User
Pass
2FA
 
 

Recrutare
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message14341
Phill

[Puternicul..]



Status: Offline
(since 18-07-2020 12:38)
Joined: 19 Oct 2013
Posts: 173, Topics: 52
Location: Rimnicu Sarat

Reputation: 120.6
Votes: 25

 
Post Posted: 25-05-2014, 19:51:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)



Inainte de a completa o aplicatie de recrutare trebuie sa aveti in vedere urmatoarele cerinte:


- Recrutam playeri care isi cunosc clasa si scripturile pve din Soo .
- O aplicatie anapoda nu va fii luata in considerare
- Sa aveti contul din wow legat de cel dupa forum !
- Minim Item Level 540 PVE !
- Nu aplicati daca nu va puteti prezenta la ora stabilita pentru raid
- Nu aplicati daca suferiti de iteme sau de -dkp .


RECRUTAM :


RECRUTAM ORICE CLASA/ORICE SPEC


Model de recrutare

  • 1.Varsta :
  • 2.Nume caracter :
  • 3.Armory link :
  • 4.Clasa :
  • 5.Experienta PVE (un raspuns cat mai dezvoltat)
  • 6.Main spec :
  • 7.Offspec :
  • 8.Screenshot cu interfata :
  • 9.Screenshot cu 3 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells :
  • 10.Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats ai ales :
  • 11.Detalii PC :
  • 12.TS / Microfon:




Pentru intrebari sau invite /w Gm sau ofiterii de mai jos:

Logged, Dcnu, Kokumbo, Demonte



Last edited by Phill on 02-11-2016, 20:32:05; edited 21 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lupinschi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-05-2015 16:47)
Joined: 06 Apr 2014
Posts: 13, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 32.7
Votes: 3

 
Post Posted: 25-05-2014, 20:58:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Varsta : 17
2.Nume caracter : lupinschi
3.Armory link : http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Lupinschi
4.Clasa : paladin
5.Experienta PVE (un raspuns cat mai dezvoltat) : Joc paladin din prima zi de wow , de acum 4 ani si am experienta pe toate specurile. Pe holy joc pve de 1 an si ceva si am progress pe normal 6/6 si pe hc 4/6 ( la ultra mereu sa ivit cate ceva: navem off tank , nu este dps, este ziua mea si trebuie sa plec etc)
6.Main spec : holy 401
7.Offspec : retri 397
8.Screenshot cu interfata : prefer sa iti dau un cont de dropbox cum fac la toate aplicatiile si acolo gasesti absolut toate ss-urile care te-ar putea interesa( day played , recont din ds 25 si din ds 10 interfata etc)
9.Screenshot cu 3 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells : heal
10.Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats ai ales : In primul rand rotatia cu care fac foarte mult heal aoe este: holy radiance , holy shock , holy radiance si apoi cel mai imba spel de la pala light of dawn . Inainte ca un boss sad ea spelul cu care el da cel mai mult damage este important sa ai 3 holy power pt heal instant . Pot spune ca pala depinde de gear in mare masura mai ales holy deoarece ca sa dai destul heal ca restul healerilor trebuie sa bagi critic/haste sis a lasi spirit din iteme. De asemenea bonusul de 4 este important la paladin. Geamurile le iau cu intellect in principal si eventual cu intellect + spirit/critic. Eu prefer sa joc la critical deoarece imi da un heal mai puternic in detrimentul haste-ului.
11.Detalii PC : nu stiu prea multe dar stiu ca ma tine bine intr-un raid de 25
12.TS / Microfon: da /da

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phill

[Puternicul..]



Status: Offline
(since 18-07-2020 12:38)
Joined: 19 Oct 2013
Posts: 173, Topics: 52
Location: Rimnicu Sarat

Reputation: 120.6
Votes: 25

 
Post Posted: 26-05-2014, 02:30:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

RESPINS.




Last edited by Phill on 07-06-2014, 02:39:20; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ctcc

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-10-2015 07:57)
Joined: 26 May 2014
Posts: 4, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 58.1
Votes: 2

 
Post Posted: 29-05-2014, 15:00:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Varsta : 17
2.Nume caracter : ctcc
3.Armory link : http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Ctcc
4.Clasa : war
5.Experienta PVE (un raspuns cat mai dezvoltat) :In pve joc de pe 4.0.6 si pe warior joc de pe pact-ul 4.3.4
6.Main spec : arms
7.Offspec : protection
8.Screenshot cu interfata : http://i59.tinypic.com/243s38k.jpg
9.Screenshot cu 3 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells :
10.Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats ai ales : Am ales clasa aceasta deoarece da bine si in aoe si in single target Rotatia mea consta in felul urmator :in single target :rend colosus mortal overpower slam si heroic strike daca am 60% rage,si aoe folosesc:de obicei swinping si blastorm .Eu joc la crit si mastery adica nu zic ca nu sunt bune si hit si expertise dar priority la mine sunt aceste doua stats-uri
11.Detalii PC : processoru Intel Pentium Cpu g645,4g,placa video de 2 g
12.TS / Microfon:da/da

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phill

[Puternicul..]



