User
Pass
2FA
 
 

Reclamatie L_NF & Ardamax.

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Complaints
Author Message788
RaptorD

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-03-2016 17:39)
Joined: 18 Oct 2014
Posts: 2, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 63.1
Votes: 2

Post Posted: 18-12-2014, 16:23:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nick: Madutzu
Grad: Membru , deocamdata.
Nick-ul reclamatului: L_NF97 si ardamaxxx sau nush cum.
Gradul reclamatului: Moderator si helper.
Motivul reclamatiei: Abuz.
Regula incalcata: Abuzeaza de admin.
Admini online: -
Ora si data: in jurul orei 16.
Dovada: IMG: http://i.imgur.com/rK4DUhl.jpg
IMG: http://i.imgur.com/uHEsHUu.jpg
IMG: http://i.imgur.com/VFoKBiI.jpg
IMG: http://i.imgur.com/YB9qtUT.png
IMG: http://i.imgur.com/cGmgsHZ.png
Ate comentarii: Il intreb motivul pentru ce mute , iar l_nf ala imi da kick ca abuz de helpop si nu stiu ce , am dreptul sa stiu si sa intreb pentru ce imi iau mute aiurea si pentru ce ameninta playerii cu ban.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LNK

[Kanismafia]



Status: Offline
(since 20-06-2019 20:06)
Joined: 27 Sep 2014
Posts: 136, Topics: 13
Location: Dank memes

Reputation: 147.7
Votes: 18

Post Posted: 18-12-2014, 16:34:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu e mute dat aiurea si nu te-am amenintat cu ban. Te-am informat ca o sa aplic sanctiuni mai grave daca nu incetezi.
La poza aia cu motivul 'ma lasi sa termin', mie (L_NK97) mi-a dat kick Ardamax.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alex002

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-05-2015 09:41)
Joined: 17 Oct 2014
Posts: 58, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 50.4
Votes: 2

Post Posted: 18-12-2014, 16:35:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Contra , meadows tot scria nu stiu ce propozitie , cu un cuvant pe rand,dadea enter si se umplea chatu daca nu ma insel,i-a dat mute si voi tot comentati ca de ce i-am dat mute,etc,

"Daca un admin da kick/ban altui utilizator, nu va apucati sa intrebati "DE CE?". Este problema si decizia adminului de ce si raspunde cu accesul pentru eventuala greseala. (Mute 10 - 30 min. / Kick) "

voi bagati vrajeli ca e treaba voastra sa stiti si v-au dat mute ca nu e treaba voastra

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ardamaXx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-08-2016 13:41)
Joined: 26 Nov 2014
Posts: 195, Topics: 13
Location: Dortmund, Deutschland

Reputation: 77.7
Votes: 6

   
Post Posted: 18-12-2014, 17:04:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pozele nu au niciun fel de legatura cu situatia asta, adica scrie clar in regulament ca nu ai dreptul sa comentezi decizia unui admin daca acel Meadows face spam intr-una si i se aplica comanda mute, nu vii tu sa comentezi pretinzand ca joci de 15 milioane de ani, si daca erai intradevar vechi stiai acea regula asa ca abtineti-va !


"Va rugam sa nu faceti cerere/reclamatie daca sunteti agramat sau idiot" (c) NewBestT



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Qeverton

[Pixel art designer]



Status: Offline
(since 10-12-2019 20:20)
Joined: 19 Feb 2011
Posts: 601, Topics: 23
Location: Bucuresti.

Reputation: 543.3
Votes: 27

     
Post Posted: 18-12-2014, 19:09:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LNK wrote:
Nu e mute dat aiurea si nu te-am amenintat cu ban. Te-am informat ca o sa aplic sanctiuni mai grave daca nu incetezi.
La poza aia cu motivul 'ma lasi sa termin', mie (L_NK97) mi-a dat kick Ardamax.


Din cate observ mai sus nu vad vreo problema pentru ca ti s-a explicat situatia si pe langa acest lucru pozele sunt neclare iar pozele 4 si 5 nu au vreo legatura... Chiar nu inteleg ce te-a deranjat? Faptul ca nu ai mai putu sa scrii 5 minute pe chat...
Si din alta perspectiva presupun ca tu nu sti ce inseamna cuvantul abuz. Am sa incerc sa te luminez eu prin a-ti explica semnificatie cuvantului :
"Abuz de putere = delict sãvârșit de cineva prin depãșirea atribuțiilor sale" aici este explicatie cea mai concisa...

Ps: Sper ca te-am lamurit si ca pe viitor sa te gandesti de 2 ori inaite de a face o reclamatie.

Admin.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NewBest

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 30-01-2023 00:15)
Joined: 21 Sep 2014
Posts: 1210, Topics: 70
Location: Alba Iulia

Reputation: 1148.5
Votes: 115

   
Post Posted: 19-12-2014, 10:54:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa imi zici si mie cine a facut primele 3 poze, sa ii dau si eu un ban pentru hack [a decupat pozele in zona meniului hackului]-

"Motivul reclamatiei: Abuz. "
Ca sa fie abuz trebuie sa incalce o regula.

"Regula incalcata: Abuzeaza de admin. "
Asta nu e regula.

In rest, cred ca ai primit explicatii de la ceilalti mai sus, si nu are rost sa reiau.

Closed.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by NewBest, 19 December 2014 08:54



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Complaints  


The time now is 30-04-2024, 20:39:56
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x