User
Pass
2FA
 
 

Reclamatie admini
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message2957
Vampire

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-04-2014 21:06)
Joined: 15 Sep 2006
Posts: 170, Topics: 41
Location: Bucuresti

Reputation: 267
Votes: 4

Post Posted: 06-12-2009, 02:27:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Numele tau: Vampire
Numele adminului reclamat: Cei care erau pe server la momentul respectiv
Harta, ora si data faptei reclamate: Nuke; 1:40 - 1:55
Motivul / Regula incalcata: Nerespectarea regulii de free game + nebalansarea jocului

Mda, aparent Liq nu prea are ce face si se trezeste sa faca el reguli noi. Imi pare rau s-o spun, dar cand sunt 3-4 admini pe server si nici 1 din ei nu face nimic in legatura cu amenintarile gen va dau ban la toti (dintr-o echipa), dupa mine sunt toti in culpa (ma refer aici la /k, diavolita si inca 1 admin caruia nu i-am retinut numele).
Trist, nush ce sa zic, eu m-am trezit cu ban, tare as vrea sa stiu motivul, dar oricum, am inteles mesajul.
Ca dovada, totul s-a intamplat pe la 1:40-1:55 AM, pun aici ce am reusit sa salvez din consola (cand am primit ban am iesit de nervi, poti sa te bucuri liq, si nu mai am consola pana in momentul banului):
Quote:
zarkawi killed SHADE with m4a1
*DEAD* PocPocTe`amLuat : sunteti orbi nu vedeti sa nu mai stati pe casa !

liq killed V.K.-=AleXandra=- bY Dr.Love^ with m4a1
*** Picolo killed liq with a headshot from ak47 ***
John_Doe dropped
"public_slots_free" changed to "1"
John_Doe has left the game
*DEAD* oana>><<69 : nu glumesc cu concutsul

"public_slots_free" changed to "0"
*DEAD* -Fi}{ : oana ce concurs

Picolo killed k/ with ak47
*DEAD* hainumainnebuni : asta sta cu awpu langa masina

"public_slots_free" changed to "2"
Picolo has left the game
*DEAD* hainumainnebuni : -

*DEAD* oana>><<69 : de cs

*DEAD* PocPocTe`amLuat : ce concurs?

pralloO! connected
Command: liq used command admin_ban Picolo
pralloO! is joining the Counter-Terrorist force
*DEAD* oana>><<69 : pe lan 2vs2

*DEAD* -Fi}{ : ID fixx12

liq : m,ai daten jucatoru, BA VA DAU BAN

Vampire : rambo, mai usor tata ca ramai fara admin

k/ : hahaha

Mastermind*Dorm killed Zmau with awp
Zmau (RADIO): Fire in the hole!
zarkawi : -

liq : taci ma si tu

Zmau (RADIO): Fire in the hole!
Zmau (RADIO): Fire in the hole!
Diavolitza : opa

robert killed hainumainnebuni with m4a1
*** -Fi}{ killed Mastermind*Dorm with a headshot from ak47 ***
liq : v-am zis sa nu mai stati pe casa

k/ killed -Fi}{ with awp
*** wass??? killed SHADE with a headshot from awp ***
Vampire : ok, mai vedem

SHADE : nu e free game

Powered by http://www.FreakZ.ro - Shocker, Gh0sT, dudette, *0ranGe ! extrem, ion.mzk, SphinCS , felixcat
wass??? killed FriZErul with awp
T.F.K. killed robert with ak47
FriZErul (RADIO): Fire in the hole!
KosmyN killed T.F.K. with m4a1
liq : du-te si reclama-ma

"public_slots_free" changed to "0"
T.F.K. (RADIO): Fire in the hole!
pralloO! killed Ramzadi with ak47
Pandele connected
T.F.K. dropped
"public_slots_free" changed to "1"
T.F.K. has left the game
ceasca killed pralloO! with deagle
Pandele is joining the Terrorist force
Diavolitza killed ceasca with m4a1
Translucid (RADIO): Fire in the hole!
V.K.-=AleXandra=- bY Dr.Love^ killed oana>><<69 with glock18
wass??? killed just_do_it with awp
lTranslucid (RADIO): Fire in the hole!
V.K.-=AleXandra=- bY Dr.Love^ killed oana>><<69 with glock18
wass??? killed just_do_it with awp
liq : si asa atata stii