Status: Offline
(since 18-07-2020 12:38)
Joined: 19 Oct 2013
Posts: 173, Topics: 52
Location: Rimnicu Sarat

Reputation: 120.6
Votes: 25

 
Post Posted: 29-05-2014, 15:12:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ACCEPTAT /w logged sau Ololol in game .


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
turcuap

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-06-2018 07:30)
Joined: 03 Jun 2014
Posts: 2, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 45.1
Votes: 1

 
Post Posted: 04-06-2014, 00:58:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Varsta : 23
2.Nume caracter : Djpecs
3.Armory link : http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Djpecs ilvl 380 nu se vede head ul de valor.
4.Clasa : DK
5.Experienta PVE (un raspuns cat mai dezvoltat): am jucat pe blizz ca priest heal in BC (kara, maghteridon, gruul, BT si putn swp), priest heal si DK tank WOTLK (naxx si IC), Cata (BWD si FL intr o guilda de romani); sunt pe freakz de vreo doua luni si am facut cam tot ce e putea in materie de iteme fara raids(fara sa cumpar iteme) + mai multe char uri. Nu am experienta in DS.
6.Main spec : Blood
7.Offspec : Frost
8.Screenshot cu interfata : http://tinypic.com/r/24qifbd/8
9.Screenshot cu 3 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells : 
10.Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats ai ales :
 Imi place tank deoarece mi se pare un rol mai activ/challenging decat cel de dps, fiind comparabil cu cel de healer; Clasa DK fiindca are self heal si imi place in general cum se joaca;
 Rotatie: single: Outbreak, Death Strike, Rune Strike, Death Strike; AOE: Death and Decay, Outbreak, Pestilence, Blood Boil
 Stats: incerc sa tin parry si dodge egale in timp ce cresc mastery. Deocamdata am mai multa stamina datorita ilvl ului mic, insa cu healeri normali tin bine, imi folosesc cds la timp din ce am facut in BH.
11.Detalii PC : i7 , 8GB, video 1G
12.TS / Microfon: Da

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phill

[Puternicul..]



Status: Offline
(since 18-07-2020 12:38)
Joined: 19 Oct 2013
Posts: 173, Topics: 52
Location: Rimnicu Sarat

Reputation: 120.6
Votes: 25

 
Post Posted: 04-06-2014, 03:14:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

RESPINS ....Revino cand mai faci gear sau macar sa cunosti full scripts


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
danutycu666
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-03-2016 11:10)
Joined: 29 Sep 2012
Posts: 122, Topics: 36
Location: Bucale

Reputation: 7
Votes: 10

Post Posted: 16-06-2014, 23:23:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Varsta : 18
2.Nume caracter : Nightraven
3.Armory link : https://www.wow-freakz.com/armory/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Nightraven
4.Clasa : Warrior
5.Experienta PVE (un raspuns cat mai dezvoltat) :Sa incepem: M-am apucat pe 3.3.5 , cand nu era bagat Lich King , pe vremea aceea , jucam Dudu resto , am avut full progress,in momentul in care s-a bagat LK , a durat aproximativ 2 saptamani pentru a reusii sa dau LK 25hc .Pe 4.0.6 , un patch nici echilibrat , nici prea slab,a fost ok, Bot/Bwd full progress fara probleme ( tot cu dudu si respectiv warrior).Pe 4.3.4 actual doar 4/6 hc ds FL Hc ,BH same.Activitatea mea pe acest patch nu a fost tocmai ok,am intampinat cateva probleme de sanatate si 2 luni nu am mai putut intra,acum am revenit si sper sa dau tot ce este mai bun .
6.Main spec : Arms 399
7.Offspec : Prot 390
8.Screenshot cu interfata : http://tinypic.com/r/11tu8b7/8
9.Screenshot cu 3 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells : Am dat test , cu Lauritis in party a vazut el ce si cum, a considerat ca este ok.
10.Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats ai ales : In primul rand am ales warrul pe acest patch deoarece este o clasa echilibrata si are un dmg extrem de mare,un warr arms poate fi in top 5 dps (poate chiar primii 3 ) .Legat de stats : Prioritatea este STR>Hit cap * 8%>Expertise cap 26>Crit>Mastery>Haste ( haste este cel mai useless stat pe warr , aceste trebuie reforge-uit intotdeauna).Ca si rotatie , hmm,pai ai nevoie de Stance Dance (= acest lucru permite schimbarea stanceurilor Battle,respectiv Berserker pentru a putea mentine rotatia).Main rotation: Charge/heroic leap - Rend -Colossus Smash-Mortal strike- Overpower-Slam.Heroic Strike se foloseste in cazul in care nu ducem lipsa de Rage.Pentru aoe fight Bladestorm este cel mai bun (de precizat ; Sweeping Strikes nu se da niciodata in acelasi timp cu Bladestorm)
11.Detalii PC : Momentan joc de pe un laptop destul de decent incat sa faca fata raidurilor de 25 ,la cele de 10 nu am nicio problema.
12.TS / Microfon: da/da

