User
Pass
2FA
 
 

[RO] Mists of Pandaria Installation Guide

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show all posts
Author Message139449
Dreadblade

[Maniac]



Status: Offline
(since 16-11-2023 18:30)
Joined: 02 Apr 2012
Posts: 1191, Topics: 189
Location: My memory palace

Reputation: 668.6
Votes: 168

Post Posted: 23-04-2015, 23:00:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ENGLISH VERSION HERE!


Înainte de a începe, trebuie menționat faptul cã dacã veți folosi client-ul pe care noi vi-l oferim prin torrent veți avea o experiențã mai stabilã și cu mai puține erori. Acest ghid va fi împãrțit în douã secțiuni: prima este dedicatã celor care nu au nici un client de Mists of Pandaria. A doua secțiune este pentru cei care deja au un client Mists of Pandaria (CEL PUȚIN versiunea 5.4.2) și doresc sã se conecteze la server.

Urmați instrucțiunile îndeaproape și nu veți întâmpina probleme.
Ca sã nu fie confuzii: Client = jocul în sine, cu toate fișierele lui.

I. Dacã nu aveți nici un client Mists of Pandaria:


Dupã ce download-ul s-a terminat, vã recomand sã faceți urmãtoarele:

  • Mergeți în locul unde ați downloadat jocul. Cea mai simplã metodã este sã deschideți programul de Torrent și sã dați dublu click pe torrent acolo; folder-ul se va deschide singur.
  • Deschideți jocul dând dublu click pe "wow". Acceptați Termenii și Condițiile, apoi ieșiți din joc. In acest timp jocul isi va crea folderul numit WTF.
  • Mergeți în folder-ul WTF.
  • Înãuntru veți gãsi un fișier numit Config.wtf
  • Dați Click Dreapta pe acel fișier, apoi click pe Properties.
  • În acea fereastrã, uitați-vã jos la Attributes.
  • Asigurați-vã cã "Read-only" nu este bifat.
  • Dacã nu este bifat, lãsați-l așa; dați click pe OK.
  • Dacã este bifat, atunci DEBIFAȚI-L, apãsați pe Apply și apoi pe OK.
    Concluzie: Fiºierul nu trebuie sa fie Read Only.
  • Mergeți înapoi și ștergeți folder-ul Cache. (ATENȚIE: NU ștergeți folder-ul Cache care se aflã înãuntrul folder-ului Data!)
  • Acuma sunteți pregãtit sã vã jucați. Când vã logați, folosiți username-ul pe care l-ați ales, nu e-mail-ul.


II. Dacã deja aveți un client Mists of Pandaria:

Voi spune din nou: este mult mai bine sã downloadați client-ul din torrent. Este foarte posibil sã aveți probleme precum texturi sau modele care lipsesc și erori legate de interfațã dacã client-ul pe care îl aveți nu este versiunea 5.4.8.

  • Downloadați launcher-ul de aici: https://tinyurl.com/548-laucher-wow-freakz
  • Deschideți fișierul cu un program precum WinRAR sau 7zip (nu veți avea nevoie de aceste programe dacã folosiți Windows 7 / 8 / 10)
  • Extrageți toate fișierele în orice locație, de exemplu pe Desktop. Apoi, copiați acele fișiere în folder-ul unde aveți client-ul, de exemplu D:\Jocuri\Mists of Pandaria (sau puteți pur și simplu sã extrageți fișierele direct în acea locație)
  • Înlocuiți toate fișierele dacã sunteți întrebat(replace all).
  • Creați-vã cont aici: https://www.wow-freakz.com/register.php
  • Acuma sunteți pregãtit sã vã jucați. Când vã logați, folosiți username-ul pe care l-ați ales, nu e-mail-ul.


Pentru userii mai avansați, nu vã bãgați dacã nu știți: arhiva conține un substitut pentru fișierul Config.wtf, deci dacã nu vreți sã vã pierdeți setãrile audio / video etc., atunci nu extrageți folderul WTF și urmați pașii aceștia:
Mergeți în folder-ul WTF și deschideți Config.wtf cu Notepad.
Adãugați (sau gãsiți și înlocuiți dacã deja existã) urmãtoarele linii:
Code:
SET realmlist "mop.freakz.ro"
SET locale "enGB"
SET installLocale "enGB"



Dacã întâmpinați probleme de interfațã precum "Blizzard_ceva has been blocked from an action only available to the Blizzard UI" urmãriți acești pași:

  • Downloadați acest fișier: https://tinyurl.com/548-default-addons
  • Deschideți fișierul și extrageți totul în orice locație, pe Desktop de exemplu.
  • Copiați toate acele foldere în folder-ul Addons, de exemplu D:\Jocuri\Mists of Pandaria\Interface\Addons (puteți de asemenea sã extrageți folderele direct în acea locație)
  • Înlocuiți totul.

7 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Power

[Controlled Chaos]



Status: Offline
(since 03-09-2023 13:06)
Joined: 07 Aug 2015
Posts: 32782, Topics: 2119
Location: Romania

Reputation: 111510
Votes: 200

   
Post Posted: 10-09-2017, 17:17:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vierose wrote:
Salut! Am si eu o problema ... mie nu imi intra in client. Dupa ce astept cateva secunde, imi da mare eroare care incepe asa :

The CAS system was unable to initialize: ClientHandler: initialization error: failed to create storage component.
ClientHandler: initialization error: failed to create storage component.

Ma poate ajuta cineva ?


https://forum.wow-freakz.com/WoW-Legion-client-t452441.html

"You need to remove the READ ONLY attribute from the Data folder"



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Power

[Controlled Chaos]



Status: Offline
(since 03-09-2023 13:06)
Joined: 07 Aug 2015
Posts: 32782, Topics: 2119
Location: Romania

Reputation: 111510
Votes: 200

   
Post Posted: 06-03-2018, 15:29:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MasterBrandy21 wrote:
Salut,am si eu o problema.....am avut un cont pe Mist of Pandaria,care a devenit inactiv de ceva timp,iar cand incerc sa imi fac un alt cont,nu merge pe acelasi mail.....exista vreo sansa sa imi recuperez contul vechi sau sa fac cumva sa imi pot refolosi mail-ul?(stiu ca suna a postare de noob - dar totusi,as aprecia ajutorul) -


Citeste: https://forum.wow-freakz.com/Get-your-account-back-t313334.html / https://www.wow-freakz.com/recover_password.php

Sau poti sa-ti faci alt email + cont.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 29-04-2024, 18:34:15
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x