V.K.-=AleXandra=- bY Dr.Love^ killed KosmyN with awp
*** Vampire killed PocPocTe`amLuat with a headshot from ak47 ***
just_do_it dropped
"public_slots_free" changed to "2"
just_do_it has left

Tin sa mentionez ca toti adminii erau CT (harta era nuke) si in cel putin 12 runde, nici macar 1 din ei nu a incercat sa echilibreze jocul. Pentru asta, si pentru faptul ca nu au luat atitudine in a incerca sa respecte regulile serverului, consider ca am dreptate in a le face reclamatie. Daca se poate, si se vrea, as ruga sa va uitati in loguri sa vedeti tot ce s-a intamplat de cand s-a schimbat harta in nuke.
@liq: Eu stiu multe, aparent tu duci lipsa.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
liq

[FC OÞELUL GALAÞI]



Status: Offline
(since 27-09-2017 19:00)
Joined: 23 Dec 2006
Posts: 6176, Topics: 326
Location: Galati

Reputation: 331.9
Votes: 98

Post Posted: 06-12-2009, 02:33:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tu duci lipsa de respect.

V-am zis atat eu cat si k si diavolitza sa terminati cu campatu pe casa in masina si pe stalpurile alea din baza.

Bun campezi o runda 2 3, dar deja trecuse mai bine de 7 8 runde, si tu erai frumos direct pe masina din baza. Ti-am zis ca iti dau ban, asta dupa ce v-am avertizat de atatea ori, recunosc, nu intro maniera placuta, am dat cu say ceva de genu " ba va jur ca va dau ban la toata echipa " de la vorbe la fapte e cale lunga, dupa care am banat pe alexandra, care statea in cur pe harta pana se terminau cele 2 minute, am dat ban 100 minute, apoi tu ma ameninti ca raman fara admin, ceva care aduce a lipsa de respect din partea ta fata de mine, tinand cont cat de cat de faptu ca intotdeauna eu te-am respectat si NICIODATA nu ti-am dat un slap, chiar si atunci cand tineai de arma sau campai cu bomba.

Ai luat ban 30 de minute ca m-ai scos din sarite, erai alarmat tare de faptu ca ti-am zis ca iei ban daca mai stai pana la sfarsitu rundei in baza; si pentru faptu ca m-ai amenintat ca raman fara admin.

Asta a fost tot. Daca ownerii considera ca am gresit cu ceva, suport consecintele.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Vampire

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-04-2014 21:06)
Joined: 15 Sep 2006
Posts: 170, Topics: 41
Location: Bucuresti

Reputation: 267
Votes: 4

Post Posted: 06-12-2009, 02:39:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu cand ti-am spus ce ti-am spus referitor la adminul tau, am spus-o pe ton de gluma, dar sa te si gandesti ca nu e bine sa dai ban asa direct. Nu am facut-o decat sa te gandesti de 2 ori ce faci, tocmai pentru ca nu se da asa ban direct si o stii foarte bine (nu ma refer aici la mine).
Vad ca nu ai citit reclamatia, dar nu doar tu esti cel reclamat. Nu m-a deranjat banul, banuiam ca este pe timp. Nici nu-l reclam, chiar m-am gandit ca o sa primesc pentru fraza cu "rambo".
Daca aveam ceva cu tine, erai singurul reclamat.
Atata timp cat sunt respectat, respect si eu la randul meu. Cand sunt luat "peste picior" inseamna ca o pot face si eu la randul meu, indiferent de consecinte.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
liq

[FC OÞELUL GALAÞI]



Status: Offline
(since 27-09-2017 19:00)
Joined: 23 Dec 2006
Posts: 6176, Topics: 326
Location: Galati

Reputation: 331.9
Votes: 98

Post Posted: 06-12-2009, 02:42:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Niciodata nu te-am luat peste picior, de ce esti nerecunoscator?

Intotdeauna ti-am luat apararea pe server, si nu cred ca poti nega asta.

Reclamatia am citit-o, ti-am inteles punctu de vedere, si vreau si eu la randu meu ca tu sa intelegi, ca nu dau niciodata ban pe ochi frumosi sau ca mi se scoala mie ( scuzati expresia ) intotdeauna dau cu motiv. Si k si diavolitza si d3rek poate sa confirme, sau chiar si log-urile ca v-am avertizat de nenumarate ori, iar in ciuda, voi campati continuu, dupa banul dat lui alexandra pe 100 de minute, m-ai amenintat cu ban, nu stiu daca era in gluma sau nu, eu am luat-o ca pe o amenintare, ti-am zis sa incetezi, apoi iar m-ai amenintat, si ti-am zis ca ai ban 30 de minute.

