User
Pass
2FA
 
 

Reclamatie CBU
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message3397
O_o Hellikeeah^
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-06-2016 09:49)
Joined: 21 Feb 2014
Posts: 117, Topics: 15
Location: BrasoV

Reputation: 131.3
Votes: 5

Post Posted: 15-03-2014, 19:41:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nick:O_o Hellikeeah^
Adminul care a abuzat:CBU
Ora/Data:19:00 (aproximativ) 15.03.2014
Harta:fy_snow
Dovada:Chiar nu stiu,omul asta are o problema cu mine.Probabil s-a suparat pentru o gluma care era ceva de genul asta:"Uite de exemplu CBU are 18 ani s-a insurat cu o fata de 12,deci nu mai conteaza varsta,bani sa aiba".
Am o intrebare:pentru asa ceva se da ban PERMANENT?Mi-a aparut doar "Added to banned list"
Alt motiv nu are sa imi dea ban,sunt admin,nu am coduri,nu am injurat,nu am facut exces despre ceva.Ceea ce am spus eu despre el au fost doar aceste cuvinte care le-am citat.
Astept sa se ia in considerare aceasta reclamatie,este o problema MARE a acestui admin.Am spus si l-am invinovatit pe DREPT ca vrea admin doar ca sa ma nenoroceasca pe mine.
Daca el are alt motiv,sa il posteze aici,dar nu are DELOC!

Posturi unite automat, 15-03-2014, 19:41:49

Vreau sa adaug regulamentul:
7. Banurile se dau doar pt motive INTEMEIATE:
- folosirea de CHEAT-URI , dupa o prealabila urmarire a suspectilor.
La suspectarea unui jucator de folosirea cheat-urilor se procedeaza astfel:
- se noteaza ip-ul.
- se discuta problema cu ceilalti admini de pe server.
- se urmareste suspectul atata vreme cat este necesar pentru a fi 100% sigur de existenta cheat-urilor, se fac poze/demo.
- se comunica pe forum la sectiunea Demo-uri / Poze Suspecti in topicul fiecarui ADMIN.
Adminii sunt obligati la fiecare intrare pe server sa stea SPECTATORI cand li se par ceva suspect.Nu sa intre doar de dragul de a juca.
NU luati decizii pe baza celor spuse de ceilalti jucatori. Aveti obligatia de a urmari pe cel care este reclamat!
8. Este interzis DESTROY/BAN/KICK/SLAY asupra altor admini exceptand cazurile in care regula nr. 7 este indeplinita.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AerO88

[[ Huedin Staff ]]



Status: Offline
(since 04-02-2017 19:04)
Joined: 04 Feb 2014
Posts: 301, Topics: 7
Location: Bucuresti

Reputation: 201.6
Votes: 15

     
Post Posted: 15-03-2014, 20:06:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ups !!!

CBU o dovada/explicatie???

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Teslaru

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-11-2015 11:28)
Joined: 08 Sep 2013
Posts: 238, Topics: 14
Location: Piatra Neamt

Reputation: 62.3
Votes: 7

Post Posted: 15-03-2014, 22:33:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imi pare rau ca acest admin CBU o sa se retraga de pe acest server pentru ca nu are cu cine sa schimbe o vorba de la barbat la barbat...Asta e ...serveru din cate vad nu prea mai sunt admini compatibili care sa tine locul lui CBU,din pacate asta e. El a spus de multe ori ca sun foarte multi admini care nu au ce cauta pe serveru asta ,dar nu l-a ascultat nimeni ! Cu drag, Teslaru. -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AerO88

[[ Huedin Staff ]]



Status: Offline
(since 04-02-2017 19:04)
Joined: 04 Feb 2014
Posts: 301, Topics: 7
Location: Bucuresti

Reputation: 201.6
Votes: 15

     
Post Posted: 15-03-2014, 22:50:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In sfarsit o veste buna -

 
Staff message (^AvioanE^):
 
+1 off-topic
Citeste regulamentul forumului.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Shekel

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-06-2017 16:03)
Joined: 18 Dec 2013
Posts: 143, Topics: 6
Location: behind u

Reputation: 93.4
Votes: 11

Post Posted: 16-03-2014, 00:02:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aero e Happy -)) -))

 
Staff message (^AvioanE^):
 
+1 off-topic
Citeste regulamentul forumului.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihaikiss

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-11-2016 16:38)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 92, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 225.6
Votes: 7

