User
Pass
2FA
 
 

[Reclamatie admini] ][P0O9I8U7YTR si YaurT

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message2025
cmav

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-08-2020 22:15)
Joined: 24 May 2017
Posts: 140, Topics: 14
Location: Cluj Napoca

Reputation: 10.2
Votes: 19

Post Posted: 15-07-2017, 22:28:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Numele dumneavoastra : cmav
Numele adminilor reclamati : ][P0O9I8U7YTR si YaurT
Data si ora : 22:00
Motiv reclamatie : Era GodMode Day si unii dintre cei care primeau revive aveau glock, printre care ma enumar si eu. Nu mi-a atras nimeni atentia si nu era nicio problema cand omoram playeri cu pistolul pana cand l-am omorat pe P0O si mi-a dat slay, avand motiv cum ca in regulament scrie ca nu-i voie. Am zis sa mai citesc o data regulamentul cat sa nu mor prost, insa acolo nu scrie nimic legat de asta. Bineinteles ca [,] coincidenta a facut astfel incat sa-l omor din nou fix pe P0O si am primit slay, urmand sa ma ameninte ca data viitoare imi da ban. Peste vreo 5 minute mi-a dat YaurT voteban si cu toate ca nu a acceptat, i-am spus ca ceea ce a facut se numeste abuz iar el a inceput sa ma contrazica, cica atata timp cat nu mi-a dat ban nu se poate numi abuz. Peste cateva minute, YaurT si ][P0O9I8U7YTR au inceput sa foloseasca comenzile intre ei si isi dadeau anspe'-mii de gag-uri pe durata permanenta, kick-uri si slap-uri. Eu ma jucam linistit, la care i-am intrebat: "Nici ce ati facut anterior nu e abuz?" si mi-o sarit din nou in cap, dupa care am zis "lasa ca vedem pe forum". In acel moment m-a intrebat YaurT daca ii amenint iar eu i-am spus ca nici vorba, sincer sa fiu chiar nu aveam nicio intentie...am vrut sa spun ca vedem pe forum in regulament daca nici asta nu e abuz sau daca e permis sa-si foloseasca comenzile intre ei. Bineinteles ca mi-a dat gag, ca doar cine is ei si cine is eu. Tin sa mai precizez ca in demo se vede clar ce limbaj are YaurT.

Si in urmatorul link postat de "FaNt0mA" se vede cum acest P0O abuzeaza si injura, dupa care sterge chat-ul. http://imgur.com/a/PKE1t

Au incalcat urmatoarele reguli:
1.Nu aveti voie sa dati comenzi intre admini [ exceptie facand doar cazurile extreme, exemplu cand da destroy la tot serverul ] ! [1 avertisment]
2.Nu abuzati de slap [ maxim 5 consecutive pe runda ] ! [1 avertisment]
5.Fiti civilizati pe server, nu sunteti in spatele blocului, orice injurii la microfon sau in chat. [1 avertisment]
9. [ IMPORTANT ] Daca un jucator va ameninta "reclamatie " / "ai reclamatie" sau va injura , nu va mai simtiti asa "raniti" nu ii dati direct ban decat daca insista. Prima data ii dati gag 5-10 min apoi urmeaza destroy si ban 120 min. [1 avertisment]

Dovada (se accepta doar print la consola / demo) : As fi facut ss dar de fiecare data stergeau chatul, noroc ca am apucat sa fac demo. http://www.girlshare.ro/3489885157 Rog insistent sa va uitati pana la sfarsit, cu siguranta ati intelege mai bine.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
][P0O9I8U7YTR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-05-2018 08:09)
Joined: 03 Jun 2017
Posts: 32, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 7.7
Votes: 6

Post Posted: 15-07-2017, 23:09:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In primul rand vreau dovada ca am injurat pozele acelea nu sunt ale tale sunt luate de la alt subiect deci asta insamna ca nu ai dovada ca eu injur. Eu,Yaurt si Danutzz ne-am dat gag intre noi pentru ca ne Permitem unul cu altul si suntem prieteni + ca e funny noi ne distram si ne putem da ungag cand vrem si daca dau gag cuiva cu 9999 ar veni gen un gag permanent sa zicem.Si la box nu e voie cu arma de aia se numeste BOX la box se da cu pumnul nu cu pistolul.. altceva ce sa iti mai zic ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DaNuTzz/DaNuTzz

[Jb.Freakz.Ro|DaNuTzz]



Status: Offline
(since 05-11-2023 21:52)
Joined: 08 Jun 2015
Posts: 3205, Topics: 120
Location: Bacau l Roumanie , Romania.