Data viitoare te-as ruga sa nu te mai bagi aiurea te rog.

Am aplicat regulamentu, nu am facut nimic altceva.


Intelligence plus character - that is the goal of true education
dr. Martin Luther King jr.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Vampire

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-04-2014 21:06)
Joined: 15 Sep 2006
Posts: 170, Topics: 41
Location: Bucuresti

Reputation: 267
Votes: 4

Post Posted: 06-12-2009, 14:40:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Liq, greseala ta este ca in loc sa incerci sa balansezi jocul, tu ameninti cu ban o echipa care nu era in stare sa iasa din baza (asta e parerea mea). Faptul ca incepi sa dai slay si banuri nu imbunatateste cu nimic situatia.
Greseala mea e ca n-am inchis ochii si sa fi iesit de pe server. De acum asa o sa fac, ca nu are rost sa ma agit.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
D3rek

[Green Gamer]



Status: Offline
(since 27-06-2011 12:28)
Joined: 03 May 2009
Posts: 449, Topics: 27
Location: Comuna Municipiu

Reputation: 316.2
Votes: 10

Post Posted: 06-12-2009, 15:12:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu eram am patrulea admin. Oricum observ ca declaratia ta se bate putin cap in cap, pentru ca autoteambalancelul este activiat, din cate stiu eu, iar free game-ul de care vorbesti tu consta si in faptul ca oricine poate sa joace in orice echipa, nu trebuie sa fie neaparat echilibrat valoric. In al doilea rand, sa nu uitam, jocul e free game pana la un anumit punct, se numeste bun simt. Daca limita respectiva este depasita cineva o sa fie pedepsit.

Fiecare admin are o limita pana la care tolereaza lipsa de bun simt.
(parerea mea)




P.s. Userbarul roz de la freakz, nu este o greseala. -

Everything I'm not, made me everything I am
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Soldier-of-BaaL

[tranced]



Status: Offline
(since 29-06-2017 09:26)
Joined: 16 Nov 2007
Posts: 56, Topics: 14
Location: in my own dreams

Reputation: 240.9
Votes: 6

Post Posted: 06-12-2009, 16:24:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

intervin si eu daca imi dati voie,eram si eu in seara aia pe server,tot tero,sa va zic ce se intampla,toti gramada unu peste altu in baza,pe masina,pe casa...liq are dreptate,sunt teroristi,puneti naibii bomba,eu eram terorist si ieseam din baza,chiar daca muream...si liq nu a dat ban nimanui ptr camping,doar tipa pe server atata tot



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
felixcat

[baka neko]



Status: Offline
(since 15-07-2014 15:00)
Joined: 05 Jan 2009
Posts: 2485, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: 270.3
Votes: 50

Post Posted: 06-12-2009, 20:51:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

fara camping, sugerez totusi sa se inceapa de la slap, slay si doar dupa aceea ban pe timp.
incercati sa evitati aceste situatii neplacute e mai usor decat sa rezolvam conflicte.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
liq

[FC OÞELUL GALAÞI]



Status: Offline
(since 27-09-2017 19:00)
Joined: 23 Dec 2006
Posts: 6176, Topics: 326
Location: Galati

Reputation: 331.9
Votes: 98

Post Posted: 06-12-2009, 23:43:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

felix, niciodata nu dau ban din prima, ca nu-s retard, sunt satul de jocu asta, stiu ce fel e sa fii si tero si ct.

La inceput dau slap cu 10 20 30 40 dmg, pe urma la ban in cel mai rau caz.

Aseara se ajunsese la cel mai rau caz.


Intelligence plus character - that is the goal of true education
dr. Martin Luther King jr.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Diavolitza

[deviL girL]



Status: Offline
(since 13-11-2012 13:53)
Joined: 17 Feb 2008
Posts: 2033, Topics: 20
Location: mOoN

Reputation: 160.9
Votes: 19

Post Posted: 07-12-2009, 00:51:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

felixcat wrote:
fara camping, sugerez totusi sa se inceapa de la slap, slay si doar dupa aceea ban pe timp.
incercati sa evitati aceste situatii neplacute e mai usor decat sa rezolvam conflicte.


au fost atentionati de nenumarate ori sa numai faca camp excesiv , de asta s-a ajuns aici

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
felixcat

[baka neko]