 
Post Posted: 16-03-2014, 08:55:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu cm faceti voi de mereu va certati cu CBU eu sincer mam inteles foarte bine cu el si nu as vrea sa vad ca pleaca dar asta e , iar tu teslare am vrea sa vedem si noi exemple din admini aia ,,necompatibili '' cu servaru sincer tu ai putea sa fii mai activ ca sa poti comenta la adresa altor admini - mda necompatibili #Jo1nT#
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
AerO88

[[ Huedin Staff ]]



Status: Offline
(since 04-02-2017 19:04)
Joined: 04 Feb 2014
Posts: 301, Topics: 7
Location: Bucuresti

Reputation: 201.6
Votes: 15

     
Post Posted: 16-03-2014, 10:35:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Compatibilitate 0 din moment ce el sustine ca toti admini de pe acest servar sunt "admini de umplutura" si el e singuru capabil. Capabil sa pandeasca greselile celorlalti admini si sa le faca reclamatie,daca stau sa analizez in cele mai multe reclamatii facute la adresa lui CBU pt banuri dovezile prezentate sunt neconcludente(demouri unde playerii nu aveau wall sau orice alt hack) si playerii respectivi au avut unban.
Nu am nimic personal cu CBU dar daca esti arogant trebuie sa stii ca la un moment dat se intoarce roata.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
O_o Hellikeeah^
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-06-2016 09:49)
Joined: 21 Feb 2014
Posts: 117, Topics: 15
Location: BrasoV

Reputation: 131.3
Votes: 5

Post Posted: 16-03-2014, 11:22:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

CBU mai bine imi dadeai gag sau o avertizare ceva decat ban!Asa explica faptul ca stii sa gestionezi situatiile,dar se pare ca habar nu ai sa faci acest lucru.Din 160 de codati sau cati ai tu,cu siguranta daca mai mult de jumatate faceau reclamatie sau cerere unban,se aproba fara probleme!
Si Teslaru,vorbele tale dulci sunt la fel ca treaba ta de admin,fara niciun rost!-
Eu am invatat din greseli in toata experienta mea de admin de pana acum,dar unii admini care sunt mai vechi decat mine(asta nu inseamna ca au experienta mai mare decat a mea,decat faptul ca sunt admini de un an,dar nu se vede),fac greseli de incepator.
Aici sper ca am incheiat discutia,Teslaru..te credeam altfel,dar de la un timp te-ai schimbat in rau.Nu am nimic cu tine,si sper sa nu am nimic,esti doar un admin si atat.

Posturi unite automat, 16-03-2014, 11:22:00

Teslaru wrote:
Imi pare rau ca acest admin CBU o sa se retraga de pe acest server pentru ca nu are cu cine sa schimbe o vorba de la barbat la barbat...Asta e ...serveru din cate vad nu prea mai sunt admini compatibili care sa tine locul lui CBU,din pacate asta e. El a spus de multe ori ca sun foarte multi admini care nu au ce cauta pe serveru asta ,dar nu l-a ascultat nimeni ! Cu drag, Teslaru. -

Inca ceva,era sa uit.Ce legatura are cele spuse de tine cu reclamatia mea?Este vorba despre o greseala,zic eu,fatala,pe care acest admin a produso.Oricine facea aceeasi gluma ca a mea,nu lua ban,stii de ce?Pentru ca acest admin vrea ca eu sa plec,de ce oare?Ca sunt mai bun decat el?Tu ii tii partea,dar sa nu faci aceleasi greseli ca si el.
Baiatul asta are un warn tot pentru o greseala,habar nu are sa dea ban,asa cum am spus si in comentariul recent,daca faceau multi cerere de unban sau reclamatie,se aproba fara probleme cererea cu riscul ca CBU sa ramana fara admin.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
P_Reloaded

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-06-2022 10:15)
Joined: 23 Dec 2013
Posts: 342, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 323.3
Votes: 14

  bbSpeedK 
Post Posted: 16-03-2014, 11:23:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

CBU s-a insurat cu o fata de 12 ani zici? Pai daca vrei sa te razbuni pe el e simplu, suna la politie ca imediat mi ti-l baga pentru pedofilie -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
O_o Hellikeeah^
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-06-2016 09:49)
Joined: 21 Feb 2014
Posts: 117, Topics: 15
Location: BrasoV

Reputation: 131.3
Votes: 5

Post Posted: 16-03-2014, 11:37:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ii vreau raul,nu vreau sa ma razbun pe el.Dar nu merita admin!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
P_Reloaded

