupa 30 nu trebuie sa mai bagi,de acolo ai de ales, fie pui sockete cu stamina (o sa ti se spuna ca esti nab) fie dai reforge-uri in dodge/parry sau optezi pt ceva mai ofensiv desi e cam useless fiind tank, gen hit sa nu ratezi, sau haste desi creste foarte greu, crit desi nu te ajuta prea mult.

Cat despre dodge vs parry: nu am testat niciodata dar se presupune ca dodge e mai bun ca parry datorita reactiei unilor bosi la dodge fata de parry, la yor spre exemplu daca il parezi da mai tare iar daca ii dai dodge nu o face (nu am stat niciodata sa testez).


Ideea e ca : mastery (pana la 30) , apoi fie stamina pt HP si bufuri gen AMS, fie dodge/parry pt dmg avoid sau daca esti foarte gearat, si/sau ai incredere in skilul tau si in healeri poti opta pt ceva mai ofensiv pt 2-3k dps in plus care la orice raid ajuta.

Cat despre spec, nu recomand Abdomination Might, deoarece ca si tank nu te ajuta, contracareaza cu buful de la paladin, si deobicei sunt clase in raid cu buf asemanator.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ciont

[Basketball Nabzor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 08:43)
Joined: 04 Nov 2010
Posts: 2650, Topics: 50
Location: Arad

Reputation: 391.4
Votes: 30

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 07-03-2014, 11:46:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cum ai spus si tu, mai mult de 30 mastery nu se merita...
si acum, sa dau reforge in dodge pt un singur boss.. eu unul nu as face-o.. dodge primesti slab la bossi.. sau ce`l putin asa am observat eu.. daca primesti 1-2 max 3 pe raid..
am 2,7k parry poate voi mai da niste reforge-uri... sa mai scot un dps una alta..



R . I . P LEGEND! -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 07-03-2014, 14:08:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Necromantres wrote:
Mastery pe dk tank dupa 30, devine useless, fie e buguit, fie e cap ideea e ca dupa 30 nu trebuie sa mai bagi,de acolo ai de ales, fie pui sockete cu stamina (o sa ti se spuna ca esti nab) fie dai reforge-uri in dodge/parry sau optezi pt ceva mai ofensiv desi e cam useless fiind tank, gen hit sa nu ratezi, sau haste desi creste foarte greu, crit desi nu te ajuta prea mult.

Cat despre dodge vs parry: nu am testat niciodata dar se presupune ca dodge e mai bun ca parry datorita reactiei unilor bosi la dodge fata de parry, la yor spre exemplu daca il parezi da mai tare iar daca ii dai dodge nu o face (nu am stat niciodata sa testez).


Ideea e ca : mastery (pana la 30) , apoi fie stamina pt HP si bufuri gen AMS, fie dodge/parry pt dmg avoid sau daca esti foarte gearat, si/sau ai incredere in skilul tau si in healeri poti opta pt ceva mai ofensiv pt 2-3k dps in plus care la orice raid ajuta.

Cat despre spec, nu recomand Abdomination Might, deoarece ca si tank nu te ajuta, contracareaza cu buful de la paladin, si deobicei sunt clase in raid cu buf asemanator.


Nu se intampla absolut nimic cu mastery la 30+ ,nu e buguit si nu e nici un cap -creste liniar in continuare .Cu 32 mastery am blood shield de 41k si cu 50 mastery am blood shield de 65 k .

Repet dodge si parry au exact aceeasi valoare defensiva si nu au interactiuni diferite fata de boss .Probabil tu te gandesti la ceva ce exista in trecut numit "parry haste" dar care tinea mai mult de expertiese deoarece in momentul cand bossul iti para un atac ii crestea hasteul (nu avea legatura cu parry'ul tau)

Cat despre moar dps cel mai simplu e sa iti schimbi prioritatea si sa folosesti heart strike peste death strike .Astfel vei avea mai putin absorb ,mai mult damage taken ,mai mult vengeance ,mai mult dps si la nevoie poti reveni la "rotatia defensiva" in caz de urgenta .


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vaeda

[Unbreakable]



Status: Offline
(since 12-02-2019 11:15)
Joined: 20 Apr 2013
Posts: 491, Topics: 24
Location: Bucuresti

Reputation: 189.6
Votes: 24

 
Post Posted: 07-03-2014, 14:45:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

poate ca nu se intampla nimic, dupa cum zici tu. Dar cred ca 4000 mastery rating e destul de lejer si ok, dupa poti bga putina stamina!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 07-03-2014, 18:01:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ceea ce nu inteleg eu este de unde scoateti numerele astea magice .Eu sunt adeptul tancilor ce incaseaza cat mai putin dmg si mastery e cel mai bun stat pentru asta .Daca incasezi 0 physical dmg de la orice boss atunci gg ai destul mastery .

Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vaeda

[Unbreakable]



Status: Offline
(since 12-02-2019 11:15)
Joined: 20 Apr 2013
Posts: 491, Topics: 24
Location: Bucuresti

Reputation: 189.6
Votes: 24

 
Post Posted: 07-03-2014, 23:12:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

atunci baga mastery si bindeaza tastatura in felul acesta: DS pe fiecare slot!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ciont

[Basketball Nabzor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 08:43)
Joined: 04 Nov 2010
Posts: 2650, Topics: 50
Location: Arad

Reputation: 391.4
Votes: 30

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 07-03-2014, 23:48:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+1 ^^
inteleg faptul esti tank daca nu incasezi.. dar acum cand si healerii sunt cam imbracati 90% sincer Eu nu imi permit full gear tank sa fiu full mastery, acuma sa fim seriosi nu`s nici paleta..