Reputation: 272.9
Votes: 33

       
Post Posted: 15-07-2017, 23:45:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Odata ce s-a adus vorba de mine, sa clarific ceva.
Am fost prezent la disputa, ce s-a intamplat intre noi , Adminii , au fost permise.. adica.. Mie daca mi-a dat gag degeaba crezi ca m-am suparat? mi-a dat ungag cel care mi-a dat gag si am putut sa traiesc. NU tu faci reclamatie,nu esti avocatul meu/lor , ci eu .. pentru ca eu am primit comanda si care la randul meu am actionat cu kick pentru amuzament. Gluma daca o intelegi si e de bun simt nu este grava.

AM MENTIONAT UNDE ERA VORBA DE MINE/AM FOST IMPLICAT.

@Drogatul ?



Casuta Vocala: DaNuTzz
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
cmav

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-08-2020 22:15)
Joined: 24 May 2017
Posts: 140, Topics: 14
Location: Cluj Napoca

Reputation: 10.2
Votes: 19

Post Posted: 15-07-2017, 23:46:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

][P0O9I8U7YTR wrote:
In primul rand vreau dovada ca am injurat pozele acelea nu sunt ale tale sunt luate de la alt subiect deci asta insamna ca nu ai dovada ca eu injur.

Intr-adevar ca acel link de pe imgur cu niste ss-uri care demonstreaza faptul ca abuzezi, injuri si dupa stergi chat-ul l-am luat de la reclamatia precedenta, insa daca ti-ai fi cascat suficient ochii ai fi vazut ca am precizat deja asta in ideea in care chiar daca ti s-a facut recent o reclamatie tot nu te-ai invatat minte si ai insistat neaparat sa ti se mai faca una. Prietene, eu nu am spus ca ai injurat (cel putin la faza de mai devreme) si nici nu am batut vreun apropo, desi te mai scapi uneori si stergi repede chatul fara sa apuc sa fac ss. Repet, acel link l-am pus pentru a scoate in evidenta pe langa demo-ul facut de mine (dovada mult mai solida) faptul ca indiferent ca ti s-a mai facut o reclamatie tot pe tema asta (abuz de acces) tot nu te-ai potolit. Eu nu ti-am facut reclamatie pentru limbaj ci pentru abuz, daca e prea grea limba romana te sponsorizez eu cat sa poti merge si tu la scoala ca orice copil.
][P0O9I8U7YTR wrote:
Eu,Yaurt si Danutzz ne-am dat gag intre noi pentru ca ne Permitem unul cu altul si suntem prieteni + ca e funny noi ne distram si ne putem da ungag cand vrem si daca dau gag cuiva cu 9999 ar veni gen un gag permanent sa zicem.

I-auzi Deci asta numiti voi "funny" ? E foarte trist ca va distrati din asa ceva, ba chiar va leaga unul de celalalt ca "prieteni". Adevarul ii ca cine se aseamana, se aduna, deci ce asteptari pot avea de la voi ? Te rog sa mai arunci o privire la cele 4 reguli pe care le-am postat mai sus si sa-mi spui daca scrie ca adminii care se inteleg mai bine fac exceptie de la regulament si isi fac de cap cu accesele. Oare daca as proceda ca voi, mai exact daca i-as tot baga ceva in gura unui player si el mie la randul lui, ati ezita macar o secunda sa nu ne dati gag sau ban ? Nu.
Pana la urma DaNuTzz nu este inclus printre cei 2 reclamati, asa ca hai sa nu-l includem si pe el. Da, nu mi-a placut ca v-a luat apararea si a folosit si el cateva comenzi pe voi, dar atata timp cat nu a avut nimic cu mine nu am de ce sa-i fac si lui reclamatie.
][P0O9I8U7YTR wrote:
Si la box nu e voie cu arma de aia se numeste BOX la box se da cu pumnul nu cu pistolul.. altceva ce sa iti mai zic ?

Vrei sa mergem pe logica asta ? Ok. Si daca primesc revive cu un glock in mana iar Simon-ul nu a precizat ca cine trage cu arma moare, de ce sa nu il folosesc ? Scrie undeva in regulament ca nu e voie sa trag in coechipieri cu pistol la box ?
DaNuTzz/DaNuTzz wrote:
Odata ce s-a adus vorba de mine, sa clarific ceva.
Am fost prezent la disputa, ce s-a intamplat intre noi , Adminii , au fost permise.. adica.. Mie daca mi-a dat gag degeaba crezi ca m-am suparat? mi-a dat ungag cel care mi-a dat gag si am putut sa traiesc. NU tu faci reclamatie,nu esti avocatul meu/lor , ci eu .. pentru ca eu am primit comanda si care la randul meu am actionat cu kick pentru amuzament. Gluma daca o intelegi si e de bun simt nu este grava.
AM MENTIONAT UNDE ERA VORBA DE MINE/AM FOST IMPLICAT.
@Drogatul ?

