User
Pass
2FA
 
 

[RO] Paladin Holy PvP Guide
Go to page Previous  1, 2, 3    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message60179
AsusER

[Poke]



Status: Offline
(since 06-11-2015 15:30)
Joined: 24 Jan 2013
Posts: 17, Topics: 1
Location: Ploiesti

Reputation: 78.9
Votes: 5

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-08-2013, 15:03:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tekone wrote:
Foarte bun tutorialu numai eu am o intrebare la gems
De care pot folosi inafara de cele epice ca nu am posibilitatea inca sa le cumpar


Dc nu votezi ptr ele??? 20 vote points ,1 gem epic:)




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jokedy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-04-2016 15:49)
Joined: 09 Aug 2012
Posts: 876, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 0.6
Votes: 91

     
Post Posted: 05-08-2013, 16:26:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spirit? , Ce sa faci cu spirit in PvP? In arene nu spamezi flash of light sa ti se duca mana jos. Mana se regenereaza foarte repede la paladin pe patch asta + cds de mana.

Crit max -





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AsusER

[Poke]



Status: Offline
(since 06-11-2015 15:30)
Joined: 24 Jan 2013
Posts: 17, Topics: 1
Location: Ploiesti

Reputation: 78.9
Votes: 5

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-08-2013, 04:00:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Jokedy wrote:
Spirit? , Ce sa faci cu spirit in PvP? In arene nu spamezi flash of light sa ti se duca mana jos. Mana se regenereaza foarte repede la paladin pe patch asta + cds de mana.

Crit max -


Cel mai smecher stat:D mor astia k nu pot da intrerupt la un pala holy:)))




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bobitza2010

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-02-2022 06:34)
Joined: 16 Apr 2013
Posts: 15, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 47.5
Votes: 3

 
Post Posted: 10-09-2013, 16:43:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Foarte folositor Bravo. -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-11-2013, 13:14:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MorphinG wrote:
Am mai bagat spec-uri si am facut mici schimbari.


Ma bucur ca v-a ajutat, daca aveti intrebari .. ceva de adaugat, trimiteti PM, nu faceti rage p-aici.

Poti sa adaugi cateva argumente in tutorial despre Stat priority, pentru ca multi intra in discutia haste vs spirit(explica-le de ce nu-i sfatuiesti sa foloseasca crit-ul ca main stat, pentru ca tot ce ai din iteme, este perfect), si multe alte strategii pentru bg-uri cat si pentru arene cum ar fi:
- sa adaugi niste strategii, privind kiting-ul;
- cum sa folosesti beacon-ul[sa-l pui pe tine, in acest mod le dai heal celor din grup si primesti si tu un heal destul de bun, in asa fel incat sa acoperi damage-ul pe care l-ai primit.(ai si protector of the innocent care e mega useful). In cazul in care faci 3v3, poti pune beacon pe un target si sa dai pe altul, in acest mod iti dai heal si tie si celor 2(pe cel cu beacon, respectiv pe cel pe care il healai).
- explica strategia numita "opening", pe care o stiu putini paladini. ( daca nu stii despre ce vorbesc da-mi un pm).
Cand le vei completa, il voi trece la Anunt.



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 15-11-2013, 04:23:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu m-am mai ocupat de nimic wow related, nici nu mai jucasem wow cateva luni.


O sa ma ocup de tutorial, am sa adaug in mare parte ce-ai zis tu si ce mai gasesc eu relevant, o sa dau si un restore la palac si vedem ce iese.





L.E : UPDATED.

-am adaugat cateva explicatii
-am corectat chestiile ce tineau de 4.0.6 in mare parte si le-am updatat la 4.3.4
-am adaugat mai multe macrouri generale (pt toate clasele)
-am schimbat pozele care nu mai mergeau

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-11-2013, 16:28:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Done. Am sã editez puþin post-ul sã pun shortcut-uri pentru cuprins.
Btw, sã mã anunþi daca ai de editat ºi la cel tradus în limba englezã. Voi vorbi cu un moderator sã-l mute aici. -



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
NOOBMARE

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-01-2014 12:11)
Joined: 07 Jan 2014
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 31
Votes: 1

Post Posted: 07-01-2014, 11:25:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

parera mea e ca spirit ar trebui sa fie main stat,un critical de 20 % e suficient...in arenele lungi impotriva unui comp cu mag/rogue...cand dai cleanse tot timpul...mana e importanta...am jucat si la critical maxim...nu se merita...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mankind83

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-03-2014 07:26)
Joined: 19 Jan 2014
Posts: 6, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 37.2
Votes: 1

Post Posted: 23-02-2014, 19:18:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spirit este main stat la h pala pe 4.3.4.
Oricum - exceptand intalnirile dese cu priesti in arena - nu vad cum un h pala ar avea probleme cu mana.

Arene lungi sunt doar impotriva comps cu alti healeri. In arene cu priest bun - game over. Versus team dual dps - daca stiu sa joace la chain cc pe h pala e game over. Nici LOS nu e LOS la H pala pentru ca trebuie constant, mai ales vs team with heal, sa ajuti dps sa dea jos healeru ---ori h pala are Rebuke (mele range) si ciocanu ( improuved sau nu tot mele range) deci se duce dracu tot LOS si tot pilar hug. Turn evil pentru pet la Unholy - upgrade pet.

Deci din punctul meu de vedere dilema principala la h pala mai ales la intaniri cu teams cu healeri in ele: fac LOS si lupta este pana la adanci batraneti sau ma duc si ajut dps sa dea jos healeru riscand astfel sa-mi iau cc. Pentru fight vs dual dps treaba se cam rezuma astfel pentru h pala:
- focuseaza pe tine - rezisti la burst/ heavy cc (vreo 30 sec max) iar dps tau is face treaba game over pentru ei (in niciun caz grija nu este mana)
- focuseaza pe dps, fara a te tine in cc sau cc e moderat (iti permite sa dai heal si Hands) e game over pentru ei (in niciun caz grija nu este mana)
- chain cc pe h pala / burst pe h pala sau pe dps game over (in niciun caz grija ta nu va fi mana)


La ora actuala nu se mai merita sa stai sa echipezi h pala pvp cata full (casual play) cu exceptia sitatiei in care joci cu un prieten apropiat (arms w, drud, afflic lock sau ....unholy dk ) si te poti gandi ca treci peste 2,2k. Casual play te multumesti, chinuitor de greu, pe la 1800-1900.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page Previous  1, 2, 3    


The time now is 19-04-2024, 09:56:28
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x