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
decenu

[Best Paladin Holy]



Status: Offline
(since 30-03-2022 20:51)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 502, Topics: 23
Location: Bucuresti

Reputation: 223.8
Votes: 18

 
Post Posted: 17-06-2014, 18:46:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

danutycu666 wrote:
1.Varsta : 18
2.Nume caracter : Nightraven
3.Armory link : https://www.wow-freakz.com/armory/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Nightraven
4.Clasa : Warrior
5.Experienta PVE (un raspuns cat mai dezvoltat) :Sa incepem: M-am apucat pe 3.3.5 , cand nu era bagat Lich King , pe vremea aceea , jucam Dudu resto , am avut full progress,in momentul in care s-a bagat LK , a durat aproximativ 2 saptamani pentru a reusii sa dau LK 25hc .Pe 4.0.6 , un patch nici echilibrat , nici prea slab,a fost ok, Bot/Bwd full progress fara probleme ( tot cu dudu si respectiv warrior).Pe 4.3.4 actual doar 4/6 hc ds FL Hc ,BH same.Activitatea mea pe acest patch nu a fost tocmai ok,am intampinat cateva probleme de sanatate si 2 luni nu am mai putut intra,acum am revenit si sper sa dau tot ce este mai bun .
6.Main spec : Arms 399
7.Offspec : Prot 390
8.Screenshot cu interfata : http://tinypic.com/r/11tu8b7/8
9.Screenshot cu 3 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells : Am dat test , cu Lauritis in party a vazut el ce si cum, a considerat ca este ok.
10.Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats ai ales : In primul rand am ales warrul pe acest patch deoarece este o clasa echilibrata si are un dmg extrem de mare,un warr arms poate fi in top 5 dps (poate chiar primii 3 ) .Legat de stats : Prioritatea este STR>Hit cap * 8%>Expertise cap 26>Crit>Mastery>Haste ( haste este cel mai useless stat pe warr , aceste trebuie reforge-uit intotdeauna).Ca si rotatie , hmm,pai ai nevoie de Stance Dance (= acest lucru permite schimbarea stanceurilor Battle,respectiv Berserker pentru a putea mentine rotatia).Main rotation: Charge/heroic leap - Rend -Colossus Smash-Mortal strike- Overpower-Slam.Heroic Strike se foloseste in cazul in care nu ducem lipsa de Rage.Pentru aoe fight Bladestorm este cel mai bun (de precizat ; Sweeping Strikes nu se da niciodata in acelasi timp cu Bladestorm)
11.Detalii PC : Momentan joc de pe un laptop destul de decent incat sa faca fata raidurilor de 25 ,la cele de 10 nu am nicio problema.
12.TS / Microfon: da/da




acceptat



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kindancy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-08-2014 06:38)
Joined: 24 Jun 2014
Posts: 15, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 36.5
Votes: 1