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-06-2022 10:15)
Joined: 23 Dec 2013
Posts: 342, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 323.3
Votes: 14

  bbSpeedK 
Post Posted: 16-03-2014, 12:33:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Atunci zi-mi cum il cheama ca il raportez eu -

 
Staff message (^AvioanE^):
 
+1 off-topic
Citeste regulamentul forumului.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cbu

[Loading... ]



Status: Offline
(since 19-05-2018 20:57)
Joined: 20 Mar 2013
Posts: 819, Topics: 54
Location: Sibiu

Reputation: 276.2
Votes: 16

Post Posted: 16-03-2014, 15:34:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca nu merit de ce mi sa aprobat iar cerere de admin .... Si recunosc esti mai bun decat mine si iti dau un exemplu simplu , daca vezi un player cu aim ii faci poze iar eu ii fac demo si il banez ,deci chiar esti bun - felicitari si nus ironic spun adv ... si nu ma plang ca tine helli ca nu iau up.
Aero imi zici mie ca am multe reclamati stiu foarte bine uitate peste toate reclamatile si vezi demourile, daca la unele nu le gasesti uitate in lista de ban .


( Daca tot vorbiti mult pe subiectu asta sa decida un owner daca mai am admin sau nu)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
O_o Hellikeeah^
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-06-2016 09:49)
Joined: 21 Feb 2014
Posts: 117, Topics: 15
Location: BrasoV

Reputation: 131.3
Votes: 5

Post Posted: 16-03-2014, 16:43:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imi dau seama cat de capabil esti dupa gramatica ta.
Dupa felul in care mi-ai dat ban imi dau seama de mentalitatea ta de admin.
Ai incalcat reguli importante,ai tot dreptul sa nu mai fii admin.
Ai un warn,la a doua abatere vei fii sanctionat,dupa spusele lui nEs*.Tare sunt curios de sanctionarea ta.
Tu cand intri pe server imediat te bagi la joc,intri de dragul doar de a juca,cand te cunoaste unu scoate aim si apoi prinde codatul daca poti!
Inteleg ca incerci sa iti faci dreptate,dar faza cu up-ul..nu te inteleg..vrei sa te agati de faza cu up-ul doar pentru a ma acuza?Astept si alte greseli ale mele,in afara de unban-ul care l-am dat peste capul tau si faza cu plecatul de la adminat,ba nu mai plec.Aici recunosc ca am gresit,dar nu am mai gresit,din greseli invat...tu esti mai vechi decat mine,ar trebui sa stii mai multe,dar nu stii.
Mi-a placut stilul tau de echipa,dar pofta ta de razbunare te-a cam dus pe val.
Astept urmatorul comentariu al tau..daca vei spune ceva sau spui doar "Mda..mai bine o lasam asa nu are rost sa vorbesc cu tine Dosent Matter ".Tu ai inceput acest conflict cu banul ala,deci tu esti principalul subiect,daca pleci sa nu,daca ramai...ce se va intampla cu tine...
Eu propun sa nu se ocupe in mare parte owerii aici(stiu eu de ce si nu spun motivul).Rog un administrator sa rezolve problema asta.
Multumesc anticipat!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cbu

[Loading... ]



Status: Offline
(since 19-05-2018 20:57)
Joined: 20 Mar 2013
Posts: 819, Topics: 54
Location: Sibiu

Reputation: 276.2
Votes: 16

Post Posted: 16-03-2014, 17:28:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zi motivu ca eu nu stiu helli dar o lasam asa vedem ce decide owneru sau administratoru
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
O_o Hellikeeah^
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-06-2016 09:49)
Joined: 21 Feb 2014
Posts: 117, Topics: 15
Location: BrasoV

Reputation: 131.3
Votes: 5

Post Posted: 16-03-2014, 18:55:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vrei motiv?Incalcarea regulamentului 7 si 8,citeste-le si apoi vorbim.
Al doilea motiv pentru care as dori un administrator sa rezolve problema asta nu il spun,nu are legatura cu nimeni,dar sa ma simt eu bine si sa fie 100% dreptate,aici este vorba despre o abatere grava(parerea mea si nu numai),pe care mi-as dori sa o discut cu un administrator,sa se ia masurile care trebuie luate,,greseala ta e clara,iar greseala mea(daca exista) sa fie clarificata de un administrator pentru ca sa nu se simta nimeni neindreptatit.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by -Element-, 17 March 2014 21:15



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 24-05-2024, 01:00:41
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x