R . I . P LEGEND! -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
petremvp3

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-04-2016 06:57)
Joined: 31 Jul 2010
Posts: 69, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 4.4
Votes: 4

 
Post Posted: 10-04-2014, 21:57:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Starting gear ???/cred ca toata lumea cauta asta!!!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Swaggy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-08-2014 13:25)
Joined: 01 Dec 2013
Posts: 399, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 8.9
Votes: 17

         
Post Posted: 11-04-2014, 19:55:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

petremvp3 wrote:
Starting gear ???/cred ca toata lumea cauta asta!!!

http://us.battle.net/wow/en/forum/topic/3657607758





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
UlquiorraSchiffer

[Flügel]



Status: Offline
(since 23-09-2021 16:38)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 586, Topics: 5
Location: Avant Heim

Reputation: 290.2
Votes: 34

   
Post Posted: 14-09-2014, 21:34:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dodge si parry sunt absolut egale ca si utilitate...motivul pentru care nu dai dodge la fel de des ca si parry este
1.din cauza ca ai mai mult parry
2.din cauza mecanici atacului la moobi pe wow(i need to dig this one)
atunci cand bossul/moobul te ataca sistemul arunca cu zarul si alege un numar intre 1-100
acum trebuie sa luam in considerare avoidance:chance to be missed, dodge, parry(yeah ik not that usefull till now...bear with me) ca sa intelegeti mai bine o sa iau niste valori random(inafara de miss chance care e 5% mai putin la night elf)
5%(chance to be missed)
15%dodge
20%parry
procentele reprezinta numerele de la 1-100 unde bossul o sa-ti dea fie miss, dodge sau parry de exemplu daca bossul te ataca iar numarul care iese dupa roll este 16...atunci bossul va da dodge deci cu cat ai mai putin dodge sau mai putin parry vei ajunge sa vezi una din actiuni sa aibe loc mai des..in cazul multora dintre voi care poate aveti 11% dodge si 24% parry o sa dati mai mult parry P.S. acelasi lucru este si la clasele cu shield (war, pala) insa lor li se adauga si block chance(nu trebuie explicata adaugati frumos block chance dupa parry pana la 100 care e capul de roll si CTC pt palaci(102.4)
Deci in concluzie nu tine de faptu ca merge mai bine parry decat dodge...ambele sunt egale si ambele sufera de efectul diminishing returns...cu cat bagi mai mult rating cu atat iei mai putin in procet tocmai din acest motiv sunt tinute cat mai apropiate una de alta si vei ajunge sa dai reforge din parry in dodge pentru avoidance mai mult



I'm a legend, you're a trend, you ain't got half the skills I got
I'll beat your *** with one eye closed: Boba Fetty Wap!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vaeda

[Unbreakable]



Status: Offline
(since 12-02-2019 11:15)
Joined: 20 Apr 2013
Posts: 491, Topics: 24
Location: Bucuresti

Reputation: 189.6
Votes: 24

 
Post Posted: 15-09-2014, 12:26:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

...ai copiat ce a zis cineva pe alt Class-guide, cred ca era druid. Sunt dezamagit


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
UlquiorraSchiffer

[Flügel]



Status: Offline
(since 23-09-2021 16:38)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 586, Topics: 5
Location: Avant Heim

Reputation: 290.2
Votes: 34

   
Post Posted: 15-09-2014, 15:26:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vaeda wrote:
...ai copiat ce a zis cineva pe alt Class-guide, cred ca era druid. Sunt dezamagit

your accusations are meaningless 'tis nothing more then common knowledge mai ales...nu joc druid,mai ales tank, deci nu as avea ce sa caut pe guide-ul de druid...sunt main tank si caut in fiecare zi cate o modalitate sa iau cat mai putin dmg (am inceput sa fac pana si weapon dance la morchock si am raiduri...daca prind bine dodge si parry sa nu iau DELOC dmg) ...momentan ies pe ultimul loc la raids la damage taken...orice tank ar trebuie sa stie acest lucru este pura cultura generala cat timp vine vorba de wow iar dupa argumentele voastre cum ca nu merge dodge sau etc...mi-a parut rau sa aflu ca nu se stie acest lucru prea bine...repet poti sa spui si sa crezi ce vrei...este pura cunostinta despre mecanica jocului..iti pot si explica dc daca treci de 102.4 CTC cu dodge sau parry nu este o risipa si dc este o risipa daca treci cu block peste cap
P.S. m-am uitat de curiozitate peste druid feranl tank la guide(am dat cu privirea mai mult) si nu am gasit aceasta informatie) DACA cineva chiar a vorbit despre asta...il felicit pentru ca din nou...aparent nu multa lume are idee cum functioneaza dodge/parry si isi da cu pararea cae mai bine sa stackezi parry decat dodge fara sa stie ca apare diminishing returns si iei mai putin procent din rating



I'm a legend, you're a trend, you ain't got half the skills I got
I'll beat your *** with one eye closed: Boba Fetty Wap!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lavaloare
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 07-05-2016 15:38)
Joined: 15 Jan 2014
Posts: 271, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 18
Votes: 36

 
Post Posted: 15-09-2014, 19:02:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ulquiora best tank ,ascultati-l ca stie ce zice


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    


The time now is 29-03-2024, 08:34:05
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x