Vad ca stai si tu prost cu logica la fel ca amicul tau. Adica insinuezi ca adminii pot sa-si foloseasca accesele intre ei atata timp cat nu se supara unul pe altul si ca playerii nu au dreptul de a le face reclamatie ? Pai ia stai putin, daca nu v-am face reclamatie noi, playerii, cine v-ar putea calma ? Drogatul ? Nu cred ca are el timp sa stea toata ziua prin logo-uri sa verifice adminii. Nu pot concepe o chestie, cum puteti spune ca va distrati prin intermediul unor comenzi date aiurea intre voi. Daca ar fi doar dupa voi, vai de el server, ar ajunge r.i.p.
Repet pentru ultima oara, regulile sunt facute de cine e in masura si nu de voi, asa ca nu stricati atmosfera de pe server cu niste reguli de care n-am mai auzit in toti anii mei de jb. Regulamentul e regulament si trebuie respectat de catre toata lumea, indiferent ca respectivii sunt admini sau playeri.



Si ca incheiere mentionez ca in timpul in care faceti atata circ pe server ati putea aduce niste playeri, idk, toti sunteti mai nou cu TS si cu Skype...Mai dati si voi niste mass-uri si nu cred ca nu intra playeri, cel putin in momentul de fata server-ul abia atinge 10/24 playeri.
Una e sa va dati slap reciproc, chiar si mai multe decat e permis pe runda, si alta e sa va dati slay, kick si gag in prostie. Nu sunt avocatul nimanui, dar ce asteptari aveti de la playeri si de ce ii mai sanctionati pentru nimicuri cand insusi voi, adminii, abuzati in halul asta de accese ?

@Drogatul, cel mai probabil vei da un raspuns si la aceasta reclamatie ca la https://forum.wow-freakz.com/Reclamatie-Tigan-t470970.html , dar sper sa tii cont mai ales de acel gag pentru "amenintari cu reclamatie" si slay-uri pe care le-am primit total aiurea, din simplu fapt ca am folosit pistol la box, ca sa nu mai zic de abuzul facut de admini.
Fara suparare, iti sugerez sa dai mai putine avertismente verbale si mai multe sanctiuni solide, asta doar in cazul in care vrei sa pui staff-ul la punct si sa isi vada fiecare de treaba. Probabil ca iti place atitudinea lor si te comporti ca ei, altfel nu-mi explic cum le inghiti atatea si esti atat de indulgent cu ei.
Salut.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drogatul ;X

[Criminal]



Status: Offline
(since 28-09-2023 08:06)
Joined: 20 Oct 2013
Posts: 5752, Topics: 439
Location: Iasi

Reputation: 178.1
Votes: 363

     
Post Posted: 16-07-2017, 00:56:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1:Am spus sa incetati cu gunoaie din astea sa vada serverul cum glumiti voi.V-am spus ce va este permis si ce nu.

2:Slap-urile sunt doar in cazul in care sunteti blocati.

3:Nu ati respectat regulamentul.


4:
cmav wrote:
Probabil ca iti place atitudinea lor si te comporti ca ei, altfel nu-mi explic cum le inghiti atatea si esti atat de indulgent cu ei.


Este o limita sa-mi spui ca dau sanse, iar alta sa ma jignesti.Data viitoare fii mai atent cum arunci cuvintele.



Eu nu pot vedea demo.Deci prin urmare, ori il faci sa-l pot vedea prin cs, ori te uiti la el si in acelasi timp filmezi cu bandicam/obs/etc.





Regulament|Connect Jb.Freakz.ro|Panel Jb.freakz.ro

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
cmav

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-08-2020 22:15)
Joined: 24 May 2017
Posts: 140, Topics: 14
Location: Cluj Napoca

Reputation: 10.2
Votes: 19

Post Posted: 16-07-2017, 01:04:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ati incalcat 5 reguli, nu 4. Pe ultima am uitat sa o mai pun:
12. Adminilor nu le este permis sa actioneze fara sa aiba o dovada ca respectivul a incalcat regulamentul. [1 avertisment]
Vreau sa vad o dovada cum ca as fi incalcat regulamentul. La cate slay-uri, voteban si gag am luat cu siguranta ar trebui sa aveti motive solide.