Status: Offline
(since 15-07-2014 15:00)
Joined: 05 Jan 2009
Posts: 2485, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: 270.3
Votes: 50

Post Posted: 07-12-2009, 09:26:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ok..hai sa analizam situatia.
respectivii jucatori au gresit, au fost pedepsiti si chiar daca era reclamatie aici se termina totul.
dar, este un lucru care trebuie luat in calcul si nu in acest topic dar in multe altele vad expresii gen "suferi de admin, esti zeu" eu va sugerez sa vorbiti politicos si neutru cu orice jucator, stiu ca e mai dificil si eu m'am enervat de vreo 2-3 ori cand doar ma jucam linistit si ma distram si se trezeste vreun jucator sa imi spuna ceva aiurea.
chiar si asa, daca ii vorbesti foarte ok si respecti regulile nu mai are cum sa te atace si sa se recurga la tot felul de motive pt care sa atraga atentia asupra ta.
succes



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Advocad

[Creep]



Status: Offline
(since 05-08-2011 22:08)
Joined: 29 Mar 2009
Posts: 678, Topics: 21
Location: Netherlands

Reputation: 255.1
Votes: 11

Post Posted: 07-12-2009, 14:10:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lumea are ceva cu tine , Alin Love -, cred ca este o conspiratie ceva.. ce ai aptit liq-usor.. nu te mai suporti?

iubesc, urasc, injur, iert, uit, beau, mint, plang, distrug, fur, creez, protejez, daruiesc, merg inainte.. sunt doar om.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Vampire

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-04-2014 21:06)
Joined: 15 Sep 2006
Posts: 170, Topics: 41
Location: Bucuresti

Reputation: 267
Votes: 4

Post Posted: 07-12-2009, 16:55:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@felix: Absolut corect.
@liq:
3. Trebuie sa folositi aceste privilegii pentru a asigura jucatorilor un joc linistit, fara turbulente
8. Inainte de a lua o decizie, consultati-va cu ceilalti admini de pe server pentru rezultate mai bune pe placul tuturor
reguli jucatori:
9. Jocul este free game, puteti juca cum vreti luand in considerare regulile de mai sus. O mica exceptie insa: daca sunteti ultimul ramas in viata incercati sa mergeti la bomba/ostatici pentru a nu tine o echipa intreaga asteptand dupa tine, risti sa iei slap/slay.
Indiferent, chiar exceptand toate astea, tu ca admin, ce creezi pe server cand spui dupa ce dai 1 ban total gratuit: dute-n jucatoru, ba va dau ban ?
Iti spun eu, nu buna. E adevarat ca nici eu nu te-am ajutat, dar pe de alta parte nu prea meritam sa-mi raspunzi asa. Oricum, nu mai imi pasa nici de faptul ca nici 1 din ceilalti admini n-a incercat sa te "tempereze", nici ca regulile sunt ceva arbitrar pentru unii dintre noi sau se aplica dupa ureche.
Sincer imi pare rau ca a fost vorba de tine in rolul principal, preferam sa nu fi fost atunci pe server.
Nu uita ca tu ai fost cel care a spus ca "ma trimite la culcare". Prea cocos, si nu ai nimic de castigat.., ca si mine de altfel.
@felix: Nu e vorba aici numai despre liq, mai sunt si altii in culpa.
Mai bine s-ar inchide threadul, eu am zis ce aveam de zis si atat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dudette

[sinner ]



Status: Offline
(since 12-08-2018 21:55)
Joined: 09 Apr 2007
Posts: 3317, Topics: 32
Location: Romania

Reputation: 674.8
Votes: 69

Post Posted: 07-12-2009, 17:10:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

scurt pe doi. esti tero pui bmb - nu stai si campezi in baza.
de nu stiu cate ori pana si eu am avertizat playerii sa nu mai campeze in mod nerusinat in baza.
nu intelegeti...aici se ajunge.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*0ranGe ! extrem

[I ❤ MY POLO!]



Status: Offline
(since 11-12-2017 12:06)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 11419, Topics: 191
Location: Romania

Reputation: 683.4
Votes: 117

   
Post Posted: 07-12-2009, 17:47:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Liq, in nici un caz NU dai ban pentru ca a stat prea mult in baza sau ca nu a facut bomba, in cel mai rau caz, dai kick daca jucatorul e insistent, atat si nimic mai mult.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by ion.mzk, 09 December 2009 12:26



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 13-05-2024, 01:15:32
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x