 
Post Posted: 02-07-2014, 17:31:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Varsta : 19
2.Nume caracter : Kindancyqt
3.Armory link : http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Kindancyqt
4.Clasa : Paladin
5.Experienta PVE (un raspuns cat mai dezvoltat): joc paladin pve de pe 3.3.5 atunci jucam pe alt privat, am avut full progres pe 3.3.5, apoi mi-au zis niste prieteni de freakz si am hotarat sa ma apuc pe patch 4.0.6 am jucat pe finalul patchului nu am facut cine stie ce progres, dar pe 4.3.4 am inceput pve de la inceput patchului. am progres 4/6 hc, pentru ca dupa ce a bagat zon ozz, l-am facut si apoi am luat o pauza pana acum. daca ma acceptati in guilda nu o sa cer direct raid hc doar in cazul in care nu aveti pe cine lua, dar va asigur eu ca nu veti lua wipe la niciun raid din vina mea.
6.Main spec : Holy
7.Offspec : Retry
8.Screenshot cu interfata : http://i.imgur.com/eOk1kZu.jpg
9.Screenshot cu 3 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells :
10.Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats ai ales : clasa am aleso findca ma atras prin faptul ca poate juca toate 3 roluri ( tank, dps, heal). Nu cred ca e o rotatie anume pe niciun healer, adica debinde de context, la single target holy light, world of glory si in caz ca respectivul ia mult dps dau flash, divine light, la aoe dau cu holy radiance, light of dawn.Dau judgement odata la un min pentru a procui acel talent, holy shock il dau mai mereu pentru proc la infusion of light, beaconul il pun pe mine sau pe tank. Cd-urile le dau in functie de cum le da raidul pe celelalte, adica nu o sa dau si eu si shamanul cd in aceasi faza. joc la stats intellect - spirit - haste - crit-mastery
11.Detalii PC : 4gb ram 512 video procesor i3
12.TS / Microfon: da/nu

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phill

[Puternicul..]



Status: Offline
(since 18-07-2020 12:38)
Joined: 19 Oct 2013
Posts: 173, Topics: 52
Location: Rimnicu Sarat

Reputation: 120.6
Votes: 25

 
Post Posted: 03-07-2014, 00:23:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

RESPINS / Nu mai recrutam pala holy ..


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Iulie

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-01-2018 17:56)
Joined: 27 Aug 2013
Posts: 141, Topics: 8
Location: Bucuresti

Reputation: 239.7
Votes: 9

 
Post Posted: 05-07-2014, 18:27:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)






Last edited by Iulie on 06-07-2014, 15:14:12; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phill

[Puternicul..]



Status: Offline
(since 18-07-2020 12:38)
Joined: 19 Oct 2013
Posts: 173, Topics: 52
Location: Rimnicu Sarat

Reputation: 120.6
Votes: 25

 
Post Posted: 05-07-2014, 19:38:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ACCEPTAT ../w logged, Dcnu sau KSD in game for inv


RECRUTAM :


DK ( Blood must have 4p/Unholy)




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kamykazey

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-03-2016 22:39)
Joined: 21 Mar 2011
Posts: 117, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 179.8
Votes: 10

 
Post Posted: 12-07-2014, 12:58:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Varsta : 20
2.Nume caracter : Spinkles
3.Armory link : http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Spinkles
4.Clasa : Shaman
5.Experienta PVE (un raspuns cat mai dezvoltat) : Am inceput de pe 3.3.5 cand era Lick king pe paladin ca si tank am avut full proges heroic 10hc/25hc .... Dupa ce a aparut patch-ul 4.0.6 m-am hotarat sa joc shaman Enha la fel full progres 10hc/25hc si tot asa mai departe pana in prezent . Am azut un moment de pauza deoarece am jucat pe blizz cam 4 luni jumtate
6.Main spec : Enhancement 399
7.Offspec : Elemental 396
8.Screenshot cu interfata : https://imageshack.com/i/nckqo9j
9.Screenshot cu 3 mil dmg done la test dummy, cu recount-ul deschis pentru a vedea prioritatile la spells : https://imageshack.com/i/ne37eo9j
10.Explica-ne de ce ai ales aceasta clasa, ce rotatie, prioritati si stats ai ales : Am ales aceasta clasa deoarece shamanu mi se pare cel mai bun si cel mai usor . Poate sa fie si mele si range poti sa iti alegi la preferinta .
Ca si stats am ales asa : Agility > Spell hit cap ( 17% ) = Exp cap ( 26 ) > Mastery > Crit > Haste .
Ca si rotatie am asa : Se pun totemele ( Strenght of Earth totem - Searing totem - Elemental Resistance Totem - windfury totem ) > Stormstrike > Lava Lash ( la 5 stackuri de Sering totem ) > Maelstrom Weapon x5 Stack + Lightning Bold > Unlesh Elements + Flame Shock > Spirit Wolfs > si dinou Searing totem
11.Detalii PC : Quad core 2.95 Ghz .... Placa video GForce Gt 9800 1 Gb ...... 4 Gb rami
12.TS / Microfon: Sigur ca da

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Phill

[Puternicul..]



Status: Offline
(since 18-07-2020 12:38)
Joined: 19 Oct 2013
Posts: 173, Topics: 52
Location: Rimnicu Sarat

Reputation: 120.6
Votes: 25

 
Post Posted: 12-07-2014, 15:45:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

RESPINS/ Nu mai recrutam shamani enha decat elemental+skill 400 ilvl min.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 29-04-2024, 01:45:57
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x