@Drogatul, nu stiu ce ai inteles tu. Nu am vrut sa te jignesc si daca asa m-am exprimat imi cer scuze. Din contra, am zis ca le inghiti prea multe si ca esti indulgent, asta nu-i un lucru rau...pana la un moment dat, cand respectivii admini isi bat joc de munca ta. Nu te invat eu cum sa te comporti cu staff-ul deoarece cu siguranta ai mai multa experienta ca mine, dar repet, da-le mai putine avertismente verbale si mai multe sanctiuni, ca pana nu primesc -1 sau remove nu se trezesc la realitate. Ia-o ca pe un sfat sau cum vrei, dar crede-ma ca stiu ce vorbesc.

Cat despre acel demo, spune-mi te rog o alta metoda fiindca nu am bandicam si ce ai mai enumerat pe acolo. Sau daca ar putea sa ma ajute cineva...idk.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
YaurT

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-01-2018 11:27)
Joined: 08 May 2017
Posts: 34, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 13.1
Votes: 2

Post Posted: 16-07-2017, 12:20:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

9. [ IMPORTANT ] Daca un jucator va ameninta "reclamatie " / "ai reclamatie" sau va injura , nu va mai simtiti asa "raniti" nu ii dati direct ban decat daca insista. Prima data ii dati gag 5-10 min apoi urmeaza destroy si ban 120 min. [1 avertisment]

Uite motivul pentru care ai luat gag , ai inceput sa zici : '' vedem pe forum''

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cmav

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-08-2020 22:15)
Joined: 24 May 2017
Posts: 140, Topics: 14
Location: Cluj Napoca

Reputation: 10.2
Votes: 19

Post Posted: 16-07-2017, 12:35:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

YaurT wrote:
9. [ IMPORTANT ] Daca un jucator va ameninta "reclamatie " / "ai reclamatie" sau va injura , nu va mai simtiti asa "raniti" nu ii dati direct ban decat daca insista. Prima data ii dati gag 5-10 min apoi urmeaza destroy si ban 120 min. [1 avertisment]

Uite motivul pentru care ai luat gag , ai inceput sa zici : '' vedem pe forum''


Citez ce am scris in primul post:
Code:
In acel moment m-a intrebat YaurT daca ii amenint iar eu i-am spus ca nici vorba, sincer sa fiu chiar nu aveam nicio intentie...am vrut sa spun ca vedem pe forum in regulament daca nici asta nu e abuz sau daca e permis sa-si foloseasca comenzile intre ei.

Casca-ti si tu ochii mai bine la fel ca amicii tai, nu mai postati doar pentru +1.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
YaurT

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-01-2018 11:27)
Joined: 08 May 2017
Posts: 34, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 13.1
Votes: 2

Post Posted: 16-07-2017, 13:25:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu aveam de unde sa stiu ca te refereai la asta . Alta data fii si tu mai explicit

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cmav

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-08-2020 22:15)
Joined: 24 May 2017
Posts: 140, Topics: 14
Location: Cluj Napoca

Reputation: 10.2
Votes: 19

Post Posted: 16-07-2017, 13:33:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

YaurT wrote:
nu aveam de unde sa stiu ca te refereai la asta . Alta data fii si tu mai explicit

Nu incerca sa te scoti. In demo se vede foarte clar inainte sa-mi dai gag ca m-ai intrebat daca amenint si ti-am zis ca nu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
YaurT

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-01-2018 11:27)
Joined: 08 May 2017
Posts: 34, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 13.1
Votes: 2

Post Posted: 16-07-2017, 13:34:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cum a zis si drog , demo-ul nu poate fi vazut ...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cmav

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-08-2020 22:15)
Joined: 24 May 2017
Posts: 140, Topics: 14
Location: Cluj Napoca

Reputation: 10.2
Votes: 19

Post Posted: 16-07-2017, 13:35:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

YaurT wrote:
cum a zis si drog , demo-ul nu poate fi vazut ...

N-ai un pic de logica...la ce ti-ar trebui TIE demo daca in acea faza ai fost inclus si tu ? O sa-l pun pe bandicam.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
YaurT

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-01-2018 11:27)
Joined: 08 May 2017
Posts: 34, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 13.1
Votes: 2

Post Posted: 16-07-2017, 14:17:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu imi trebuie demo , dar tu ai adus vorba de , demo ... in fine
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drogatul ;X

[Criminal]



Status: Offline
(since 28-09-2023 08:06)
Joined: 20 Oct 2013
Posts: 5752, Topics: 439
Location: Iasi

Reputation: 178.1
Votes: 363

     
Post Posted: 16-07-2017, 14:44:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vorbe fara rost ati depasit limta de a posta.Ai timp pana la ora 20:00, sa-mi arati video-ul.


Regulament|Connect Jb.Freakz.ro|Panel Jb.freakz.ro

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Drogatul ;X, 16 July 2017 12:44



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 08-05-2024, 17:17:29
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x